Jak dodawać subskrypcje e-mail do bloga WordPress

Czy chcesz dodać subskrypcję e-mail do swojego bloga WordPress? Ostatnio jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jaki jest najlepszy sposób subskrybowania przez e-mail w WordPress? W tym artykule pokażemy, jak dodać subskrypcje e-mail do bloga WordPress i rozpocząć tworzenie listy e-mail.


Subskrypcja e-mail WordPress

Dlaczego warto dodać opcję Subskrybuj przez e-mail do swojej witryny?

Chociaż media społecznościowe to świetny sposób na interakcję z czytelnikami, poczta elektroniczna jest najbardziej niezawodnym i bezpośrednim sposobem komunikacji. Oferując subskrypcję e-mail na swoim blogu, możesz zbudować stały strumień regularnych odwiedzających witrynę.

Subskrypcja e-mail daje również użytkownikom jeszcze jeden sposób na konsumpcję treści, ponieważ niektórzy ludzie mogą nie być w mediach społecznościowych. Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem, dlaczego warto od razu rozpocząć tworzenie listy e-mail.

Często początkujący uważają, że dodanie subskrypcji e-mail to skomplikowany proces. To wcale nie jest prawda.

Konfiguracja subskrypcji RSS na e-mail WordPress jest dość prosta i zajmie Ci mniej niż 30 minut. Po skonfigurowaniu czytelnicy będą automatycznie otrzymywać codzienne lub cotygodniowe wiadomości e-mail zawierające nowe treści.

Ponieważ istnieje wiele usług i wtyczek, które umożliwiają konfigurację subskrypcji e-mail w WordPress, zajmiemy się tylko 3 najpopularniejszymi wtyczkami i usługami subskrypcji e-mail.

MailChimp RSS na e-mail

MailChimp jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług e-mail marketingu. Jest to usługa płatna, ale oferuje bezpłatną opcję dla tych, którzy mają mniej niż 2000 subskrybentów.

Aby szybko rozpocząć korzystanie z MailChimp, zobacz nasz przewodnik na temat korzystania z MailChimp i WordPress.

Na potrzeby tego artykułu zakładamy, że zarejestrowałeś się w MailChimp i utworzyłeś pierwszą listę e-mail. Następnym krokiem jest skonfigurowanie kampanii RSS na e-mail.

Po prostu odwiedź Kampanie »Utwórz kampanię stworzyć nową kampanię.

Tworzenie nowej kampanii MailChimp

MailChimp wyświetli teraz różne typy kampanii, które możesz utworzyć. Musisz kliknąć opcję Kampania oparta na RSS.

Tworzenie kampanii RSS na e-mail w MailChimp

Spowoduje to przejście do strony ustawień kampanii, na której musisz podać link do kanału RSS swojej witryny WordPress. Twój adres URL kanału to yoursite.com/feed/

Będziesz także musiał wybrać czas i częstotliwość wiadomości e-mail. Możesz wybrać wysyłanie wiadomości e-mail codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Ustawienia RSS na e-mail

Na następnej stronie będziesz musiał podać informacje o kampanii. Zauważysz, że MailChimp już wypełnił większość pól na stronie. Te ustawienia powinny działać w przypadku większości blogów, ale możesz je zmienić w razie potrzeby.

Zmiana RSS na informacje o kampanii e-mail

Teraz musisz kliknąć następny przycisk, aby wybrać szablon wiadomości e-mail. MailChimp pozwala dostosować szablon, dodając własne logo, wiersz i wszelkie inne elementy, które możesz chcieć dodać.

Zaprojektuj szablon RSS na e-mail

Po zakończeniu dostosowywania kliknij przycisk Dalej, a następnie kliknij przycisk Zapisz i wyjdź.

To wszystko, pomyślnie utworzyłeś newsletter RSS WordPress za pomocą MailChimp.

Aby dodać formularz subskrypcji e-mail do swojej witryny, po prostu odwiedź stronę Listy na koncie MailChimp i kliknij ikonę strzałki w dół obok listy e-mail. Następnie wybierz z menu formularze rejestracji.

Tworzenie formularza rejestracji e-mail MailChimp

MailChimp zapyta cię, jaki formularz rejestracji chcesz utworzyć. Wybierz Osadzone formularze.

Na następnym ekranie możesz dostosować formularz rejestracji e-mail i wygenerować kod do umieszczenia na stronie. Następnie możesz skopiować i wkleić ten kod w widżecie tekstowym na swojej stronie WordPress.

Alternatywnie możesz użyć OptinMonster, wtyczki stworzonej przez zespół WPBeginner, która znacznie ułatwi ten proces i zaoferuje ładne formularze rejestracyjne, pływające paski, wsuwki, wyskakujące okienka wyskakujące i więcej.

Aweber RSS na e-mail

Aweber to kolejny popularny dostawca usług e-mail marketingu. Jest to usługa płatna, ale oferuje ona 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Wielu blogerów i sprzedawców internetowych woli korzystać z AWeber.

Jeśli dopiero dołączasz do Aweber, przy pierwszym logowaniu zostaniesz poproszony o utworzenie pierwszej listy e-mail.

Po zalogowaniu się do pulpitu Aweber po prostu odwiedź Wiadomości »Blog Transmisje.

