Dokonalý sprievodca vytvorením stránky pre členstvo v službe WordPress

Chcete vytvoriť webovú stránku členstva? Majitelia webových stránok sa pri speňažovaní obsahu dlho spoliehali výlučne na reklamu a príjmy pridružených spoločností.


Členská webová stránka vám umožňuje zarábať online tým, že používateľom umožňuje platiť za prémiový obsah, funkcie a prístup do komunity.

Budete potrebovať platformu, ktorá obsahuje funkcie na správu používateľov, členstva, platieb atď. Našťastie existuje niekoľko skutočne skvelých členských doplnkov pre WordPress, vďaka ktorým je to veľmi jednoduché.

V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť členskú stránku WordPress bez znalosti kódovania.

Vytvorenie webovej stránky pre členov WordPress

Čo potrebujete na spustenie webovej stránky pre členov WordPress?

Na rozdiel od pred 10 rokmi je dnes veľmi ľahké vytvoriť webovú stránku. Zo všetkých platforiem a tvorcov webových stránok je WordPress tým najjednoduchším pre každého, kto si zostaví svoju vlastnú členskú webovú stránku a začne predávať s malými až žiadnymi technickými zručnosťami..

Na začiatok budete potrebovať tieto tri veci:

 1. Názov domény. Toto bude adresa vášho webu (Príklad: wpbeginner.com).
 2. Webhostingový účet. Tu sa ukladajú súbory vašich webových stránok.
 3. Doplnok pre členstvo (váš bežný web zmení na členskú platformu).

Môžete si vytvoriť plne funkčný web členstva pomocou WordPress za menej ako 30 minút a my vás prevedieme všetkými krokmi procesu.

Nižšie sú uvedené kroky, ktoré vám poskytneme, aby sme vám pomohli vytvoriť výkonnú webovú stránku pre členstvo v programe WordPress.

  Pripravený? Začnime.

  Krok 1. Začíname s členskou stránkou WordPress

  Ak chcete vytvoriť členskú stránku, musíte sa uistiť, že používate správnu platformu WordPress. Áno, existujú dva typy WordPress.

  Odporúčame vám používať verziu WordPress.org s vlastným hosťovaním, pretože vám poskytuje neobmedzený prístup ku všetkým funkciám a nástrojom, ktoré potrebujete (pozrite si úplné porovnanie WordPress.com vs WordPress.org)..

  Pre webovú stránku WordPress, ktorú vlastníte, budete potrebovať hostingový účet, názov domény a certifikát SSL.

  Spravidla stojí názov domény okolo 14,99 $ / rok, webhosting okolo 7,99 $ / mesiac a náklady na SSL certifikát okolo 69,99 $ / rok.

  Ak práve začínate, tieto počiatočné náklady sa môžu rýchlo zvýšiť.

  Našťastie máme spôsob, ako to napraviť.

  Bluehost, oficiálny poskytovateľ hostenia odporúčaný WordPress, súhlasil, že ponúkne našim používateľom bezplatný názov domény, certifikát SSL zadarmo a zľavu na webhosting.

  V podstate môžete získať všetky vyššie uvedené informácie za 2,75 USD mesačne.

  Poznámka: V spoločnosti WPBeginner veríme v úplnú transparentnosť. Ak sa zaregistrujete v službe Bluehost pomocou nášho sprostredkovacieho odkazu, zarobíme vám malú províziu bez ďalších nákladov (v skutočnosti ušetríte peniaze a získate bezplatnú doménu + certifikát SSL). Dostali by sme túto províziu za odporúčanie takmer všetkých hostiteľských služieb WordPress. Odporúčame však iba produkty, ktoré používame osobne a veríme, že našim čitateľom prinesú pridanú hodnotu..

  Po registrácii na hosťovanie je ďalším krokom inštalácia WordPress. Postupujte podľa pokynov v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako spustiť blog WordPress, a budete okamžite v prevádzke..

