Jak dodać SVG w WordPress (z 2 prostymi rozwiązaniami)

Czy chcesz dodać pliki SVG do swojej witryny WordPress? Domyślnie WordPress pozwala na przesyłanie wszystkich popularnych formatów plików graficznych, audio i wideo, ale SVG nie ma wśród nich. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać SVG w WordPress.


Łatwo dodawaj pliki SVG w WordPress

Co to jest SVG?

SVG lub Scalable Vector Graphics to format pliku, który definiuje grafikę wektorową przy użyciu języka znaczników XML. Główną zaletą SVG jest to, że umożliwia powiększanie obrazów bez utraty jakości lub pikselizacji.

Jak działa SVG?

Skalowalna grafika wektorowa (SVG) to technologia wyświetlająca dwuwymiarowe rysunki przy użyciu XML. Różnią się one od powszechnie stosowanych formatów obrazów, takich jak PNG, GIF lub JPEG.

Jeśli weźmiesz plik obrazu png / jpeg i powiększysz, zauważysz, że obraz zacznie się rozmywać i pikselować.

Grafika wektorowa nie używa pikseli. Zamiast tego używają dwuwymiarowej mapy, która określa oglądaną grafikę. Podczas powiększania obraz nie jest pikselowany.

Umożliwia to powiększanie grafiki wektorowej bez utraty jakości. Co najważniejsze, obrazy SVG mogą być znacznie mniejsze w rozmiarach plików niż JPEG lub PNG.

Grafika wektorowa jest powszechnie używana do ikon, czcionek ikon, logo stron internetowych i obrazów marki. Możesz dodać pliki SVG do WordPressa dla logo, ikon lub innej grafiki swojej firmy.

Choć brzmią fajnie, pliki SVG są nadal nieco niebezpieczne. Właśnie dlatego WordPress domyślnie nie obsługuje przesyłania plików SVG.

Jeśli prześlesz obraz SVG do WordPress, zobaczysz następujący komunikat o błędzie:

Przepraszamy, ten typ pliku jest niedozwolony ze względów bezpieczeństwa.

Błąd bezpieczeństwa SVG w WordPress

Problemy bezpieczeństwa dotyczące SVG w WordPress

Pliki SVG zawierają kod w języku znaczników XML podobnym do HTML. Twoja przeglądarka lub oprogramowanie do edycji SVG analizuje język znaczników XML, aby wyświetlić dane wyjściowe na ekranie.

To jednak otwiera twoją stronę na możliwe luki w zabezpieczeniach XML. Może być wykorzystywany do uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do danych użytkownika, wywoływania ataków siłowych lub ataków typu cross-site scripting.

Metody, które udostępnimy w tym artykule, będą próbowały zdezynfekować pliki SVG w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Wtyczki te nie mogą jednak całkowicie uniemożliwić przesyłania lub wstrzykiwania złośliwego kodu.

Najlepszym rozwiązaniem jest używanie tylko plików SVG utworzonych z wiarygodnych źródeł i ograniczenie przesyłania plików SVG tylko do zaufanych użytkowników.

Aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak łatwo i bezpiecznie używać plików SVG w WordPress.

Metoda 1. Prześlij pliki SVG do WordPress przy użyciu obsługi SVG

Ta metoda oferuje pełną obsługę dodawania plików SVG w WordPress. Pozwala także wyświetlać wbudowane pliki SVG w postach i stronach WordPress.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę SVG Support. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Wsparcie SVG strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

Ustawienia obsługi SVG

Na stronie ustawień musisz zaznaczyć pole obok opcji „Ogranicz do administratorów?”. Pozwoli to tylko administratorowi strony na przesyłanie plików SVG w WordPress.

Następną opcją jest włączenie trybu zaawansowanego. Tę opcję musisz zaznaczyć tylko, jeśli chcesz korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak animacje CSS i wbudowane renderowanie SVG.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Możesz teraz utworzyć nowy post lub edytować istniejący. W edytorze postów prześlesz plik SVG, tak jak każdy inny plik obrazu. Po prostu dodaj blok obrazu do edytora, a następnie prześlij plik SVG.

Teraz będziesz mógł przesyłać i osadzać plik SVG w WordPress.

Plik SVG osadzony w poście WordPress

Metoda 2. Prześlij pliki SVG do WordPress za pomocą bezpiecznego SVG

Ta metoda wykorzystuje również wtyczkę i umożliwia przeprowadzenie czyszczenia plików SVG przesłanych do WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Safe SVG. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Wtyczka działa od razu po instalacji i nie ma żadnych ustawień do skonfigurowania. Możesz po prostu rozpocząć i rozpocząć przesyłanie plików SVG.

Minusem jest to, że ta wtyczka umożliwia przesyłanie plików SVG przez wszystkich użytkowników, którzy mogą pisać posty w witrynie WordPress.

Aby kontrolować, kto może przesyłać pliki, musisz kupić wersję premium wtyczki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się bezpiecznie dodawać SVG w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym artykułem na temat najczęstszych problemów z obrazem w WordPress i sposobów ich rozwiązania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me