Jak dodać forum w WordPress za pomocą bbPress

Tablice ogłoszeń i fora są starymi, niezawodnymi narzędziami do budowania społeczności internetowych.


Chociaż istnieje wiele programów forum typu open source, integracja forum strony trzeciej z WordPress może być bałaganem. Właśnie tam pojawia się bbPress.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać forum w WordPress za pomocą bbPress.

Dodawanie forum w WordPress za pomocą bbPress

Co to jest bbPress?

bbPress to oprogramowanie forum zbudowane w sposób WordPress. Działa na WordPress, który jest najlepszym narzędziem do tworzenia stron internetowych na świecie.

Podobnie jak WordPress, bbPress jest rozszerzalny i możesz instalować wtyczki dodatkowe, aby dodać więcej funkcji na forach. Jest również bardzo lekki i szybszy niż inne popularne oprogramowanie forum typu open source.

Czego potrzebujesz, aby stworzyć forum online z bbPress?

Jeśli masz już witrynę WordPress, na której chcesz dodać forum, możesz pominąć tę sekcję. Z drugiej strony, jeśli dopiero zaczynasz, kontynuuj czytanie.

Najpierw musisz założyć konto hostingowe. W tym miejscu będziesz przechowywać wszystkie pliki swojego forum internetowego.

Będziesz także potrzebować nazwy domeny. Będzie to adres Twojej witryny w Internecie oraz informacje, które użytkownicy będą wpisywać w swoich przeglądarkach, aby znaleźć forum online.

Zwykle hosting witryny kosztuje 7,99 USD miesięcznie, a nazwa domeny kosztuje około 14,99 USD rocznie.

To dużo pieniędzy, jeśli dopiero zaczynasz.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować użytkownikom WPBeginner zniżkę na hosting z darmową nazwą domeny. Zasadniczo możesz zacząć za jedyne 2,75 USD miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych WordPress na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress.

Po zarejestrowaniu się w hostingu możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem na temat tworzenia witryny internetowej, aby uzyskać pełne instrukcje instalacji.

Po skonfigurowaniu WordPress będziesz gotowy do zainstalowania bbPress i założenia własnej społeczności online.

Jak zainstalować bbPress

bbPress jest dostępny jako wtyczka WordPress. Możesz zainstalować go tak, jakbyś instalował dowolną wtyczkę WordPress.

Zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe . Wyszukaj bbPress, a następnie wybierz bbPress z wyników.

Zainstaluj i aktywuj wtyczkę. Po aktywacji zobaczysz ekran powitalny dla bbPress.

Witamy w bbPress

Tworzenie forum z bbPress w WordPress

Po zainstalowaniu bbPress dodaje elementy menu Fora, Tematy i Odpowiedzi do administratora WordPress.

Dodaj nowe forum

Najpierw musisz kliknąć Fora »Dodaj nowe link z menu. Spowoduje to przejście do ekranu podobnego do obszaru edycji postu WordPress.

Podaj tytuł swojego forum i wprowadź jego krótki opis. Następnie naciśnij przycisk publikowania.

Tytuł i opis forum

Możesz utworzyć tyle forów, ile potrzebujesz na różne dyskusje i tematy.

Wyświetlanie forum bbPress w interfejsie WordPress

Po utworzeniu kilku forów nadszedł czas, aby wyświetlić te fora w interfejsie witryny WordPress.

Utwórz nową stronę WordPress. Nadaj tej stronie tytuł, np. Forum, Społeczność, Fora pomocy itp.

Następnie po prostu wklej następujący skrót na swojej stronie:

[bbp-forum-index]

Nie zapomnij kliknąć przycisku publikowania, aby zapisać zmiany i wyświetlić stronę forum w swojej witrynie.

Możesz teraz odwiedzić stronę w przeglądarce internetowej, aby zobaczyć podgląd swoich forów.

Podgląd strony forum

Następnie musisz pomóc użytkownikom znaleźć forum w Twojej witrynie. Aby to zrobić, umieśćmy link do strony forum w górnym menu nawigacyjnym.

