Jak całkowicie wyłączyć komentarze w WordPress (Ultimate Guide)

Zastanawiasz się, jak wyłączyć komentarze WordPress? Chociaż komentarze to świetny sposób na interakcję z użytkownikami witryny, niektórzy właściciele witryn nie chcą zezwalać na komentarze w ich witrynach.


Dzięki WordPress możesz wyłączyć komentarze do określonych postów, stron, niestandardowe typy postów, a nawet całkowicie usunąć komentarze z całej witryny.

W tym artykule pokażemy krok po kroku, jak wyłączyć komentarze w WordPress.

Jak całkowicie wyłączyć komentarze w WordPress

Po co wyłączać komentarze w WordPress?

Wielu właścicieli małych firm korzysta z WordPressa do tworzenia stron internetowych. Te witryny firmowe często nie mają sekcji blogów i mają w większości statyczne strony, takie jak usługi, o nas, kontaktach itp. W takich przypadkach nie ma sensu w ogóle pozwalać na komentarze.

W innych przypadkach blogerzy mogą publikować pewne posty, takie jak ogłoszenia, że ​​nie chcą dopuszczać komentarzy do trolli. W takich przypadkach możesz łatwo wyłączyć komentarze do konkretnych postów lub stron.

Drugi scenariusz polega na tym, że niektóre blogi biznesowe całkowicie wyłączają komentarze, aby zapobiec spamowi. Chociaż zawsze możesz skorzystać z technik ochrony przed spamem (które udostępnimy w dalszej części tego artykułu), wyłączenie sekcji komentarzy z pewnością rozwiąże problem.

Bez względu na przyczynę możesz z pewnością wyłączyć komentarze, a nawet usunąć sekcję komentarzy z witryny WordPress.

Oto krótki przegląd tego, czego dowiesz się w tym artykule:

  Pierwsze kilka metod wyjaśni, w jaki sposób można wyłączyć komentarze na stronach, postach lub multimediach bez użycia wtyczki. Później wyjaśnimy, jak usunąć sekcję komentarzy z witryny WordPress za pomocą wtyczki.

  Powiedziawszy to, rzućmy okiem na różne sposoby wyłączania komentarzy w WordPress.

  Film instruktażowy

  Subskrybuj WPBeginner

  Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

  Wyłącz komentarze do przyszłych postów

  Jeśli właśnie uruchomiłeś witrynę WordPress, możesz łatwo zatrzymać komentarze do swoich przyszłych postów.

  Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia » Dyskusja z lewego paska bocznego panelu administracyjnego WordPress.

  Na tej stronie musisz odznaczyć opcję „Zezwalaj innym na publikowanie komentarzy do nowych artykułów”, a następnie kliknij przycisk Zapisz zmiany przycisk, aby zapisać ustawienia.

  Wyłącz komentarze do przyszłych postów

  Spowoduje to wyłączenie komentarzy do wszystkich twoich przyszłych postów. Jeśli jednak chcesz zezwolić na komentarz do określonego postu lub go zabronić, możesz to zrobić bez zmiany tego ustawienia.

  Omówimy to w następnej sekcji.

  Wyłącz komentarze do określonej strony lub postu

  Domyślnie komentarze są wyłączone na wszystkich stronach.

  WordPress daje jednak swobodę włączania i wyłączania komentarzy na poszczególnych stronach i postach.

  Po prostu przejdź do Strony » Wszystkie strony z lewego paska bocznego. Na następnej stronie umieść kursor myszy nad tytułem strony, dla której chcesz włączyć lub wyłączyć komentarze, i kliknij Edytować połączyć.

  Opcja edycji strony WordPress

  W prawym górnym rogu strony zobaczysz ikonę 3 pionowych kropek. Musisz go kliknąć, aby otworzyć menu rozwijane, a następnie kliknąć Opcje.

  Otworzy się okienko wyskakujące i musisz się upewnić Dyskusja pole jest tutaj włączone.

  Opcje dokumentu strony

  Po zamknięciu tego pola modalnego zobaczysz Dyskusja pole meta po prawej stronie edytora. Jeśli go nie widzisz, upewnij się, że kliknąłeś Dokument kartę, aby ją wyświetlić.

  Meta box dyskusji

  Teraz możesz odznaczyć opcję Zezwalaj na komentarze pole, aby wyłączyć komentarze na tej stronie i kliknij Aktualizacja aby zapisać zmiany.

  Z drugiej strony, jeśli chcesz selektywnie włączyć komentarze, możesz po prostu zaznaczyć pole, aby włączyć je dla niektórych stron.

