Porównanie G Suite z Office 365 – Który jest lepszy?

Próbujesz wybrać między G Suite a Office 365 dla firmowego adresu e-mail? Szukasz porównania Google Apps z Office 365, aby zobaczyć, które z nich jest lepsze? G Suite (wcześniej Google Apps) i Office 365 oferują profesjonalne biznesowe wiadomości e-mail i narzędzia zwiększające produktywność w celu ułatwienia współpracy. W tym artykule porównamy G Suite z Office 365, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest lepszy dla Twojej firmy.


Porównanie G Suite z Office 365 - który z nich jest lepszy?

Co to jest G Suite i Office 365 i dlaczego ich potrzebujesz?

Po utworzeniu witryny następnym krokiem jest zazwyczaj uzyskanie profesjonalnego firmowego adresu e-mail.

W przeciwieństwie do e-maila @ gmail.com lub @ outlook.com, profesjonalny firmowy adres e-mail jest oznaczony nazwą Twojej firmy: [email protected]

Podczas gdy większość firm hostingowych WordPress oferuje bezpłatny firmowy adres e-mail, nie mogą konkurować z potężnymi narzędziami biznesowymi oferowanymi przez G Suite i Office 365, w tym między innymi bardziej niezawodnymi wiadomościami e-mail, miejscem do przechowywania plików, kalendarzem, notatkami, narzędziami do wideokonferencji itp..

G Suite Google obejmuje Gmail, Dysk Google, Dokumenty Google, Arkusze, Prezentacje, Kalendarz, Keep, Hangouts i inne aplikacje Google, których prawdopodobnie już używasz i lubisz.

Microsoft Office 365 obejmuje Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, One Note, Skype i inne aplikacje Microsoft.

Korzystanie z pakietów produktywności w chmurze pozwala zaoszczędzić pieniądze na utrzymywaniu licencji na oprogramowanie, instalacjach, prowadzeniu działu IT i nie tylko. Wszystkie dane są przechowywane w chmurze, co ułatwia dostęp do plików z dowolnego miejsca za pomocą dowolnego urządzenia. Jest to świetne, jeśli prowadzisz zdalną firmę lub podróżujesz podczas zarządzania blogiem WordPress.

Kiedy potrzebuję G Suite lub Office 365?

Jeśli prowadzisz witrynę dla małych firm, powinieneś zacząć korzystać z tych narzędzi biznesowych jak najszybciej. Obie firmy oferują plany dla małych firm, które są wyceniane dla poszczególnych użytkowników.

Daje ci dostęp do profesjonalnych narzędzi biznesowych od samego początku. Możesz rozwijać się wraz z rozwojem firmy, dodając więcej pracowników lub uaktualniając swoje konto.

To powiedziawszy, porównajmy G Suite z Office 365, aby dowiedzieć się, który z nich jest lepszy dla Twojej firmy.

Ceny G Suite a Office 365 – Który jest tańszy?

Gdy zaczynasz, ceny są ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Chcesz wybrać rozwiązanie, które pasuje do Twojego budżetu.

Porównajmy ceny G Suite i Office 365, aby dowiedzieć się, który z nich oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.

Ceny G Suite

G Suite zawiera trzy proste plany cenowe.

 • Podstawowy – 5 USD za użytkownika miesięcznie z 30 GB miejsca w chmurze.
 • Biznes – 10 USD na użytkownika miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca w chmurze.
 • Enterprise – 29 USD na użytkownika miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca.

Uwaga: w przypadku planów biznesowych i korporacyjnych nieograniczone miejsce jest dostępne tylko, jeśli masz więcej niż 5 użytkowników, w przeciwnym razie otrzymasz 1 TB limitu miejsca dla każdego użytkownika.

Cennik Office 365

Office 365 zawiera trzy różne plany cenowe dla średnich i małych firm.

 • Business Essentials – 6 USD miesięcznie na użytkownika
 • Firma – 10 USD miesięcznie na użytkownika
 • Business Premium – 15 USD miesięcznie na użytkownika

Poniżej znajdują się plany cenowe z rocznym zobowiązaniem.

