Jak naprawić błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić” w programie WordPress

Od czasu do czasu możesz napotkać błąd WordPress, taki jak błąd nawiązania połączenia z bazą danych lub błąd wyczerpania pamięci. Te błędy są nieco pomocne, ponieważ mówią dokładnie, na czym polega problem.


Z drugiej strony występują nieprzydatne błędy, takie jak „Czy na pewno chcesz to zrobić”.

Istnieje zbyt wiele czynników, które mogą prowadzić do tego błędu. Właśnie dlatego WordPress nie jest w stanie dostarczyć żadnych informacji wskazujących właściwy kierunek, aby je naprawić.

W tym artykule pokażemy, jak zbadać i naprawić błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić” w WordPress.

Błąd - czy na pewno chcesz to zrobić

Co powoduje: „Czy na pewno chcesz to zrobić?” błąd?

Błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić?” Zwykle pojawia się, gdy weryfikacja nonce kończy się niepowodzeniem, a najbardziej prawdopodobnymi kandydatami do spowodowania tego błędu są wtyczki i motywy nieprawidłowo korzystające z tej funkcji.

Jednostki jednorazowe to unikalne klucze, które dodają warstwę bezpieczeństwa, aby chronić adresy URL, formularze i wywołania ajaxowe WordPress przed nadużyciami. Zapewniają, że skrypt pochodzi z Twojej witryny, a nie z zewnętrznego źródła, takiego jak haker próbujący uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Jak naprawić „Czy na pewno chcesz to zrobić?” Błąd

Najczęściej ten błąd jest spowodowany wtyczką lub motywem zainstalowanym w Twojej witrynie. Aby sprawdzić, która wtyczka lub motyw jest przyczyną problemu, musisz dezaktywować wszystkie wtyczki.

Badanie wtyczek

Najpierw musisz dezaktywować wszystkie wtyczki WordPress i upewnić się, że WordPress nie może zlokalizować żadnej zainstalowanej wtyczki.

Po prostu połącz się z kontem hostingowym WordPress za pomocą klienta FTP.

Po połączeniu przejdź do folderu wp-content i zmień nazwę folderu wtyczek na plugins.deactivated.

Zmień nazwę folderu wtyczek, aby dezaktywować wszystkie wtyczki

Następnie musisz wrócić do strony wtyczek w obszarze administracyjnym WordPress. Zobaczysz powiadomienie dla wszystkich wtyczek, które są teraz dezaktywowane.

Wtyczki dezaktywowane w WordPress
Teraz, gdy wszystkie wtyczki zostały poprawnie odinstalowane i dezaktywowane, możesz spróbować odtworzyć błąd.

Jeśli błąd nie pojawia się ponownie, oznacza to, że przyczyną problemu była jedna z wtyczek w Twojej witrynie. Aby dowiedzieć się, która wtyczka była przyczyną problemu, wróć do klienta FTP i zmień nazwę plugins.deactactive folder z powrotem na plugins.

Następnie odwiedź stronę wtyczek w obszarze administracyjnym WordPress i aktywuj każdą wtyczkę jeden po drugim. Musisz spróbować odtworzyć błąd po aktywacji każdej wtyczki, dopóki nie znajdziesz wtyczki, która powoduje problem.

Tak, to brzmi jak czasochłonne zadanie, ale dla początkujących jest to najprostszy sposób na znalezienie źle działającej wtyczki WordPress.

Badanie tematów

Jeśli wtyczki nie powodują tego problemu, przyczyną może być błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić”?.

Możesz zbadać motyw powodujący ten problem, powtarzając tę ​​samą procedurę, co w przypadku wtyczek. Najpierw musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP i pobrać aktualnie aktywny motyw na komputer jako kopię zapasową.

Po utworzeniu kopii zapasowej motywu możesz bezpiecznie usunąć go ze swojego serwera internetowego.

Teraz odwiedź Wygląd »Tematy w obszarze administracyjnym WordPress, a zobaczysz powiadomienie: „Aktywny motyw jest zepsuty. Przywracanie domyślnego motywu ”.

Motyw wyłączony

WordPress zacznie teraz używać domyślnego motywu, takiego jak Twenty Seventeen dla Twojej witryny.

Jeśli nie możesz odtworzyć błędu po aktywacji motywu domyślnego, oznacza to, że Twój motyw powodował błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić?”.