  Możesz wykonać ten sam proces wyłączania komentarzy do poszczególnych postów lub innych niestandardowych typów postów.

  Wyłącz masowo komentarze do stron i postów

  Chcesz wyłączyć komentarze do wszystkich opublikowanych postów i stron bez robienia tego indywidualnie? Możesz to zrobić bez użycia wtyczki.

  Przede wszystkim przejdź do Posty » Wszystkie posty aby zobaczyć wszystkie swoje artykuły.

  Następnie wybierz wszystkie posty, wybierz Edytować z listy rozwijanej Akcje zbiorcze i kliknij Zastosować.

  Edytuj posty zbiorczo

  Teraz możesz wykonywać zbiorcze działania, w tym zmieniać nazwisko autora i wyłączyć komentarze do wszystkich wybranych postów.

  Wybierz Nie pozwalaj z rozwijanego pola komentarzy i kliknij Aktualizacja. Spowoduje to wyłączenie komentarzy do wszystkich wybranych postów.

  Zbiorcze wyłączanie komentarzy do postów

  Możesz wykonać ten sam proces, aby wyłączyć komentarze na swoich stronach.

  Usuń wszystkie komentarze WordPress

  Chociaż powyższe metody wyłączą komentarze do twoich postów i stron, nie usuną istniejących komentarzy z Twojej witryny WordPress.

  Aby usunąć wszystkie komentarze z witryny, kliknij Komentarze z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

  Usuń wszystkie komentarze WordPress

  Następnie wybierz wszystkie komentarze, wybierz Przenieść do kosza wybierz opcję z listy rozwijanej Działania zbiorcze i kliknij przycisk Zastosować. Spowoduje to usunięcie wszystkich istniejących komentarzy z Twojej witryny.

  Jeśli Twoja witryna ma wiele komentarzy, musisz powtórzyć ten krok wiele razy.

  Wyłącz komentarze w mediach

  Jeśli chcesz wyłączyć komentarze na stronach mediów, możesz to zrobić na dwa sposoby.

  Możesz albo ręcznie wyłączyć komentarze do poszczególnych plików załączników do multimediów, postępując zgodnie z metodami omówionymi powyżej, ale może to być naprawdę czasochłonne.

  Najłatwiejszym sposobem zbiorczego wyłączenia komentarzy do wszystkich załączników do multimediów jest użycie fragmentu kodu. Po prostu wklej następujący kod do pliku functions.php swojego motywu lub wtyczki specyficznej dla witryny.

  funkcja filter_media_comment_status ($ open, $ post_id) {
  $ post = get_post ($ post_id);
  if ($ post->post_type == „załącznik”) {
  zwracać fałsz;
  }
  zwróć $ open;
  }
  add_filter (‘comments_open’, ‘filter_media_comment_status’, 10, 2);

  Jeśli nie masz doświadczenia z powyższym rozwiązaniem, możesz sprawdzić następną sekcję, w której pokażemy, jak używać wtyczki, aby wyłączyć komentarze na temat załączników do multimediów.

  Wyłącz komentarze WordPress w prosty sposób za pomocą wtyczki

  Jeśli nie chcesz ręcznie wyłączać komentarzy, możesz użyć wtyczki Wyłącz komentarze, aby to zrobić jednym kliknięciem.

  Pozwala całkowicie wyłączyć komentarze w dowolnym miejscu na stronie WordPress. Możesz je również wyłączyć w określonych typach postów, takich jak posty, strony, media i inne. Usuwa również formularz komentarza i przestaje wyświetlać istniejące komentarze.

  Wyłącz wtyczkę komentarzy

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Wyłącz komentarze. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywowaniu wtyczki przejdź do Ustawienia » Wyłącz komentarze z lewego paska bocznego panelu administracyjnego.

  Wybranie pierwszej opcji umożliwia wyłączenie komentarzy w witrynie WordPress. Wtyczka usunie również pozycję menu komentarzy z obszaru administracyjnego WordPress.

  Wyłącz komentarze Ustawienia wtyczki

  Korzystając z drugiej opcji, możesz selektywnie wyłączać komentarze do swoich postów, stron lub mediów.

  Jeśli chcesz usunąć komentarze tylko z załączników multimedialnych, możesz wybrać Na niektórych typach postów przycisk opcji, a następnie sprawdź Głoska bezdźwięczna pole wyboru.

  Możesz zrobić to samo, jeśli chcesz tylko wyłączyć komentarze na stronach WordPress. Korzystanie z wtyczki jest najprostszym sposobem na wyłączenie komentarzy na stronach WordPress.

