Jak osadzić wideo z Facebooka w WordPress

Czy chcesz osadzić film z Facebooka w WordPress? Biorąc pod uwagę popularność platformy Facebook Live i Facebook, kilku naszych użytkowników zapytało, czy można osadzić filmy z Facebooka w WordPress. W tym artykule pokażemy, jak łatwo osadzić wideo z Facebooka i wideo na żywo z Facebooka w WordPress.


Jak osadzić wideo z Facebooka w WordPress

Dlaczego warto dodawać filmy z Facebooka w WordPress?

Mówimy naszym użytkownikom, że nigdy nie powinni przesyłać filmów do WordPress. Zamiast tego zalecamy korzystanie z witryny do udostępniania filmów, takiej jak YouTube.

Chociaż YouTube jest obecnie największą na świecie platformą hostingu wideo, Facebook jest największą siecią społecznościową, a ich filmy szybko rosną.

Ostatnio Facebook wprowadził funkcje automatycznego odtwarzania i Facebook wideo na żywo. Marketerzy na całym świecie zachwycają się tymi funkcjami, ponieważ zwiększają zaangażowanie użytkowników i ogólny zasięg.

Możesz także użyć filmów z Facebooka, aby zwiększyć liczbę polubień na swojej stronie na Facebooku. Aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia społecznościowe, możesz dodać wtyczkę strony na Facebooku, zainstalować komentarze na Facebooku i dodać przycisk podobny do Facebooka na swojej stronie WordPress.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak osadzać filmy z Facebooka na stronie WordPress.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Osadzanie filmów z Facebooka w WordPress

Najpierw musisz zlokalizować wideo, które chcesz osadzić na swojej stronie WordPress.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę lub datę filmu, a następnie wybierz skopiuj adres linku.

Skopiuj adres URL wideo na Facebooku

Następnie musisz odwiedzić stronę wbudowanego odtwarzacza wideo Facebooka i przewinąć w dół do sekcji generatora kodu.

Musisz wkleić wcześniej skopiowany adres URL w polu „URL filmu”.

Generator kodu do umieszczania na Facebooku

Następnie kliknij przycisk Pobierz kod, który wyświetli wyskakujące okienko z dwoma polami kodu.

Generator kodu do osadzenia

Pierwsza część kodu musi znajdować się w sekcji nagłówka witryny. Istnieje wiele sposobów dodawania tego kodu do swojej witryny.

Jeśli wygodnie edytujesz pliki motywów, możesz je dodać do motywu lub motywu podrzędnego, po prostu edytując plik header.php i wklejając go zaraz za tagiem.

Alternatywnie możesz zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz przejść do Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki stronę w panelu administratora WordPress i wklej kod w polu stopki. Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany.

Ważny: Musisz tylko raz dodać pierwszą część kodu. Następnym razem, gdy dodasz film na Facebooku, wystarczy skopiować i wkleić drugą część kodu.

Teraz wróć do strony osadzania wideo na Facebooku i skopiuj drugą część kodu.

Możesz dodać ten kod do swoich postów, stron, a nawet widżetu paska bocznego WordPress. Dodając kod do swoich postów i stron, musisz koniecznie przejść do edytora tekstu, w przeciwnym razie edytor wizualny WordPress zepsuje kod.

Przejdź do edytora tekstu, aby wkleić kod osadzania wideo

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć wideo na Facebooku w akcji.

Podgląd osadzania wideo na Facebooku

Jak osadzić Facebook Live Video w WordPress

Możesz osadzić wideo z Facebooka na żywo, tak jak zwykłe wideo z Facebooka. Jedyną różnicą jest to, jak uzyskać adres URL swojego wideo na żywo z Facebooka.

Facebook nie pozwala uzyskać adresu URL filmu na żywo przed jego rozpoczęciem. Jeśli chcesz jednocześnie transmitować wideo Facebook Live na swojej stronie, musisz najpierw uruchomić transmisję na żywo.

Po uruchomieniu kliknij prawym przyciskiem myszy datę i wybierz skopiuj adres linku, aby uzyskać adres URL filmu na żywo.

Uzyskiwanie adresu URL wideo na żywo z serwisu Facebook

Po uzyskaniu adresu URL możesz przejść do witryny wbudowanego odtwarzacza wideo na Facebooku i wkleić link w polu „URL filmu”.

Generator kodu osadzonego na Facebooku wideo

Generator kodu do osadzania wideo będzie teraz pobierał i wyświetlał podgląd wideo na żywo z Facebooka. Kliknij przycisk Pobierz kod, aby kontynuować, i postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej, aby dodać te kody do swojej witryny.

Po dodaniu kodu wideo na żywo z Facebooka do swojej witryny użytkownicy będą mogli oglądać wideo na żywo z Facebooka bezpośrednio z Twojej witryny, a także ich kanałów na Facebooku.

Podgląd wideo na żywo na Facebooku

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się osadzać filmy z Facebooka w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób zwiększyć liczbę odwiedzających Twoją nową witrynę WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me