Przestań używać FeedBurner – Przejdź do FeedBurner Alternatives

W 2010 roku napisaliśmy nasz popularny przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować FeedBurner. Nieco ponad rok temu postanowiliśmy przestać używać FeedBurner do wszystkich naszych witryn. Odkąd otrzymaliśmy setki pytań na temat różnych błędów, problemów itp. FeedBurner. W tym artykule porozmawiamy o tym, dlaczego należy unikać korzystania z FeedBurner. Jeśli już go używasz, pokażemy ci, dlaczego musisz przestać używać FeedBurner i jak przejść do niezawodnych alternatyw FeedBurner.


FeedBurner nie żyje

FeedBurner to usługa Google do zarządzania kanałami RSS, na której wielu blogerów polegało kilka lat temu (Czym jest RSS?). Chociaż Google jeszcze go nie zamknął, od pewnego czasu krążyły plotki, że Google go zamknie.

FeedBurner nie widział żadnych funkcji ani aktualizacji tak długo, jak pamiętamy. FeedBurner API został usunięty. Zrezygnowali również z funkcji AdSense dla kanałów. Wszystko to wydarzyło się w 2012 roku.

Dlaczego więc piszemy o tym teraz – dwa lata później?

Cóż, ponieważ wciąż otrzymujemy e-maile od użytkowników dotyczące FeedBurner. W ciągu ostatnich 30 dni nasz stary przewodnik konfiguracji FeedBurner przyciągnął ponad 3500 unikalnych użytkowników z ruchu w wyszukiwarkach. Ponieważ FeedBurner nie ma wsparcia, otrzymaliśmy dziesiątki zgłoszeń błędów i próśb o wsparcie.

Chcemy skierować wszystkich zainteresowanych użytkowników do bardziej aktualnego artykułu.

FeedBurner Alternatywy

Oprócz analizy subskrybentów i możliwości zarabiania dzięki AdSense, FeedBurner oferuje dwie główne funkcje, które podobają się blogerom.

  1. FeedBurner zapewnił blogerom lepszy sposób wyświetlania ich kanału RSS oraz oferuje użytkownikom opcje udostępniania.
  2. FeedBurner oferuje użytkownikom darmowy i łatwy sposób subskrybowania Twojego bloga przez e-mail.

Zobaczmy, jak zastąpiliśmy FeedBurner lepszymi alternatywami.

W WPBeginner używamy domyślnych kanałów WordPress i zarządzamy nimi samodzielnie. Korzystanie z domyślnych kanałów WordPress zapewnia kontrolę nad kanałem. Zalecamy naszym użytkownikom poleganie na domyślnej funkcjonalności WordPress i samodzielne zarządzanie kanałami. Oto dlaczego:

Wyświetlacz Pretty Feed z opcjami udostępniania

Kiosk Google Play

Musisz zrozumieć, że ludzie nie odwiedzają Twojego adresu URL kanału, aby przeczytać Twoją treść. Zamiast tego większość ludzi korzysta z czytników kanałów, takich jak Feedly, Flipbook, Kiosk Google itp. Czytacze kanałów już wykonują większość zadań, które FeedBurner wykonał około pięć lat temu.

Jeśli używasz FeedBurner do lepszego wyświetlania kanałów i udostępniania w serwisach społecznościowych, nie musisz już tego robić. Jednak zdecydowanie możesz edukować użytkowników, jak subskrybować witrynę.

Subskrypcja bloga przez e-mail

Wielu użytkowników nadal woli otrzymywać aktualizacje blogów za pośrednictwem poczty e-mail, dlatego bardzo ważne jest zastąpienie tej funkcji.

Chociaż wtyczka JetPack oferuje najbliższą alternatywę dla subskrypcji FeedBurner za pośrednictwem poczty e-mail, zdecydowanie zalecamy, aby nasi użytkownicy nie korzystali z niej.

Dlaczego? Ponieważ podobnie jak FeedBurner, nie możesz wysyłać ekskluzywnych aktualizacji swoim subskrybentom. Jedynym sposobem na zaktualizowanie subskrybentów jest opublikowanie posta publicznego.

Ponieważ podjąłeś decyzję, aby robić rzeczy we właściwy sposób, zalecamy rozpoczęcie tworzenia listy e-mail.

