6 ważnych powodów, dla których warto używać WordPress na swojej stronie internetowej

Jednym z często zadawanych pytań jest: Dlaczego powinienem używać WordPress? Czy moja stara strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego muszę przejść na WordPress z innej platformy? Jeśli zadajesz te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy 6 ważnych powodów, dla których warto korzystać z WordPress. Omówimy również wszystkie rodzaje witryn internetowych, które możesz utworzyć za pomocą WordPress, a także zaprezentujemy popularne witryny korzystające z WordPress.


Dlaczego powinieneś używać WordPress

Uwaga: W całym tym artykule, gdy mówimy WordPress, mówimy o WordPress.org znanym również jako WordPress na własnym serwerze. Nie należy mylić tego z WordPress.com, który jest usługą hostingową. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasze porównanie WordPress.org z WordPress.com.

Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat WordPressa jest to, że jest to tylko platforma blogowa.

Nie jest.

Chociaż WordPress zaczął jako narzędzie do blogowania, z biegiem lat ewoluował w potężnego kreatora stron internetowych i solidny system zarządzania treścią (CMS).

Najlepsze w WordPress jest to, że jest łatwy w użyciu i wystarczająco elastyczny, aby tworzyć różne typy stron internetowych. To główny powód, dla którego WordPress zyskał tak dużą popularność. Według ostatniej ankiety WordPress obsługuje 32,3% wszystkich stron internetowych.

Ze względu na jego solidne funkcje, wiele wiodących marek korzysta z WordPress do napędzania swoich stron internetowych, w tym Time Magazine, Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times i więcej.

Zobaczmy, dlaczego powinieneś używać WordPressa do tworzenia swojej witryny.

1. WordPress jest darmowy jak we Freedom

WordPress jest darmowym i otwartym oprogramowaniem

WordPress to darmowe oprogramowanie. Oznacza to, że możesz go pobrać, zainstalować, używać i modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami. Możesz go użyć do stworzenia dowolnego rodzaju strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego WordPress jest bezpłatny?.

Chociaż samo oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu, aby go zainstalować.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. Tak wpisują użytkownicy w pasku adresu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny (na przykład wpbeginner.com).

Hosting to dom Twojej witryny, w którym przechowywane są wszystkie pliki.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress.

Oferują również użytkownikom WPBeginner 60% zniżki na hosting i bezpłatną nazwę domeny. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

Potrzebujesz więcej rekomendacji hostingowych? Zobacz nasz wybór najlepszych dostawców hostingu WordPress.

Jeśli chcesz, aby ktoś z doświadczeniem skonfigurował Twoją witrynę WordPress, nasi utalentowani pracownicy chętnie pomogą Ci zacząć. Najlepsze jest to, że oferujemy bezpłatną usługę konfiguracji blogów WordPress.

Możesz także zrobić to sam, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować WordPress.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z WordPress, po prostu wpisz swoje pytanie w Google i dodaj wpbeginner na końcu pytania. Prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na naszej stronie internetowej.

2. WordPress można łatwo dostosować za pomocą motywów i wtyczek

Motywy WordPress

Duża część osób korzystających z WordPress nie jest ani projektantami stron internetowych, ani programistami. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna korzystać z WordPress bez wcześniejszej wiedzy na temat projektowania stron internetowych.

Dla osób nie znających technologii WordPress jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ istnieją tysiące darmowych szablonów stron internetowych (motywów), z których możesz wybierać. Istnieje idealny motyw WordPress dla niemal każdego rodzaju witryny (niezależnie od tego, czy jest to blog, witryna firmowa czy sklep internetowy).

Motywy WordPress można łatwo dostosować, ponieważ wiele z nich ma własny panel opcji, który pozwala zmieniać kolory, przesyłać logo, zmieniać tło, tworzyć piękne suwaki i naprawdę dostosowywać je do własnych potrzeb bez pisania kodu.

Możesz także dodać niestandardową funkcjonalność do swojej witryny WordPress za pomocą wtyczek. Wtyczki WordPress to aplikacje dla Twojej witryny, których można używać do dodawania zaawansowanych funkcji, takich jak analizy, formularze kontaktowe, obszar członkostwa i więcej.

