Kaip sukurti pasirinktines nuorodas “WordPress”

Ar norite sukurti tinkintas nuolatines nuorodas „WordPress“ pranešimams, puslapiams ir kitiems įrašų tipams?


Neseniai vienas iš mūsų skaitytojų paklausė, ar „WordPress“ programoje įmanoma sukurti savo pasirinktines nuolatines nuorodas, taip pat puslapio URL struktūrą.

Šiame straipsnyje mes jums parodysime, kaip sukurti pasirinktines nuolatines nuorodas „WordPress“ nepažeidžiant jūsų SEO.

Kurti pasirinktines nuolatines nuorodas „WordPress“

Kadangi tai yra išsami pasirinktinių nuorodų kūrimo programoje „WordPress“ instrukcija, sukūrėme lengvai naršomą turinio lentelę:

  Kas yra tinkinta nuolatinė nuoroda „WordPress“?

  Pastovios nuorodos yra nuolatiniai jūsų individualių tinklaraščių įrašų, puslapių ir kitų archyvų puslapių URL jūsų „WordPress“ svetainėje. Tinkinta nuolatinė nuoroda iš esmės yra URL struktūra, pritaikyta konkrečiam „WordPress“ puslapiui, nepažeidžiant likusios URL struktūros.

  „WordPress“ yra su SEO draugiška URL struktūra, leidžiančia naudoti lengvai suprantamą URL struktūrą tiek žmonėms, tiek paieškos sistemoms.

  Pvz .: https://example.com/best-refrigerators-for-tiny-kitchens/

  Tai daug geriau nei senų laikų URL: https://example.com/index.php?p=4556

  „WordPress“ suteikia svetainių savininkams kelias pasirinkimo galimybes. Juos galite peržiūrėti apsilankę Nustatymai »Pastoviosios nuorodos puslapis.

  Pasirinkite nuolatinio saito struktūrą

  Be pagrindinės nuolatinės nuorodos struktūros pakeitimo, „WordPress“ taip pat siūlo būdus, kaip tinkinti individualius įrašų, puslapių, kategorijų, žymų ir kitų jūsų svetainės URL adresus..

  Taip pat galite naudoti „WordPress“ papildinius, kad sukurtumėte visiškai tinkintas nuolatines nuorodas tam tikroms jūsų svetainės skiltims, kurios viršija numatytuosius „WordPress“ nustatymus.

  Pažvelkime į visas galimybes po vieną. Pradėsime nuo numatytųjų integruotų parinkčių, pateiktų jūsų „WordPress“ svetainėje.

  Video pamoka

  Prenumeruokite „WPBeginner“

  Jei vaizdo įrašas jums nepatinka ar jums reikia daugiau instrukcijų, toliau skaitykite.

  Kaip pakeisti „WordPress“ nuolatinės nuorodos struktūrą

  Jei norite pakeisti visą savo svetainės URL generavimo schemą, eikite į Nustatymai »Pastoviosios nuorodos puslapis.

  Pasirinkite nuolatinio saito struktūrą

  Tiesiog pasirinkite URL struktūrą individualiems įrašams. Taip pat galite naudoti ekrane rodomas žymas norėdami sukurti pasirinktinę „WordPress“ URL struktūrą.

  Nepamirškite spustelėti mygtuką Išsaugoti pakeitimus, kad išsaugotumėte pakeitimus.

  Rekomenduojame naudoti URL struktūrą, į kurios URL įrašytas skelbimo pavadinimas. Tai daro jūsų URL SEO požiūriu draugiškesnius ir prasmingesnius.

  Pastaba: Visuose naujuose „WordPress“ tinklaraščiuose ir svetainėse turėtumėte pakeisti SEO palaikančias nuolatines nuorodas. Tačiau jei turite esamą svetainę, kurioje srautas jau gaunamas iš paieškos sistemų, pakeisdami nuolatines nuorodas galite paveikti jūsų SEO reitingą.