Iść do Wygląd »Menu i dodaj stronę forum do menu nawigacyjnego.

Dodaj link do forum do menu nawigacji

Użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do strony indeksu forum, klikając link w menu głównym.

Integracja bbPress z motywem WordPress

W większości przypadków prawdopodobnie chciałbyś otworzyć swoje forum dla nowych rejestracji. Aby to zrobić, musisz otworzyć stronę internetową w celu rejestracji.

Po prostu idź do Ustawienia »Ogólne, i zaznacz pole „Każdy może się zarejestrować”, aby umożliwić rejestrację w Twojej witrynie.

Otwórz forum do rejestracji użytkowników

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Teraz, gdy Twoja witryna jest otwarta do rejestracji, pierwszą rzeczą, której szukają uczestnicy forum, jest strona rejestracji.

Zróbmy jeden.

Wystarczy utworzyć stronę WordPress i nadać jej tytuł, np. Zarejestrować. Dodaj shortcode [rejestr bbp] i opublikuj stronę.

Tworzenie strony rejestracyjnej bbPress

Możesz teraz wyświetlić podgląd tej strony. Pokaże formularz rejestracji użytkownika wszystkim niezalogowanym użytkownikom.

Kolejną stroną, której potrzebowaliby użytkownicy, jest strona odzyskiwania utraconego hasła. Tutaj odzyskają utracone hasła.

Utwórz kolejną stronę WordPress i nadaj jej tytuł, np. Zgubione hasło Następnie dodaj ten krótki kod [bbp-lost-pass] i opublikuj stronę.

Strona utraconego hasła

Na koniec musisz dodać formularz logowania do swojej witryny, aby użytkownicy forum mogli łatwo zalogować się z dowolnego miejsca na swojej stronie.

bbPress zawiera garść widżetów, a jednym z nich jest widżet formularza logowania.

Iść do Wygląd »Widżety i po prostu przeciągnij i upuść Widżet logowania na pasku bocznym lub w dowolnym innym obszarze widżetów.

Zostaniesz poproszony o podanie adresów URL stron rejestracji i utraconego hasła, które utworzyłeś wcześniej. Po ich wprowadzeniu kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu.

Ustawienia widgetu logowania

Teraz na pasku bocznym pojawi się formularz logowania z linkami do stron rejestracji i odzyskiwania utraconego hasła. Zalogowani użytkownicy będą widzieć swoje nazwy użytkowników i link wylogowania zamiast formularza.

Podgląd formularza logowania

Zarządzanie ustawieniami forum bbPress

W przeciwieństwie do innych popularnych programów forum, bbPress ma bardzo uproszczoną stronę konfiguracji. Aby zarządzać ustawieniami forów bbPress, przejdź do Ustawienia »Fora strona.

Strona ustawień forum

Domyślne opcje na tej stronie działałyby w większości witryn forum. Przyjrzymy się im wszystkim, na wypadek, gdybyś chciał coś zmienić.

Pierwszą opcją, którą tu zobaczysz, jest „Automatycznie nadaj zarejestrowanym użytkownikom rolę forum uczestnika”. Możesz wybrać rolę użytkownika lub odznaczyć opcję ręcznego przypisywania ról użytkownika każdemu użytkownikowi podczas rejestracji.

Następna opcja dodaje 10-sekundowe opóźnienie między kolejnymi postami na forum, aby zapobiec zalewaniu forum i spamowi. Tutaj możesz zwiększyć lub zmniejszyć okres opóźnienia.

Opcja edycji pozwala użytkownikom edytować posty na forum 5 minut po ich opublikowaniu. Możesz odznaczyć tę opcję, ale uniemożliwiłoby to użytkownikom poprawienie błędów ortograficznych lub edytowanie postów, jeśli coś przeoczyli.

Następnie znajdziesz sekcję funkcji forum. Tutaj możesz włączać i wyłączać funkcje forum.

Dodaj funkcje usuwania forum

Poniżej zobaczysz funkcje wyświetlania na forum. Stąd możesz wybrać szablon bbPress, liczbę postów i tematów do wyświetlenia na stronach forum i wewnątrz kanału RSS forum.

