Jak naprawić krótko niedostępne dla błędu zaplanowanej konserwacji w WordPress

Czy w programie WordPress pojawia się komunikat „Krótko niedostępny dla planowej konserwacji”? Ten błąd zwykle pojawia się podczas aktualizacji rdzenia, wtyczek lub motywów WordPress.


Zasadniczo witryna WordPress nie kończy aktualizacji, przez co utknąłeś w trybie konserwacji.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo naprawić błąd „Krótko niedostępny dla planowej konserwacji” w WordPress. Pokażemy również, dlaczego ten błąd występuje i jak można go uniknąć w przyszłości.

Naprawianie niedostępne dla błędu zaplanowanej konserwacji w WordPress

Dlaczego występuje błąd trybu konserwacji WordPress?

Strona trybu konserwacji technicznie nie jest błędem. To jest strona powiadomienia.

Podczas procesu aktualizacji WordPress pobiera niezbędne pliki aktualizacji na serwer, rozpakowuje je, a następnie instaluje aktualizację.

WordPress przełącza również witrynę w tryb konserwacji i wyświetla komunikat „Krótko niedostępny dla zaplanowanej konserwacji. Sprawdź za chwilę. ” zauważyć podczas procesu.

Niedostępne z powodu błędu zaplanowanej konserwacji w WordPress

Aby uruchomić powiadomienie w trybie konserwacji, WordPress tworzy tymczasowe .konserwacja plik w folderze głównym witryny.

Jeśli wszystko działa normalnie, to powiadomienie będzie prawdopodobnie wyświetlane tylko przez kilka sekund. Po udanej aktualizacji WordPress automatycznie usunie plik konserwacji, aby wyłączyć tryb konserwacji.

Jednak czasami ze względu na powolną odpowiedź serwera hostingowego WordPress lub problem z brakiem pamięci skrypt aktualizacji przekroczy limit czasu, przerywając proces. Kiedy tak się dzieje, WordPress nie ma szansy na wyjście z trybu konserwacji.

Innymi słowy, witryna będzie nadal wyświetlać powiadomienie o trybie konserwacji i konieczne będzie ręczne jej naprawienie.

Jak naprawić błąd trybu konserwacji WordPress?

Aby wyłączyć witrynę z trybu konserwacji, wystarczy usunąć plik .maintenance z folderu głównego witryny za pomocą FTP.

Usuń plik konserwacji

Jeśli nie możesz znaleźć pliku .maintenance w katalogu głównym WordPress, upewnij się, że sprawdziłeś klienta FTP, aby wyświetlić ukryte pliki.

W Filezilli możesz zmusić go do pokazania ukrytych plików, klikając Serwer »Wymuś wyświetlanie ukrytych plików z paska menu.

Pokaż ukryte pliki na FTP

Po usunięciu pliku konserwacji, witryna wyjdzie z trybu konserwacji i błąd powinien zostać naprawiony.

Jeśli nie wiesz, jak korzystać z FTP, możesz również usunąć pliki, przechodząc do menedżera plików w panelu sterowania hostingu WordPress, a następnie usuwając plik .maintenance w menedżerze plików.

Jak w przyszłości uniknąć trybu konserwacji WordPress?

Wiemy już, że błąd „Krótko niedostępny dla planowej konserwacji” jest spowodowany powolną reakcją serwera lub problemem z małą ilością pamięci na serwerze hostingowym.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego błędu jest uaktualnienie do wyższego planu hostingowego. Zalecamy skorzystanie z jednej z tych zarządzanych firm hostingowych WordPress, które oferują doskonałą wydajność hostingu.

Jeśli przejście na wyższy plan hostingowy nie jest możliwe, zalecamy aktualizację wtyczek i motywów pojedynczo.

Często użytkownicy mają tendencję do szybkiego klikania łącza aktualizacji pod każdą wtyczką. WordPress następnie ustawia kolejność aktualizacji, ale nawet milisekunda opóźnienia w połączeniu może spowodować konflikt prowadzący do zablokowania witryny w trybie konserwacji.

Aktualizacja wtyczki WordPress jedna po drugiej

Zamiast szybko klikać link Aktualizuj, zalecamy cierpliwe aktualizowanie jednej wtyczki na raz.

Jak dostosować powiadomienia trybu konserwacji

Łatwiejszym sposobem uniknięcia wyświetlania domyślnego powiadomienia o trybie konserwacji jest ręczne przełączenie witryny WordPress w tryb konserwacji przed zainstalowaniem jakichkolwiek aktualizacji.

