Jak naprawić problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail w programie WordPress

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na temat WPBeginner jest to, jak naprawić problem braku wysyłania wiadomości e-mail przez WordPress.


Wielu naszych użytkowników na poziomie początkującym pyta nas, dlaczego ich wtyczka do formularza kontaktowego nie wysyła wiadomości e-mail lub dlaczego nie widzą żadnych powiadomień WordPress.

W tym artykule pokażemy, jak rozwiązać problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail w programie WordPress, aby Twoja witryna mogła bardziej niezawodnie wysyłać wiadomości e-mail i omijać folder spam.

Jak naprawić problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail w programie WordPress

Dlaczego nie otrzymujesz e-maili z witryny WordPress

Najczęstszym powodem zaginięcia wiadomości e-mail jest to, że serwer hostingowy WordPress nie jest poprawnie skonfigurowany do korzystania z funkcji mail mail ().

Nawet jeśli Twój hosting jest skonfigurowany do korzystania z niego, wielu dostawców usług e-mail, takich jak Gmail i inni, używają różnych narzędzi do redukcji spamu e-mail. Narzędzia te próbują wykryć, że e-mail naprawdę pochodzi z lokalizacji, z której twierdzi, że pochodzi.

Wiadomości e-mail wysyłane przez witryny WordPress często nie spełniają tego testu.

Oznacza to, że gdy wiadomość e-mail zostanie wysłana z witryny WordPress (wtyczka formularza kontaktowego, powiadomienie administratora itp.), Może nawet nie dostać się do folderu spamu odbiorcy, a tym bardziej do skrzynki odbiorczej.

Dlatego zalecamy, aby nie używać WordPress do wysyłania biuletynu e-mail.

Z tego powodu zalecamy wszystkim korzystanie z SMTP do wysyłania wiadomości e-mail w WordPress.

Co to jest SMTP?

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to branżowy standard wysyłania wiadomości e-mail.

W przeciwieństwie do funkcji PHP mail (), SMTP używa właściwego uwierzytelnienia, co prowadzi do wysokiej dostarczalności wiadomości e-mail.

WordPress ma wtyczkę WP Mail SMTP, która konfiguruje witrynę WordPress do wysyłania wiadomości e-mail za pomocą SMTP zamiast funkcji PHP mail ().

Możesz go używać do łączenia się z dowolnymi popularnymi usługami SMTP, takimi jak SendinBlue, Gmail (G Suite), Office365, Amazon SES itp..

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości e-mail przez WordPress.

Instalowanie wtyczki SMTP WP Mail

Niezależnie od wybranej usługi SMTP, musisz zainstalować wtyczkę WP Mail SMTP w swojej witrynie. Pozwala to przełączyć WordPress z używania wbudowanej funkcji PHP mail () na korzystanie z usługi SMTP.

Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę WP Mail SMTP. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Następnie kliknij WP Mail SMTP na pulpicie WordPress, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Strona ustawień SMTP WP Mail na pulpicie nawigacyjnym WordPress

Musisz zacząć od wpisania nazwy i firmowego adresu e-mail, z którego mają pochodzić wiadomości e-mail z Twojej witryny. Upewnij się, że używasz tutaj tego samego adresu e-mail, którego będziesz używać w swojej usłudze pocztowej SMTP.

Podanie nazwy i adresu e-mail, z którego mają pochodzić wiadomości e-mail WordPress

Możesz wymusić, aby wiadomości e-mail używały tej nazwy i adresu e-mail, nawet jeśli inne wtyczki (takie jak WPForm) mają inne ustawienia. WP Mail SMTP zastąpi ustawienia innych wtyczek.

Następnie musisz wybrać usługę pocztową SMTP dla swojej witryny.

Na potrzeby tego samouczka zamierzamy skonfigurować SMTP za pomocą Sendinblue. Jeśli wolisz korzystać z Gmaila lub Office365, instrukcje znajdziesz również w dalszej części tego artykułu.

Wybierz Sendinblue jako swój program pocztowy w WP Mail SMTP

Aby zakończyć konfigurację WP Mail SMTP, musisz utworzyć konto w Sendinblue. Przejdziemy do tego dalej, a następnie wrócimy do finalizacji konfiguracji WP Mail SMTP.

Wysyłanie wiadomości e-mail WordPress za pomocą Sendinblue

Sendinblue to popularny dostawca usług e-mail. Pozwalają wysyłać dużą liczbę wiadomości e-mail o wysokiej dostarczalności.

Możesz użyć Sendinblue, aby wysłać do 300 e-maili dziennie za darmo, co jest więcej niż wystarczające dla większości małych stron internetowych.

