Kaip paslėpti “WordPress” puslapį iš “Google”

Neseniai vienas iš mūsų skaitytojų paklausė, ar įmanoma paslėpti „WordPress“ puslapį nuo „Google“? Kartais gali reikėti paslėpti puslapį nuo „Google“, kad apsaugotumėte savo privatumą ar norėtumėte išvengti nepageidaujamų vartotojų. Šiame straipsnyje parodysime, kaip paslėpti „WordPress“ puslapį nuo „Google“ nepažeidžiant bendro jūsų svetainės SEO.


„WordPress“ įrašo ar puslapio slėpimas iš „Google“

„WordPress“ įrašo ar puslapio slėpimas iš „Google“

Paieškos sistemos, tokios kaip „Google“, leidžia svetainių savininkams pašalinti turinį iš paieškos rezultatų. Tai galite padaryti naudodami svetainės robots.txt failą arba naudodami HTML metažymas.

Mes parodysime, kaip tai padaryti naudojant „WordPress“ dviem metodais. Galite pasirinkti jums tinkamiausią variantą.

Taip pat parodysime, kaip apsaugoti „WordPress“ žinutes ir puslapius slaptažodžiu. Jei nenorite naudoti pirmųjų dviejų būdų, tada šis metodas leis jums kontroliuoti savo žinučių ir puslapių matomumą visiems vartotojams.

Video pamoka

Prenumeruokite „WPBeginner“

Jei vaizdo įrašas jums nepatinka ar jums reikia daugiau instrukcijų, toliau skaitykite.

1 būdas: paslėpkite „WordPress“ puslapį iš paieškos sistemų naudodami „Yoast SEO“

Šis metodas yra lengvesnis ir rekomenduojamas pradedantiesiems.

Pirmas dalykas, kurį jums reikia padaryti, tai įdiegti ir suaktyvinti „Yoast SEO“ papildinį. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

Jei dar nesate „Yoast“ SEO, galbūt norėsite pamatyti mūsų vadovą, kaip įdiegti ir nustatyti „Yoast SEO“ papildinį..

Toliau turite redaguoti įrašą ar puslapį, kurį norite paslėpti nuo paieškos variklių. Slinkite žemyn iki Yoast SEO meta laukelio, esančio žemiau įrašų redagavimo priemonės, ir spustelėkite mygtuką Išplėstiniai nustatymai.

„WordPress“ įrašo ar puslapio paslėpimas naudojant „Yoast SEO“

Išplėstinių nustatymų skiltis leidžia pridėti metažymų robotų į savo tinklaraščio įrašus ar puslapius. Naudodami robotų metažymą, galite nurodyti paieškos varikliams neindeksuoti ir nesekti puslapio.

Pirmiausia išskleidžiamajame meniu šalia „Meta robotų rodyklė“ turite pasirinkti „noindex“. Po to šalia parinkties „Meta robotai seka“ spustelėkite „nofollow“.

Dabar galite išsaugoti / paskelbti savo įrašą ar puslapį.

„Yoast SEO“ prie jūsų įrašo ar puslapio dabar pridės šią kodo eilutę:

Ši eilutė tiesiog nurodo paieškos varikliams nesekti ir neindeksuoti šio puslapio.

2 būdas: paslėpkite „WordPress“ puslapį iš paieškos variklių, naudodami failą robots.txt

Šis metodas reikalauja, kad jūs redaguotumėte failą robots.txt. Įtraukus neteisingus nurodymus į šį failą gali būti daromas neigiamas poveikis jūsų svetainės SEO, todėl tai nerekomenduojama pradedantiesiems vartotojams.

„Robots.txt“ failas yra konfigūracijos failas, kurį galite pridėti prie savo „WordPress“ svetainės šakninio katalogo. Tai leidžia svetainei pateikti instrukcijas paieškos robotams, taigi ir pavadinimą robots.txt.

Norėdami gauti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt SEO.

Galite redaguoti robots.txt failą prisijungę prie savo svetainės naudodami FTP klientą arba „File Manager“, esantį „WordPress“ prieglobos „cPanel“..

Turėsite pridėti šias eilutes prie savo robots.txt failo.

Vartotojo atstovas: *
Neleisti: / jūsų puslapis /

Vartotojo-agento eilutė leidžia nukreipti pagal konkrečius robotus. Mes naudojame žvaigždutės ženklą, kad įtrauktume visas paieškos sistemas.

Kitoje eilutėje nurodoma URL dalis, esanti po jūsų domeno vardo.

Tarkime, kad norite paslėpti tinklaraščio įrašą su tokiu URL:

http://example.com/2016/12/my-blog-post/

Štai kaip pridėsite šį URL prie savo robots.txt failo.

Vartotojo atstovas: *
Neleisti: / 2016/12 / mano dienoraštis-įrašas /

Nepamirškite išsaugoti pakeitimų ir nusiųsti robots.txt failą atgal į savo serverį.

Trūkumai naudojant robots.txt norint paslėpti turinį

Pirmiausia turite atsiminti, kad failas robots.txt yra viešai prieinamas. Kiekvienas gali pasiekti ją tiesiogiai, norėdamas pamatyti, ar yra kokių nors puslapių, kuriuos bandai paslėpti.

Nors dauguma paieškos sistemų vykdo robots.txt faile pateiktas instrukcijas, daugelis kitų tikrinimo programų ir robotai gali to tiesiog nepaisyti. Tai robotai, tikrinantys žiniatinklį, kad galėtų skleisti kenkėjiškas programas, nukreipti svetaines ar surinkti informaciją, pvz., El..

3 būdas: „WordPress“ apsaugokite įrašą ar puslapį slaptažodžiu

Šis metodas naudoja kitokį požiūrį. Užuot prašę paieškos variklių neindeksuoti puslapio, galite jį apsaugoti slaptažodžiu, kad jis būtų matomas tik vartotojams, turintiems slaptažodį.

„WordPress“ yra įmontuota funkcija, skirta apsaugoti slaptažodžiu žinutes ir puslapius. Tiesiog redaguokite įrašą ar puslapį, kurį norite apsaugoti.

Po paskelbimo meta laukelyje spustelėkite parinktį „Redaguoti“, esančią šalia parinkties „Matomumas“.

Redaguoti įrašo ar puslapio matomumo parinktį

Tai parodys „WordPress“ pasiekiamas matomumo parinktis. Galite palikti įrašą / puslapį viešą, padaryti jį privatų arba apsaugoti slaptažodžiu.

Privatūs įrašai galimi tik prisijungusiems vartotojams, kurie jūsų svetainėje atlieka bent redaktoriaus vartotojo vaidmenį.

Žinutes, apsaugotas slaptažodžiu, gali pamatyti visi lankytojai, turintys slaptažodį. Spustelėkite parinktį, apsaugotą slaptažodžiu, tada įveskite tvirtą slaptažodį.

Pašto slaptažodžio apsaugos nustatymas „WordPress“

Dabar galite paskelbti arba išsaugoti savo įrašą / puslapį.

Dabar lankytojų, pasiekiančių jūsų tinklalapio įrašą ar puslapį, bus paprašyta įvesti slaptažodį, kad būtų galima peržiūrėti turinį.

Slaptažodžiu apsaugotas turinys

Norėdami gauti išsamesnių instrukcijų, skaitykite mūsų vadove, kaip apsaugoti „WordPress“ žinutes ir puslapius slaptažodžiu.

Tai viskas, tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums išmokti paslėpti „WordPress“ puslapį nuo „Google“. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų vadovą, kaip neleisti paieškos varikliams tikrinti „WordPress“ svetainės.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me