Ustawienia wyświetlania forum

Na koniec zobaczysz opcje wyboru informacji o adresie URL dla różnych sekcji i stron forum. Ślimaki to przyjazne dla SEO nazwy URL używane przez WordPress.

Zmień ślimaki URL forum

Domyślne informacje o adresie URL są znaczące i przyjazne dla SEO od razu po wyjęciu z pudełka, ale jeśli musisz je zmienić, możesz to zrobić tutaj.

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany”, aby zapisać ustawienia forum.

Role użytkownika w bbPress

WordPress ma własny system zarządzania rolami użytkowników, który pozwala przypisywać role użytkowników z różnymi uprawnieniami.

bbPress rozszerza role użytkowników WordPress poprzez dodanie własnych pięciu wstępnie zdefiniowanych ról użytkownika o różnych możliwościach.

1. Keymaster – Właścicielowi witryny lub administratorowi WordPress automatycznie przypisywana jest rola Keymaster podczas instalacji bbPress. Keymaster może usuwać i tworzyć fora, może tworzyć, edytować, usuwać wszystkie posty, tematy i fora.

2. Moderatorzy – Użytkownicy z rolą moderatora mają dostęp do narzędzi moderacji, których mogą używać do moderowania forów, tematów i postów.

3. Uczestnicy – Jest to domyślna rola użytkownika, uczestnicy mogą tworzyć i edytować własne tematy i posty, mogą dodawać ulubione i subskrybować tematy.

4. Widzowie – Widzowie mają dostęp tylko do odczytu do publicznych forów, tematów i postów.

5. Zablokowany – Gdy użytkownik jest zablokowany, wszystkie jego możliwości są blokowane. Nadal mogą czytać publicznie widoczne tematy i posty, ale nie mogą uczestniczyć w forach.

Rozszerzanie i promowanie forum bbPress

Teraz, gdy twoje forum bbPress jest już skonfigurowane i działa. Czas nauczyć się go rozszerzać i promować.

Zacznijmy od wyglądu. bbPress działa z dowolnym motywem WordPress, a motywy mogą również dodawać niestandardowe style do bbPress.

Wszystkie najlepsze motywy WordPress są dostarczane z niestandardowymi stylami bbPress, dzięki czemu Twoje forum wygląda pięknie.

Aby uzyskać więcej możliwości, zobacz nasz wybór najlepszych motywów WordPress dla bbPress.

Następnie chciałbyś dodać nowe funkcje do swojego forum, abyś mógł szybko zdobywać nowych członków i powiększać swoją społeczność online.

Oto niektóre z wtyczek, które pomogą Ci szybko rozwinąć forum internetowe.

1. RafflePress

RafflePress

RafflePress pozwala tworzyć wirusowe prezenty i konkursy w WordPress. Te interaktywne konkursy i prezenty to niezawodny sposób, aby natychmiast zdobyć mnóstwo nowych użytkowników na forum online.

Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku na temat tworzenia wirusowego konkursu na prezenty.

2. MemberPress

MemberPress

MemberPress to najlepsza wtyczka członkowska WordPress. Pozwala zarabiać pieniądze na forum, dodając warstwy subskrypcji do społeczności online.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia witryny członkowskiej.

3. MonsterInsights

MonsterInsights

Chcesz wiedzieć, które tematy na forum i dyskusje są bardziej popularne w Twojej witrynie? MonsterInsights pomaga łatwo śledzić cały ruch w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics.

4. WPForms

WPForms

WPForms to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress. Umożliwia łatwe tworzenie pięknych formularzy dla Twojej witryny. Możesz go również użyć do utworzenia niestandardowej strony logowania, strony rejestracji użytkownika lub do dodawania ankiet i ankiet na forum bbPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać forum w WordPress oraz jak zainstalować i skonfigurować bbPress. Możesz także zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem SEO WordPress, który pomoże Ci uzyskać jeszcze większy ruch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me