Ako vytvoriť vlastnú stránku archívov v

Stránka vlastných archívov je vynikajúci spôsob, ako zhromaždiť všetok váš starý obsah na jednej stránke. Umožňuje vám mať vyhradenú stránku, na ktorej môžete uviesť zoznam svojich mesačných archívov, archívov kategórií, archívov značiek, archívov autorov a čokoľvek iného, ​​čo by ste mohli pridať. Máme vlastnú stránku archívov pre WPBeginner. Jeden z našich používateľov nedávno navrhol, aby sme o tom napísali príručku. V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť vlastnú stránku archívov vo WordPress.


Problém

V predvolenom nastavení máte možnosť zobraziť svoje ročné archívy pomocou miniaplikácií bočného panela. To sa môže vymknúť z rúk, ak už blogujete dlhšie ako rok. Predstavte si stránky ako WPBeginner, ktoré sú aktívne takmer 4 roky. Na bočnom paneli by sme mali 48 mesačných archívnych odkazov. Na bočnom paneli môžete tiež pridať archívy kategórií, zoznamy autorov atď. Prečo je však potrebné zapnúť bočný panel toľkými odkazmi, keď môžete vytvoriť jednu stránku, ktorá ich obsahuje. V takom prípade prichádza do hry stránka vlastných archívov. Nielenže vám umožňuje vyhnúť sa neporiadku, ale tiež poskytuje vašim používateľom efektívny spôsob prehliadania staršieho obsahu.

Bohužiaľ, väčšina tém WordPress neprichádza s vlastnou šablónou stránky archívov. Pozrime sa na to, čo potrebujete vytvoriť vlastnú šablónu stránky archívu vo WordPress.

Poznámka: Nezamieňajte si vlastné archívy so šablónou archive.php, ktorá je dodávaná s väčšinou tém WordPress. Šablóna archive.php sa používa na zobrazenie mesačných, kategórií, značiek, autorov a ďalších archívnych stránok. Naša stránka vlastných archívov by bola jedinou stránkou, ktorá spojí všetky vaše ostatné archívy.

Vytvorenie šablóny stránky vlastných archívov

Najprv musíte vytvoriť šablónu stránky pre stránku vlastných archívov. Jednoducho otvorte nový súbor v textovom editore (t. J. Poznámkový blok) a pomenujte ho page-archive.php. Ďalej pridajte na začiatok tieto riadky kódu:

<?php
/ *
Názov šablóny: Archívy
* /
?>

Nahrajte stránku-archive.php do svojho priečinka motívov WordPress a vytvorili ste šablónu stránky Archívy. Teraz sa musíme uistiť, že táto šablóna stránky zodpovedá dizajnu vášho webu. Skopírujte obsah súboru page.php, ktorý sa nachádza v priečinku témy, a prilepte ho do stránky-archive.php.

Nižšie je uvedený príklad, ako bude vyzerať váš súbor page-archive.php:

<?php
/ *
Názov šablóny: Archívy
* /
get_header (); ?>

<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

<?php the_title (); ?>

<?php the_content (); ?>

/ * Vlastné funkcie archívu idú pod tento riadok * /

/ * Vlastné funkcie archívov idú nad tento riadok * /

<?php nakoniec; // koniec slučky. ?>


<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Vytvorenie vlastnej stránky archívu vo WordPress

Teraz, keď máte pripravenú základnú šablónu stránky, musíte si v aplikácii WordPress vytvoriť novú stránku vlastných archívov. Prejdite na panel správcu WordPress a pridajte novú stránku (Stránky »Nové). Túto stránku môžete nazvať archívy, knižnice alebo čokoľvek iné, čo sa vám páči. Teraz sa pozrite na meta polia pod tlačidlom publikovania na pravej strane obrazovky. Mali by ste vidieť meta box s názvom Atribúty stránky. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pod položkou Šablóna a vyberte možnosť Archivovať ako šablónu svojej stránky. Uložte a zverejnite stránku.

Vyberte šablónu stránky archívu vo WordPress

Teraz ste vytvorili stránku, ktorá používa šablónu stránky archívu, nebude však zobrazovať žiaden obsah. Poďme ďalej a pridáme vlastné prvky archívnej stránky, ako sú ročné archívy, kategórie atď.

