Ako WordPress skutočne funguje v zákulisí (Infographic)

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako WordPress skutočne funguje v zákulisí? Pre väčšinu používateľov je to jednoduché, pretože zadáte adresu URL a načíta sa stránka za pár sekúnd, ale za scénami sa deje veľa. V tejto príručke vás prevedieme, ako WordPress skutočne funguje v zákulisí, a vytvorili sme ľahko sledovateľnú infographic..


Ako WordPress funguje v zákulisí

Prečo by ste sa mali naučiť, ako funguje WordPress?

WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ktokoľvek môže študovať jeho kód a písať pre neho svoje vlastné aplikácie (doplnky) a šablóny (témy).

Naučiť sa, ako WordPress funguje a čo sa deje v zákulisí, vám môže pomôcť pochopiť, čo s ním môžete robiť. Dozviete sa viac o zlepšení výkonu WordPress a môžete napísať lepší kód pre svoje vlastné projekty.

Táto príručka vás krok za krokom prevedie celým procesom. Začneme od chvíle, keď používateľ požiada o stránku, a končíme, keď sa stránka úplne načíta.

Pripravený? Začnime.

Kliknite, ak chcete zobraziť pozadie WordPress Infographic

Ďalšie podrobnosti môžete nájsť aj v našom písomnom návode nižšie.

1. Načítajte súbor wp-config.php

Wp-config.php je konfiguračný súbor WordPress. Nastavuje globálne premenné pre web WordPress a obsahuje informácie o databáze WordPress. Toto je prvý súbor, ktorý sa WordPress načíta zo zrejmých dôvodov. Prečítajte si viac informácií o súbore wp-config.php a jeho úprave.

2. Nastavte predvolené konštanty

Po načítaní súboru wp-config.php sa program WordPress presunie a nastaví predvolené konštanty. Patria sem informácie ako predvolené umiestnenie nahrávania WordPress, maximálna veľkosť súboru a ďalšie predvolené konštanty nastavené v súbore wp-config.php..

3. Načítajte súbor advanced-cache.php

Ak na vašom webe existuje súbor advanced-cache.php, WordPress ho načíta ako ďalší. Tento súbor funguje ako súbor typu drop-in a používa ho niekoľko populárnych doplnkov, najmä doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Ak váš web používa tento súbor, na obrazovke doplnkov sa zobrazí nová položka s názvom Drop-ins.

súbor advanced-cache.php, ktorý sa zobrazuje ako drop-in

4. Načítajte súbor wp-content / db.php

WordPress umožňuje vývojárom vytvoriť si vlastné vrstvy abstrakcie databázy a načítať ich do súboru db.php umiestneného vo vnútri zložky wp-content. Bežne ho používajú pluginy pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na zlepšenie výkonu databázy. Ak váš web tento súbor obsahuje, WordPress ho načíta.

5. Pripojte MySQL a vyberte databázu

WordPress má teraz dostatok informácií, aby mohol pokračovať ďalej. Bude sa ďalej pripájať k serveru MySQL a vyberať databázu.

Ak sa WordPress nemôže pripojiť k databáze, zobrazí sa chyba „Chyba pri nadviazaní pripojenia k databáze“ a WordPress tu skončí..

Ak všetko funguje dobre, prejde k ďalším krokom.

6. Načítajte súbor object-cache.php alebo wp-include / cache.php

WordPress teraz vyhľadá súbor object-cache.php. Ak neexistuje, WordPress sa presunie a načíta súbor wp-include / cache.php.

7. Načítajte súbor wp-content / sunrise.php

Ak ide o sieť viacerých miest, WordPress teraz vyhľadá súbor sunrise.php, ak existuje v priečinku wp-content..

8. Načítajte lokalizačnú knižnicu

WordPress teraz načíta knižnicu l10n.php do priečinka wp-included. Tento súbor načíta lokalizačný systém WordPress, načíta preklady, nastaví miestne nastavenia atď. Pozrite si našu príručku o tom, ako používať WordPress v iných jazykoch..

9. Načítanie doplnkov viacerých lokalít

Ak ide o sieť viacerých miest, WordPress teraz načíta doplnky viacerých miest. Prečítajte si viac informácií o tom, ako doplnky fungujú v sieti viacerých miest WordPress.

Doplnky aktivované sieťou

10. Vykonajte akciu „muplugins_loaded“ “

Akciu muplugins_loaded teraz spúšťa program WordPress. Táto akcia je k dispozícii iba pre doplnky aktivované sieťou na viacstránke WordPress.

11. Načítajte aktívne doplnky

WordPress teraz načíta všetky aktívne doplnky na webe. Urobí to tak, že sa pozriete na položku active_plugins v tabuľke možností databázy WordPress. Toto umožňuje programu WordPress ignorovať doplnky, ktoré sú nainštalované na vašom webe, ale nie sú aktivované.

12. Načítajte súbor pluggable.php

Súbor pluggable.php obsahuje funkcie, ktoré je možné opätovne definovať pomocou doplnkov WordPress. WordPress teraz zistí, či funkcie v tomto súbore už sú definované iným doplnkom. Inak bude tieto funkcie definovať sám.

13. Vykonajte akciu „plugins_loaded“ “

WordPress teraz spustí akciu „plugins_loaded“. Umožňuje vývojárom pripojiť svoje funkcie k spusteniu po načítaní všetkých aktívnych doplnkov.