Nie można znaleźć źródła błędu

Upewnij się, że dokładnie przetestowałeś się, aby odtworzyć ten błąd po dezaktywacji i ponownej aktywacji wtyczek i motywów.

Jeśli okaże się, że żadna wtyczka lub motyw w Twojej witrynie nie powoduje błędu, możesz wykonać kilka dodatkowych kroków.

Te kroki zasadniczo zastąpią wszystkie podstawowe pliki WordPress nowymi kopiami pobranymi ze źródła.

Najpierw musisz wykonać pełną kopię zapasową WordPress dla swojej witryny. Ten krok jest ważny, ponieważ pomoże ci łatwo przywrócić witrynę na wypadek awarii.

Następnie połącz się ze swoją witryną za pomocą klienta FTP i pobierz plik „wp-config.php” na swój komputer. Ten plik zawiera ustawienia bazy danych WordPress, które będą potrzebne później.

Pobierz plik wp-config.php na swój komputer

Następnie musisz ostrożnie usunąć wszystkie pliki WordPress ze swojego serwera oprócz folderu wp-content i cała jego zawartość.

Usuń wszystkie pliki WordPress oprócz folderu wp-content

Następnie musisz pobrać nową kopię WordPress na swój komputer. Możesz pobrać go ze strony WordPress.org jako plik zip.

Śmiało, rozpakuj plik zip na komputerze i prześlij pliki z folderu „wordpress” na serwer sieciowy za pomocą FTP.

Po przesłaniu wszystkich plików zmień nazwę pliku wp-config-sample.php na wp-config.php.

Teraz musisz edytować nowy plik wp-config, aby wprowadzić bazę danych WordPress i informacje o tabeli. Możesz przejrzeć wcześniej pobrany plik wp-config.php, aby wprowadzić wszystkie informacje.

Zobacz nasz artykuł na temat edycji pliku wp-config.php w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Musisz dodać wszystkie sekcje z wyjątkiem „Unikatowych kluczy i soli uwierzytelniania”. Usuń wszystkie linie zaczynające się od „zdefiniuj” w tej sekcji.

/ ** # @+
* Uwierzytelnianie Unikalne klucze i sole.
*
* Zmień je na różne unikalne frazy!
* Możesz je wygenerować za pomocą {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org usługi tajnego klucza}
* Możesz je zmienić w dowolnym momencie, aby unieważnić wszystkie istniejące pliki cookie. Zmusi to wszystkich użytkowników do ponownego zalogowania.
*
* @ od wersji 2.6.0
* /
zdefiniuj (‘AUTH_KEY’, ” + 7nTNbUD? | W) b3gMfG ~ g [zr8N6} m% MZ | L ‘);
Zdefiniuj (‘NONCE_KEY’, ‘] Zj5i * hHlsUWKg2 |>YF, X + xpd-_’I [nFmA6ZLw ~; EW7g0.s5EaZCAJ = j] ./ 5z ^ X ~ ‘);
zdefiniuj (‘AUTH_SALT’, ‘e * l: hUsddFIxm1E7y-n #_} 3,4) J] S sM6-MI3aB # Qk1Xx`pwt6? ** i}’);

Teraz zapisz i prześlij plik wp-config.php z powrotem na swoją stronę.

To wszystko, odświeżyłeś instalację WordPress. Możesz teraz spróbować odtworzyć błąd w swojej witrynie.

Podstawowe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z WordPress

Rozumiemy, że rozwiązywanie takich problemów może czasami być frustrujące. Właśnie dlatego przygotowaliśmy przydatny przewodnik rozwiązywania problemów WordPress, który pokazuje, jak badać i rozwiązywać problemy WordPress jak profesjonalista.

WordPress jest używany przez miliony ludzi. Bez względu na problem, z którym się spotkasz, prawdopodobnie tysiące innych osób stanęło przed nim i naprawiło to.

Możesz znaleźć rozwiązanie, po prostu wpisując błąd w wyszukiwarce Google. Aby uzyskać bardziej pomocne wyniki, dodaj wpbeginner.com na końcu wyszukiwanego hasła, aby znaleźć prosty przewodnik krok po kroku, aby to naprawić.

Możesz także dodać do zakładek nasz kompletny przewodnik po typowych błędach WordPress i jak je naprawić.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić” w programie WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress, aby chronić swoją witrynę przed hakowaniem i złośliwym oprogramowaniem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map