  Pretože Bluehost už je súčasťou predinštalovaného programu WordPress, môžete prejsť k nastaveniu svojej členskej stránky WordPress.

  Krok 2. Výber doplnku členstva WordPress

  Existuje veľa bezplatných a platených členských doplnkov WordPress, ktoré môžete použiť. Každý z nich má však svoje výhody a nevýhody. Máme úplné porovnanie najlepších pluginov pre WordPress.

  Ak chcete vybrať správny doplnok pre členstvo v službe WordPress, musíte sa rozhodnúť, aký druh členskej webovej stránky chcete vytvoriť a aké funkcie budete potrebovať.?

  Ak chcete iba povoliť registráciu používateľa na svojom webe WordPress, môžete použiť WPForms. Jedná sa o doplnok na tvorbu formulárov WordPress, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať prihlasovacie a registračné formuláre používateľov. Používateľom môžete dokonca povoliť odosielanie článkov bez prístupu do administratívnej oblasti WordPress.

  Na druhej strane, ak chcete predávať predplatné, platený obsah alebo digitálne súbory na prevzatie, budete potrebovať robustnejší členský doplnok WordPress, napríklad MemberPress..

  MemberPress prichádza s pokročilými funkciami členstva, ktoré vám umožňujú prijímať platby, vytvárať úrovne členstva, obmedzovať prístup na základe úrovní a ďalšie.

  Ďalším možným scenárom môže byť predaj online kurzov. V takom prípade budete potrebovať program LearnDash, kompletný doplnok LMS WordPress so všetkými funkciami správy výučby.

  Môžete tiež integrovať program LearnDash do služby MemberPress a vytvoriť tak výkonnú webovú stránku s online kurzami a členskými odbermi.

  Ako už bolo povedané, začnime nastavovať webovú stránku pre členov WordPress.

  Krok 3. Nastavenie členskej webovej stránky WordPress

  Ako náš doplnok go-to si vyberáme MemberPress, pretože má všetky funkcie, ktoré sme spomenuli vyššie, a funguje dokonale s doplnkami tretích strán, ktoré sú potrebné pre rast vášho podnikania..

  Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok MemberPress. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po aktivácii musíte navštíviť stránku MemberPress »Možnosti na konfiguráciu nastavení doplnku.

  Stránka Možnosti pre členov

  Krok 4. Pridajte spôsob platby

  Stránka možností je rozdelená na rôzne karty. Prvá vec, ktorú musíte nastaviť, je platobná brána, pretože vám umožňuje prijímať platby na vašom webe s členstvom.

  Môžete to urobiť prepnutím na kartu Platby a výberom platobnej brány.

  Platby členov

  MemberPress podporuje PayPal (Standard, Express a Pro), Stripe a Authorize.net hneď po vybalení. Musíte vybrať spôsob platby, ktorý chcete nastaviť, a poskytnúť požadované poverenia.

  Môžete tiež pridať viac spôsobov platby kliknutím na tlačidlo Pridať a pridať ďalší spôsob platby.

  Zvyčajne používame dve možnosti: Prúžok pre kreditné karty a PayPal ako sekundárnu možnosť, pretože niektorí používatelia uprednostňujú PayPal pred rozdávaním podrobností o kreditnej karte..

  Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Možnosti aktualizácie“ v dolnej časti stránky a uložte nastavenia.

  Krok 5. Vytvorenie úrovní členstva

  Ďalším krokom je vytvorenie úrovní členstva, ktoré si používatelia môžu kúpiť. Každá úroveň členstva môže mať rôzne cenové plány, výhody a prístup. Môžete dokonca mať bezplatný plán členstva.

  Ak chcete vytvoriť úroveň členstva, musíte prejsť na Členstvo »Členstvo a kliknite na tlačidlo „Pridať nové“ hore.

  Pridajte úroveň členstva

  Na nasledujúcej stránke zadajte názov tohto konkrétneho plánu členstva a potom zadajte podrobnosti plánu do editora príspevkov.

