Jak naprawić błąd wewnętrzny serwera 500 w WordPress

Czy widzisz 500 wewnętrznych błędów serwera w WordPress? Wewnętrzny błąd serwera jest jednym z najczęstszych błędów WordPress. Ponieważ błąd nie zawiera żadnych innych informacji, wielu początkujących uważa to za bardzo frustrujące. W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić wewnętrzny błąd serwera w WordPress.


Jak naprawić wewnętrzny błąd serwera w WordPress

Co powoduje wewnętrzny błąd serwera w WordPress?

Wewnętrzny błąd serwera nie jest specyficzny dla WordPress. Może się to zdarzyć z dowolną witryną działającą na serwerze WWW. Ze względu na ogólną naturę tego błędu programista nic nie mówi.

Pytanie, jak naprawić wewnętrzny błąd serwera, jest jak zapytanie lekarza, jak naprawić ból, bez informowania go, gdzie jest ból.

Przykład witryny WordPress pokazującej wewnętrzny błąd serwera

Wewnętrzny błąd serwera w WordPress jest często spowodowany przez funkcje wtyczek lub motywów. Inne możliwe przyczyny wewnętrznego błędu serwera w WordPress, o których wiemy, to: uszkodzony plik .htaccess i limit pamięci PHP.

Słyszeliśmy również, że wewnętrzny błąd serwera pojawia się tylko wtedy, gdy próbujesz uzyskać dostęp do obszaru administracyjnego, gdy reszta witryny działa poprawnie.

To powiedziawszy, rzućmy teraz okiem na to, jak rozwiązać problem wewnętrznego błędu serwera w WordPress.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Sprawdzanie uszkodzonego pliku .htaccess

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas rozwiązywania problemu wewnętrznego błędu serwera w WordPress, jest sprawdzenie, czy nie ma uszkodzonego pliku .htaccess.

Możesz to zrobić, zmieniając nazwę głównego pliku .htaccess na coś takiego jak .htaccess_old. Aby zmienić nazwę pliku .htaccess, musisz zalogować się do swojej witryny przy użyciu aplikacji FTP lub Menedżera plików na pulpicie nawigacyjnym cPanel konta hostingowego.

Po połączeniu plik .htaccess będzie znajdować się w tym samym katalogu, w którym zobaczysz foldery takie jak wp-content, wp-admin i wp-include.

Edycja pliku .htaccess w WordPress

Po zmianie nazwy pliku .htaccess spróbuj odwiedzić witrynę, aby sprawdzić, czy to rozwiązało problem. Jeśli tak, to poklep się po plecach, ponieważ naprawiłeś wewnętrzny błąd serwera.

Zanim przejdziesz do innych rzeczy, upewnij się, że idziesz do Ustawienia »Permalinki stronę w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij przycisk Zapisz bez wprowadzania zmian. Spowoduje to wygenerowanie nowego pliku .htaccess z odpowiednimi regułami przepisywania, aby zapewnić, że strony postów nie zwrócą błędu 404.

Jeśli sprawdzanie uszkodzonego rozwiązania pliku .htaccess nie zadziałało, musisz kontynuować czytanie tego artykułu.

Zwiększenie limitu pamięci PHP

Czasami wewnętrzny błąd serwera może się zdarzyć, jeśli wyczerpiesz limit pamięci PHP. Skorzystaj z naszego poradnika, jak zwiększyć limit pamięci PHP w WordPress, aby to naprawić.

Jeśli widzisz wewnętrzny błąd serwera tylko podczas próby zalogowania się do administratora WordPress lub przesłania obrazu do wp-admin, powinieneś zwiększyć limit pamięci, wykonując następujące kroki:

  1. Utwórz pusty plik tekstowy o nazwie php.ini
  2. Wklej tam ten kod: pamięć = 64 MB
  3. Zapisz plik
  4. Prześlij go do folderu / wp-admin / za pomocą FTP

Kilku użytkowników powiedziało, że wykonanie powyższej czynności naprawiło dla nich problem po stronie administratora.

