Jak prawidłowo skonfigurować Google AMP w witrynie WordPress

Czy chcesz skonfigurować Google AMP na swojej stronie WordPress? Przyspieszone strony mobilne lub AMP to sposób na szybsze ładowanie witryny na urządzeniach mobilnych. Szybko ładujące się strony internetowe oferują lepszą obsługę i mogą poprawić ruch. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować Google AMP w WordPress.


Google AMP dla WordPress

Co to jest Google AMP?

Google AMP to skrót od Accelerated Mobile Pages. Jest to inicjatywa open source wspierana przez firmy technologiczne, takie jak Google i Twitter. Celem projektu jest przyspieszenie ładowania treści internetowych dla użytkowników mobilnych.

Dla wielu użytkowników mobilnych czytanie w Internecie jest często powolne. Załadowanie większości stron bogatych w treść zajmuje kilka sekund, pomimo wszelkich starań właścicieli witryn, aby przyspieszyć ich witrynę.

Przyspieszone strony mobilne (AMP) w wyszukiwarce i widoku przeglądarki

Przyspieszone strony mobilne lub AMP używają czystego minimalnego kodu HTML i ograniczonego Javascript. Umożliwia to hostowanie treści w pamięci podręcznej Google AMP. Google może następnie udostępnić tę wersję z pamięci podręcznej użytkownikom natychmiast po kliknięciu linku w wynikach wyszukiwania.

Jest bardzo podobny do artykułów błyskawicznych na Facebooku. Jednak artykuły błyskawiczne są ograniczone tylko do platformy Facebook, a dokładniej do ich aplikacji mobilnej.

Przyspieszone strony mobilne są niezależne od platformy i mogą być używane przez dowolną aplikację, przeglądarkę lub przeglądarkę internetową. Obecnie jest używany przez Google, Twitter, LinkedIn, Reddit i inne.

Plusy i minusy Google AMP (przyspieszone strony mobilne)

Eksperci SEO twierdzą, że Przyspieszone strony mobilne pomogą ci uzyskać wyższą pozycję w Google i poprawią komfort użytkowania dla użytkowników mobilnych korzystających z wolnych połączeń internetowych. Jest to jednak kilka wyzwań dla właścicieli witryn, blogerów i marketerów.

AMP wykorzystuje ograniczony zestaw HTML, JavaScript i CSS. Oznacza to, że nie można dodawać określonych widżetów i funkcji do mobilnej witryny AMP. Ogranicza to możliwość dodawania inteligentnych formularzy e-mail, formularzy takich jak Facebook i innych dynamicznych skryptów.

Chociaż Google AMP obsługuje Google Analytics, nie obsługuje wielu innych platform analitycznych. To samo dotyczy opcji reklamowych, które są ograniczone do wybranych kilku platform reklamowych.

Pomimo swoich ograniczeń Google wypycha strony AMP, przyspieszając wyszukiwanie mobilne.

Jeśli znaczna część ruchu pochodzi z wyszukiwań na urządzeniach mobilnych, możesz skorzystać z dodania obsługi AMP w celu poprawy i utrzymania SEO.

Uwaga: Blogerzy otrzymali kilka skarg na Google AMP.

Pierwszy to Alex Kras, który twierdzi, że możesz potencjalnie utracić ruch mobilny, jeśli włączysz Google AMP. Przeczytaj dokładnie artykuł, ponieważ jest to ogromny problem i pomimo tego, co powiedział projekt Google Tech Lead for AMP, nie ma dobrych rozwiązań, które rozwiązałyby ten problem w naszej opinii.

Drugi to Terrence Eden, który podkreśla trudności z powrotem z Google AMP, jeśli zmienisz zdanie w przyszłości. Nie uważamy, że jest to poważny problem, ponieważ możesz wykonać przekierowanie 301, o czym kilka osób wspomniało w sekcji komentarzy na swoich blogach, ale mimo to warto o tym pomyśleć.

Z powyższych powodów nie zmieniamy jeszcze WPBeginner na Google AMP.

