Shopify vs WooCommerce – Która platforma jest lepsza? (Porównanie)

Czy myślisz o założeniu sklepu internetowego? Nie wiesz, czy powinieneś użyć Shopify czy WooCommerce?


Shopify i WooCommerce to dwie najlepsze platformy eCommerce na świecie, każda z własnymi zaletami i wadami.

Jako właściciel firmy wybór odpowiedniej platformy eCommerce, która odpowiada Twoim potrzebom biznesowym, ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

W tym przewodniku pokażemy Ci szczegółowe porównanie Shopify vs WooCommerce. Celem jest rozbicie ich zalet i wad, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojego sklepu eCommerce.

Shopify vs WooCommerce

Ponieważ jest to szczegółowe porównanie Shopify vs WooCommerce, oto krótki spis treści:

  • Opcje wsparcia

Przegląd: Shopify vs WooCommerce

Zanim zaczniemy od dogłębnego porównania dwóch najpopularniejszych platform eCommerce w Internecie, ważne jest, abyśmy omówili podstawy i podkreślili, co wyróżnia tę platformę.

Co to jest Shopify?

Shopify to wszechstronna platforma eCommerce, która ułatwia tworzenie sklepu internetowego, przyjmowanie płatności i zarządzanie zapasami z jednej platformy, bez martwienia się o techniczne aspekty zarządzania witryną, taką jak hosting, bezpieczeństwo, buforowanie itp.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka eCommerce typu open source zbudowana dla WordPress. Umożliwia wykorzystanie najpotężniejszego systemu zarządzania treścią (CMS) i wykorzystanie go do prowadzenia sklepu internetowego. Ze względu na charakter open-source możesz dostosowywać każdy aspekt swojego sklepu i łatwo tworzyć niestandardowe rozszerzenia.

Wybór pomiędzy dwiema platformami zależy całkowicie od twoich potrzeb i poziomu umiejętności.

Czego szukać na swojej platformie eCommerce?

Jest kilka rzeczy, o których absolutnie musisz pamiętać, zakładając sklep internetowy. Te kluczowe czynniki pomogą Ci zdecydować, która platforma jest lepiej dostosowana do twoich potrzeb.

  • Budżet – Początkowy koszt założenia w pełni funkcjonalnego sklepu e-commerce.
  • Łatwość użycia – Powinien być łatwy w użyciu nawet dla absolutnie początkujących.
  • Metody Płatności – Powinien obsługiwać wiele metod płatności (np. PayPal, Stripe, inne procesory handlowe).
  • Integracje – Liczba usług i narzędzi stron trzecich, które można zintegrować w celu rozwoju firmy.
  • Skalowalność – Platforma powinna być w stanie skalować się wraz z rozwojem firmy.

Są to bardzo podstawowe wymagania, które muszą wziąć pod uwagę wszyscy właściciele sklepów internetowych. Jednak w zależności od potrzeb możesz również przyjrzeć się innym opcjom, takim jak wysyłka, zarządzanie zapasami, fakturowanie, podatki, dropshipping itp..

Naszym celem w tym artykule jest dogłębne spojrzenie na to, jak Shopify i WooCommerce spełniają te podstawowe wymagania i który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Koszt: Shopify vs WooCommerce

Koszt jest często najważniejszą kwestią dla właścicieli witryn eCommerce. Musisz oszacować koszt rozpoczęcia, mając jednocześnie na uwadze zmienne koszty usług dodatkowych i oprogramowania.

Prawdziwy koszt korzystania z Shopify

Shopify sprawia, że ​​bardzo łatwo jest założyć sklep internetowy. Ich podstawowy plan zaczyna się od 29 USD miesięcznie, a możesz uaktualnić do planu Shopify za 79 USD lub zaawansowanego planu Shopify za 299 USD miesięcznie.

Kupuj ceny

Każdy z tych planów obejmuje nazwę domeny, certyfikat SSL i hosting.