  Bude potrebné nastaviť ceny a uplynutie platnosti tohto plánu v časti Podmienky členstva.

  Členský plán

  Vo vyššie uvedenom príklade sme vytvorili ročný plán členstva.

  Potom musíte prejsť nadol do meta poľa Možnosti členstva pod editorom príspevkov. Tu si môžete prispôsobiť povolenia a možnosti členstva pre tento konkrétny plán.

  Možnosti členstva

  Keď ste spokojní s plánom členstva, môžete ho sprístupniť kliknutím na tlačidlo Publikovať.

  Pokračujte v tomto postupe a vytvorte toľko plánov členstva, koľko potrebujete.

  Krok 6. Obmedzte prístup pre plány členstva

  Ďalším krokom je výber, ktorý obsah bude dostupný pre rôzne plány členstva na vašej webovej stránke. Program MemberPress veľmi ľahko riadi prístup pomocou pravidiel..

  Pravidlá môžete nastaviť na stránke MemberPress »Pravidlá a kliknutím na tlačidlo Pridať nový hore.

  Pridajte nové pravidlá

  Stránka na úpravu pravidiel vám umožňuje vybrať rôzne podmienky a priradiť ich k plánu členstva.

  Napríklad môžete vybrať všetok obsah, ktorý sa zhoduje s konkrétnou značkou alebo kategóriou, ktorý bude dostupný iba členom s plánom predplatného striebra.

  Pridajte pravidlá nastavené do MemberPress

  Môžete tiež vytvoriť konkrétnejšie pravidlá. Napríklad jeden príspevok alebo stránka, podradené stránky alebo konkrétna adresa URL.

  Pod editorom pravidiel uvidíte možnosti odkvapkávania a vypršania platnosti.

  Odkapávací obsah vám umožňuje postupne uvoľňovať obsah používateľom namiesto toho, aby ste ho dali všetko naraz. Možnosť vypršania platnosti spôsobí, že obsah nebude k dispozícii po určitom časovom období.

  Ak si nie ste istí, mali by ste ich nechať nezaškrtnuté.

  Keď budete spokojní, pokračujte a kliknutím na tlačidlo „Uložiť pravidlo“ uložte nastavenia pravidiel.

  Opakujte tento postup a vytvorte ďalšie pravidlá podľa potreby pre svoju členskú stránku.

  Krok 7. Pridanie obsahu len pre členov

  Program MemberPress uľahčuje vytváranie obsahu iba pre členov pomocou pravidiel.

  Vo vyššie uvedenom príklade sme vytvorili pravidlo, ktoré obmedzuje všetok obsah označený ako platený. Teraz musíme iba vytvoriť náš platený obsah a pridať k nemu platenú značku.

  Pridávanie obsahu iba pre členov

  MemberPress tiež pridáva metadox „MemberPress Neautorizovaný prístup“ pod editorom príspevkov. To vám umožňuje vybrať, čo odhlásení používatelia (nečlenovia) uvidia, keď sa dostanú k tomuto obsahu.

  Obmedzené možnosti obsahu

  Môžete použiť predvolené globálne nastavenia alebo môžete zobraziť výňatky, prihlasovací formulár alebo vlastnú správu.

  Po pridaní obsahu iba pre členov môžete pokračovať a publikovať ho. Po načítaní stránky sa zobrazí správa o úspechu, že tento obsah je chránený.

  Chránený obsah

  Krok 8. Vytvorte stránku s cenami

  Túto stránku uvidia používatelia, keď sa chcú zaregistrovať do plánu členstva. Na tejto stránke budú môcť používatelia vybrať plán členstva a potom prejsť na stránku s platbami.

  Používatelia, ktorí sa pokúsia získať prístup k obmedzeným alebo plateným oblastiam vášho webu, budú tiež presmerovaní na túto stránku.

