Jak poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL witryny WordPress

Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy Google może ponownie indeksować określone adresy URL? Jeśli Twoja witryna jest nowa, Google zaindeksuje i wyświetli nowe strony lub zmiany w wynikach wyszukiwania. W tym artykule pokażemy, jak poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL witryny WordPress.


Jak poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL witryny WordPress

Kiedy i dlaczego musisz poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL?

Gdy dodasz strony i posty w swojej witrynie WordPress, Google odpowiednio wcześnie zaindeksuje te nowe linki. Google potrzebuje tego samego czasu na zaindeksowanie zaktualizowanych adresów URL witryny WordPress.

Gdy ręcznie poprosisz Google o ponowne zaindeksowanie adresów URL, umieści Twój nowy link w kolejce, aby uzyskać indeksowanie w Google. Bot wyszukiwarki Google zacznie ponownie przeszukiwać linki jeden po drugim i wyświetlać je w wynikach wyszukiwania.

Niektóre z typowych powodów proszenia Google o ponowne indeksowanie adresów URL to:

 1. Po dodaniu nowego posta lub strony
 2. Po wprowadzeniu zmian do istniejącego postu lub strony
 3. Jeśli uważasz, że strona powinna zostać zaindeksowana w Google, ale nie możesz jej znaleźć

W przypadku dwóch pierwszych wyżej wymienionych opcji możesz zautomatyzować ten proces za pomocą map witryn XML. Google jest całkiem dobry w indeksowaniu witryn, ponieważ to ich firma.

Widzieliśmy jednak, że niektóre strony znikają z Google (bez powodu). Czasami wystarczy poprosić Google o ponowne indeksowanie, aby strona pojawiła się od razu.

To powiedziawszy, spójrzmy, jak poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL witryny WordPress i wyświetlanie ich w wynikach wyszukiwania.

Poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL Twojej witryny WordPress

Najpierw musisz umieścić swoją witrynę na liście w Google, a następnie Google automatycznie zacznie indeksować twoje adresy URL. Możesz jednak poprosić Google o ponowne zaindeksowanie nowych linków w przypadkach omówionych powyżej.

Możesz wykonać poniższe kroki, aby poprosić Google o ponowne zaindeksowanie adresów URL witryny WordPress.

Krok 1: Używanie narzędzia do sprawdzania adresów URL do ponownego indeksowania adresów URL

Narzędzie do sprawdzania adresów URL jest dostępne w nowej i zaktualizowanej konsoli wyszukiwania Google (wcześniej znanej jako narzędzia Google dla webmasterów). To narzędzie pomaga zidentyfikować problemy związane z adresami URL i zaoferować rozwiązania do indeksowania linków w Google.

Pomoże również w rozwiązywaniu typowych błędów WordPress dla adresów URL i innych problemów z indeksowaniem adresów URL.

W nowej konsoli wyszukiwania Google musisz wybrać swoją usługę lub witrynę, aby sprawdzić status indeksu adresów URL.

Uwaga: Jeśli nie masz witryny na liście w narzędziu Google dla webmasterów, najpierw musisz dodać ją jako nową usługę, aby kontynuować korzystanie z narzędzia do sprawdzania adresów URL.

Wybierz właściwość

Po wybraniu właściwości należy przejść do narzędzia Kontrola URL w menu po lewej stronie i dodać adres URL w polu wyszukiwania, które chcesz sprawdzić.

Sprawdź adres URL

Otrzyma dane o twoim adresie URL i wyświetli je w panelu Google Search Console.

Jeśli Twój adres URL znajduje się w Google, zobaczysz komunikat o powodzeniu zawierający przydatne informacje o Twoim linku. Możesz rozszerzyć wyniki i sprawdzić, czy są jakieś inne problemy do rozwiązania. Jeśli nie, zobaczysz prośbę Google o ponowne indeksowanie i indeksowanie adresu URL.

Jeśli jednak link nie znajduje się w Google, pokaże Ci błędy i możliwe rozwiązanie, aby zaindeksować adres URL w Google.

Możesz rozwiązać problemy i ponownie sprawdzić adres URL, dopóki nie pojawi się komunikat o powodzeniu. Następnie inicjowane jest żądanie ponownego przeszukania adresu URL. Po prostu powtórz to samo dla wszystkich adresów URL, które Google ma ponownie indeksować.

Krok 2: przesłanie mapy witryny XML do ponownego indeksowania adresu URL

Jeśli nadal nie masz pewności co do indeksowania swoich adresów URL w Google, możesz po prostu przesłać zaktualizowaną mapę witryny XML z nowymi adresami URL do narzędzi Google dla webmasterów. Mapy witryn to najszybszy sposób na zaindeksowanie nowych adresów URL w Google.

W tym kroku zalecamy użycie wtyczki Yoast SEO, która zawiera elastyczne opcje prawidłowego konfigurowania map witryn XML w WordPress.

W obszarze administracyjnym WordPress musisz przejść do SEO »Ogólne strona. W sekcji Funkcje musisz włączyć ustawienie map witryn XML.

Włącz mapy witryn XML

Nie zapomnij kliknąć Zapisz zmiany przycisk.

Następnie możesz wyświetlić zaktualizowaną mapę witryny, klikając ikonę znaku zapytania obok nagłówka map witryn XML. Jeśli nowe linki są widoczne w tym pliku mapy witryny, możesz przesłać je do narzędzia Google dla webmasterów.

Wyświetl mapy witryn XML

Aby przesłać mapy witryn XML, musisz odwiedzić nową Google Search Console i przejść do Mapy witryn w lewym menu. Po prostu dodaj link do mapy witryny XML i kliknij Zatwierdź przycisk.

Prześlij mapy witryn XML

Ta zaktualizowana mapa witryny poprosi roboty Google o szybkie ponowne przeszukanie nowych adresów URL i wyświetlenie ich w wynikach wyszukiwania.

Uwaga: wystarczy tylko raz przesłać mapę witryny. Google regularnie przeszukuje mapę witryny, a po dodaniu map witryn szybko doda zaktualizowane posty.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak poprosić Google o ponowne indeksowanie adresów URL Twojej witryny WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem na temat poprawy SEO WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map