Podstawowy plan zawiera wystarczającą liczbę funkcji, aby założyć nowy sklep internetowy. Możesz dodać nieograniczoną liczbę produktów, 2 konta użytkowników, nieograniczone miejsce na pliki i wiele innych.

Jednak ceny te nie obejmują narzędzi i dodatków innych firm, które będą potrzebne, aby przenieść sklep Shopify na wyższy poziom. W miarę rozwoju firmy koszty te zaczną się sumować, a wkrótce zapłacisz o wiele więcej niż podstawowy plan.

Płatności są kolejnym czynnikiem wpływającym na koszty. Shopify oferuje własne rozwiązanie Shopify Payments, które kosztuje 2,9% + 30 centów za transakcję.

Jeśli chcesz korzystać z zewnętrznych bramek płatniczych lub własnego konta handlowego, naliczana będzie stała opłata w wysokości 2,0% za wszystkie transakcje. Możesz obniżyć tę opłatę do 0,5%, korzystając z planu Shopify Advanced, który kosztuje 299 USD miesięcznie.

Te opłaty za przetwarzanie płatności są dość wysokie w przypadku korzystania z zewnętrznych bramek płatności. Jeśli jednak dopiero zaczynasz i chcesz skorzystać z rozwiązania płatniczego Shopify, opłaty są dość porównywalne z popularnymi platformami, takimi jak Stripe i Braintree.

Prawdziwy koszt korzystania z WooCommerce

WooCommerce to wtyczka eCommerce do WordPress.org (znana również jako WordPress na własnym serwerze). Jest to oprogramowanie typu open source i bezpłatnie dostępne jako wtyczka WordPress.

Jednak do założenia sklepu WooCommerce potrzebujesz nazwy domeny, certyfikatu SSL i konta hostingowego WordPress.

Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje 14,99 USD, certyfikat SSL kosztuje 69,99 USD, a hosting stron internetowych – 7,99 USD / miesiąc. To nie jest tanie, szczególnie gdy dopiero zaczynasz.

Na szczęście istnieje kilka firm hostingowych, które obecnie oferują specjalistyczne plany hostingowe WooCommerce, co znacznie obniża koszty.

Rozpoczęcie pracy z WooCommerce

Bluehost, oficjalny dostawca hostingu WordPress i WooCommerce, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL oraz zniżkę na hosting.

Pomoże Ci to uruchomić sklep internetowy już za 6,95 USD / miesiąc.

Jak widać, koszt założenia podstawowego sklepu WooCommerce jest znacznie niższy niż Shopify. WooCommerce nie pobiera również procentowej opłaty za transakcje, co jest bardzo miłym dodatkiem.

Ale koszty WooCommerce zaczynają się sumować, gdy kupujesz płatne rozszerzenia. Koszty hostingu również wzrosną wraz ze wzrostem sklepu internetowego.

Jednak jedną wyraźną zaletą korzystania z WooCommerce jest to, że często można znaleźć bezpłatne alternatywy dla płatnych rozszerzeń. Możesz także kontrolować koszty, kupując narzędzia i wtyczki tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Dzięki liczbie darmowych motywów i bezpłatnych dodatków dostępnych dla WooCommerce jest zdecydowanie zwycięzcą, jeśli chodzi o koszty.

Zwycięzca: WooCommerce

Łatwość użycia: Shopify vs WooCommerce

Większość użytkowników rozpoczynających sklep internetowy nie jest projektantami ani programistami. Nawet użytkownicy znający podstawowe pojęcia potrzebują platformy, która jest łatwa w użyciu i nie przeszkadza.

Zobaczmy, jak Shopify i WooCommerce łączą się pod względem przyjazności dla użytkownika.

Shopify – łatwość użytkowania

Shopify to w pełni hostowana platforma, co oznacza, że ​​nie musisz instalować, zarządzać ani aktualizować żadnego oprogramowania. Nie musisz też martwić się o bezpieczeństwo, wydajność, kopie zapasowe i problemy ze zgodnością.

Jak tylko się zarejestrujesz, pomoże ci wybrać projekt swojej witryny. Następnie przeprowadzą Cię przez proces dostosowywania, a następnie pomogą Ci dodać produkty.