Najlepszym sposobem na to jest instalacja i aktywacja wtyczki SeedProd. Jest to najpopularniejsza wtyczka trybu konserwacji dla WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia »Wkrótce Pro i zaznacz pole obok opcji „Włącz tryb konserwacji”.

Włącz tryb konserwacji

Następnie kliknij przycisk „Edytuj wkrótce / Strona konserwacji”. Spowoduje to otwarcie dostosowania motywu SeedProd. Stąd możesz wybrać motyw, a następnie dostosować go, aby stworzyć piękną stronę trybu konserwacji dla swojej witryny.

Wybierz motyw strony trybu konserwacji

Teraz, jeśli nie chcesz ręcznie przełączać witryny w tryb konserwacji przy każdej aktualizacji, możesz utworzyć stronę konserwacji w WordPress bez użycia wtyczki.

Po prostu utwórz nowy plik o nazwie Maintenance.php na pulpicie i wklej w nim ten kod:

<?php
$ protokół = $ _SERVER ["SERVER_PROTOCOL"];
if („HTTP / 1.1”! = $ protokół && „HTTP / 1.0”! = $ Protokół)
$ Protocol = ‘HTTP / 1.0’;
nagłówek( "$ protokół 503 Usługa niedostępna", prawda, 503);
nagłówek („Content-Type: text / html; charset = utf-8”);
?>

Aktualizujemy witrynę, sprawdź ponownie za 30 minut.

<?php die (); ?>

Następnie musisz przesłać ten plik do katalogu wp-content swojej witryny WordPress.

Teraz przy każdej aktualizacji witryny WordPress wyświetla tę stronę w trybie konserwacji. Możesz użyć CSS do stylizowania tej strony w dowolny sposób.

Powiadomienie o niestandardowym trybie konserwacji

Rozwiązywanie problemów z błędem trybu konserwacji WordPress

Ponieważ pomogliśmy tysiącom użytkowników naprawić błąd „Krótko niedostępny dla planowej konserwacji” w WordPress, pomogliśmy użytkownikom rozwiązać kilka niewidocznych problemów, które mogą się pojawić.

Poniżej znajduje się kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć, jeśli powyższe rozwiązanie nie działa.

WordPress nadal utknął w trybie konserwacji po aktualizacji i poprawce powyżej?

W takim przypadku musisz zaktualizować plik wp-Activ.php znajdujący się w głównym folderze WordPress. To jest to samo miejsce, w którym znalazłeś i usunąłeś plik konserwacji.

Musisz otworzyć plik za pomocą menedżera plików firmy hostingowej lub pobrać go na komputer za pomocą FTP.

Następnie musisz znaleźć kod: zdefiniuj („WP_INSTALLING”, true) i zmień wartość true na false.

Twój kod będzie wyglądał następująco:

Zdefiniuj („WP_INSTALLING”, false)

Następnie musisz zapisać zmiany i przesłać plik na serwer hostingowy za pomocą FTP. Jeśli korzystasz z menedżera plików firmy hostingowej, zwykłe zapisanie pliku powinno wyjść z trybu konserwacji.

Moja witryna jest zepsuta po naprawieniu błędu trybu konserwacji WordPress. Jak to naprawić??

Niedokończona lub przerwana aktualizacja może powodować problemy, gdy witryna wyjdzie z trybu konserwacji.

Jeśli ten błąd wystąpił podczas aktualizacji podstawowego oprogramowania WordPress, musisz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby ręcznie zaktualizować WordPress za pomocą FTP.

Jeśli błąd wystąpił podczas aktualizacji wtyczki WordPress, należy tymczasowo dezaktywować wszystkie wtyczki WordPress za pomocą FTP. Ten krok sprawi, że uszkodzona wtyczka zostanie wyłączona, a witryna powróci.

Następnie musisz zalogować się do pulpitu WordPress i aktywować jedną wtyczkę na raz, aby zobaczyć, która wtyczka spowodowała problem. Następnie musisz ręcznie zainstalować aktualizację wtyczki, aby działała poprawnie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci naprawić błąd „Krótko niedostępny dla planowej konserwacji” w WordPress. Możesz także dodać do zakładek nasz ostateczny przewodnik dotyczący naprawy najczęstszych błędów WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map