Jak naprawić błąd Zbyt wiele problemów z przekierowaniami w WordPress

Prowadzenie własnej witryny WordPress.org ma wiele zalet, ale czasami niektóre łatwe do rozwiązania błędy mogą irytować początkujących. Biały ekran śmierci, wewnętrzny błąd serwera i niektóre inne typowe błędy WordPress mogą być naprawdę stresujące dla nowych użytkowników. Ostatnio użytkownik zwrócił naszą uwagę na błąd „Zbyt wiele przekierowań” w WordPress. Jest to powszechny problem, z którym mogą spotkać się użytkownicy WordPress. W tym artykule pokażemy, jak naprawić błąd związany z zbyt dużą liczbą przekierowań w WordPress.


W przeglądarce Firefox ten błąd będzie wyświetlany w następujący sposób:

„Strona nie przekierowuje poprawnie. Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie dotyczące tego adresu w sposób, który nigdy się nie zakończy. ”

Błąd przekierowania WordPress wyświetlany w przeglądarce Firefox

Dlaczego dostaję błąd zbyt wiele przekierowań w WordPress?

Ten błąd zwykle występuje z powodu źle skonfigurowanego problemu z przekierowaniem. Jak wiesz, że WordPress ma przyjazną SEO strukturę adresów URL, która wykorzystuje funkcję przekierowania. Kilka innych popularnych wtyczek WordPress również korzysta z funkcji przekierowania. Na przykład wtyczka SEO WordPress pozwala usunąć bazę kategorii z adresów URL kategorii, przekierowując użytkowników do adresu URL bez bazy kategorii. Wtyczki SSL i pamięci podręcznej WordPress również używają przekierowań.

Z powodu błędnej konfiguracji któregokolwiek z tych narzędzi przekierowujących Twoja witryna może przekierowywać użytkowników na adres URL, który faktycznie przekierowuje ich z powrotem na odsyłający adres URL. W takim przypadku przeglądarka użytkownika jest uwięziona między dwiema stronami i dlatego pojawia się błąd.

Błąd zbyt wielu przekierowań, jak pokazano w Google Chrome

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Jak rozwiązać problem zbyt wielu przekierowań w WordPress?

Najczęstszą błędną konfiguracją, z którą często się spotykamy, jest niepoprawny adres URL użytkownika w ustawieniach adresu URL WordPress lub adresu URL witryny.

Ustawienia WordPress i adresu strony

Załóżmy na przykład, że adres URL Twojej witryny to http://www.example.com i przejdź do Ustawienia »Ogólne i ustaw na http://example.com. Większość hostów internetowych pozwala wybrać, czy chcesz dodać prefiks www do swojej nazwy domeny, czy też bez www. Jeśli zdecydowałeś się dodać www do swojego adresu URL, dodanie http://example.com w ustawieniach WordPress spowoduje błąd. Lub jeśli zdecydowałeś się używać swojej domeny bez prefiksu www, wówczas dodanie jej z prefiksem www w ustawieniach WordPress spowoduje ten błąd.

Gdy użytkownik wejdzie na http://example.com, zostanie przekierowany przez konfigurację twojego serwera do http://www.example.com, gdzie zostanie przekierowany z powrotem do http://example.com przez WordPress, ponieważ to co skonfigurowałeś w ustawieniach.

Jeśli witryna działała prawidłowo i nie wprowadzono żadnych zmian w tych ustawieniach. Następnie musisz skontaktować się z usługodawcą internetowym, ponieważ najprawdopodobniej jest to problem z konfiguracją na ich końcu.

Jeśli jednak nie masz wiarygodnego dostawcy hostingu WordPress, a oni zaprzeczają jakimkolwiek problemom i / lub odmawiają ci pomocy, powinieneś rozważyć zmianę hostów internetowych lub naprawić to samodzielnie.