  Môžete to nakonfigurovať tak, že prejdete na MemberPress »Skupiny a kliknutím na tlačidlo Pridať nový hore.

  Vytvorenie skupiny

  Najprv zadajte názov pre stránku skupinového plánu. Toto bude tiež názov stránky plánov, ktorú uvidia používatelia.

  Ďalej prejdite na metabox „Možnosti skupiny“ a pridajte členstvá, ktoré chcete na stránke zobraziť.

  Možnosti skupiny cien

  Môžete si tiež vybrať tému pre cenovú tabuľku. MemberPress prichádza s niekoľkými ready-made šablóny za to.

  Keď budete spokojní, kliknite na tlačidlo „Zverejniť“, aby sa váš plán stal verejne viditeľným.

  Ak chcete zobraziť ukážku svojej cenovej stránky, po jej uverejnení kliknite na odkaz Zobraziť skupinu.

  Stránka s cenami

  Presmerujte používateľov na stránku s cenami

  Teraz, keď máme stránku s cenami, je ďalším krokom presmerovanie neoprávnených používateľov na stránku s cenami.

  Najprv musíte navštíviť MemberPress »Skupiny a skopírujte webovú adresu vedľa skupiny, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku.

  Adresa URL stránky s cenami

  Potom prejdite na stránku MemberPress »Možnosti a prejdite nadol do sekcie „Neautorizovaný prístup“.

  Začiarknite políčko vedľa možnosti „Presmerovať neautorizovaných návštevníkov na konkrétnu adresu URL“ a potom prilepiť adresu URL skupiny, ktorú ste skopírovali skôr..

  Presmerujte neautorizovaných používateľov na stránku s cenami

  Kliknutím na tlačidlo „Možnosti aktualizácie“ uložte svoje nastavenia.

  Keď sa teraz pokúsia získať prístup k oblasti určenej iba pre členov, budú neautorizovaní používatelia presmerovaní na stránku cenových plánov.

  Krok 9. Pridajte formuláre na prihlásenie a prihlásenie používateľa

  Teraz, keď máte všetko nastavené, je čas umožniť svojim používateľom ľahko nájsť cestu okolo vášho webu.

  Najprv musíte pridať prihlasovací formulár používateľa, aby sa členovia mohli prihlásiť do svojich účtov.

  Ísť do Vzhľad »Widgety a pridajte miniaplikáciu „LoginPress login“ na bočný panel.

  Widget na prihlásenie členaPress

  Ďalej pridáme odkaz na stránku s cenami do navigačnej ponuky, aby si noví používatelia mohli zvoliť plán a zaregistrovať sa.

  Môžete to urobiť tak, že navštívite internetovú stránku Vzhľad »Ponuky stránku vo vašom správcovi WordPress. V ľavom stĺpci ho musíte rozbaliť kliknutím na kartu Skupiny. Ukáže skupinu cenového plánu, ktorú ste vytvorili skôr.

  Pridajte do ponuky cenové plány

  Začiarknite políčko vedľa cenovej stránky a potom kliknite na tlačidlo Pridať do ponuky.

  Stránka s cenovým plánom sa teraz zobrazí v pravom stĺpci. Svoju polohu v ponuke môžete usporiadať presunutím myšou. Môžete ho tiež upraviť a zmeniť text odkazu.

  Upraviť položku ponuky

  Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť a uložiť zmeny.

  Teraz sa môžete odhlásiť z administratívnej oblasti WordPress a navštíviť svoj web, aby ste videli všetko v akcii.

  Ukážka webovej stránky členstva

  Krok 10. Prispôsobenie šablón e-mailov členstva

  Váš doplnok pre členstvo vo WordPress odošle členom niekoľko e-mailových upozornení. MemberPress vám umožňuje tieto e-maily ľahko upravovať a vykonávať zmeny tak, aby zahŕňali vašu vlastnú značku.

