Kaip lengvai perkelti „WordPress“ į naują domeną (neprarandant SEO)

Ar norite perkelti savo „WordPress“ svetainę į naują domeną? Pakeitę savo svetainės domeno vardą, galite smarkiai paveikti jūsų SEO reitingą, ir tai reikia atlikti labai atsargiai..


Nors negalite išvengti laikinų SEO svyravimų, kai perkeliate savo svetainę į naują domeną, tikrai galite sumažinti poveikį ir greitai atgauti paieškos srautą bei reitingą.

Šiame vadove parodysime, kaip tinkamai perkelti „WordPress“ į naują domeną neprarandant SEO.

Tinkamai perkeldami „WordPress“ į kitą domeno vardą

Štai 5 žingsnių procesas, kurį atliksime norėdami padėti jums perkelti „WordPress“ svetainę į naują domeno vardą:

  Prieš tau pradedant

  Prieš pradėdami, norime pabrėžti keletą dalykų.

  Perjungimo į naują domeną procesas bus laikinai paveikti jūsų paieškos sistemos reitingą, nes „Google“ ir kiti paieškos varikliai prisitaiko prie pokyčių.

  Taip, taip pat bus laikinai taip pat turi įtakos jūsų paieškos srautui. Atminkite, kad tai normalu ir tai nutinka visoms svetainėms, kurios pereina į naują domeną.

  Tačiau galite dramatiškai sumažinti SEO poveikį, vykdydami šį vadovą. Mes jums parodysime teisingu keliu perkelti savo „WordPress“ svetainę į naują domeno vardą, nustatyti tinkamus 301 peradresavimus ir pranešti paieškos varikliams.

  Atminkite, kad šis vadovas nėra skirtas „WordPress“ svetainei perkelti į naują žiniatinklio prieglobą. Tai yra skirta pakeisti domeno vardą. Taip, nors procesas yra panašus, šiame procese yra papildomų dalykų.

  Išankstiniai veiksmai

  Šiame vadove mes darome prielaidą, kad turite „WordPress“ svetainės sąranką oldsite.com ir bandote ją perkelti į newsite.com.

  Taip pat darome prielaidą, kad jau turite žiniatinklio prieglobos paskyrą ir esate susipažinęs su žiniatinklio prieglobos valdymo skydeliu.

  Jūs taip pat turėsite žinoti, kaip naudoti FTP.

  Jei neturite žiniatinklio prieglobos paskyros, rekomenduojame naudoti „Bluehost“ (puikiai tinka mažoms svetainėms + pridedamas nemokamas domenas) arba „WP Engine“ (puikiai tinka didelėms svetainėms).

  Kai turėsite naują žiniatinklio prieglobos paskyrą ir domeno vardą, būsite pasiruošę pradėti procesą.

  1 veiksmas: sukurkite savo „WordPress“ svetainės kopijavimo priemonės paketą

  Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, yra sukurti visą savo „WordPress“ svetainės atsarginę kopiją. Nors yra daug „WordPress“ atsarginių papildinių, vienas, kurį parodysime atlikdami šį veiksmą, darys ir atsargines kopijas, ir perkėlimus.

  Tai yra kopijavimo priemonė ir tai visiškai nemokamas papildinys.

  Pradėkime įdiegdami ir suaktyvindami „Duplicator“ papildinį ant senojo domeno vardo. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

  Suaktyvinęs papildinys pridės Duplicator meniu elementą savo „WordPress“ administratoriuje. Norėdami sukurti naują paketą, turite spustelėti meniu Kopijavimo priemonė, tada spustelėkite mygtuką Sukurti.

  Sukurkite naują kopijavimo priemonės paketą

  Po to būsite paprašyti paspausti mygtuką Kitas, jei norite tęsti.

  Kopijuoklis dabar vykdys svetainės kopijavimo priemonės vedlį. Pirma, ji atliks keletą testų, norėdama išsiaiškinti, ar viskas tvarkoje. Jei visi elementai pažymėti kaip „gerai“, tada spustelėkite mygtuką „Sukurti“.

  Sukurkite kopijavimo priemonės paketą, kad galėtumėte pereiti prie naujo domeno vardo

  Papildinys nuo šiol pradės kurti jūsų „WordPress“ svetainės kopijavimo priemonės paketą. Šis procesas gali užtrukti keletą minučių, atsižvelgiant į jūsų svetainės dydį.

  Baigę pamatysite „Installer“ ir „Archive“ paketo atsisiuntimo parinktis. Norėdami atsisiųsti abu failus į savo kompiuterį, turite spustelėti saitą „Atsisiųsti vienu paspaudimu“.