Dostosuj Shopify

Shopify ma intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść”. Zarządzanie produktami, sprzedażą i zapasami w Shopify to pestka.

Wadą tego ukierunkowanego, dopracowanego i wysoce zoptymalizowanego interfejsu użytkownika jest ograniczenie kontroli. Możesz używać tylko narzędzi do projektowania i programowania dostarczanych przez Shopify lub dodatków dostępnych na ich rynku.

Jednak nie jest tak źle, jak się wydaje. Dla większości użytkowników duży wybór rozszerzeń i motywów dostępnych w Shopify jest więcej niż wystarczający, aby zacząć i rozwijać swój sklep internetowy.

WooCommerce – łatwość użytkowania

WooCommerce nie jest hostowaną platformą taką jak Shopify. Oznacza to, że musisz zainstalować WooCommerce, zarządzać aktualizacjami, przechowywać kopie zapasowe i upewnić się, że witryna jest bezpieczna. Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych wtyczek, które mogą zautomatyzować większość z tych zadań.

Kreator konfiguracji WooCommerce

WooCommerce jest bardzo elastyczny, jeśli chodzi o dostosowywanie. Masz pełną kontrolę nad całą platformą. Możesz dodać dowolną funkcjonalność do swojej witryny za pomocą ponad 55 000 wtyczek WordPress.

Jednak nie ma wbudowanego przeciągania & upuść konstruktora projektu. Możesz użyć jednego z konstruktorów stron WordPress, takiego jak Beaver Builder, ale zwiększa to koszty.

Największym minusem elastyczności jest to, że wiąże się z krzywą uczenia się i wymaga bardziej praktycznego zarządzania witryną. Musisz również zarejestrować konto handlowe lub podobną usługę, taką jak Stripe / PayPal.

Chociaż pomocny kreator konfiguracji WooCommerce jest pomocny, nie zbliża się on do wdrożenia i łatwości użytkowania Shopify.

Zwycięzca: Shopify

Metody płatności: Shopify vs WooCommerce

Istnieje wiele bram płatniczych, których można używać do akceptowania płatności online. Niektóre metody płatności mogą być nieodpowiednie dla Ciebie, a inne mogą być niedostępne dla Twoich klientów.

Dlatego ważne jest, aby wybrana platforma oferowała wiele opcji płatności. Rzućmy okiem na porównanie Shopify i WooCommerce pod względem integracji płatności.

Opcje płatności w Shopify

Shopify oferuje wiele opcji płatności, za pomocą których możesz otrzymywać płatności od klientów. Ma własne rozwiązanie płatnicze o nazwie Shopify Payments (obsługiwane przez Stripe), a także wszystkie popularne bramki płatnicze innych firm.

Płatności Shopify

Problem polega na tym, że Shopify pobiera dodatkowe 2% opłat za każdą transakcję dokonaną za pośrednictwem zewnętrznych bramek płatniczych. Jest to dodatek do opłat transakcyjnych pobieranych przez bramkę płatności. Możesz obniżyć opłatę do 0,5%, płacąc 299 USD miesięcznie za abonament Advanced Shopify.

Shopify Payments ma stałe opłaty za karty kredytowe, ale nie ma innych opłat transakcyjnych. Stawki kart kredytowych zaczynają się od 2,9% + 30 centów w przypadku planu podstawowego i obniżają się w przypadku innych planów.

Opcje płatności w WooCommerce

WooCommerce domyślnie oferuje płatności PayPal i Stripe. Obsługuje również wszystkich innych popularnych dostawców usług płatniczych za pośrednictwem dodatków.

Metody płatności WooCommerce

W przypadku bram płatniczych WooCommerce obsługuje nawet wiele regionalnych i mniej popularnych usług płatniczych. Ponieważ nie ma barier wejścia, każda firma płatnicza może tworzyć dodatki dla WooCommerce i zapewniać wsparcie.