 • Business Essentials – 5 USD miesięcznie na użytkownika
 • Biznes – 8,25 USD miesięcznie na użytkownika
 • Business Premium – 12,50 USD miesięcznie na użytkownika
 • Enterprise E1 – 8 USD za użytkownika miesięcznie
 • Enterprise ProPlus – 12 USD na użytkownika miesięcznie
 • Enterprise E3 – 20 USD na użytkownika miesięcznie
 • Enterprise E5 – 35 USD na użytkownika miesięcznie

Wszystkie plany zawierają 1 TB miejsca w chmurze i 50 GB miejsca na pocztę e-mail.

Które jest tańsze?

Oba rozwiązania oferują konkurencyjne ceny, co utrudnia małym firmom podjęcie decyzji, która z nich jest dla nich odpowiednia. Na szczęście istnieją inne decydujące czynniki.

Na przykład G Suite oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową w chmurze z planami biznesowymi i korporacyjnymi dla ponad 5 użytkowników.

Z drugiej strony Office 365 oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze wraz ze wszystkimi planami, w tym planem niezbędnym dla biznesu. To dużo miejsca, ale nie jest nieograniczone.

Kolejnym czynnikiem, który daje G Suite przewagę, są bezpłatne połączenia lokalne za pomocą Google Hangouts i Google Voice. Office 365 używa Skype’a dla firm, który jest dostępny dla Business Premium i wyższych planów. Będziesz także musiał kupić środki na koncie Skype, aby wykonywać połączenia lokalne.

Zwycięzca: G Suite

Porównanie funkcji G Suite a Office 365

Oba apartamenty biurowe oferują mnóstwo funkcji, które pozwalają skutecznie zarządzać firmą. Rzućmy okiem na te funkcje i zobaczmy, jak zestawiają się Office 365 i G Suite.

Profesjonalny e-mail biznesowy

Zarówno G Suite, jak i Office 365 umożliwiają tworzenie profesjonalnych firmowych kont e-mail przy użyciu własnej nazwy domeny.

G Suite – Gmail dla Firm

G Suite pozwala zarejestrować nazwę domeny lub użyć istniejącej nazwy domeny do utworzenia kont e-mail. Możesz również utworzyć do 30 aliasów e-mail dla każdego użytkownika.

Gmail dla firm

G Suite korzysta z tej samej technologii co Gmail, co oznacza, że ​​będziesz używać tego samego znanego interfejsu dla firmowego adresu e-mail. Twój e-mail działałby również z aplikacjami Gmail na urządzenia mobilne.

Jeśli wolisz stacjonarnego klienta poczty, możesz używać swojej poczty e-mail ze wszystkimi popularnymi klientami, takimi jak Thunderbird, a nawet Microsoft Outlook.

Office 365 – Outlook dla firm

Office 365 pozwala również na łatwe tworzenie profesjonalnych adresów e-mail z własną nazwą domeny. Oferuje 400 aliasów e-mail dla każdego użytkownika.

Korzysta z programu Outlook jako aplikacji pocztowej, która ma wersję internetową, w pełni funkcjonalnego klienta poczty e-mail i aplikacje mobilne. Aplikacje mobilne i internetowe programu Outlook nie są tak dobre, ale ich klient komputerowy jest dość popularny.

Outlook w Office 365

Możesz także używać swojego adresu e-mail Office 365 z innymi klientami poczty, a nawet odbierać te e-maile do skrzynki odbiorczej Gmaila.

Przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze

Jednym z głównych powodów korzystania z pakietu produktywności w chmurze jest przechowywanie plików. Możesz zapisać wszystkie swoje pliki w chmurze, aby mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu, za pomocą dowolnego urządzenia i łatwo je udostępniać.

Zarówno G Suite, jak i Office 365 ułatwiają przechowywanie i udostępnianie plików.

G Suite – Google Drive Cloud Storage

G Suite zapewnia 30 GB przestrzeni dyskowej w chmurze dla każdego użytkownika z abonamentem podstawowym, nieograniczoną przestrzeń dyskową w abonamencie biznesowym i biznesowym, 1 TB przestrzeni dyskowej dla każdego użytkownika, jeśli masz mniej niż 5 użytkowników w abonamencie biznesowym lub abonamentie korporacyjnym.

Dysk Google w G Suite

Korzysta z Dysku Google do przechowywania plików i zarządzania nimi. Pochodzi z aplikacjami, które można pobrać na urządzenia mobilne, tablety lub komputery. Umożliwia to łatwy dostęp do plików przechowywanych na Dysku, a nawet udostępnianie ich offline.