  Kaip pakeisti kategorijos ir žymos URL priešdėlį programoje WordPress

  Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ naudoja / category / kaip jūsų kategorijos URL pagrindą ir / tag / etikečių puslapiuose. Pavyzdžiui:

  https://example.com/category/technology/
  https://example.com/tag/fintech/

  Kategorija ir žymos bazė

  Šiuos pagrindinius priešdėlius galite pakeisti iš Nustatymai »Pastoviosios nuorodos puslapį į bet ką, kas jums patinka. Pavyzdžiui,

  https://example.com/topics/technology/ (kategorijų puslapiams)
  https://example.com/hashtag/fintech (etikečių puslapiams)

  Kaip pakeisti atskirą „WordPress“ įrašą arba puslapio URL

  Įdiegę nuolatinės nuorodos struktūrą, „WordPress“ ją naudoja kaip visų jūsų svetainės nuorodų šabloną. Tačiau jūs turite galimybę modifikuoti URL šleifą, taip pat raktinius žodžius, esančius URL struktūroje atskiriems įrašams, puslapiams ir pasirinktiniams įrašų tipams.

  Galite tinkinti URL šleifo dalį iš įrašo redagavimo ekrano, esančio „WordPress“ turinio rengyklėje.

  Tiesiog redaguokite įrašą, puslapį ar pasirinktinį įrašo tipą ir spustelėkite pavadinimo lauką. Pastebėsite, kad viršuje pasirodys laukas Pastovi nuoroda.

  Redaguoti įrašo šliuzą, kad sukurtumėte tinkintą URL

  Eikite į priekį ir spustelėkite šalia jo esantį mygtuką Redaguoti, tada URL šliuzą pakeiskite į tinkintą nuolatinę nuorodą. Baigę spustelėkite mygtuką Įrašyti, kad išsaugotumėte naują nuolatinę nuorodą.

  Tinkinkite įrašų nuolatinę nuorodą

  Šį metodą galite naudoti visų tipų žinutėms, įskaitant „WooCommerce“ produktus, „MemberPress“ kursus ir kt.

  Kaip pakeisti „WordPress“ kategoriją arba žymos URL

  Ankstesniame žingsnyje mes jums parodėme, kaip pakeisti „WordPress“ kategorijos ir žymos bazės priešdėlius. Šiame veiksme parodysime, kaip pakeisti individualios kategorijos ar žymos URL raktinius žodžius.

  Tiesiog eik į Žinutės »Kategorijos puslapyje ir spustelėkite nuorodą Redaguoti, esančią žemiau norimos pritaikyti kategorijos.

  Redaguoti kategorijos informaciją „WordPress“

  Dabar „WordPress“ įkels išsamią kategorijos informaciją. Čia galite pakeisti kategorijos šleifą, kad galėtumėte pritaikyti jo nuolatinę nuorodą.

  Pakeiskite kategorijos šliuzą, kad tinkintumėte nuolatinę nuorodą

  Panašiai galite redaguoti individualią žymą apsilankę Žinutės »Žymos puslapis.

  Redaguoti žymą

  Tuo pačiu metodu taip pat galite redaguoti pasirinktines taksonomijas.

  Kaip pakeisti autoriaus puslapio URL programoje WordPress

  „WordPress“ automatiškai prideda „/ autorius /“ bazę prie URL, nukreipiančių į autorių archyvų puslapius. Pavyzdžiui:

  https://example.com/author/jsmith/

  Problema ta, kad „WordPress“ nėra galimybė pakeisti autoriaus URL bazę ar šliužą.

  Laimei, kaip sakoma, yra įskiepis, kuris gali padėti.

  Tiesiog įdiekite ir suaktyvinkite „Edit Author Slug“. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų „žingsnis po žingsnio“ vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

  Įjungę eikite į Vartotojai »Visi vartotojai puslapis. Tada spustelėkite naudotojo vardo saitą „Redaguoti“.

  Vartotojo informacijos redagavimas „WordPress“

  Kitame puslapyje slinkite žemyn iki skyriaus „Redaguoti autorių šliužą“ ir galėsite pasirinkti autorių šliužą arba pridėti savo. Nepamirškite spustelėti mygtuką išsaugoti pakeitimus, kad išsaugotumėte nustatymus.