Ponieważ jednak kilku naszych czytelników pytało o konfigurację Google AMP w WordPress, stworzyliśmy krok po kroku proces konfiguracji przyspieszonych stron mobilnych w WordPress.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Konfigurowanie przyspieszonych stron mobilnych lub AMP w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę AMP. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji możesz przejść do Wygląd »AMP stronę, aby zobaczyć, jak Twoja witryna wygląda na urządzeniach mobilnych korzystających z AMP.

Strona ustawień wtyczki WordPress AMP

Na tej stronie możesz zmienić tło nagłówka i kolor tekstu. Wybrany kolor tła nagłówka zostanie również użyty do linków.

Wtyczka będzie również używać ikony lub logo Twojej witryny, jeśli Twój motyw ją obsługuje. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku na temat dodawania ikony ulubionych lub witryny w WordPress.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz odwiedzić dowolny post na swojej stronie i dodać / amp / na końcu adresu URL. Lubię to:

http://example.com/2016/10/my-blog-post/amp/

Spowoduje to wyświetlenie uproszczonej wersji tego samego postu w formacie AMP.

Podgląd mobilny AMP

Jeśli zobaczysz kod źródłowy oryginalnego postu, znajdziesz ten wiersz w HTML:

Ta linia informuje wyszukiwarki i inne aplikacje / usługi korzystające z AMP, gdzie szukać wersji strony AMP.

Rozwiązywanie problemów:

Jeśli widzisz błąd 404 podczas próby wyświetlenia wersji wzmacniacza, oto, co musisz zrobić.

Odwiedzić Ustawienia »Permalinki na stronie administratora WordPress i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”. Pamiętaj, nic tu nie zmieniaj, po prostu naciśnij przycisk Zapisz. Spowoduje to odświeżenie struktury bezpośredniego łącza do Twojej witryny.

Wyświetl przyspieszone strony mobilne w Google Search Console

Chcesz wiedzieć, jak radzą sobie Twoje Przyspieszone strony mobilne w wyszukiwarce Google? Możesz to łatwo sprawdzić za pomocą Google Search Console.

Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego Google Search Console, a następnie kliknij Wygląd wyszukiwania »Przyspieszone strony mobilne.

Przyspieszone strony mobilne w Google Search Console

Nie martw się, jeśli nie zobaczysz od razu swoich wyników AMP. Zindeksowanie twoich przyspieszonych stron mobilnych, a następnie wyświetlenie danych w Search Console, może chwilę potrwać.

Rozszerzanie i dostosowywanie przyspieszonych stron mobilnych

Wtyczka AMP dla WordPress ma bardzo ograniczone opcje dostosowywania. Możesz jednak użyć innych wtyczek WordPress, aby dodać kilka dodatkowych dostosowań.

Jeśli już używasz Yoast SEO, musisz zainstalować i aktywować Klej dla Yoast SEO & AMP.

Jest to wtyczka dodatkowa do wtyczek Yoast SEO i AMP. Po aktywacji musisz odwiedzić SEO »AMP strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

Yoast SEO AMP Addon

Wtyczka pozwala włączyć obsługę AMP dla innych typów postów.

Na karcie projektu możesz wybrać kolory i opcje projektu. Możesz także przesłać logo i domyślny obraz nagłówka, który będzie używany, gdy post nie ma własnego wyróżnionego obrazu.

Karta Projektowanie dla AMP przy użyciu dodatku Yoast AMP

Możesz przejść do karty Analytics, aby dodać swój identyfikator Google Analytics.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz ustawienia, aby zapisać zmiany.

Istnieje wiele innych wtyczek, które pozwolą Ci dodawać powiązane posty, widżety stopki, a nawet ikony mediów społecznościowych do stron AMP.

Musisz jednak sprawdzić poprawność stron AMP po zainstalowaniu jakichkolwiek wtyczek dodatków.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować Przyspieszone strony mobilne (AMP) w WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę 19 praktycznych wskazówek, które zwiększą ruch na Twojej stronie WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me