  Atsisiųskite kopijavimo priemonės paketą

  Archyvo failas yra visa jūsų svetainės kopija, ir tai leis jums perkelti „WordPress“ į kitą domeno vardą. Diegimo programos scenarijus automatizuoja ir vykdys perkėlimą išpakavus archyvo failą.

  2 žingsnis. Sukurkite naujo domeno vardo duomenų bazę

  Kad galėtumėte perkelti, jums reikės duomenų bazės, kad išpakuotumėte „WordPress“ iš naujojo domeno vardo.

  Jei jau sukūrėte duomenų bazę, galite praleisti šį veiksmą.

  Norėdami sukurti duomenų bazę, turite apsilankyti prieglobos paskyros „cPanel“ prietaisų skydelyje, slinkite žemyn iki skyriaus „Duomenų bazės“ ir spustelėkite piktogramą „MySQL duomenų bazės“..

  Duomenų bazės piktograma „CPanel“

  Kitame ekrane pamatysite lauką naujai duomenų bazei sukurti. Tiesiog nurodykite savo duomenų bazės pavadinimą ir spustelėkite mygtuką „Kurti duomenų bazę“.

  Sukurkite duomenų bazę, kad galėtumėte pereiti prie kito domeno vardo

  „cPanel“ dabar sukurs jums naują duomenų bazę. Po to turite slinkti žemyn iki „MySQL vartotojų“ skyriaus.

  Tada pateikite naujo vartotojo vartotojo vardą ir slaptažodį ir spustelėkite mygtuką „Sukurti vartotoją“.

  Pridedamas naujas „MySQL“ vartotojas

  Ką tik jūsų sukurtas naujas vartotojas vis dar neturi leidimo dirbti su duomenų baze. Pakeiskime tai.

  Slinkite žemyn iki skyriaus „Pridėti vartotoją prie duomenų bazės“. Tiesiog išskleidžiamajame meniu šalia lauko „Vartotojas“ pasirinkite sukurtą duomenų bazės vartotoją, tada pasirinkite duomenų bazę ir spustelėkite mygtuką Pridėti.

  Įtraukite vartotoją į duomenų bazę

  Dabar jūsų duomenų bazė yra paruošta naudoti norint perkelti „WordPress“ į naują domeno vardą. Nepamirškite užrašyti duomenų bazės pavadinimo, vartotojo vardo ir slaptažodžio. Jums reikės šios informacijos atliekant kitą veiksmą.

  3 žingsnis. Išpakuokite „WordPress“ iš naujo domeno vardo

  Dabar turite įkelti anksčiau atsisiųstus kopijavimo įtaisų failus į savo naują domeno vardą.

  Pirmiausia prisijunkite prie savo domeno vardo naudodamiesi FTP klientu. Prisijungę įsitikinkite, kad jūsų svetainės šakninis katalogas yra visiškai tuščias.

  Po to galite įkelti archyvo ir diegimo failus į šakninį katalogą.

  Įkelkite kopijuoklio failus į naują domeno vardą

  Kai abu failai bus įkelti, dabar esate pasirengę išpakuoti „WordPress“.

  Atidarykite naują naršyklės skirtuką ir eikite į šį URL:

  http://example.com/installer.php

  Nepamirškite pakeisti example.com nauju domeno pavadinimu. Tai paleis kopijavimo kopijavimo vedlį.

  Kopijavimo vedlys

  Diegimo programa ieškos archyvo failo. Turite pažymėti žymės langelį „Sąlygos ir sąlygos“ ir tęsti spustelėkite kitą mygtuką.

  Dabar diegimo programa paprašys įvesti „WordPress“ duomenų bazės informaciją.

  Tikėtina, kad jūsų kompiuteris bus localhost. Po to atlikdami ankstesnį veiksmą įvesite išsamią duomenų bazės, kurią sukūrėte savo naujam domeno pavadinimui, duomenis.

  Prisijunkite prie savo naujojo domeno vardo duomenų bazės

  Baigę spustelėkite kitą mygtuką, jei norite tęsti.

  Kopijuoklis dabar išpakuos jūsų „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją iš archyvo į naują duomenų bazę.

  Tada jis paprašys atnaujinti svetainės URL arba kelią. Jums nieko nereikėtų keisti, nes jis automatiškai nustato naujojo domeno vardo URL ir jo kelią.

  Jei to nėra, galite pakeisti URL į savo naują domeno vardą. Po to spustelėkite kitą mygtuką, jei norite tęsti.

  Atnaujinkite savo naujojo domino vardo URL

  Dublikatorius dabar baigs perkėlimą.