Tworzenie transmisji blogów - RSS do subskrypcji e-mail w Aweber dla WordPress

Na następnym ekranie kliknij zielony przycisk zatytułowany „Utwórz transmisję na blogu”.

Utwórz transmisję na blogu

Spowoduje to przejście do nowej strony, na której możesz skonfigurować kampanię RSS do e-mail. Najpierw musisz wprowadzić adres URL kanału RSS swojego bloga. Następnie musisz podać temat wiadomości e-mail.

Aweber RSS do ustawień e-mail

Przewiń trochę w dół, aby wybrać szablon wiadomości e-mail. Wybierz ten, który Ci się podoba, a następnie kliknij szablon ładowania.

Wybór szablonu wiadomości e-mail

Po wybraniu szablonu przewiń dalej, aby skonfigurować czas i częstotliwość wiadomości e-mail. Możesz skonfigurować wysyłanie wiadomości e-mail, gdy tylko nowy element pojawi się w kanale RSS. Możesz także wysyłać codzienne, tygodniowe, a nawet miesięczne wyciągi z wiadomości e-mail.

Ustaw czasy e-mail i częstotliwość w Aweber

Po zakończeniu konfiguracji tych opcji kliknij przycisk Zapisz transmisję blogu.

To wszystko, udało Ci się skonfigurować Aweber RSS do subskrypcji e-mail.

Jeśli jeszcze nie dodałeś formularza rejestracji e-mail do swojej witryny WordPress, następnym krokiem jest dodanie formularza rejestracji do paska bocznego WordPress. Po prostu kliknij „Formularze rejestracji” na pulpicie Aweber, aby zaprojektować formularz rejestracji e-mail.

Tworzenie formularza rejestracji e-mail Aweber

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zapisz formularz. W końcu przejdziesz do sekcji publikowania. Tam kliknij przycisk „Zainstaluję swój formularz” i skopiuj kod do umieszczenia formularza.

Skopiuj kod formularza rejestracji e-mail dla swojej witryny WordPress

Teraz idź do Wygląd »Widżety na swojej stronie WordPress i wklej ten kod do widżetu tekstowego.

Alternatywnie możesz użyć OptinMonster, wtyczki stworzonej przez zespół WPBeginner, która znacznie ułatwi ten proces i zaoferuje ładne formularze rejestracyjne, pływające paski, wsuwki, wyskakujące okienka wyskakujące i więcej.

Korzystanie z subskrypcji Jetpack

Jetpack to kolejna opcja dla użytkowników, którzy chcą dodawać subskrypcje e-mail do swojej witryny WordPress. Jest całkowicie darmowy, ale wadą jest to, że nie kontrolujesz swojej listy.

Subskrypcje Jetpack nie są pełnym biuletynem. Na przykład, jeśli chcesz wysłać wiadomość e-mail oprócz codziennych postów na blogu, nie będziesz w stanie tego zrobić za pomocą subskrypcji Jetpack. Ponadto, jeśli później zdecydujesz się przejść do odpowiedniej usługi e-mail marketingu, którą robi większość blogerów, użytkownicy będą musieli ponownie włączyć listę e-mail.

Powiedziawszy to, oto jak dodać subskrypcje e-mail Jetpack do własnej witryny WordPress. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Jetpack. Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu o nazwie Jetpack do paska administracyjnego WordPress. Kliknięcie go spowoduje przejście do strony ustawień wtyczki.

Jetpack wymaga połączenia witryny z WordPress.com

Wtyczka Jetpack wymaga utworzenia konta WordPress.com i powiązania z nim witryny (zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między WordPress.com a własnymi witrynami WordPress.org). Jeśli masz konto WordPress.com, możesz z niego skorzystać lub utworzyć bezpłatne konto.

Po podłączeniu Jetpack do WordPress.com musisz odwiedzić Wygląd »Widżety. Przeciągnij i upuść widget Subskrypcje blogów (Jetpack) na pasek boczny, a następnie kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widgetu.

Możesz także włączyć opcję subskrypcji poniżej formularza komentarza. Odwiedzić Ustawienia »Dyskusja i przewiń w dół do sekcji subskrypcji Jetpack. Zaznacz pole obok opcji subskrypcji bloga i opcji subskrypcji komentarzy. Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Dodawanie opcji subskrypcji w formularzu komentarza

To wszystko, co udało się skonfigurować subskrypcje e-mail Jetpack w witrynie WordPress. Jeśli kiedykolwiek chcesz przejść do innej usługi e-mail, oto jak zmienić subskrypcje Jetpack na MailChimp, Aweber itp..

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać subskrypcję e-mail do bloga WordPress. Możesz także sprawdzić, w jaki sposób zwiększyliśmy liczbę naszych subskrybentów poczty e-mail o 600% przy użyciu OptinMonster.

Chociaż istnieją dziesiątki innych wtyczek i usług, które pozwalają skonfigurować subskrypcje e-mail dla Twojego bloga WordPress, powyżej są te, które zalecamy. Dla tych, którzy zastanawiają się, używamy MailChimp i OptinMonster do obsługi subskrypcji e-mail WPBeginner. Oto samouczek dotyczący tworzenia codziennego i cotygodniowego biuletynu e-mail w WordPress podobnego do WPBeginner.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak prawidłowo dodawać subskrypcje e-mail do bloga WordPress. Warto również zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym marketingu e-mailowego 101, aby rozpocząć tworzenie listy e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me