Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS (Mac, Windows, Chrome)

Už ste boli požiadaní o vymazanie vyrovnávacej pamäte DNS? Je to tip na riešenie problémov, ktorý vám pomôže dostať sa na najnovšiu verziu webovej stránky, najmä po zmenách DNS.


Informácie DNS informujú váš prehliadač o tom, kde nájsť webovú stránku. Váš počítač uchováva tieto informácie vo svojej vyrovnávacej pamäti, aby rýchlo smeroval prehliadače správnym smerom.

V tomto článku vám ukážeme, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS v počítačoch Mac, Windows a Chrome. Umožní vám to ľahko obnoviť záznamy DNS uložené vo vašom zariadení a pomôže vám vyriešiť problémy s webovými stránkami.

Ľahko vymazajte vyrovnávaciu pamäť DNS v systémoch MacOS, Windows a Chrome

Tu je rýchly prehľad toho, čo budeme v tejto príručke popisovať:

  Čo je DNS Cache?

  Vyrovnávacia pamäť DNS je ako adresár uložený v počítači s informáciami o serveri názvov domén (DNS) každého navštíveného webu.

  DNS alebo Domain Name Server je technológia, ktorá vášmu počítaču oznámi IP adresu priradenú k názvu domény. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku o tom, ako názvy domén fungujú.

  Uloženie informácií DNS do lokálnej vyrovnávacej pamäte DNS pomáha prehliadaču rýchlo nájsť webovú stránku.

  Po zadaní adresy webových stránok do prehliadača sa najprv vyhľadajú informácie DNS v miestnej vyrovnávacej pamäti. Ak nájde pokyny, potom použije prehliadač DNS na navštívenie webovej stránky.

  Na druhej strane, ak informácie nie sú v lokálnej vyrovnávacej pamäti DNS, prehľadávač ich získa z iných serverov DNS cez internet..

  Váš prehliadač tak zaistí, že pri každej návšteve ktorejkoľvek webovej stránky podnikne váš prehliadač najkratšiu cestu na získanie informácií o DNS, ktoré potrebuje na lokalizáciu webovej lokality na internete.

  Ako fungujú názvy domén a DNS

  Môže to však niekedy spôsobiť problémy. Napríklad, keď premiestňujete web WordPress na nový názov domény alebo keď presúvate WordPress na nového hostiteľa.

  Informácie DNS nemusia byť na vašom počítači rýchlo aktualizované a môžete skončiť návštevou starých webových stránok alebo zistiť, že sa nenašla chyba. Nakoniec sa aktualizuje, ale prečo čakať, keď môžete okamžite vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS.

  Pozrime sa, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS na rôznych platformách.

  Ako vyčistiť DNS cache vo Windows

  Ak používate počítač so systémom Windows, takto by ste vo svojom zariadení vymazali vyrovnávaciu pamäť DNS.

  Najprv musíte kliknúť na tlačidlo Štart a vybrať nástroj CMD (príkazový riadok).

  Otvorenie príkazového riadka vo Windows

  Tým sa otvorí okno príkazového riadka. Vo vnútri je potrebné zadať nasledujúci text:

  ipconfig / flushdns

  Vymazanie vyrovnávacej pamäte DNS vo Windows

  Kliknutím na tlačidlo Enter vykonáte príkaz a Windows vyprázdnia vyrovnávaciu pamäť DNS.

  To je všetko, teraz môžete znova navštíviť svoj web a načítať aktualizované informácie o DNS.

  Ako vyčistiť DNS cache na MacOS

  Ak používate počítač Mac, vymažte vyrovnávaciu pamäť DNS podľa nasledujúcich pokynov.

  Najprv musíte spustiť aplikáciu Terminál. Nájdete ho v Launchpade v priečinku „Ostatné“. Môžete ho tiež spustiť otvorením aplikácie Finder a ísť do Aplikácie »Nástroje zložka.

  Spustenie terminálu

  Tým sa otvorí okno terminálu, kde musíte zadať nasledujúci príkaz.

  sudo killall -HUP mDNSResponder

  Vymazanie vyrovnávacej pamäte DNS pomocou terminálu v systéme MacOS

  Zobrazí sa výzva na zadanie hesla k účtu makra. Je to rovnaké heslo, aké používate na prihlásenie do svojho počítača.

  Potom počítač vyprázdni vyrovnávaciu pamäť DNS. Teraz môžete navštíviť web a získať najnovšie informácie o DNS.

  Vymažte vyrovnávaciu pamäť DNS v prehliadači Chrome

  Prehliadač Google Chrome tiež uchováva vlastnú vyrovnávaciu pamäť DNS a je oddelený od vyrovnávacej pamäte DNS uloženej vo vašom operačnom systéme.

  Ak používate prehliadač Google Chrome ako hlavný prehľadávač, musíte tiež vyčistiť vyrovnávaciu pamäť DNS prehliadača Chrome.

  Najprv musíte do panela s adresou prehľadávača zadať nasledujúcu adresu a na klávesnici stlačiť kláves Enter.

  chrome: // net-internals / # dns

  Vymazanie vyrovnávacej pamäte servera DNS prehliadača Google Chrome

  Týmto sa načíta stránka čistých interných nastavení prehliadača Chrome. Potom musíte kliknúť na tlačidlo „Vymazať vyrovnávaciu pamäť hostiteľa“ a prehliadač Chrome vyčistí vyrovnávaciu pamäť DNS.

  Teraz nezabudnite, že vyrovnávacia pamäť DNS je oddelená od vyrovnávacej pamäte prehliadača.

  Váš prehliadač ukladá veľa údajov o webe do dočasnej vyrovnávacej pamäte, aby sa stránky pri nasledujúcich návštevách mohli rýchlo načítať.

  Ak máte problém so zobrazením stránky, ktorú ste aktualizovali, ale nevidíte svoje zmeny, mali by ste vyčistiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača..

  Máme sprievodcu krok za krokom, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť prehľadávača vo všetkých hlavných prehľadávačoch, ktoré môžete sledovať.

  Ako skontrolovať aktualizácie DNS

  Ak premiestnite svoje webové stránky WordPress k hostiteľovi alebo prevádzate registráciu svojej domény na nového registrátora domény, musíte zmeniť nastavenia DNS a nasmerovať ich na nové umiestnenie..

  Keď tieto zmeny použijete v nastaveniach svojej domény, ich šírenie na internete chvíľu potrvá. Môže to trvať od niekoľkých hodín do pár dní.

  Počas tejto doby bude vaša doména niekedy odkazovať na staré umiestnenie a niekedy na nové miesto. Závisí to od vašej geografickej polohy a serverov DNS, ktoré váš prehliadač požaduje.

  Pomocou online nástrojov, ako je služba DNS Checker, môžete skontrolovať, ako sa tieto zmeny DNS šíria po celom svete.

  Stačí zadať názov vašej domény a služba DNS načíta DNS z rôznych geografických polôh rozmiestnených po celom svete.

  Skontrolujte aktualizácie DNS

  Ak všetky miesta označujú rovnakú adresu IP so zeleným začiarknutím, znamená to, že zmeny DNS, ktoré ste vykonali, sa teraz aktualizujú na celom internete..

  Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako ľahko vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS na rôznych zariadeniach. Môžete si tiež pozrieť našu príručku o tom, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress pre začiatočníkov.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me