Jak prawidłowo przejść z Weebly do WordPress (krok po kroku)

Czy chcesz przejść z Weebly na WordPress? Tak, możliwe jest migrowanie całej zawartości Weebly do WordPress bez konieczności zatrudniania programisty lub wiedzy o kodowaniu. Stworzyliśmy bezpłatne narzędzie do importowania Weebly do WordPress, które zrobi to za Ciebie. W tym artykule pokażemy, jak poprawnie przejść z Weebly do WordPress (krok po kroku).


Weebly do WordPress

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​większość ludzi nie wybiera najlepszej platformy do blogowania, kiedy zaczynają. Zamiast tego częściej wybierasz jedno z wielu hostowanych rozwiązań, takich jak Weebly, ponieważ słyszałeś, jak to jest łatwe i że jest bezpłatne.

Gdy zaczniesz więcej zajmować się blogowaniem i dowiesz się o SEO, zarabianiu, dostosowywaniu itp., Masz ten moment, bo zdajesz sobie sprawę, że dokonałeś złego wyboru.

I wtedy zaczynasz panikować, ponieważ nie chcesz, aby ciężka praca zmarnowała się.

Nie martw się, nie będzie. Pomogliśmy setkom ludzi przejść z Weebly na WordPress. Nie, nie musisz znać żadnego kodu. Jeśli możesz postępować zgodnie ze wskazówkami i wskaż i kliknij, możesz przenieść swoją witrynę Weebly do WordPress.

Tak, odpowiednia migracja z Weebly do WordPress zajmie Ci około godziny, ale jest całkowicie tego warta.

Oferta bonusowa: Ponieważ wielu z was o to prosiło, teraz oferujemy bezpłatną usługę migracji Weebly do WordPress w ramach naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga WordPress. Oznacza to, że jeden z członków naszego zespołu ekspertów przeprowadzi dla Ciebie całą migrację (100% za darmo). Tak, możesz dosłownie przełączyć się z Weebly na WordPress bez żadnego ryzyka.

Jeśli jednak lubisz uczyć się i robić rzeczy samodzielnie, możesz skorzystać z naszego samouczka krok po kroku poniżej.

Gotowy? Zacznijmy.

Weebly to WordPress Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie lubisz samouczków wideo lub chcesz poruszać się we własnym tempie, kontynuuj czytanie poniższych instrukcji.

Krok 1. Pierwsze kroki

Aby założyć blog WordPress, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Nazwa domeny (jest to nazwa twojego bloga, tj. Wpbeginner.com)
  • Konto hostingowe (w tym miejscu Twoja strona internetowa mieszka w Internecie)

Podczas gdy sam WordPress jest bezpłatny, zarówno domena, jak i hosting są płatne (14,99 USD rocznie za domenę i 7,99 USD miesięcznie za hosting).

Na szczęście Bluehost, oficjalny dostawca hostingu rekomendowany przez WordPress, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom darmowa nazwa domeny i więcej 60% zniżki na hosting.

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz innych opcji, możesz spojrzeć na naszą listę najlepszych firm hostingowych WordPress.

Po skonfigurowaniu domeny i hostingu następnym krokiem jest instalacja WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zainstalować WordPress.

Po zakończeniu instalacji WordPress możesz przejść do następnego kroku, którym jest przeniesienie treści Weebly do WordPress.

Krok 2. Wyeksportuj zawartość z witryny Weebly

W przeszłości przejście z Weebly do WordPress było zbyt trudne, ponieważ eksportowanie danych z Weebly nie było łatwe.

Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i opracowaliśmy darmowy importer Weebly do WordPress.

Jest to bezpłatne narzędzie online, które importuje zawartość z Weebly i konwertuje ją na format importu zgodny z WordPress. Nie wprowadza żadnych zmian w istniejącej witrynie Weebly, więc korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne.

Wejdź na stronę Weebly do WordPress Importer i wprowadź adres URL swojej strony.

Weebly do WordPress Importer

Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz wybranie formatu eksportu.

Domyślną opcją jest format WXR i nie należy go zmieniać, chyba że później wystąpią problemy.

Następnie musisz wybrać, czy chcesz uwzględnić strony w pliku eksportu. Domyślną opcją jest „Tak” i nie musisz tego zmieniać, chyba że naprawdę nie chcesz eksportować stron Weebly.

Następnie kliknij przycisk „Eksportuj moją stronę Weebly”.

Weebly do WordPress Importer pobiera teraz zawartość z Twojej witryny Weebly i przekształca ją w plik eksportu zgodny z WordPress.

Pobierz plik eksportu Weebly

Zobaczysz przycisk do pobrania pliku eksportu Weebly. Musisz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu opcję „Zapisz link jako”.

Spowoduje to pobranie pliku export.xml na komputer.

Krok 3. Zaimportuj Weebly Content do WordPress

Teraz, gdy masz już zawartość Weebly w formacie zgodnym z WordPress, czas zaimportować ją do WordPress.

Zaloguj się do swojego obszaru administracyjnego i przejdź do Narzędzia »Importuj strona.

Zobaczysz listę importerów dostępnych dla różnych platform. Musisz przewinąć w dół do WordPress, a następnie kliknąć link „Zainstaluj teraz”.

Zainstaluj importera WordPress

WordPress pobierze teraz wtyczkę importera i zainstaluje ją w witrynie WordPress bez ponownego ładowania strony. Po zainstalowaniu musisz kliknąć „Uruchom importera”, aby go uruchomić.

Uruchom importera WordPress

Spowoduje to przejście do strony importera WordPress. Śmiało i kliknij przycisk „Wybierz plik”, aby wybrać wcześniej pobrany plik export.xml.

