Dlaczego nigdy nie należy używać WordPressa do wysyłania wiadomości e-mail z biuletynu

WordPress ma wbudowaną funkcję poczty, która korzysta z funkcji poczty PHP do wysyłania wiadomości e-mail. Istnieje kilka wtyczek newslettera WordPress, które pozwalają na uruchomienie w pełni funkcjonalnego biuletynu przy użyciu tej funkcji. Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas: „jeśli możliwe jest wysyłanie biuletynów e-mail za pomocą wtyczek WordPress, to dlaczego zalecamy korzystanie z usługodawcy e-mail, takiego jak Constant Contact lub Aweber?” W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego nigdy nie należy używać WordPressa do wysyłania wiadomości e-mail z biuletynem.


Dlaczego powinieneś poważnie traktować swoją listę e-mailową?

Znaczenie marketingu e-mailowego

Twoja lista mailowa jest jednym z najbardziej niezawodnych narzędzi komunikacji. Pomaga Ci przywrócić użytkowników do Twojej witryny. Pomaga zwiększyć sprzedaż, promować produkty i budować zaufanie wokół Twojej marki.

Jeśli jeszcze tego nie robisz, zacznij od razu budować listę e-mail.

Zauważysz, że prawie każdy poważny marketer, bloger i ekspert zaleci korzystanie z usług e-mail marketingowych, takich jak Aweber lub Constant Contact, zamiast korzystania z WordPress do newsletterów. Zobaczmy, dlaczego.

Niezawodność

Twój e-mail powinien trafić do skrzynki odbiorczej użytkownika

Gdy wysyłasz wiadomości e-mail za pomocą wtyczki biuletynu opartej na funkcjach poczty PHP i WordPress, istnieje duża szansa, że ​​wiadomości e-mail znajdą się w folderze SPAM użytkownika.

Dostawcy poczty e-mail (Gmail, Yahoo itp.) Dysponują narzędziami do spamowania, które oznaczałyby Twój e-mail jako SPAM z wielu powodów.

Na przykład serwer e-mail odbierający twój e-mail będzie szukał rekordu SPF, aby ustalić, czy serwer wysyłający e-mail może to zrobić, czy nie. Wyszukuje podejrzane zachowanie, słowa i frazy, aby wykluczyć spam.

Narzędzia przechwytujące spam sprawdzą również w swoich bazach danych adres IP. Na współdzielonym hostingu WordPress twoja strona współdzieli ten sam adres IP serwera z kilkoma innymi stronami internetowymi.

Wszelkie oznaki nadużycia przez jedną osobę na tym serwerze mogą spowodować wyłapanie baz danych przechwytujących spam, co spowoduje, że dostarczenie wiadomości e-mail będzie wątpliwe. Istnieje niezliczona ilość innych czynników, które są sprawdzane przez algorytmy przechwytujące spam, a ich spełnienie jest bardzo trudne.

Z drugiej strony profesjonalni dostawcy usług e-mail pracują dzień i noc, aby upewnić się, że ich e-maile są dostarczane do skrzynki odbiorczej użytkownika. Przestrzegają ścisłego zestawu zasad i stosują go do wszystkich wychodzących wiadomości e-mail, aby upewnić się, że dotrze do miejsca docelowego i nie trafi do śmieci.

Mają wysoko wyszkolonych inżynierów, programistów i personel pomocniczy, który pracuje całą dobę, aby to umożliwić. Są to również zatwierdzeni i znani dostawcy usług masowej poczty z większością głównych dostawców usług internetowych i usług e-mail. Gdy serwer e-mail użytkownika odbierze wiadomość e-mail z serwera z białej listy, wie, że jest niezawodny i nie stanowi spamu.

Już sama ta niezawodność jest najważniejszym czynnikiem, który powinien wystarczyć, aby przekonać Cię do skorzystania z profesjonalnej usługi newslettera.

Limity i opóźnienia e-maili

Większość dostawców hostingu ma ograniczenia dotyczące liczby wiadomości e-mail, które można wysłać jednocześnie. Możliwe, że wtyczka lub skrypt biuletynu będzie próbować umieszczać w kolejce wychodzące wiadomości e-mail, ale zawsze będzie szansa, że ​​coś pójdzie nie tak, a kolejka wychodzących wiadomości e-mail może nawet nie zostać przetworzona. W przypadku dużych list e-mail Twój hosting może nawet uznać to za nadużycie ich usług.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z profesjonalnej usługi e-mail marketingu, nie musisz się martwić tymi ograniczeniami. Mają serwery rozmieszczone na całym świecie, wysyłając setki i tysiące e-maili każdego dnia. Mają elastyczne plany, które pozwalają na łatwą aktualizację wraz ze wzrostem listy e-mail.