Jako platforma hostowana, opłaty transakcyjne są pobierane tylko przez bramę płatniczą lub bank. WooCommerce nigdy nie pobiera opłaty% od transakcji w sklepie, co jest dużym plusem.

Jeśli wybranie własnego konta handlowca i korzystanie z bramy innej firmy jest dla Ciebie ważne, zaoszczędzisz DUŻO pieniędzy, korzystając z WooCommerce. Ale jeśli jesteś małym sklepem i chcesz korzystać z Shopify Payments, który ma takie same stawki kart kredytowych jak Stripe / Paypal, to nie ma znaczenia.

Zwycięzca: remis

Integracje i dodatki: Shopify vs WooCommerce

Bez względu na to, jak solidna jest platforma handlu elektronicznego, zawsze będziesz potrzebować narzędzi i usług innych firm, aby rozwijać swój sklep. Na przykład oprogramowanie do marketingu e-mailowego, narzędzie do generowania potencjalnych klientów, narzędzia analityczne, usługi informacyjne itp.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce mają ogromny katalog rozszerzeń i integrują się z wieloma usługami stron trzecich.

Shopify Dodatki i integracje

Shopify jest wyposażony w potężny interfejs API i App Store, w którym można kupić dodatki innych firm do swojego sklepu Shopify. W sklepie znajdują się setki aplikacji obejmujących wszystkie funkcje, które chcesz dodać do swojego sklepu.

Shopify App Store

W celu generowania potencjalnych klientów mają one integrację z oprogramowaniem takim jak OptinMonster, które pomaga rozwinąć listę e-mail i zmniejszyć liczbę porzucanych koszyków. Mają aplikacje do SEO, recenzje produktów, rabaty, odliczania i więcej.

Sklep z aplikacjami Shopify zawiera zarówno bezpłatne, jak i płatne aplikacje. Darmowe aplikacje są zwykle tworzone przez usługi innych firm, które mają własne ceny, a aplikacja integruje tylko Twój sklep z ich interfejsami API. Ceny płatnych dodatków są różne, a większość aplikacji oferuje miesięczne subskrypcje.

Dodatki i integracje WooCommerce

Rozszerzenia WooCommerce

WooCommerce jest oprogramowaniem typu open source i jest oparte na WordPress. Daje to dostęp do ponad 55 000 darmowych wtyczek WordPress i wielu innych płatnych wtyczek.

Możesz użyć tych dodatków, aby dodać bramki płatności, generowanie potencjalnych klientów, SEO, optymalizację wydajności i prawie każdą funkcję, o której możesz pomyśleć.

Ze względu na niską barierę wejścia do WooCommerce dostępnych jest o wiele więcej integracji i dodatków niż Shopify. Prawie wszystkie zewnętrzne narzędzia i dostawcy usług mają własne wtyczki, które bezproblemowo integrują się ze sklepem WooCommerce.

Możesz także wynająć programistę, który utworzy integrację lub wtyczkę dla własnej witryny. Należy jednak pamiętać, że WooCommerce jest znacznie łatwiejszy do dostosowania. Po osobistym przejściu procesu przesyłania wtyczki do WordPress i przesłania aplikacji do sklepu Shopify, możemy powiedzieć, że proces ten jest wyjątkowo trudny w Shopify vs WooCommerce.

Zwycięzca: WooCommerce

Shopify vs WooCommerce Dropshipping

Shopify vs WooCommerce dropshipping

Dropshipping to firma internetowa, w której sklep e-commerce nie utrzymuje produktów na stanie. Zamiast tego wypełnia zamówienie, kupując produkty od dostawców, a następnie wysyłając je bezpośrednio do klientów.

Ze względu na niskie koszty ogólne dropshipping stał się popularny na całym świecie. Wielu naszych użytkowników poprosiło nas o porównanie WooCommerce z Shopify pod kątem dropshipping i który z nich jest lepszy dla firmy dropshipping.