Dysk Google ułatwia także bardzo łatwe udostępnianie plików współpracownikom lub innym osobom. Możesz udostępniać przez e-mail, pozwalać innym tylko na przeglądanie lub edycję pliku, a nawet pozwalać innym na ich pobieranie.

Ma znacznie lepszą funkcję wyszukiwania, aby zlokalizować pliki, udostępnione foldery, dysk zespołu (Dysk Google udostępniony wszystkim użytkownikom na Twoim koncie) oraz lepszy interfejs.

Wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress pozwala również przechowywać kopie zapasowe witryny na Dysku Google. Jeśli masz nieograniczoną przestrzeń dyskową, możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie kopie zapasowe swojej witryny w chmurze.

Office 365 – OneDrive Cloud Storage

Office 365 oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze dla każdego użytkownika ze wszystkimi jego planami. To dużo miejsca, ale nie jest nieograniczone. Każdy użytkownik otrzymuje również 50 GB miejsca na pocztę e-mail, które jest niezależne od limitu miejsca na dysku.

Korzysta z OneDrive do przechowywania plików i zarządzania nimi, które są również dostarczane z aplikacjami komputerowymi, mobilnymi i internetowymi. Podobnie jak Dysk Google, możesz synchronizować pliki za pomocą OneDrive i łatwo je udostępniać.

Jeśli używasz komputera z systemem Windows 10 lub Windows 8, OneDrive jest zintegrowany z tymi systemami operacyjnymi. Dzięki temu zapisywanie plików w chmurze i udostępnianie ich jest jeszcze łatwiejsze. Możesz także otwierać pliki bezpośrednio z OneDrive do pakietu Microsoft Office i innych domyślnych aplikacji na komputerze.

Aplikacje biznesowe w Office 365 i G Suite

Zarówno Office 365, jak i G Suite są dostarczane z kilkoma aplikacjami do tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i innych. Możesz także edytować pliki w tych aplikacjach bezpośrednio z pamięci w chmurze.

Rzućmy okiem na aplikacje oferowane przez obie platformy i ich porównanie.

Aplikacje w G Suite

G Suite zawiera popularne aplikacje Google, takie jak Gmail, Dokumenty Google, Arkusze i Prezentacje, Kalendarz Google, Keep, Hangouts i Zdjęcia.

Te aplikacje działają najlepiej w przeglądarce na komputerze we wszystkich systemach operacyjnych. Google ma również aplikacje mobilne dla każdego z nich na Androida i iOS. Jeśli używasz już telefonu z Androidem, jego wersje mobilne mogą być fabrycznie zainstalowane razem z telefonem.

Aplikacje G Suite

Google ma również wersje offline niektórych aplikacji, które działałyby w Twojej przeglądarce. Jednak ich funkcje offline są dość ograniczone i będziesz musiał indywidualnie udostępnić plik do edycji offline.

G Suite nie zawiera pełnoprawnych aplikacji komputerowych, których można używać na komputerze. Jednak ich aplikacje internetowe są dość bogate w funkcje i w większości przypadków będziesz w stanie wykonać zadanie.

Ze względu na funkcje dostępne tylko w Internecie i w chmurze aplikacje G Suite są bardziej odpowiednie dla zdalnych zespołów lub organizacji, które przechowują wszystkie swoje dane w chmurze.

Aplikacje w Office 365

Subskrypcja biznesowa Office 365 zapewnia dostęp do aplikacji Microsoft Office, takich jak Word, Excel, Powerpoint, Outlook i OneNote. W przypadku komputerów stacjonarnych te aplikacje są nadal najbardziej bogatym w funkcje i kompletnym pakietem aplikacji biurowych na rynku.

Aplikacje Office 365

Office 365 oferuje również wersje internetowe i mobilne tych aplikacji, ale są one ograniczone podobnie do Dokumentów Google. Aplikacje komputerowe Office 365 ustanawiają bardzo wysoki standard, z którym żadna aplikacja internetowa ani mobilna nie była w stanie konkurować.

Dla firm powiązanych z ekosystemem Microsoft z komputerami z systemem Windows te aplikacje są świetną opcją i mogą być decydującym czynnikiem przy wyborze platformy.