  Jei norite pakeisti autorių nuolatinių nuorodų bazę, tiesiog eikite į Nustatymai »Redaguoti autoriaus šliužą puslapis. Čia pamatysite parinktį pakeisti autorių bazę ir net pasirinkti skirtingas autorių bazes vartotojams su skirtingais vartotojo vaidmenimis.

  Keisti autorių bazę

  Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų vadovą, kaip pakeisti autoriaus URL šliuzą ir bazę „WordPress“.

  Kaip sukurti visiškai pasirinktines nuorodas “WordPress”

  Visi aukščiau išvardyti metodai leidžia tam tikru mastu tinkinti „WordPress“ nuolatines nuorodas. Tačiau jie negali padėti jums sukurti visiškai pasirinktinių nuorodų.

  Taip yra todėl, kad pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ nesiūlo šios funkcijos.

  Laimei, yra papildinys, kuris gali padėti. Jei norite nepaisyti numatytosios „WordPress“ URL struktūros tam tikrose svetainės skiltyse, atlikite čia nurodytus veiksmus.

  Pirmiausia turite įdiegti ir suaktyvinti „Custom Permalinks“ papildinį. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

  Įjungę turite redaguoti įrašą, kuriame norite sukurti pasirinktinę nuolatinę nuorodą. Užuot redagavę nuolatinės nuorodos lauką viršuje, rasite parinktį sukurti tinkintą nuolatinę nuorodą po redaktoriumi.

  Sukuriama visiškai tinkinta įrašo nuolatinė nuoroda

  Panašiai taip pat galite sukurti tinkintas kategorijų nuolatines nuorodas. Eiti į Žinutės »Kategorijos puslapyje ir spustelėkite norimos pakeisti kategorijos po nuoroda redaguoti.

  Redaguoti kategorijos informaciją „WordPress“

  Išsamios kategorijos puslapyje rasite parinktį sukurti pasirinktą nuolatinę nuorodą tai kategorijai. Jūs netgi galite sukurti URL be kategorijos priešdėlio.

  Redaguoti kategorijos nuolatinę nuorodą

  Galite valdyti ir išjungti visas tinkintas permalinks nuorodas spustelėdami meniu „Custom Permalinks“, esantį administratoriaus šoninėje juostoje.

  Tvarkykite tinkintas nuolatines nuorodas

  Tiesiog pasirinkite pasirinktines permalinks, kurias norite ištrinti, tada spustelėkite meniu Masiniai veiksmai, kad pasirinktumėte parinktį „Trinti nuolatines nuorodas“..

  Po to spustelėkite mygtuką „Taikyti“, o papildinys pašalins tas pasirinktines nuolatines nuorodas. Ištrinta nuolatinė nuoroda bus pakeista numatytąja „WordPress“ nuolatinių nuorodų schema.

  Kaip nustatyti nuolatinių nuorodų nukreipimus ir išvengti 404 klaidų

  „WordPress“ automatiškai tvarko paskelbtų ir puslapių URL pakeitimus. Tačiau jis gali nenustatyti peradresavimų jūsų pasirinktinių autorių permalinkoms ar visiškai tinkintoms permalinksms.

  Tokiu atveju turėsite nustatyti tinkamus peradresavimus, kad išvengtumėte 404 klaidų savo svetainėje.

  Pirmiausia turite įdiegti ir suaktyvinti „Redirection“ papildinį.

  Aktyvavus reikia apsilankyti Įrankiai »Peradresavimas puslapyje, kad nustatytumėte peradresavimus. Lauke „Šaltinio URL“ turite pridėti seną nuorodą, o lauką „Tikslinis URL“ – naują URL.

  Sąrankos peradresavimai

  Po to spustelėkite mygtuką „Pridėti peradresavimą“, kad išsaugotumėte pakeitimus. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų pradedančiųjų vadovą, kaip nustatyti peradresavimus „WordPress“.

  Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums išmokti kurti pasirinktines nuolatines nuorodas „WordPress“. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų galutinį „WordPress“ SEO vadovą, kad gautumėte daugiau paieškos srauto į savo svetainę.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me