Dropshipping z Shopify

Podczas budowania firmy dropshipping fronton Twojej witryny będzie wyglądał jak każdy sklep internetowy. Twoi użytkownicy będą mogli przeglądać produkty, dodawać je do koszyka i dokonywać płatności, tak jak w każdym innym sklepie eCommerce.

W zależności od wybranych dostawców będziesz musiał złożyć zamówienie użytkownika na wysyłkę.

Shopify ma również aplikacje integracyjne dla kilku popularnych platform dropshipping, takich jak AliExpress, Oberlo, Printify i inne. Jednak każdy z tych rynków z produktami ma własne opłaty członkowskie, koszty wysyłki i inne opłaty, o których należy pamiętać przy tworzeniu witryny dropshipping w Shopify.

Dropshipping z WooCommerce

WooCommerce jest popularnym wyborem wśród firm dropshipping. Głównie dlatego, że WooCommerce pozwala instalować rozszerzenia, dzięki którym realizacja zamówień jest dziecinnie prosta.

Możesz łatwo znaleźć rozszerzenia, które pozwalają na natychmiastowy import produktów, realizację zamówień z Twojej witryny i wiele więcej. Możesz nawet stworzyć swój własny rynek eCommerce, który pozwoli innym sprzedawcom sprzedawać w Twojej witrynie.

Pamiętaj, że twój dostawca i sprzedawca mogą mieć minimalne wymagania dotyczące zamówienia, opłaty członkowskie i inne opłaty. Należy o tym pamiętać, dodając produkty do sklepu dropshipping WooCommerce.

Zwycięzca: WooCommerce

Skalowalność i wzrost: Shopify vs WooCommerce

Prawdopodobnie słyszałeś termin „bóle wzrostowe” od różnych dyrektorów generalnych. W miarę rozwoju firmy będziesz potrzebować więcej zasobów, aby sprostać nowym wyzwaniom i celom.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce mogą być skalowane w celu obsługi dużego ruchu i zamówień, ale nie są sobie równe. Rzućmy okiem na porównanie tych dwóch platform eCommerce pod względem skalowalności.

Skalowalność w Shopify

Shopify Enterprise

Shopify obsługuje techniczne części Twojego sklepu, co oznacza, że ​​nigdy nie musisz się martwić wydajnością, bezpieczeństwem i skalowalnością. Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, możesz po prostu zaktualizować swoje plany Shopify.

Ich infrastruktura z łatwością poradzi sobie z rozwijającą się firmą bez martwienia się o przestoje, kopie zapasowe, aktualizacje lub bezpieczeństwo. Oferują również usługi dla przedsiębiorstw w ramach planu Shopify Plus.

Eliminuje to bolesną część wzrostu, ale także zwiększa koszty prowadzenia działalności. Twoje wydatki wzrosną i będziesz musiał odpowiednio zaplanować.

Zaletą jest to, że koszty zostaną zrekompensowane przez to, że nie będziesz musiał zatrudnić / zarządzać wewnętrznym zespołem technicznym.

Skalowalność w WooCommerce

Skalowalność WooCommerce

WooCommerce to platforma hostowana przez siebie, która powoduje, że jesteś odpowiedzialny za utrzymywanie aktualizacji, kopii zapasowych i bezpieczeństwa swojej witryny.

W początkowym planie hostingowym WooCommerce zabraknie zasobów, gdy sklep zacznie otrzymywać większy ruch.

Zaletą jest to, że masz wiele opcji zarządzania wzrostem, ponieważ masz pełną kontrolę nad swoją witryną. Począwszy od lepszego zarządzania zasobami od buforowania, po aktualizację planu hostingowego do wydajniejszych serwerów.

Twoje koszty hostingu WooCommerce wzrosną, ale będziesz mieć lepszą kontrolę nad zasobami i możesz mieć pewność, że nie płacisz za zasoby, których nie potrzebujesz. Możesz użyć zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak WP Engine lub LiquidWeb, aby pomóc skalować sklep WooCommerce.

Pomimo kontroli oferowanej przez WooCommerce, niektórzy właściciele firm po prostu wolą bezproblemowe rozwiązanie.