Narzędzia współpracy w G Suite a Office 365

Prawdziwym powodem, dla którego firmy chcą korzystać z chmurowych pakietów biurowych, jest ułatwienie współpracy. Jest to jeden z głównych punktów sprzedaży zarówno G Suite, jak i Office 365.

Zobaczmy, jak obaj radzą sobie ze współpracą i jakie narzędzia są dostępne dla zespołów, aby załatwić sprawę.

Narzędzia do współpracy w G Suite

G Suite zaczął od samych aplikacji opartych na chmurze. Od samego początku ich głównym celem było łatwe udostępnianie i komunikacja między zespołami.

Jest wyposażony w Hangouts do wideokonferencji i wiadomości tekstowych. Hangouty integrują się również z Google Voice, który umożliwia bezpłatne wykonywanie połączeń lokalnych i wysyłanie SMS-ów w USA / Kanadzie.

Narzędzia do współpracy G Suite

G Suite umożliwia także wielu użytkownikom jednoczesną pracę nad plikiem. Użytkownicy mogą zostawiać komentarze i notatki na dokumentach, sugestie, przeglądać zmiany i powrócić do wcześniejszej wersji.

Kalendarz Google i Google Keep ułatwiają tworzenie zadań, list rzeczy do zrobienia, wydarzeń i harmonogramów, dzięki czemu możesz dzielić się nimi ze swoim zespołem lub kimkolwiek na świecie.

Narzędzia do współpracy w Office 365

Office 365 próbuje naśladować zachowanie i wygląd wersji Microsoft Office na komputery. To sprawia, że ​​ich narzędzia do współpracy są nieco trudniejsze do odkrycia i użycia.

Narzędzia do współpracy w Office 365

Umożliwia wielu użytkownikom pracę nad tym samym dokumentem w tym samym czasie. Użytkownicy mogą łatwo zostawiać notatki, komentarze i sugestie.

Używa Skype do wysyłania wiadomości tekstowych i wideokonferencji. Chociaż oferuje bezpłatne wideokonferencje i połączenia między użytkownikami Skype, nie ma bezpłatnych połączeń między użytkownikami Skype. Będziesz musiał kupić numer Skype i środki do wykonywania lokalnych lub międzynarodowych połączeń telefonicznych.

Uwaga: Skype dla firm nie jest dostępny z planami Office 365 dla firm i Business Essentials. Jest dostępny tylko dla planów Business Premium i Enterprise.

Ogólnie rzecz biorąc, Office 365 jest nieco opóźniony w narzędziach do współpracy, co czyni go mniej odpowiednim dla zdalnych zespołów.

G Suite a Office 365 Security

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych problemów małych firm korzystających z aplikacji w chmurze. Zobaczmy, jak G Suite i Office 365 chronią dane przechowywane na ich platformach chmurowych.

Funkcje zabezpieczeń G Suite

G Suite jest oparty na infrastrukturze chmurowej Google i wykorzystuje ten sam poziom bezpieczeństwa, z którego korzysta sam Google. Obejmuje to automatyczne wykrywanie podejrzanej aktywności, próby phishingu i inne próby włamania.

Jako administrator Google pozwala ustawić różne zasady, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do konsoli administracyjnej lub dowolnego konta użytkownika. Możesz użyć uwierzytelniania dwuskładnikowego i wymusić je dla wszystkich użytkowników.

Jest również wyposażony w funkcję ochrony przed wyciekiem danych, w której można ustawić słowa kluczowe, aby blokować wszelką komunikację wychodzącą. G Suite ma wbudowane wykrywanie spamu, wirusów i złośliwego oprogramowania, które skanuje wszystkie dokumenty i załączniki.

Funkcje zabezpieczeń Office 365

Office 365 pozwala włączyć uwierzytelnianie wieloskładnikowe dla wszystkich haseł użytkowników. Wykorzystuje również własne narzędzia sztucznej inteligencji, aby poznać nawyki pracy każdego użytkownika, aby wykryć podejrzane działania i oznaczyć je, jeśli coś wygląda nie na miejscu.

Zawiera narzędzie zapobiegające utracie danych w celu ochrony przed kradzieżą i wyciekiem danych. Twoja organizacja może również ograniczyć dostęp użytkowników do urządzeń wydanych przez firmę za pomocą narzędzia do zarządzania urządzeniami.

