Jak przełączyć się z Bloggera na WordPressa bez utraty rankingu Google

Czy chcesz przenieść swojego bloga z Bloggera do WordPress? Podczas gdy Blogger jest fajnym darmowym narzędziem do rozpoczynania blogów, wielu początkujących wkrótce zdaje sobie sprawę z jego ograniczeń i chcą przejść na WordPress, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo przełączyć się z Bloggera do WordPressa bez utraty rankingów Google.


Przejście z Bloggera do WordPressa

Dlaczego warto przejść z Bloggera do WordPressa?

Blogger to popularna platforma blogowa stworzona przez Google. Pozwala każdemu stworzyć bezpłatny blog przy użyciu konta Google.

Jednak wielu początkujących wkrótce zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele ograniczeń, co mogą zrobić z bezpłatnym blogiem Blogger.

Z drugiej strony WordPress zapewnia pełną własność witryny. Pozwala także dodawać niezbędne funkcje, aby rozwijać i zarabiać na swoim blogu. Stworzyliśmy szczegółowe porównanie WordPress i Blogger.

Ważne jest, aby pamiętać, że kiedy mówimy WordPress, mówimy o WordPress.org z własnym hostingiem, którego NIE należy mylić z WordPress.com, który jest hostowanym rozwiązaniem, które ma własne ograniczenia. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz artykuł na temat różnicy między WordPress.com a WordPress.org.

WordPress.org to popularna platforma „WordPress”, o której prawdopodobnie słyszałeś, ponieważ obsługuje 31% wszystkich stron internetowych.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak prawidłowo przejść z Bloggera do WordPressa, zachowując rankingi w wyszukiwarce Google i ruch w witrynie.

Oto dokładne kroki, które wykorzystamy do przeniesienia z Bloggera do WordPressa:

 1. Zarejestruj się w firmie hostingowej WordPress.
 2. Wyeksportuj swojego bloga Blogger
 3. Zaimportuj Bloggera do WordPressa
 4. Skonfiguruj łącza bezpośrednie na swoim nowym blogu WordPress.
 5. Skonfiguruj przekierowania dla użytkowników Bloggera na posty WordPress
 6. Przenoszenie innych treści z Bloggera do WordPress
 7. Co należy zrobić po migracji z Bloggera do WordPressa

Gotowy? Zacznijmy.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie chcesz oglądać samouczka wideo, możesz kontynuować czytanie wersji tekstowej poniżej:

Krok 0. Zanim zaczniesz

Aby zacząć korzystać z WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu.

Aby szybko rozpocząć, nazwa domeny to adres witryny, który ludzie wpisują, aby dostać się do Twojego bloga, a hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki witryny. Oba są MUSZĄ MIEĆ stworzyć dowolny typ bloga / strony internetowej.

Powiedziawszy to, zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnie rekomendowanym partnerem hostingowym WordPress.

Ponieważ WPBeginner jest największą witryną z zasobami WordPress, zgodziły się zaoferować naszym czytelnikom bezpłatną nazwę domeny i 60% zniżki na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za zaledwie 2,75 USD miesięcznie.

Po zarejestrowaniu się w hostingu WordPress i skonfigurowaniu nazwy domeny następnym krokiem jest zainstalowanie WordPress na koncie hostingowym.

Jeśli zarejestrowałeś się w Bluehost przy użyciu naszego linku powyżej, WordPress zostanie automatycznie zainstalowany dla Ciebie.

Jeśli korzystałeś z innego hostingu WordPress, musisz zainstalować WordPress, postępując zgodnie z naszym najlepszym przewodnikiem na temat instalacji WordPress.

Po zainstalowaniu WordPress nadszedł czas na przeniesienie treści z Bloggera do WordPress.

Oferta bonusowa: Ponieważ wielu z was o to prosiło, oferujemy bezpłatną usługę migracji Bloggera do WordPress w ramach naszej bezpłatnej usługi konfiguracji blogów WordPress. Oznacza to, że jeden z członków naszego zespołu ekspertów przeprowadzi dla Ciebie całą migrację (100% za darmo). Tak, możesz dosłownie przełączyć się z Bloggera do WordPressa bez żadnego ryzyka.

