Jak blogować anonimowo za pomocą WordPress

Czy chcesz blogować anonimowo za pomocą WordPress? Jest wielu użytkowników, którzy chcą założyć blog, ale nie wiedzą, jak umieścić na nim swoje prawdziwe imię. W tym przewodniku dla początkujących pokażemy, jak łatwo anonimowo blogować za pomocą WordPress, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo danych osobowych.


Jak anonimowo blogować za pomocą WordPress

Uwaga: Niniejszy przewodnik nie jest przeznaczony dla dziennikarzy i demaskatorów wykonujących prace obarczone wysokim ryzykiem. Powinny używać czegoś takiego jak TOR lub innych narzędzi. To jest dla przeciętnego blogera, który chce blogować anonimowo.

Anonimowi blogerzy & Cons

Jest wielu użytkowników, którzy po prostu chcą blogować anonimowo, aby wyrazić swoje opinie. Większość z nich chce pozostać anonimowa, ponieważ obawiają się, że może to wpłynąć na to, jak ludzie widzą ich w prawdziwym życiu. Niektórzy chcą to zrobić, aby być bardziej kreatywnym.

Blogowanie anonimowe ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby je zrozumieć przed rozpoczęciem blogowania.

Plusy anonimowego blogowania przy użyciu WordPress

  • Swoboda wyrażania swoich opinii bez osądzania
  • Chroń swoją tożsamość i informacje
  • Swoboda twórcza i artystyczna

Wady anonimowego blogowania za pomocą WordPress

  • Nie mogę spotkać się z osobami obserwującymi Twojego bloga
  • Ograniczone opcje monetyzacji, nadal możesz korzystać z Google AdSense, ale musisz udostępnić Google swoje dane osobowe.
  • Jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany, może nadal śledzić Twój blog.

To powiedziawszy, zobaczmy, jak blogować anonimowo za pomocą WordPress.

Jak założyć anonimowy blog za pomocą WordPress

Istnieją dwa rodzaje stron internetowych WordPress. Po pierwsze, istnieje WordPress.com, który jest hostowaną usługą blogową, a następnie WordPress.org znany również jako WordPress na własnym serwerze. Dla porównania zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między WordPress.com a WordPress.org.

Istnieją również inne platformy blogowe. Zalecamy jednak korzystanie z WordPress.org na własnym serwerze, aby mieć pełną kontrolę nad prywatnością i własnością Twojej witryny.

Będziesz potrzebować nazwy domeny i konta hostingowego witryny, aby założyć własny blog WordPress.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress. Oferują naszym użytkownikom bezpłatną domenę i 60% zniżki na hosting.

Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym artykule na temat tworzenia bloga WordPress z kompletnymi instrukcjami krok po kroku.

Po zainstalowaniu WordPress, uczyńmy go anonimowym.

Korzystanie z Whois Privacy

Kupując nazwę domeny, musisz podać dane kontaktowe, takie jak nazwa, adres, numer telefonu i adres e-mail. Informacje te są publicznie dostępne i każdy może je wyszukać.

Aby chronić prywatność klientów, wielu dostawców nazw domen oferuje usługę o nazwie Prywatność Whois. Za niewielką opłatą usługa wyświetla informacje kontaktowe zamiast twoich. Jeśli ktoś wyśle ​​wiadomość e-mail na adres wyświetlony na stronie prywatności WHOIS, zostanie ona przesłana do Ciebie.

Możesz kupić prywatność domeny podczas konfiguracji w większości firm hostingowych. Na przykład Bluehost udostępnia taką opcję podczas rejestracji. Zwykle nie zalecamy tego ze względu na dodatkowe koszty, ale ponieważ chcesz utworzyć anonimowego bloga, warto sprawdzić tę opcję.

Prywatność domeny

Jeśli nie kupiłeś go podczas konfiguracji, zawsze możesz włączyć go z pulpitu nawigacyjnego swojego konta hostingowego w sekcji domen.

Korzystanie z blogowego adresu e-mail

Następnym krokiem jest utworzenie nowego konta e-mail do użytku w witrynie WordPress i profilu autora w WordPress. Możesz skorzystać z bezpłatnego dostawcy usług e-mail, takiego jak Gmail lub z bardziej prywatnej usługi e-mail, takiej jak Proton Mail.

Po utworzeniu konta e-mail musisz dodać je jako administracyjny adres e-mail WordPress. Ten adres e-mail służy do wysyłania e-maili z powiadomieniami WordPress.

Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia »Ogólne stronę w obszarze administracyjnym WordPress i dodaj tam swój nowy adres e-mail.

Dodawanie administracyjnego adresu e-mail w WordPress

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Następnie musisz dodać ten sam adres e-mail do strony profilu autora. Po prostu przejdź do Użytkownicy »Twój profil i dodaj adres e-mail pod danymi kontaktowymi.

Zmień adres e-mail profilu autora

Nie zapomnij kliknąć przycisku Aktualizuj profil, aby zapisać zmiany.

Możesz także użyć gravatar, aby wyświetlić anonimowe zdjęcie profilowe obok biografii autora pod postami na blogu.

Wskazówka: jeśli nie otrzymujesz wiadomości e-mail WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z nie wysyłaniem wiadomości e-mail WordPress.

Korzystanie z Psuedonym do anonimowego blogowania

Musisz wybrać pseudonim na swoim blogu i użyć go. Aby zwiększyć bezpieczeństwo WordPressa, nie możesz po prostu użyć administratora jako nazwy użytkownika lub autora. Musisz wymyślić inny pseudonim, którego możesz użyć do podpisywania swoich postów.

Aby dodać pseudonim, musisz odwiedzić Użytkownicy »Twój profil i dodaj nazwę obok pola Pseudonim. Po wprowadzeniu pseudonimu kliknij menu rozwijane obok opcji „Wyświetlaj nazwę publicznie jako” i wybierz swój pseudonim.

Pseudonim

Ważne jest, aby nie dodawać swojego prawdziwego imienia i nazwiska w tym profilu użytkownika.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Aktualizuj profil, aby zapisać zmiany.

Korzystanie z VPN

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pomaga zabezpieczyć twoje połączenie internetowe i chronić twoją tożsamość.

Zwykle cały ruch internetowy przechodzi przez różne serwery na całym świecie. Hakerzy i rządy mogą szpiegować ten ruch i sprawdzać, co robisz online.

VPN działa jak sieć między komputerem a światem zewnętrznym. Cały ruch internetowy trafia do usługi VPN, gdzie jest szyfrowany i wysyłany do miejsca docelowego za pomocą losowego serwera w innej lokalizacji geograficznej.

Jak działa VPN

Oto lista najlepszych dostawców usług VPN. Zalecamy korzystanie z IPVanish. Oferują szyfrowanie na poziomie wojskowym z setkami serwerów. Mają także najłatwiejsze oprogramowanie do włączania VPN jednym kliknięciem dowolnego urządzenia, w tym laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się blogować anonimowo za pomocą WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem WordPress SEO dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me