Mogą to być wiadomości e-mail z formularza kontaktowego, dane nowego konta użytkownika, wiadomości e-mail służące do odzyskiwania hasła lub inne wiadomości e-mail wysyłane za pośrednictwem witryny WordPress.

Najpierw musisz przejść do strony Sendinblue, aby utworzyć konto. Kliknij przycisk „Zarejestruj się za darmo”, aby skonfigurować konto.

Po utworzeniu konta zobaczysz pulpit nawigacyjny Sendinblue. Jeśli nie ukończyłeś swojego profilu podczas etapu konfiguracji, zostaniesz o to poproszony tutaj.

Pulpit nawigacyjny Sendinblue

Następnie musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, aby poprosić go o zweryfikowanie konta, abyś mógł wysyłać e-maile za pośrednictwem Sendinblue.

Zalecamy skontaktowanie się z zespołem pomocy technicznej na tym etapie, ponieważ weryfikacja Twojego konta może potrwać około 24 godzin. Możesz przejść do kolejnych kroków podczas oczekiwania.

Wejdź na sendinblue.com/contact i napisz wiadomość, która zawiera:

 • Prośba o aktywację konta
 • URL twojej witryny
 • Uwaga, że ​​będziesz wysyłać e-maile transakcyjne. Jeśli chcesz również używać Sendinblue do biuletynu e-mailowego, musisz powiedzieć, że będziesz również wysyłać e-maile marketingowe.

Formularz kontaktowy do Sendinblue z prośbą o aktywację konta

Możesz zostać poproszony o dodatkowe informacje. Jeśli nie, powinieneś otrzymać wiadomość e-mail od Sendinblue z informacją, że Twoje konto zostało zatwierdzone.

Po wysłaniu wiadomości do zespołu kontaktowego możesz przejść do dodania nazwy domeny do witryny.

Pamiętaj, że nie musisz czekać na odpowiedź, zanim przejdziesz do następnego etapu tego samouczka.

Konfigurowanie subdomeny dla swojej witryny

Najpierw musisz skonfigurować subdomenę. To jest jak osobna sekcja twojej witryny. Zalecamy użycie mail1.twojadomena.com.

Uwaga: Twój host WordPress może nie zezwalać na używanie poczty jako subdomeny, dlatego też umieściliśmy tam 1.

Aby dodać swoją subdomenę, zaloguj się na swoje konto hostingowe i znajdź sekcję Domeny w panelu sterowania.

Na potrzeby tego samouczka pokażemy, jak to zrobić na naszym przykładowym koncie hostingowym na Bluehost. Po zalogowaniu przejdź do Domeny »Subdomeny.

Następnie możesz wpisać swoją subdomenę i kliknąć „Utwórz”.

Dodanie subdomeny w WordPress

Jeśli korzystasz z innych firm hostingowych lub jeśli Twój DNS jest zarządzany przez rejestratora domen, takiego jak Domain.com lub GoDaddy, postępuj zgodnie z ich instrukcjami.

Po utworzeniu subdomeny musisz dodać ją do swojego konta Sendinblue.

Dodanie subdomeny do Sendinblue

Na swoim koncie Sendinblue przejdź do „Ustawień”, a następnie znajdź „Twoich nadawców” i kliknij przycisk „Konfiguruj”:

Konfigurowanie ustawień nadawcy w Sendinblue

Następnie kliknij kartę „Domeny”, a następnie kliknij przycisk „Dodaj nową domenę”.

Dodanie nowej domeny w Sendinblue

Wprowadź całą subdomenę (np. Mail1.twojastrona.com) i zaznacz pole obok „Chciałbym użyć tej nazwy domeny do cyfrowego podpisywania moich e-maili (SPF, DKIM, DMARC)”.

Dodaj swoją subdomenę i zaznacz pole

Następnie kliknij „Zapisz”, a zobaczysz wyskakujące okienko z kilkoma wpisami DNS.

Te wiersze kodu pozwalają Sendinblue autoryzować nazwę Twojej domeny.

Wskazówka: Nie martw się, jeśli zamkniesz to okno przez przypadek. Możesz do niego wrócić, klikając przycisk „Uwierzytelnij tę domenę” obok subdomeny:

Przycisk Uwierzytelnij domenę, który umożliwia powrót do ustawień DNS

Otwórz nową kartę przeglądarki i zaloguj się ponownie na swoje konto hostingowe. Musisz znaleźć swoją domenę i otworzyć rekordy DNS.

W Bluehost robisz to, przechodząc do Domeny »Moje domeny następnie kliknij „Zarządzaj” obok swojej domeny.