Łatwość użycia

Dostawcy usług e-mail, tacy jak Constant Contact i Aweber, umożliwiają łatwe tworzenie i wysyłanie wiadomości e-mail do subskrybentów. Mają niezwykle łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia i projektowania e-maili.

Mają także integrację interfejsu API, co ułatwia łączenie listy e-mail z innymi przydatnymi wtyczkami WordPress, takimi jak OptinMonster, formularze Gravity itp..

Pięknie zintegrowany formularz rejestracji

Prowadząc własny biuletyn, tracisz dostęp do wszystkich tych narzędzi, które ułatwiają wszystko. Zamiast skupiać się na swojej witrynie, będziesz spędzać czas na robieniu rzeczy, które można łatwo zrobić w kilka minut za pomocą odpowiedniej usługi e-mail marketingu.

Statystyki i analizy

Profesjonalni dostawcy usług e-mail oferują zintegrowane statystyki i analizy dotyczące Twoich kampanii. Możesz zobaczyć liczbę wiadomości e-mail wylądujących w skrzynce odbiorczej użytkownika, liczbę otwartych i liczbę kliknięć. Pozwala to odpowiednio ulepszać i dostosowywać kampanie.

Statystyki i raporty analityczne w Stałym kontakcie

Wysyłając swój biuletyn za pośrednictwem wtyczki biuletynu, nie masz możliwości dowiedzenia się, ile e-maili dotarło do skrzynki odbiorczej użytkownika, otworzyło je lub kliknęło. Będziesz musiał spędzić dużo czasu próbując zintegrować Google Analytics ze swoimi kampaniami i stronami docelowymi, a mimo to gromadzone dane będą ograniczone.

Innym powodem korzystania z usługodawcy e-mail jest to, że niektóre z nich oferują narzędzia diagnostyczne i analityczne. Możesz użyć tych narzędzi, aby sprawdzić skuteczność swoich kampanii. Jeśli wiadomości e-mail są oznaczane jako spam, możesz dowiedzieć się, co powoduje uruchomienie narzędzi do sprawdzania spamu w celu oznaczenia wiadomości e-mail.

Kwestie związane ze zgodnością

E-mail marketing jest ogromny, podobnie jak spam. Aby radzić sobie ze spamem, dostawcy usług internetowych i usługi marketingu e-mailowego wprowadzili i wdrożyli nowe przepisy, wymagania i protokoły. Gdy używasz profesjonalnej usługi e-mail do wysyłania biuletynu, nie musisz się martwić o te wszystkie rzeczy. Ci dostawcy usług e-mail bardzo ciężko pracują, aby upewnić się, że e-maile docierają do miejsca docelowego.

Z drugiej strony, jeśli wysyłasz własny biuletyn, jest mniej prawdopodobne, że dowiesz się czegoś nowego w świecie ochrony przed spamem e-mail.

Opłacalność

Niektórzy użytkownicy mogą myśleć, że jeśli prowadzą własny biuletyn za pomocą wtyczki, oszczędzają pieniądze. Przede wszystkim musisz zwiększyć wartość swojego czasu. Czas poświęcony na konfigurację wtyczki biuletynu jest znacznie cenniejszy niż kwota, którą płacisz za dobrą usługę e-mail.

Obliczanie kosztów usługi e-mail

W rzeczywistości możesz korzystać z jednej z najlepszych usług e-mail, Constant Contact za darmo przez dwa miesiące. Ta bezpłatna wersja próbna daje wystarczająco dużo czasu na skonfigurowanie i rozpoczęcie zbierania adresów e-mail. Do czasu zakończenia okresu próbnego lista e-mailowa zwróci się sama.

Wniosek

Biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, zdecydowanie zalecamy naszym użytkownikom korzystanie z profesjonalnych usług e-mail marketingowych.

Jeśli musisz użyć wtyczki biuletynu WordPress, użyj tylko MailPoet. Pamiętaj, że dostarczanie nadal stanowi problem, a nawet MailPoet rozumie to i dlatego pozwalają ci korzystać z usług SMTP innych firm, takich jak SendGrid (które kosztują pieniądze).

Z jakiej usługi e-mail marketingu korzystasz? Daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej.

Nie zapomnij też śledzić nas na Twitterze i Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me