14. Načítať pravidlá prepisovania

WordPress teraz načíta pravidlá prepisovania. Tieto pravidlá prepisovania pomáhajú WordPressu používať adresy URL priateľské k SEO.

15. Okamžité $ wp_query, $ wp_rewrite, $ wp

Teraz WordPress načíta nasledujúce objekty:

$ Wp_query: Globálna inštancia, ktorá obsahuje triedu WP_Query. Rozpráva WordPressu, aký obsah sa vyžaduje v typickom formáte dotazu WordPress.

$ Wp_rewrite: Globálna inštancia, ktorá obsahuje vašu triedu WP_Rewrite. Obsahuje pravidlá prepisovania a funkcie, ktoré určujú WordPressu, ktorú URL použiť na zobrazenie požadovaného obsahu.

$ Wp: Globálna inštancia triedy WP, ktorá obsahuje funkcie, ktoré analyzujú vašu žiadosť a vykonajú hlavný dotaz.

16. Urobte akciu „setup_theme“

WordPress sa teraz presunie na spustenie akcie „setup_theme“. Táto akcia sa spustí pred načítaním motívu WordPress.

17. Načítajte súbor Files.php Child Theme

Súbor features.php funguje ako doplnok a používa sa v témach WordPress na pridanie funkcií špecifických pre váš web. Ak používate podradenú tému, WordPress teraz načíta súbor funkcií.php vášho podradeného motívu.

V opačnom prípade bude pokračovať a načíta súbor funkcií.php aktuálneho aktívneho motívu.

18. Načítajte súbor funkcií.php rodičovskej témy

Ak používate podradenú tému, program WordPress teraz načíta súbor funkcií.php rodičovskej témy.

19. Vykonajte akciu „after_setup_theme“

Táto akcia sa spustí po tom, čo program WordPress nastaví funkcie témy a načítané témy. Je to prvá akcia dostupná pre témy.

20. Nastavenie aktuálneho užívateľského objektu

V tomto okamihu WordPress načíta aktuálny objekt používateľa. Umožňuje WordPress spravovať žiadosť v súlade s úlohou a funkciami používateľa.

21. Vykonajte akciu „init“

WordPress doteraz načítal všetky dôležité informácie, ktoré potrebuje. Teraz spúšťa akciu „init“.

Táto akcia umožňuje vývojárom pridať kód, ktorý je potrebné vykonať po načítaní všetkých predtým spomenutých informácií programom WordPress.

22. Vykonajte akciu „widget_init“ “

Akcia widget_init umožňuje vývojárom zaregistrovať widgety a spustiť kód, ktorý v tomto okamihu potrebujú na spustenie.

23. Spustiť wp ()

WordPress teraz volá funkciu wp (), ktorá je umiestnená v súbore wp-include / features.php. Nastavuje globály dopytov WordPress $ wp, $ wp_query, $ wp_the_query a potom volá $ wp->Hlavná.

24. Žiadosť o analýzu

Teraz má WordPress všetky informácie, ktoré potrebuje na analýzu žiadosti používateľa. Začína sa kontrolou pravidiel prepisovania, aby sa zhodovali s požiadavkou používateľa.

A potom spustí filtre dopytových premenných, háčik na vykonanie akcie a pošle žiadosť na hlavičku.

25. Spustite dopyt

Ak dotazu nezodpovedá žiadny obsah, WordPress nastaví premennú is_404.

V opačnom prípade bude WordPress pokračovať v načítavaní premenných dotazu.

Potom spustí program WP_Query->get_posts ().

Ďalej spúšťa DO_ACTION_REF_ARRAY akciu „pre_get_posts“ s objektom WP_Query..

Program WordPress teraz spustí aplikácie apply_filters na vyčistenie dotazu a vykonanie niektorých konečných kontrol.

Teraz načíta príspevky z databázy a použije filtre posts_results a the_posts.

Časť dotazu končí tým, že WordPress vracia príspevky.

26. Vykonajte akciu „template_redirect“

WordPress teraz spustí akciu template_redirect. Tento hák beží tesne pred WordPress, ktorý určuje, ktorú stránku šablóny sa má načítať.

27. Načítať šablónu informačného kanála

Ak je požadovaným obsahom RSS kanál, WordPress načíta šablónu informačného kanála.

28. Načítať šablónu

WordPress teraz vyhľadá súbor šablóny založený na hierarchii šablón WordPress. Potom načíta šablónu, ktorá zvyčajne obsahuje slučku WordPress.

29. Vykonajte akciu „vypnutie“

Tesne pred ukončením celého vykonávania PHP spustí program WordPress poslednú akciu nazývanú vypnutie.

WordPress tu prestane pracovať. Spustila kód a vygenerovala požadovanú webovú stránku používateľa.

Váš webový hostingový server teraz odpovedá na žiadosť používateľa tak, že mu pošle webovú stránku vygenerovanú programom WordPress. Táto stránka obsahuje HTML, CSS a Javascript kód, ktorý hovorí prehliadaču používateľa, ako ho zobraziť na obrazovke.

Úžasné, nie? Všetky tieto veci sa stanú v priebehu milisekúnd. Ak používate jednu z týchto najlepších hostingových služieb WordPress, potom sa vaša stránka ideálne načíta za pár sekúnd.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako WordPress funguje v zákulisí. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako zvýšiť rýchlosť a výkonnosť WordPress pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map