Profesjonalne usługi e-mail marketingu, takie jak MailChimp, AWeber, itp. Pozwalają oferować subskrypcję blogów za pośrednictwem poczty e-mail, zapewniając pełną moc solidnej platformy e-mail marketingu. Uzyskujesz lepszą analizę, np. Ilu użytkowników otworzyło Twój e-mail, ilu go kliknęło itp.

Uzyskujesz również wyższy współczynnik dostawy, co oznacza, że ​​więcej użytkowników otrzyma Twoje aktualizacje. Wreszcie, zyskujesz elastyczność i opcje.

Na przykład możesz zaoferować wiele opcji subskrypcji (codzienne aktualizacje, cotygodniowe aktualizacje itp.) – zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia codziennego i cotygodniowego biuletynu.

W naszej witrynie korzystamy z MailChimp i jest BEZPŁATNY dla maksymalnie 2000 subskrybentów.

Teraz, gdy omówiliśmy alternatywy, przyjrzyjmy się, jak możesz odejść od FeedBurner.

Odejście od FeedBurner

Jeśli korzystałeś z usługi subskrypcji e-mail FeedBurner, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyeksportować swoich subskrybentów. Po prostu zaloguj się do swojego konta FeedBurner i kliknij swój kanał. Następnie kliknij link „Zobacz więcej o swoich subskrybentach”.

Zarządzaj swoimi subskrybentami FeedBurner

Na następnym ekranie przewiń w dół do sekcji Usługi subskrypcji e-mail i kliknij opcję Subskrypcje e-mail FeedBurner. Spowoduje to rozwinięcie sekcji i będzie można zobaczyć link do zarządzania listą subskrybentów poczty e-mail. Kliknij link, aby zobaczyć subskrybentów poczty e-mail.

FeedBurner subskrybentów e-mail

FeedBurner wyświetli teraz listę subskrybentów e-mail. Zobaczysz link Eksportuj CSV nad listą. Po prostu kliknij na nią, a zostanie pobrana twoja lista w formacie CSV. Następnie możesz zaimportować ten plik do wybranej usługi e-mail marketingu, takiej jak MailChimp, AWeber itp.

Wyeksportuj subskrybentów e-maila FeedBurner

Ponieważ używamy MailChimp w naszej witrynie, pokażemy Ci, jak działa funkcja importowania w MailChimp. Większość innych dostawców ma podobny proces.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się do pulpitu nawigacyjnego MailChimp i utworzyć nową listę w MailChimp.

Tworzenie nowej listy dla subskrybentów Twojego bloga w MailChimp

Po utworzeniu nowej listy możesz zaimportować subskrybentów poczty e-mail za pomocą pliku CSV pobranego z FeedBurner. Zacznij od kliknięcia menu Listy na pulpicie nawigacyjnym MailChimp i wybierz nowo utworzoną listę. Spowoduje to przejście do strony zarządzania listami. Tam musisz kliknąć Subskrybenci »Import subskrybentów.

Importuj subskrybentów wiadomości e-mail FeedBurner do MailChimp

Na następnym ekranie kliknij opcję „Importuj z pliku CSV lub TXT”, a następnie zaimportuj plik CSV pobrany z FeedBurner.

Po zaimportowaniu listy musisz utworzyć kampanię RSS na e-mail.

Różne usługi e-mail marketingu będą miały różne nazwy dla tej funkcjonalności. W MailChimp nazywają to kampanią RSS do e-mail. W AWeber nazywają to Broadcasts. Po prostu Google „nazwa usługi e-mail marketingu i bloga RSS”, a znajdziesz samouczek na ten temat.

Po zakończeniu tej konfiguracji możesz wyłączyć subskrypcje e-mail w FeedBurner, aby Twoi użytkownicy nie otrzymywali dwóch e-maili. Możesz to zrobić, przechodząc w zakładce Publikuj w FeedBurner i klikając link Subskrypcje e-mail w lewej kolumnie.

Pamiętaj, że przenosząc subskrybentów e-mail do nowej usługi e-mail, możesz stracić niektórych subskrybentów, ale są to nieaktywni subskrybenci, których prawdopodobnie i tak nie chcesz.