Następnie kliknij przycisk „Prześlij plik i zaimportuj”, aby kontynuować.

Importer WordPress prześle teraz plik eksportu i przeanalizuje go. Na następnym ekranie poprosi Cię o przypisanie autorów.

Importuj autorów i załączniki multimedialne

Możesz zaimportować autora z witryny Weebly, utworzyć nowego autora lub przypisać całą zawartość do istniejącego użytkownika WordPress.

Nie zapomnij zaznaczyć pola wyboru obok opcji „Pobierz i zaimportuj załączniki”. Spowoduje to pobranie obrazów ze strony internetowej Weebly do biblioteki multimediów WordPress, aby można było z nich później skorzystać.

Możesz teraz kliknąć przycisk Prześlij, aby uruchomić importera. WordPress będzie teraz importować zawartość z pliku eksportu do bazy danych WordPress. Spróbuje również pobrać obrazy połączone z postami i stronami na blogu Weebly.

Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Pomyślnie zaimportowano dane Weebly do WordPress

Gratulacje, udało Ci się zaimportować zawartość ze swojego bloga Weebly do WordPress. Możesz teraz przejść do postów, stron i kategorii w obszarze administracyjnym WordPress, aby sprawdzić, czy cała Twoja zawartość tam jest. Sprawdź także bibliotekę multimediów, aby zobaczyć obrazy zaimportowane z witryny Weebly.

Jeśli proces importowania zakończy się niepowodzeniem w środku, zawsze możesz go uruchomić ponownie. Importer jest wystarczająco inteligentny, aby wykryć zduplikowane treści i je pominąć. Zaimportuje tylko te treści, które nie zostały zaimportowane pomyślnie w poprzedniej próbie.

Krok 4. Konfigurowanie przekierowań

Jeśli korzystasz z niestandardowej domeny w swojej witrynie Weebly (np. Yoursite.com), musisz wskazać ją dostawcy usług hostingowych WordPress.

Najpierw musisz zalogować się do swojego konta Weebly i przejść do strony Domeny. Kliknij nazwę domeny, którą chcesz edytować, a następnie na stronie ustawień domeny kliknij przycisk Zmień obok opcji serwerów nazw.

Na następnym ekranie musisz wprowadzić nowe serwery nazw hosta WordPress. W przypadku Bluehost są to ns1.bluehost.com i ns2.bluehost.com.

Zmienianie serwerów nazw

Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia.

Rozpowszechnianie zmian w serwerze nazw może trochę potrwać. Gdy zmiany wejdą w życie, odwiedzający zaczną widzieć Twoją witrynę WordPress.

Jeśli korzystasz z subdomenowego adresu URL w swojej witrynie Weebly (np. Http://example.weebly.com), oto jak skonfigurować przekierowanie.

Zaloguj się do pulpitu Weebly i edytuj swoją stronę. Następnie kliknij Ustawienia, a następnie zakładkę SEO.

Przekierowanie subdomeny

Teraz przewiń w dół do opcji kodu nagłówka i dodaj następujący wiersz kodu:

Zastąp twojadomena.com nazwą nowej witryny WordPress.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz i opublikuj, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz odwiedzić witrynę Weebly, która odświeży i przekieruje na Twoją stronę WordPress.

Krok 5. Konfigurowanie łączy bezpośrednich

Twoja witryna Weebly może mieć inną strukturę adresów URL postów i stron na blogu. Zazwyczaj jest to coś takiego:

W przypadku postów na blogu: http://example.com/blog/your-post-title/
W przypadku stron: http://example.com/page-title.html

Jeśli korzystasz z niestandardowej domeny w swojej witrynie Weebly, użytkownicy odwiedzający post na starym blogu Weebly zobaczą błąd 404.

Oto, w jaki sposób upewnisz się, że użytkownicy są przekierowywani do poprawnych postów.

Musisz odwiedzić Ustawienia »Permalinki strona. Przewiń w dół i wybierz opcję „Struktura niestandardowa”, a następnie dodaj / blog /% postname% w polu tekstowym obok.

Permalinks

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zaktualizować linki bezpośrednie.

Teraz musisz dodać .html na końcu adresów URL stron WordPress.

Będziesz musiał zainstalować i aktywować wtyczkę Dodaj dowolne rozszerzenie do stron. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Dodaj dowolne rozszerzenie do stron. Po prostu wpisz .html w ustawieniach wtyczki i kliknij przycisk „Aktualizuj ustawienia”.

Dodaj .html do stron w WordPress

Teraz musisz odwiedzić Ustawienia »Permalinki i kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zaktualizować strukturę bezpośredniego łącza.

Krok 6. Rozwiązywanie problemów

Oto kilka rzeczy, których możesz potrzebować po przeniesieniu witryny z Weebly do WordPress.

1. Importowanie lub zastępowanie obrazów

Podczas importowania WordPress spróbuje zaimportować obrazy ze strony internetowej Weebly do WordPress. Jeśli jednak Twoje obrazy nie zostaną pobrane do biblioteki multimediów, musisz je zaimportować. Zobacz nasz przewodnik na temat importowania obrazów zewnętrznych do WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje krok po kroku.

2. Naprawianie błędów w WordPress

Jeśli po przeniesieniu widzisz jakieś błędy w witrynie WordPress, przejdź do naszego ostatecznego przewodnika po typowych błędach WordPress i jak je naprawić.

3. Co należy zrobić po instalacji WordPress

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz teraz dostosować swoją nową stronę internetową i skorzystać z ogromnej elastyczności WordPress. Zobacz naszą listę ważnych rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPress.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci poprawnie przejść z Weebly do WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę 24 musi mieć wtyczki WordPress dla stron biznesowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me