Podobnie jak motywy, istnieją tysiące darmowych i premium wtyczek do użycia. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz artykuł o tym, czym są wtyczki WordPress i jak one działają.

Wtyczki WordPress

Oprócz dodania dodatkowej funkcjonalności, niektóre wtyczki WordPress umożliwiają przekształcenie strony internetowej w zupełnie nową platformę. Zapoznaj się z naszym wyborem ekspertów niezbędnych wtyczek WordPress dla każdej witryny.

3. WordPress jest przyjazny dla SEO

WordPress został napisany przy użyciu standardowego kodu wysokiej jakości i generuje znaczniki semantyczne. W kategoriach innych niż maniacy sprawia to, że Google i inne wyszukiwarki uwielbiają WordPress.

Właśnie dlatego witryny WordPress mają wyższą pozycję w rankingu niż inne w wyszukiwarkach.

Z założenia WordPress jest bardzo przyjazny dla SEO od samego początku. Możesz także użyć wtyczek SEO WordPress do dalszej optymalizacji swojej witryny. Aby uzyskać pełne instrukcje krok po kroku, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem SEO WordPress, aby właściwie zoptymalizować swoją stronę internetową.

4. WordPress jest łatwy w zarządzaniu

WordPress ma wbudowany system zarządzania aktualizacjami. Umożliwia to aktualizację wtyczek i motywów z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress.

WordPress powiadamia również o dostępności nowej wersji WordPress, dzięki czemu można zaktualizować witrynę, klikając przycisk.

Aby chronić swoje dane przed wypadkiem lub włamaniem, możesz łatwo użyć wtyczki kopii zapasowej WordPress, aby automatycznie tworzyć kopie zapasowe i bezpiecznie przechowywać je w zdalnej lokalizacji.

Możesz także zarządzać swoją witryną WordPress w drodze za pomocą aplikacji mobilnych WordPress.

5. WordPress jest bezpieczny

Bezpieczeństwo WordPress

WordPress został opracowany z myślą o bezpieczeństwie i jest uważany za bardzo bezpieczną platformę do prowadzenia strony internetowej. Jednak, podobnie jak w prawdziwym świecie, internet może być niepewnym miejscem.

Są intruzi, którzy chcą zdobyć jak najwięcej witryn. Aby chronić swoją witrynę WordPress, możesz zrobić kilka prostych rzeczy, aby uczynić ją jeszcze bardziej bezpieczną. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik bezpieczeństwa WordPress krok po kroku dla początkujących.

Używamy Sucuri na naszych stronach internetowych w celu ochrony przed typowymi zagrożeniami, takimi jak ataki siłowe i złośliwe oprogramowanie.

6. WordPress może obsługiwać różne typy mediów

Typy mediów WordPress

WordPress nie ogranicza się tylko do pisania tekstu. Jest wyposażony we wbudowany program do przesyłania multimediów do obsługi obrazów, plików audio i wideo.

WordPress obsługuje witryny z włączoną obsługą oEmbed, co oznacza, że ​​możesz osadzać filmy z YouTube, zdjęcia na Instagramie, tweety i dźwięk Soundcloud po prostu wklejając adres URL w edytorze postów WordPress.

Jakie sposoby korzystania z WordPress?

WordPress może być używany na wiele różnych sposobów, od prostych stron internetowych po rynki eCommerce i wszystko pomiędzy.

Poniżej znajduje się tylko kilka przykładów różnego rodzaju stron internetowych, które możesz zrobić za pomocą WordPress.

  • Załóż bloga
  • Zrób biznesową stronę internetową
  • Uruchom sklep internetowy
  • Zbuduj stronę członkowską
  • Sprzedawaj kursy online

Zobacz naszą pełną listę 19 różnych rodzajów stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na twoje pytanie dotyczące tego, dlaczego powinieneś używać WordPress. Najlepszym sposobem, aby naprawdę doświadczyć potęgi WordPressa jest użycie go. Spróbuj i daj nam znać, co myślisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me