Aby to naprawić, musisz zmienić adres WordPress i adres strony. Iść do Ustawienia »Ogólne, zmień WordPress i adres strony. Jeśli masz adres z prefiksem www, zmień go na adres URL inny niż www, a jeśli masz adres z URL innym niż www, dodaj prefiks www.

Ważny: Upewnij się, że na końcu adresu URL nie pozostawia się ukośnika końcowego, takiego jak http://www.example.com/

Zmień adres URL witryny bez dostępu do obszaru administracyjnego

Jeśli nie masz dostępu do obszaru administracyjnego WordPress, nadal możesz zaktualizować te ustawienia, definiując je w pliku wp-config.php. Wystarczy połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP. Po nawiązaniu połączenia z witryną znajdziesz plik wp-config.php w katalogu głównym witryny. Musisz pobrać i edytować ten plik za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik. Po prostu dodaj te dwa wiersze do pliku i nie zapomnij zastąpić example.com własną domeną.

Zdefiniuj („WP_HOME”, „http: //example.com”);
Zdefiniuj („WP_SITEURL”, „http: //example.com”);

Zapisz plik i prześlij go z powrotem na serwer internetowy. Teraz spróbuj uzyskać dostęp do swojej witryny WordPress. Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do swojej witryny, spróbuj dodać domenę z prefiksem www.

Naprawianie innych problemów z przekierowaniem

Jeśli poprzedni krok nie rozwiązał problemu, prawdopodobne jest, że wystąpił problem z wtyczką w Twojej witrynie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kilka wtyczek WordPress korzysta z technik przekierowania, aby wykonywać różne czynności. Postaramy się pomóc w rozwiązywaniu problemów.

Najpierw musisz dowiedzieć się, która wtyczka powoduje problem. Czy niedawno aktywowałeś nową wtyczkę tuż przed tym błędem? Czy zaktualizowałeś wtyczki tuż przed tym błędem? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi TAK, oznacza to zawężenie problemu do tej wtyczki. Możesz po prostu dezaktywować tę wtyczkę, usuwając folder tej wtyczki z wp-content / plugins /

Jeśli nie wiesz, która wtyczka jest przyczyną problemu, musisz wykonać kilka prób i błędów. Najszybszym sposobem na to jest dezaktywacja wszystkich wtyczek. Po dezaktywacji wszystkich wtyczek w witrynie musisz użyć FTP, aby pobrać plik .htaccess jako kopię zapasową. Możesz znaleźć ten plik w katalogu głównym swojej witryny. Po pobraniu pliku usuń go z serwera. Teraz spróbuj uzyskać dostęp do swojej witryny.

Ten proces pozwoli twojemu serwerowi zregenerować nowy plik .htaccess, a ponieważ nie aktywowano żadnych wtyczek, najprawdopodobniej naprawi problem. Jeśli błąd zniknie teraz, to na pewno wiesz, że to wtyczka spowodowała ten błąd.

Następnym krokiem jest ustalenie, która wtyczka była winowajcą. Aby to zrobić, musisz pobrać i zainstalować nowe kopie wszystkich wtyczek. Aktywuj wtyczki pojedynczo, a po aktywacji każdej wtyczki spróbuj przeglądać kilka stron w witrynie przy użyciu innej przeglądarki jako niezalogowany użytkownik. Mamy nadzieję, że znajdziesz wtyczkę, która spowodowała problem.

Są to wszystkie możliwe rozwiązania, które mogą rozwiązać ten problem „błąd zbyt wielu przekierowań” w WordPress. Czy którekolwiek z powyższych rozwiązań rozwiązało problem? Jeśli tak, daj nam znać w komentarzach. Czy w przeszłości napotkałeś błąd zbyt wielu problemów z przekierowaniami? jak to naprawiłeś? Jeśli znasz poprawkę, której nie wymieniono w powyższym artykule, prosimy o uwzględnienie w komentarzach poniżej. Dbamy o to, aby artykuł był zawsze na bieżąco z wszelkimi nowymi poradami od naszych użytkowników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me