Musisz dodać tutaj 3 rekordy TXT dostarczone przez Sendinblue.

Najpierw przewiń w dół, aby znaleźć sekcję TXT twoich rekordów DNS. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Rekordy DNS TXT w Bluehost

Następnie kliknij „Dodaj rekord”.

Uzupełnij pierwszy rekord w następujący sposób:
Rekord hosta: mail._domainkey.mail1
Typ rekordu: tekst
Wartość TXT: Skopiuj to z Sendinblue.
TTL: 1 dzień

Wskazówki: Host Host może być nazwany Host lub Name przez twojego hosta. Zmień mail1, jeśli użyłeś czegoś innego dla swojej subdomeny. Typ rekordu może nie być wymagany. Wartość TXT może być również nazywana danymi TXT: jest to pierwszy długi fragment kodu w szczegółach Sendinblue. Czas TTL może wynosić 24 godziny lub 86400 sekund (oba są równoważne z 1 dniem). Jeśli używasz GoDaddy, ustaw na 1 godzinę.

Po dodaniu pierwszego rekordu kliknij „Zapisz”.

Następnie musisz dodać drugi rekord. Wypełnij go w następujący sposób:

Rekord hosta: mail1
Typ rekordu: tekst
Wartość TXT: v = spf1 obejmują: spf.sendinblue.com mx ~ all
TTL: 1 dzień

Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.

Po zapisaniu musisz dodać trzeci rekord. Wypełnij go w następujący sposób:

Rekord hosta: mail1
Typ rekordu: tekst
Wartość TXT: Skopiuj to z Sendinblue. To trzeci fragment kodu.
TTL: 1 dzień

Po zakończeniu możesz również zapisać ten rekord.

Ostrzeżenie: Sendinblue ma również czwarty fragment kodu dla rekordu DMARC. Nie potrzebujesz tego i zdecydowanie zalecamy pominięcie go, chyba że masz doświadczenie w konfiguracji DMARC.

Po dodaniu danych wróć do Sendinblue. Dla każdego rekordu kliknij przycisk „Rekord dodany. Proszę to zweryfikować. ”Sendinblue może zająć 24-48 godzin, aby zweryfikować twoje dane, ale często jest to znacznie szybsze.

Jeśli nic się nie stanie po kliknięciu tego przycisku, rekordy nie mogą być jeszcze zweryfikowane. Sprawdź ponownie później i sprawdź, czy zostały zweryfikowane. Gdy to zrobią, zobaczysz słowo „Skonfigurowane” obok rekordów na zielono:

Wyślij rekordy TXT DNS po ich zweryfikowaniu

Możesz kontynuować korzystanie z tego samouczka, czekając na weryfikację.

Kończenie Konfigurowanie WP Mail SMTP do korzystania z Sendinblue

Wróć do ustawień WP Mail SMTP na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Powinieneś był już wpisać adres e-mail i nazwę, ale jeśli nie, możesz to zrobić teraz.

Pozostaw pole „Return Path” niezaznaczone, ponieważ Sendinblue nie korzysta z tej opcji.

Następnie kliknij „Sendinblue” dla swojego programu pocztowego.

Wybierz Sendinblue jako swój program pocztowy w WP Mail SMTP

Musisz znaleźć swoje konto Sendinblue, aby znaleźć swój klucz API. Wystarczy kliknąć link poniżej pola „Klucz API”, a panel kontrolny konta Sendinblue otworzy się we właściwym miejscu, w nowej karcie.

Skopiuj v3 Klucz API z tej strony.

Pobieranie interfejsu API z Sendinblue

Gratulacje. Teraz wszystko skonfigurowałeś. Ostatnim krokiem jest wysłanie e-maila testowego, aby upewnić się, że wszystko działa.

Przejdź do zakładki „Test e-mail” w WP Mail SMTP i wprowadź adres e-mail, na który chcesz wysłać wiadomość e-mail. Spowoduje to domyślny adres e-mail administratora witryny. Kliknij „Wyślij e-mail”.

Powinieneś zobaczyć komunikat „Testowy e-mail HTML został pomyślnie wysłany!” Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby zobaczyć, czy dotarła. Będzie to wyglądać tak:

Testowy e-mail od WP Mail SMTP

Uwaga: Jeśli Twoje konto Sendinblue nie zostało jeszcze aktywowane, otrzymasz wiadomość: [pozwolenie_denied]: Nie można wysłać e-maila. Twoje konto SMTP nie zostało jeszcze aktywowane.