Zwycięzca: Shopify

Opcje wsparcia dla WooCommerce vs Shopify

Zarówno WooCommerce, jak i Shopify są dość łatwe w użyciu. Czasami jednak możesz potrzebować pomocy, aby dowiedzieć się, jak zrobić coś nowego w swoim sklepie.

Zobaczmy, jak WooCommerce i Shopify radzą sobie ze wsparciem i jakie masz opcje, aby uzyskać pomoc w razie potrzeby.

Opcje pomocy technicznej w Shopify

Shopify to w pełni hostowana platforma, co oznacza, że ​​kontrolują oprogramowanie i to oni najlepiej znają swoją platformę.

Shopify zapewnia wsparcie 24/7 przez czat na żywo, telefon, e-mail i Twitter. Dla użytkowników, którzy chcą naprawić wszystko samodzielnie, Shopify oferuje obszerną dokumentację, przewodniki, bazę wiedzy, samouczki wideo i fora.

Opcje wsparcia Shopify

Prowadzi także katalog ekspertów Shopify, które możesz zatrudnić, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz zintegrować rozwiązanie innej firmy.

Shopify nie zapewnia wsparcia dla żadnych aplikacji lub motywów innych firm, których używasz.

Opcje wsparcia dla WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza na świecie platforma eCommerce, co oznacza, że ​​istnieje mnóstwo opcji wsparcia, z których można skorzystać w razie potrzeby.

Oficjalna strona internetowa zawiera obszerną dokumentację, samouczki i przewodniki, które pozwalają ci pomóc. Mają także fora wsparcia, na których można uzyskać pomoc od innych użytkowników i ekspertów WooCommerce.

WooCommerce to platforma hostowana przez siebie, co oznacza, że ​​dostawca usług hostingowych jest odpowiedzialny za obsługę problemów z serwerem.

W przypadku motywu i rozszerzeń WooCommerce programiści są odpowiedzialni za odpowiedzi na pytania dotyczące pomocy technicznej dotyczące ich produktów.

Ze względu na ogromną popularność znalezienie programistów, którzy pomogą Ci rozwiązać problemy ze sklepem WooCommerce, jest znacznie łatwiejsze i często tańsze. Możesz znaleźć programistów na zewnętrznych stronach internetowych, aby rozwiązać problemy z WooCommerce.

Zwycięzca: Shopify

WooCommerce vs Shopify: która jest najlepsza platforma eCommerce?

Shopify i WooCommerce to potężne platformy do założenia sklepu eCommerce. To naprawdę sprowadza się do twoich osobistych umiejętności i preferencji.

Shopify jest o wiele łatwiejszy w użyciu. Nie musisz niczego instalować i możesz zacząć szybko. Konfigurowanie płatności jest łatwiejsze i mają łatwe do zrozumienia plany cenowe.

Wadą Shopify jest to, że nie masz pełnej kontroli nad wszystkim. Twoje koszty mogą wzrosnąć dzięki opłatom transakcyjnym, dodatkom i integracji. Twoje opcje aktualizacji są ograniczone do wybranych planów i nie możesz zarządzać kosztami w miarę wzrostu.

WooCommerce jest oprogramowaniem typu open source i daje pełną kontrolę nad witryną. Założenie sklepu internetowego z WooCommerce specjalnie z tymi firmami hostingowymi WooCommerce kosztuje znacznie mniej.

Wadą jest to, że będziesz musiał utrzymywać oprogramowanie. Ma trochę krzywej uczenia się. Jednak miliony początkujących już z niego korzystają i dość szybko przechodzą fazę nauki.

Jeśli szukasz opłacalnego rozwiązania i chcesz mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym, to WooCommerce jest najlepszą platformą dla Ciebie.

Jeśli chcesz czegoś, co jest całkowicie bezproblemowe i ma nieskończoną skalowalność, Shopify jest lepszą platformą dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać zalety i wady Shopify vs WooCommerce. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat wyboru najlepszego narzędzia do tworzenia witryn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me