  Galite spustelėti mygtuką „Administrator Login“ ir įeiti į savo svetainės „WordPress“ administratoriaus sritį nauju domeno pavadinimu.

  Baigti „WordPress“ perkėlimą į naują domeno vardą

  4 žingsnis. Nuolatinių 301 peradresavimų nustatymas

  Nustatyti nuolatinį 301 peradresavimą yra labai svarbu tiek SEO, tiek vartotojo patirčiai.

  Šis veiksmas leis automatiškai nukreipti vartotojus ir paieškos variklius į savo naują domeno vardą.

  Kitaip tariant, kai kas nors nusileis ant vieno iš jūsų senų įrašų ar puslapių, jis automatiškai bus nukreiptas į jūsų svetainę naujame domene.

  Norėdami nustatyti nuolatinį 301 peradresavimą, turite prisijungti prie savo senosios svetainės naudodami FTP ir redaguoti .htaccess failą.

  Tai bus tame pačiame kataloge, kuriame yra jūsų aplankas „wp-incl“ arba „wp-admin“. Atidarykite .htaccess failą ir įklijuokite šį kodą pačiame viršuje:

  #Options + FollowSymLinks
  „RewriteEngine“ įjungta
  „RewriteRule“ ^ (. *) $ Http://www.newsite.com/$1 [R = 301, L]

  Pastaba: pirmiau nurodytu kodu pakeiskite newsite.com naujuoju domenu.

  Kai pritaikysite šiuos pakeitimus, apsilankykite sename domeno pavadinime. Tai turėtų automatiškai nukreipti jus į naują domeną.

  Jei to nėra, tai reiškia, kad peradresavimas nėra tinkamai nustatytas, o serveris greičiausiai nepalaiko peradresavimo taisyklių. Jei norite įjungti „RewriteEngine“, turite susisiekti su žiniatinklio prieglobos palaikymu.

  5 žingsnis. Pranešimas „Google“ apie pakeitimą

  Dabar, kai perkėlėte „WordPress“ į naują domeno pavadinimą ir sąrankos peradresavimus, laikas pranešti „Google“ apie adreso pasikeitimą. Tai padės „Google“ greitai rasti jūsų naują domeno vardą ir pradėti jį rodyti paieškos rezultatuose.

  Pirmiausia turite pridėti naują domeno vardą prie „Google“ paieškos pulto. Instrukcijų ieškokite „Google Search Console“ vadovo 1 veiksme.

  Pridėję naują svetainę, turėsite persijungti į senąją „Google Search Console“ versiją.

  Eikite į senąją „Google Search Console“ versiją

  Tada turite pereiti prie senojo domeno vardo ir paspausti krumpliaračio piktogramą viršuje, kad paleistumėte adreso keitimo įrankį.

  Adreso keitimo įrankis

  Kitame ekrane „Google Search Console“ jums parodys žingsnis po žingsnio vedlį, kad pateiktumėte adreso pakeitimo užklausą.

  Pirmiausia ji paprašys išsirinkimo meniu pasirinkti naują svetainę. Po to spustelėkite patikrinimo mygtuką, norėdami išbandyti 301 peradresavimą ir patvirtinkite patvirtinimą.

  Seno domeno vardo adreso pakeitimas

  Galiausiai spustelėkite mygtuką „Pateikti“, kad išsiųstumėte savo adreso keitimo užklausą.

  Praneškite vartotojams apie perkėlimą į naują domeno vardą

  Nors 301 peradresavimas daro savo darbą, visada gera paskelbti viešą pranešimą apie migraciją.

  Tai galite padaryti tiesiog parašę tinklaraščio įrašą naujoje svetainėje ir pasidalinę juo savo socialinės žiniasklaidos paskyrose.

  Jei turite el. Pašto rinkodaros sąrašą, turėtumėte atsiųsti naujienlaiškį, kad apie tai praneštumėte savo abonentams.

  Tai gali būti naudinga įvairiais būdais.

  Visų pirma, jūsų vartotojai, prisiminę naująjį domeną, greičiausiai atsimena jį perskaitę.

  Antra, galite paprašyti savo vartotojų pranešti, jei jie mato kokių nors klaidų. Vien tik jūs negalite išbandyti savo svetainės visose skirtingose ​​naršyklėse ir sistemos aplinkose. Visada naudinga, jei į tai pažiūrėsite šviežiomis akimis.

  Tikimės, kad šis mokymas padėjo jums perkelti savo „WordPress“ svetainę į naują domeno vardą. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų vadovą, kaip sekti paieškos raktinių žodžių reitingą, kai pereisite į naują domeno vardą.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map