Office 365 używa również narzędzi firmy Microsoft do wykrywania spamu, wirusów i złośliwego oprogramowania do skanowania wszystkich dokumentów, wiadomości e-mail i załączników.

Tabela porównawcza G Suite a Office 365

Po przeczytaniu wszystkich powyższych informacji możesz nadal zastanawiać się, który z nich jest lepszy dla Twojej firmy. Jak można zauważyć, oba oferują podobne funkcje w podobnych cenach.

Porównajmy G Suite i Office 365 obok siebie, aby uzyskać szybszy przegląd.

Zawiera G SuiteOffice 365
cennikPodstawowy – 5 USD / użytkownika / miesiąc
Biznes – 10 USD / użytkownika / miesiąc
Enterprise – 29 USD / użytkownika / miesiąc
Business Essentials – 6 USD / użytkownika / miesiąc
Biznes – 10 USD / użytkownika / miesiąc
Business Premium – 15 USD / użytkownika / miesiąc
Plany dla przedsiębiorstw zaczynające się od 8 USD / użytkownika / miesiąc z rocznym zobowiązaniem
Magazyn w chmurze30 GB
Nieograniczony (1 TB dla mniej niż 5 użytkowników)
1 TB na wszystkie plany
50 GB miejsca na pocztę e-mail
AplikacjeDokumenty, Arkusze, Prezentacje, Keep, Kalendarz, Hangouty, Gmail, ZdjęciaWord, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook
Łatwość użycia– Lepsza kontrola administracyjna
– Lepsze aplikacje internetowe i mobilne
Lepsze aplikacje komputerowe
WspółpracaEdycja na żywo dla wielu użytkowników
Hangouty do wideokonferencji i SMS-ów
Google Voice do połączeń telefonicznych i SMS-ów
Edycja na żywo dla wielu użytkowników
Skype dla firm (dostępny tylko z abonamentem Business Premium lub Enterprise)
BezpieczeństwoBezpieczny profesjonalny e-mail biznesowy
Ochrona bezpieczeństwa w chmurze Google
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
Utrata danych i zapobieganie wyciekom
Wbudowane wykrywanie spamu, wirusów i nietypowych działań
Bezpieczny profesjonalny e-mail biznesowy
Technologia bezpieczeństwa chmury firmy Microsoft
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe
Utrata danych i zapobieganie wyciekom
Wbudowane wykrywanie spamu, wirusów i nietypowych działań
ZaczynajKup G SuiteKup Office 365

Wniosek – G Suite vs. Office 365 – Który z nich jest lepszy?

Zarówno G Suite, jak i Office 365 to świetne pakiety produktywności w chmurze. Oba umożliwiają Twojej firmie współpracę, przechowywanie plików online i łatwe udostępnianie ich. Oba pozwalają Ci pracować z dowolnego miejsca przy użyciu różnych urządzeń.

Uważamy, że G Suite jest znacznie lepszym wyborem dla właścicieli małych firm. Jest o wiele łatwiejszy w użyciu, ich aplikacje internetowe i mobilne są najlepsze, i prawdopodobnie już korzystasz z wielu ich aplikacji, takich jak Gmail, Kalendarz, Zdjęcia, Dokumenty Google i inne.

Kolejną zaletą G Suite jest wycena. Jeśli korzystasz z abonamentu podstawowego, możesz kupić więcej przestrzeni dyskowej i uzyskać nieograniczoną przestrzeń dyskową dzięki planom biznesowym i korporacyjnym.

G Suite ma również znacznie prostszy administracyjny panel sterowania z mnóstwem dokumentacji. Jako właściciel małej firmy samo to pozwoli Ci zaoszczędzić czas podczas dodawania pracowników i zarządzania kontami.

Office 365 jest bardziej odpowiedni dla firm na poziomie przedsiębiorstwa, w których wszyscy pracownicy pracują w biurze przy użyciu komputera z systemem Windows. Ich aplikacje komputerowe są na najwyższym poziomie, szczególnie jeśli jesteś w ekosystemie Windows.

Ostatecznie wybór naprawdę sprowadza się do tego, którą platformę znasz lepiej? Jeśli używasz Gmaila do osobistego e-maila, pokochasz G Suite. Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z programu Outlook, pokochasz Office 365.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać G Suite Google z Office 365, aby dowiedzieć się, który jest lepszy. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek i narzędzi WordPress do witryn biznesowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map