Przekieruj subskrybentów FeedBurner z powrotem do kanału WordPress

Blogerzy często przekierowywali adres URL kanału WordPress na stronę FeedBurner. Niektórzy zrobili to za pomocą wtyczki, takiej jak FD FeedBurner, inni wykorzystali wbudowaną funkcjonalność swojego motywu, a bardziej doświadczeni użyli fragmentu kodu.

Jeśli używasz dowolnej z powyższych metod, aby przekierować domyślny kanał WordPress, przestań go używać od razu.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy przekierowujesz swój kanał, jest odwiedzenie adresu URL kanału RSS:

http://www.yoursite.com/feed/

Jeśli to przekierowuje do FeedBurner, to nie naprawiłeś tego.

Następnie napisz post na blogu i poproś subskrybentów, aby zaktualizowali adres URL i ewentualnie edukowali ich, w jaki sposób mogą subskrybować Twoją witrynę przy użyciu innych czytników.

Ważny: NIE USUWAJ swojego kanału FeedBurner. Istnieje kilka witryn, które każą USUNĄĆ swoje kanały FeedBurner, które rzekomo przekierują subskrybentów, ale tak nie jest. To okropny pomysł, a stracisz subskrybentów. Dlaczego?

Ponieważ po usunięciu kanału FeedBurner doda nowy post, informując czytelników o przeniesieniu kanału. To nie aktualizuje automatycznie adresu URL kanału w czytnikach kanałów użytkownika. Jeśli użytkownik nie podejmie żadnych działań w ciągu 15 dni, utracisz tego subskrybenta na zawsze. Ponadto po 30 dniach konkurent może uzyskać adres URL FeedBurner, a wszyscy użytkownicy, którzy nie zaktualizowali swoich kanałów, zaczną otrzymywać jego aktualizacje.

Jeszcze raz NIE USUWAJ swoich kanałów FeedBurner.

Po prostu napisz post na blogu, aby powiadomić czytelników o aktualizacji adresów URL. Naucz ich, korzystając z zasobów, w jaki sposób mogą to zrobić.

Następnie po prostu pozwól FeedBurnerowi umrzeć powolną śmiercią.

W ten sposób ci, którzy nie aktualizują adresu URL kanału w czytniku RSS, nadal otrzymują nowe treści, ale wszyscy nowi czytelnicy subskrybują we właściwy sposób.

Utwórz formularze subskrypcji, stronę subskrypcji i inne

Po utworzeniu listy e-mail i przywróceniu domyślnego adresu URL kanału WordPress powinieneś wprowadzić odpowiednie aktualizacje na swojej stronie, takie jak usunięcie wszystkich wzmianek o URL FeedBurner, aktualizacja formularzy rejestracji e-mail itp..

Baner OptinMonster

Aby dodać formularze rejestracyjne do swojej witryny, zalecamy użycie OptinMonster. Umożliwia tworzenie skutecznych formularzy zgody, takich jak formularze rejestracji na pasku bocznym, formularze pocztowe, ruchomy pasek stopki, wsuwki, wyskakujące okna lightbox itp..

Używamy go w naszej witrynie i pomógł nam rozwinąć naszą listę e-mail o 600%.

Następnie prawdopodobnie chcesz utworzyć stronę subskrypcji, która pokazuje czytelnikom, w jaki sposób mogą zasubskrybować Twoją witrynę.

Ponieważ używasz domyślnego kanału WordPress, masz wiele opcji elastyczności i dostosowywania.

Możesz dodawać miniatury do swoich kanałów RSS, dodawać inne niestandardowe treści do kanałów RSS lub możesz całkowicie tworzyć niestandardowe kanały RSS.

Kolejną ciekawą funkcją wbudowaną w WordPress są kanały specyficzne dla kategorii. Możesz zezwolić użytkownikom na subskrybowanie poszczególnych kategorii za pomocą kanału RSS kategorii. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zezwolić użytkownikom na subskrybowanie kategorii w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci znaleźć sposób radzenia sobie ze śmiercią FeedBurner i przejść do lepszych opcji. Zdecydowanie zalecamy zaprzestanie korzystania z FeedBurner.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map