Ako vložiť Facebook Video do WordPress

Chcete do WordPress vložiť video z Facebooku? Vzhľadom na nedávnu popularitu platformy Facebook Live a Facebook videí sa niekoľko našich používateľov pýtalo, či je možné do programu WordPress vložiť videá z Facebooku. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vložiť video Facebook a živé video Facebook do WordPress.

Ako vložiť video z Facebooku do WordPress

Prečo pridávať videá na Facebooku do WordPress?

Našim používateľom hovoríme, že by nikdy nemali odovzdávať videá do WordPress. Namiesto toho odporúčame použiť web na zdieľanie videí, ako je YouTube.

Aj keď je YouTube v súčasnosti najväčšou platformou na hosťovanie videí, Facebook je najväčšou sociálnou sieťou a ich videá rýchlo rastú.

Facebook nedávno predstavil funkcie automatického prehrávania a živého videa na Facebooku. Obchodníci na celom svete túžia po týchto funkciách, pretože zvyšujú zapojenie používateľov a celkový dosah.

Videá na Facebooku môžete tiež použiť na zvýšenie počtu hodnotení „Páči sa mi“ na stránke Facebook. Ak chcete dosiahnuť pôsobivejší spoločenský zážitok, môžete na svoj web WordPress pridať doplnok na stránke Facebook, nainštalovať komentáre Facebook a pridať tlačidlo typu Facebook.

Po tom sa pozrime, ako vložiť videá z Facebooku na web WordPress.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Vkladanie videí z Facebooku do WordPress

Najprv musíte nájsť video, ktoré chcete vložiť na svoju stránku WordPress.

Ďalej musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na názov alebo dátum videa a potom vyberte kopírovať adresu odkazu.

Skopírujte webovú adresu videa na Facebooku

Potom musíte navštíviť webovú stránku prehrávača videa zabudovaného na Facebooku a prejdite nadol do sekcie generátora kódu.

Adresu URL, ktorú ste skopírovali skôr, budete musieť vložiť do poľa „Adresa URL videa“.

Generátor kódu na vloženie videa na Facebook

Ďalej musíte kliknúť na tlačidlo Získať kód, čím sa zobrazí kontextové okno zobrazujúce dve polia kódu.

Vložte generátor kódu

Prvá časť kódu musí ísť do časti hlavičky vášho webu. Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať tento kód na svoju webovú stránku.

Ak pohodlne upravujete súbory tém, môžete ich pridať do svojho motívu alebo do podradeného motívu jednoduchou úpravou súboru header.php a prilepením hneď za značku..

Prípadne môžete nainštalovať a aktivovať doplnok Insert Headers and Footers. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte prejsť na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty vo vašom správcovi WordPress a vložte kód do päty. Zmeny uložíte kliknutím na tlačidlo Uložiť.

dôležité: Prvú časť kódu musíte pridať iba raz. Až nabudúce pridáte video na Facebook, budete musieť skopírovať a vložiť iba druhú časť kódu.

Teraz sa vráťte na stránku vloženia videa na Facebook a skopírujte druhú časť kódu.

Tento kód môžete pridať do svojich príspevkov, stránok alebo dokonca do miniaplikácie bočného panela programu WordPress. Keď pridávate kód na svoje príspevky a stránky, musíte sa uistiť, že ste prešli do textového editora, inak ho kódový editor WordPress pokazí.

Ak chcete vložiť kód na vloženie videa, prepnite na textový editor

Teraz môžete navštíviť svoje webové stránky a pozrieť si video na Facebooku v akcii.

Ukážka videa vložená na Facebooku

Ako vložiť Facebook Live Video do WordPress

Video YouTube Live môžete vložiť rovnako, ako by ste vložili bežné video na Facebooku. Jediným rozdielom je, ako získať webovú adresu svojho živého videa na Facebooku.

Facebook vám nedovolí získať webovú adresu pre vaše živé video skôr, ako začnete vysielať naživo. Ak chcete na svojom webe súčasne vysielať video naživo Facebook Live, musíte sa najskôr dožiť.

Akonáhle budete naživo, kliknite pravým tlačidlom myši na dátum a vyberte kopírovať adresu odkazu, aby ste dostali adresu URL živého videa.

Získanie adresy URL videa naživo na Facebooku

Po zadaní adresy URL môžete prejsť na webovú stránku prehrávača videa zabudovaného v službe Facebook a vložiť odkaz do poľa Adresa URL videa..

Generátor vloženého kódu Facebook Live video

Generátor kódu na vloženie videa teraz načíta a zobrazí ukážku živého videa na Facebooku. Ak chcete pokračovať, musíte kliknúť na tlačidlo Získať kód a podľa uvedených pokynov ich pridať na svoju webovú stránku.

Po pridaní živého video kódu Facebook na svoje stránky si budú môcť používatelia prezerať živé video z Facebooku priamo z vašich webových stránok, ako aj z ich informačných kanálov na Facebooku..

Ukážka živého videa na Facebooku

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa vkladať videá z Facebooku do WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako získať viac návštevníkov vašej novej webovej stránky WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me