Jeśli zwiększenie limitu pamięci rozwiązało problem, oznacza to, że problem został rozwiązany tylko tymczasowo. Nadal musisz znaleźć przyczynę, która wyczerpuje limit pamięci.

Może to być źle zakodowana wtyczka lub nawet funkcja motywu. Zdecydowanie zalecamy zwrócenie się do firmy hostingowej WordPress o przejrzenie dzienników serwera w celu znalezienia dokładnej diagnostyki.

Jeśli zwiększenie limitu pamięci PHP nie rozwiązało problemu, oznacza to, że czeka Cię więcej problemów.

Dezaktywuj wszystkie wtyczki

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało, najprawdopodobniej ten błąd jest spowodowany przez określoną wtyczkę. Możliwe jest również, że jest to kombinacja wtyczek, które nie grają ze sobą dobrze.

Niestety nie ma łatwego sposobu, aby się tego dowiedzieć. Musisz dezaktywować wszystkie wtyczki WordPress jednocześnie.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak dezaktywować wszystkie wtyczki WordPress bez WP-Admin.

Dezaktywuj wszystkie wtyczki WordPress

Jeśli wyłączenie wszystkich wtyczek naprawiło błąd, oznacza to, że przyczyną błędu jest jedna z wtyczek.

Wystarczy przejść do obszaru administracyjnego WordPress i kliknąć „Wtyczki”. Teraz musisz ponownie aktywować jedną wtyczkę na raz, aż znajdziesz tę, która spowodowała problem. Pozbądź się tej wtyczki i zgłoś błąd autorowi wtyczki.

Ponowne przesyłanie podstawowych plików

Jeśli opcja wtyczki nie naprawiła wewnętrznego błędu serwera, warto ponownie załadować folder wp-admin i wp-include z nowej instalacji WordPress.

To NIE usunie żadnych twoich informacji, ale może rozwiązać problem w przypadku uszkodzenia dowolnego pliku.

Najpierw musisz odwiedzić witrynę WordPress.org i kliknąć przycisk Pobierz.

Pobierz WordPress

Spowoduje to zainstalowanie pliku zip WordPress na twoim komputerze. Musisz wyodrębnić plik zip, a wewnątrz niego znajdziesz folder WordPress.

Następnie musisz połączyć się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP. Po nawiązaniu połączenia przejdź do folderu głównego swojej witryny. Jest to folder, w którym znajdują się foldery wp-admin, wp-include, wp-content.

W lewej kolumnie otwórz folder WordPress na komputerze. Teraz musisz wybrać foldery wp-include i wp-admin, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Prześlij”.

Prześlij świeże pliki WordPress

Twój klient FTP przeniesie teraz ten folder na twój serwer. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zastąpić pliki. Wybierz „Zastąp”, a następnie „Zawsze używaj tej akcji”.

Zastąp pliki

Twój klient FTP zastąpi teraz starsze pliki WordPress nowszymi świeżymi kopiami. Jeśli pliki WordPress zostały uszkodzone, ten krok naprawi dla ciebie wewnętrzny błąd serwera.

Zapytaj swojego dostawcę usług hostingowych

Jeśli wszystkie metody nie naprawią wewnętrznego błędu serwera w witrynie, nadszedł czas, aby uzyskać dodatkową pomoc. Skontaktuj się z zespołem wsparcia hostingowego, który będzie mógł sprawdzić dzienniki serwera i zlokalizować główną przyczynę błędu.

Jeśli chcesz kontynuować rozwiązywanie problemów we własnym zakresie, zapoznaj się z naszym ostatecznym przewodnikiem rozwiązywania problemów z WordPress dla początkujących.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci naprawić wewnętrzny błąd serwera w WordPress. Możesz także zobaczyć naszą pełną listę najczęstszych błędów WordPress i sposoby ich naprawy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me