Jak dodać przycisk podobny do Facebooka w WordPress

Czy chcesz dodać przycisk Lubię to na Facebooku w WordPress? Facebook to największa platforma mediów społecznościowych na świecie. Za pomocą przycisku „Lubię to” możesz zezwolić użytkownikom na polubienie i udostępnianie treści na Facebooku. W tym artykule pokażemy, jak dodać przycisk „Lubię to” w WordPressie.


Facebook Like Button dla WordPress

Metoda 1: Ręcznie dodaj przycisk podobny do Facebooka w WordPress

Ta metoda wymaga dodania kodu bezpośrednio w WordPress. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących na temat wklejania fragmentów z Internetu do WordPress.

Najpierw musisz odwiedzić stronę przycisku Lubię to w witrynie dla programistów Facebooka i przewinąć w dół do sekcji „Konfigurator przycisku Lubię to”.

Podobnie jak ustawienia przycisków

Użyj konfiguracji, aby wybrać układ i rozmiar przycisku Lubię to. Zobaczysz podgląd przycisku Lubię to poniżej.

Możesz pozostawić pole adresu URL puste, ponieważ będziemy dynamicznie wypełniać adres URL w WordPress.

Gdy jesteś zadowolony z podglądu, kliknij przycisk „Uzyskaj kod”.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka pokazującego dwa fragmenty kodu w zakładce JavaScript SDK.

Facebook Like generator kodów przycisków

Skopiuj pierwszy fragment kodu i dodaj go do pliku header.php motywu WordPress tuż za tagiem.

Następnie musisz skopiować drugi fragment kodu i wkleić go w plikach szablonów motywu WordPress, w których chcesz wyświetlić przycisk Lubię to.

Najprawdopodobniej będziesz chciał dodać go do single.php, archive.php, page.php itp. Jeśli jednak motyw WordPress korzysta z szablonów treści, musisz dodać go do szablonów treści.

Pamiętaj, że jeśli dodasz te fragmenty kodu bezpośrednio do motywu WordPress, zostaną one zastąpione podczas aktualizacji motywu.

Można tego uniknąć, tworząc motyw podrzędny, a następnie dodając fragmenty kodu do szablonów motywu podrzędnego.

Metoda 2: Dodaj przycisk podobny do Facebooka w WordPress za pomocą wtyczki

W tej metodzie będziemy używać wtyczki WordPress, aby dodać przycisk Lubię to. Ta metoda jest znacznie łatwiejsza i jest zalecana dla początkujących.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Like Button. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu o nazwie WP Like Button do paska administracyjnego WordPress. Kliknięcie go spowoduje przejście do strony ustawień wtyczki.

Ustawienia WP Like Button

Najpierw musisz wybrać miejsce, w którym chcesz wyświetlić przycisk Lubię to i zdecydować, czy przycisk ma reagować na ruch, czy nie.

Następnie musisz podać identyfikator aplikacji Facebook lub identyfikator administratora użytkownika, który ma dostęp do statystyk Facebooka. Możesz tutaj użyć własnej nazwy użytkownika lub identyfikatora Facebooka.

Przy domyślnym ustawieniu obrazu możesz przesłać obraz, który będzie używany, gdy post lub strona nie będzie miała miniatury na Facebooku. Pozostaw tę opcję, a pokażemy Ci, jak ustawić miniaturę Facebooka w dalszej części tego artykułu.

W opcji „Co lubić” musisz wybrać „Każda strona / post będzie mieć swój własny przycisk podobny”. Następnie musisz wybrać układ, wyrównanie, język dla przycisku Facebook.

Na dole strony zobaczysz podgląd tego, jak przycisk pojawi się w Twojej witrynie.

Po zakończeniu kliknij przycisk „Zapisz ustawienia”, aby zapisać zmiany.

To wszystko, możesz teraz odwiedzić witrynę WordPress i zobaczysz przycisk Lubię to dla każdego postu.

Jak przycisk w WordPress

Co to są metadane Open Graph? Jak dodać go w WordPress

Metadane Open Graph pomagają Facebookowi zbierać meta informacje o stronie lub poście w witrynie WordPress. Dane te obejmują obraz miniatury, tytuł posta / strony, opis i autora.

Facebook bardzo sprytnie wyciąga pola tytułu i opisu. Jeśli jednak Twój post zawiera więcej niż jedno zdjęcie, czasem pojawia się niepoprawna miniatura podczas udostępniania artykułu.

Jeśli już używasz wtyczki Yoast SEO, możesz to łatwo naprawić, odwiedzając stronę SEO »Społecznościowe i kliknięcie zakładki Facebook.

Facebook Open Graph

Aby uzyskać więcej informacji i alternatywne sposoby dodawania metadanych z otwartym wykresem, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania metadanych z Facebooka z otwartym wykresem w WordPress.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się dodawać przycisk „Lubię to” w WordPressie. Możesz także zobaczyć naszą listę 10 najlepszych porad i samouczków na Facebooku dla użytkowników WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map