Alternatywne sposoby rozwiązania problemu z pocztą e-mail WordPress

Jak widać na liście opcji mailera wtyczki SM Mail WP Mail, nie musisz używać Sendinblue. Chociaż jest to nasza najlepsza bezpłatna rekomendacja, istnieją inne opcje, z których możesz skorzystać, w tym Office 365, Gmail / G Suite, Amazon SES itp..

Korzystanie z Gmaila lub G Suite z WP Mail SMTP do naprawy wiadomości e-mail WordPress

Jeśli masz konto Gmail lub G Suite, możesz użyć tego do wysyłania e-maili. Podczas korzystania z wtyczki WP Mail SMTP nie trzeba podawać danych logowania do e-maila.

Aby korzystać z Gmaila lub G Suite, skonfiguruj WP Mail SMTP, jak pokazano powyżej, a następnie kliknij opcję „Google” dla swojego programu pocztowego.

Musisz zaznaczyć pole „Ścieżka zwrotna”.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie „Identyfikatora klienta” i „Sekretu klienta”. Aby uzyskać te szczegóły, musisz utworzyć aplikację internetową na swoim koncie Google. Nie martw się, jeśli zabrzmi to trochę zniechęcająco. W tym artykule znajdziesz pełne instrukcje dotyczące korzystania z Gmaila do wysyłania wiadomości e-mail WordPress.

Uwaga: Możesz używać tego procesu ze zwykłym kontem Gmail, ale Twoja poczta e-mail będzie znacznie lepsza, jeśli korzystasz z G Suite. Zobacz nasz przewodnik na temat konfigurowania profesjonalnego adresu e-mail w Gmailu i G Suite.

Istnieje jednak kilka kluczowych wad używania Gmaila lub G Suite.

Jednym z nich może być konieczność skontaktowania się z usługodawcą internetowym w celu zainstalowania odpowiedniego certyfikatu, aby działał.

Innym jest to, że jeśli zmienisz adres e-mail w przyszłości, musisz ponownie przejść cały proces. Obejmie to utworzenie nowej aplikacji internetowej.

Korzystanie z Office 365 / Outlook z WP Mail SMTP do naprawy wiadomości e-mail WordPress

Jeśli używasz Microsoft Office 365 lub Outlook do zwykłego konta e-mail, możesz także użyć go do wysyłania wiadomości e-mail za pośrednictwem WordPress. Nie jest to jednak zalecana opcja, ponieważ jest mniej bezpieczna.

Musisz skonfigurować WP Mail SMTP jak wyżej, a następnie kliknąć opcję „Inne SMTP”. Otworzy się formularz do wypełnienia. Wypełnij go, używając następujących ustawień:

Host SMTP: smtp.office365.com
Szyfrowanie: TLS
Port SMTP: 587
Auto TLS: (pozostaw włączony)
Uwierzytelnianie: (pozostaw włączone)
Nazwa użytkownika SMTP: adres e-mail konta Office 365
Hasło SMTP: hasło do konta Office 365

Kluczowym problemem związanym z tą metodą jest to, że wymaga przechowywania hasła w postaci zwykłego tekstu w WordPress. To nie jest bezpieczne, a twoje hasło będzie widoczne dla innych administratorów na Twoim koncie. Zamiast tego możesz użyć instrukcji w aplikacji WP Mail SMTP, aby zapisać go w pliku wp-config.php.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem na temat konfigurowania programu Outlook za pomocą WP Mail SMTP.

Korzystanie z Amazon SES z WP Mail SMTP do naprawy wiadomości e-mail WordPress

Platforma Amazon AWS ma prostą usługę e-mail (SES), której można użyć do rozwiązania problemu z pocztą e-mail WordPress.

Najlepsze w Amazon jest to, że pozwala on wysyłać do 62 000 wiadomości e-mail co miesiąc za darmo. Minusem jest to, że konfiguracja jest nieco trudniejsza dla początkujących, dlatego nie zalecamy jej jako naszej preferowanej opcji.

Ale jak możesz sobie wyobrazić, wielu profesjonalistów i ekspertów korzysta z Amazon SES w swojej usłudze SMTP e-mail WordPress, więc nie mogliśmy napisać artykułu, nie wspominając o nim.

Jeśli chcesz skonfigurować Amazon SES za pomocą WordPress, zapoznaj się z pełnymi instrukcjami konfiguracji Amazon SES za pomocą WordPress.

Niezależnie od tego, z którego programu pocztowego zdecydujesz się skorzystać, zawsze pamiętaj o użyciu karty „Testowy e-mail”, aby upewnić się, że wiadomości e-mail są pomyślnie wysyłane.

Musisz również sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą i potwierdzić, że otrzymałeś testowego e-maila.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości e-mail przez WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę najczęstszych błędów WordPress i sposoby ich naprawy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map