  Jednoducho choďte na MemberPress »Možnosti a kliknite na kartu „E-maily“. Odtiaľto môžete spravovať e-mailové upozornenia odoslané používateľom MemberPress.

  Úpravy e-mailových upozornení v MemberPress

  Uvidíte všetky e-mailové upozornenia, ktoré odosiela člen MemberPress členom a správcom. Kliknutím na tlačidlo Upraviť môžete prispôsobiť ktorékoľvek z týchto oznámení.

  Upravte e-mailové upozornenia

  Jednoduchý textový editor môžete použiť na úpravu e-mailovej správy pomocou základných možností formátovania a inteligentných značiek na vkladanie dynamických položiek, ako sú mená, používateľské meno, úroveň členstva a ďalšie..

  Uistite sa, že kliknete na tlačidlo „Odoslať test“ a odošlete pár testovacích upozornení. Zabezpečí sa tým, že program MemberPress bude môcť odosielať e-mailové upozornenia.

  Ak máte problémy s prijímaním e-mailových upozornení, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako vyriešiť problém so zasielaním správ WordPress.

  Krok 11. Prezeranie prehľadov, aby ste rozšírili svoju členskú webovú stránku

  Na rozvoj akéhokoľvek podnikania potrebujete údaje na prijímanie informovaných rozhodnutí. MemberPress prichádza so vstavanými správami, aby zistil, ako sa darí vašim webovým stránkam.

  Jednoducho choďte na MemberPress »Správy str. Odtiaľto môžete prehľady usporiadať podľa mesačných, ročných alebo všetkých časových údajov.

  ČlenstvoPress správy

  Ukáže vám počet aktívnych, neaktívnych, bezplatných, platených a celkový počet členov. Ukáže tiež priemernú hodnotu životnosti člena a ďalšie údaje. Ak chcete zobraziť ďalšie grafy, prejdite nižšie a kliknutím na dátum zobrazíte transakcie.

  Najdôležitejšou metrikou hodnotenia úspechu webových stránok s členstvom je však angažovanosť používateľov.

  Tu budete potrebovať službu Google Analytics. Umožňuje vám zistiť, odkiaľ prichádzajú vaši používatelia a čo robia, keď sa nachádzajú na vašom webe.

  MonsterInsights, najobľúbenejší doplnok Google Analytics pre WordPress, ponúka kompletnú integráciu MemberPress, ktorá uľahčuje povolenie rozšíreného sledovania elektronického obchodu pre MemberPress..

  Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako sledovať zapojenie používateľov pomocou služby Google Analytics v programe WordPress.

  Posunúť svoju členskú webovú stránku na ďalšiu úroveň

  MemberPress je výkonný členský doplnok WordPress. To vám umožní ľahko rozvíjať svoje webové stránky členstva.

  Funguje to krásne s programom LearnDash, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať kurzy a prenechávať predajnú časť členoviPressPress.

  Môžete ho tiež použiť spolu s BuddyPress a bbPress.

  Tu je niekoľko ďalších užitočných zdrojov, ktoré vám pomôžu rozšíriť členskú stránku programu WordPress.

  • Základné doplnky WordPress – Náš odborný výber musí mať doplnky WordPress pre všetky obchodné webové stránky.
  • Rýchlosť a výkon WordPress – dokonalý sprievodca, ako zrýchliť WordPress a zvýšiť výkon.
  • Sprievodca zabezpečením WordPress – Tento sprievodca krok za krokom pomôže zvýšiť bezpečnosť vašich stránok WordPress.
  • Výber perfektného motívu – Príručka pre začiatočníkov o výbere perfektného motívu pre váš web.
  • Bežné chyby WordPress – konečný zoznam bežných chýb WordPress a ako ich opraviť.

  To je všetko, dúfame, že tento článok vám pomohol nastaviť si webovú stránku WordPress. Môžete tiež chcieť vidieť nášho sprievodcu WordPress SEO krok za krokom pre začiatočníkov.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me