  Kiedy skończysz, po prostu kliknij Zapisz zmiany aby zakończyć proces.

  Usuń „Komentarze są zamknięte” w WordPress

  Jeśli motyw WordPress nie sprawdza poprawnie statusu komentarza, może nadal wyświetlać formularz komentarza, istniejące komentarze, a nawet wyświetlać komunikat „Komentarze są zamknięte”.

  Możesz poprosić programistę motywów o naprawienie tego, ponieważ nie jest to standardowe podejście zgodne.

  Możesz też spróbować naprawić go samodzielnie, wykonując poniższe instrukcje.

  Najpierw połącz się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP lub Menedżera plików w panelu sterowania hostingu WordPress. Teraz przejdź do bieżącego folderu motywów, który będzie znajdować się w folderze / wp-content / themes /.

  W folderze motywów musisz zlokalizować plik comments.php, kliknąć ten plik prawym przyciskiem myszy i zmienić jego nazwę na comments_old.php.

  Zmień nazwę pliku php komentarzy

  Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy prawy panel klienta FTP i wybierz Utwórz nowy plik opcja. A następnie nazwij nowy plik jako comments.php i kliknij ok przycisk.

  Utwórz nowy plik komentarzy

  Ta sztuczka służy po prostu pustemu szablonowi komentarzy do motywu WordPress, więc żadne komentarze ani wiadomości związane z komentarzami nie będą wyświetlane.

  Jeśli motyw WordPress nie ma pliku comments.php, musisz zapytać programistę motywu, który plik należy edytować.

  Techniki ochrony przed spamem

  Jeśli planujesz wyłączyć komentarze WordPress tylko w celu ochrony swojej witryny przed spamerami i twórcami linków, zalecamy raczej skorzystanie z poniższych technik w celu zwalczania spamu.

  Akismet

  Wtyczka Akismet WordPress

  Akismet to jedna z najlepszych wtyczek do radzenia sobie z komentarzami spamowymi. A najlepsze jest to, że został zbudowany przez zespół odpowiedzialny za WordPress.

  Ta wtyczka sprawdza każdy komentarz w Twojej witrynie i weryfikuje, czy jest to spam, czy nie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić nasz przewodnik po wtyczce Akismet.

  Komentarze końcowe

  Czy wiesz, że możesz zamknąć komentarze po pewnym czasie?

  Zamknij komentarze po określonym czasie

  Udaj się do Ustawienia » Dyskusja i zaznacz pole „Automatycznie zamykaj komentarze do artykułów starszych niż 14 dni”.

  Spowoduje to automatyczne zamknięcie formularza komentarzy po 14 dniach. Możesz także zmienić liczbę dni w zależności od potrzeb.

  Zazwyczaj spamerzy atakują starsze posty, więc kilku użytkowników zmienia to ustawienie na 180 dni, co znacznie zmniejsza spam.

  Honeypot z pszczołą antyspamową

  Na WPBeginner uznaliśmy za pomocne dodanie drugiej wtyczki o nazwie Antispam Bee, która współpracuje z Akismet w celu znacznego ograniczenia spamu w komentarzach na Twojej stronie.

  Dodaje niewidzialny plaster miodu, który blokuje 99% komentarzy botów spamowych.

  Skomentuj Captcha

  Chociaż dodanie captcha do formularza komentarza nie jest przyjazne dla użytkownika, nadal pomaga chronić witrynę przed spamerami.

  Możesz użyć wtyczki Advanced noCaptcha i Invisible Captcha, aby dodać Google reCaptcha tuż przed przyciskiem przesyłania formularza komentarza.

  Usuń pole formularza URL witryny

  Innym sposobem radzenia sobie z twórcami linków i spamerami jest usunięcie pola adresu URL witryny z formularza komentarza. Oto przykład ze strony WPForms:

  Usuń pole adresu URL witryny z formularza komentarza

  W tym celu możesz użyć wtyczki Comment Link Remove i Comments Tool. Pozwala usunąć pole adresu URL witryny z formularza komentarza bez dotykania jednego wiersza kodu. To nie jest świetne?

  Blokowanie złych adresów IP

  Możesz także zablokować dostęp do swojej witryny WordPress złym adresom IP. Pomoże Ci to zablokować spamerów i ataki hakerskie.

  Aby to zrobić, możesz sprawdzić nasz przewodnik na temat blokowania adresów IP w WordPress.

  W każdym razie, mamy nadzieję, że ten szczegółowy przewodnik pomógł ci zrozumieć, jak całkowicie wyłączyć komentarze w WordPressie przy użyciu wtyczki i bez niej.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map