Pridávanie mesačných archívov s kompaktnými archívmi

Ak sa pozriete na našu stránku vlastných archívov, všimnete si, že nepoužívame predvolený výpis mesačných archívov dodávaný s programom WordPress. Namiesto toho používame doplnok s názvom Kompaktné archívy. Upozorňujeme, že sme tento doplnok prijali a teraz ho udržujeme.

Nainštalujte a aktivujte tento doplnok, doplnok Compact Archives. Po aktivácii doplnku pridajte do šablóny vlastnej archívnej stránky (page-archive.php) nasledujúci kód:

Podľa dátumu

  <?php compact_archive ($ style = ‘block’); ?>

Zobrazí vaše mesačné archívy takto:

Zobrazovanie mesačných archívov jeden rok v rade pomocou kompaktných archívov

Pridanie zoznamu všetkých kategórií

Kategórie sumarizujú hlavné témy vášho webu a sú najlepším spôsobom triedenia obsahu. Zistite, prečo používame kategórie verzus značky. Keďže kategórie používame ako hlavný spôsob usporiadania nášho obsahu, myslíme si, že je absolútne nevyhnutné uviesť zoznam archívov našej kategórie. Aby sme šetrili miesto, zobrazíme ho inline zoznam.

Najskôr pridajte tento kód do súboru šablóny stránky archívu:

Kategórie:

  <?php wp_list_categories (‘title_li =’); ?>

Teraz musíme tento zoznam upraviť, urobiť z neho inline a vylepšiť ich vzhľad. Pridajte toto do súboru style.css témy:

ul.bycategories {
marža: 0;
čalúnenie: 0;
}
ul.bycategories li {
štýl zoznamu: žiadny;
list-style-type: none;
marža: 0;
čalúnenie: 0;
}
ul.bycategories li a {
štýl zoznamu: žiadny;
list-style-type: none;
marža: 0 20px 15px 0;
plavák: vľavo;
pozadia: #eee;
farba: # 464646;
čalúnenie: 5px 10px;
polomer okraja: 5px;
-polomer mozgu: 5px;
-polomer okraja webkitu: 5px;
}
ul.bycategories li a: hover {
dekorácia textu: žiadna;
pozadie: # ff6200;
farba: #fff;
}
.clear {clear: both;}

Vaše kategórie budú vyzerať takto:

Zobrazenie v kategóriách riadkov na stránke archívov vo WordPress

Preskúmať? Presmerujte používateľov na náhodný príspevok

Na stránke archívov máme tlačidlo Preskúmať WPBeginner. Toto tlačidlo presmeruje používateľov na náhodný príspevok. Účelom je umožniť používateľom náhodne zakopnúť o články. Naučte sa, ako presmerovať používateľov na náhodný príspevok vo WordPress.

Aj keď sú to všetky informácie, ktoré máme na našej stránke vlastných archívov, určite môžete pridať ďalšie. Pozrime sa na niektoré ďalšie veci, ktoré môžete pridať.

Pridanie cloudu značiek

Ak chcete zobraziť oblak značiek vašich najpopulárnejších značiek používaných na webe, jednoducho pridajte nasledujúci kód do súboru custom-archive.php:

Cloud značiek:

<?php wp_tag_cloud (); ?>

Funkcia wp_tag_cloud () prichádza s množstvom parametrov na úpravu počtu značiek, maximálnej a minimálnej veľkosti značiek atď..

Pridanie zoznamu stránok

Ak chcete zobraziť zoznam všetkých stránok na svojom webe, jednoducho pridajte nasledujúci kód:

<?php wp_list_pages (‘title_li =’); ?>

Pridanie zoznamu autorov

Ak chcete na webe zobraziť zoznam autorov, jednoducho pridajte nasledujúci kód:

<?php wp_list_authors (‘vylúčiť_admin = 0&optioncount = 1 ‘); ?>

Pridávanie posledných príspevkov

Ak chcete zobraziť zoznam posledných príspevkov, pridajte tento kód:

<?php wp_get_archives (‘type = postbypost&limit = 10 ‘); ?>

Komplexná stránka archívov umožňuje vašim používateľom efektívne prechádzať starým obsahom. Dúfame, že vám tento článok pomohol vytvoriť vlastnú stránku archívov v programe WordPress. Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy, dajte nám vedieť a zanechajte komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map