Uwaga: Nasza bezpłatna usługa migracji blogerów jest przeznaczona dla mniejszych blogów, które mają mniej niż 1000 postów na blogu. Możemy zaoferować usługę migracji dla większych witryn blogerów, ale będzie to usługa płatna.

Jeśli jednak lubisz uczyć się i robić rzeczy samodzielnie, możesz skorzystać z naszego samouczka krok po kroku poniżej.

Krok 1. Wyeksportuj swojego bloga Blogger

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyeksportować zawartość swojego bloga Blogger. Możesz to zrobić, logując się do pulpitu nawigacyjnego Bloggera i przechodząc do Ustawienia »Inne strona. W sekcji „Importuj & kopię zapasową ”, kliknij przycisk„ Utwórz kopię zapasową zawartości ”.

Wyeksportuj zawartość Bloggera

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym należy kliknąć przycisk „Zapisz na komputerze”.

Zapisz kopię zapasową na swoim komputerze

Zawartość bloga Bloggera zostanie pobrana na komputer w pliku XML. Po zakończeniu pobierania nadszedł czas na zaimportowanie zawartości Bloggera do witryny WordPress.

Krok 2. Zaimportuj Bloggera do WordPress

Aby rozpocząć importowanie witryny Blogger do WordPress, musisz zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i odwiedzić Narzędzia »Importuj. Na stronie Importuj przejdź dalej i kliknij link „Zainstaluj teraz” poniżej Bloggera.

Zainstaluj importera Blogger dla WordPress

WordPress pobierze i zainstaluje dla Ciebie wtyczkę Blogger Importer. Po zakończeniu instalacji musisz kliknąć link „Uruchom importera”, aby kontynuować.

Uruchom importera Bloggera

Na ekranie Importuj Bloggera WordPress poprosi o przesłanie pliku XML. To jest plik pobrany w kroku 1.

Po prostu kliknij przycisk Wybierz plik i prześlij wcześniej pobrany plik XML. Następnie kliknij przycisk Prześlij plik i przycisk Importuj, aby kontynuować.

Prześlij plik do zaimportowania

WordPress prześle teraz plik importu. Jeśli plik importu jest zbyt duży, może pojawić się błąd, że rozmiar pliku jest zbyt duży. W takim przypadku musisz zwiększyć maksymalny limit przesyłania plików. Jeśli Twój plik jest mały, nie zobaczysz żadnych błędów.

Następnie zostaniesz poproszony o przypisanie postów autorowi. Jeśli masz wielu autorów na swoim blogu Blogger, możesz utworzyć nowe konto użytkownika dla każdego autora. Możesz także przypisać te posty istniejącym autorom na swojej stronie WordPress.

Przypisywanie autorów

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Prześlij, aby kontynuować.

WordPress zaimportuje teraz całą zawartość z pliku eksportu Bloggera do Twojej witryny WordPress. Możesz wyświetlić zawartość, odwiedzając Posty »Wszystkie posty strona.

Zaimportowana treść na blogu WordPress

Krok 3. Konfigurowanie łączy bezpośrednich

Permalinks to termin określający strukturę adresów URL poszczególnych stron. WordPress zawiera funkcję, która pozwala skonfigurować przyjazną dla SEO strukturę adresów URL. Ponieważ importujesz zawartość z Bloggera, struktura adresu URL musi być jak najbardziej zbliżona do struktury adresu URL Bloggera.

Aby ustawić permalinki, musisz przejść do Ustawienia »Permalinki na pulpicie nawigacyjnym WordPress i wybierz opcję niestandardowej struktury. Następnie musisz dodać następujący tekst w polu obok niestandardowego pola struktury.

/%year%/%monthnum%/%postname%.html

Konfigurowanie łączy bezpośrednich

Ta struktura bezpośredniego łącza sprawia, że ​​Twoje posty na blogu są podobne do adresów URL na starym blogu Bloggera.

Czasami jednak adres URL posta na blogu, znany również jako WordPress, nie pasuje do informacji używanych przez Bloggera.

Aby to naprawić, musisz utworzyć i uruchomić mały fragment kodu. Zobacz nasz przewodnik na temat kopiowania i wklejania fragmentów kodu w WordPress.

Musisz dodać ten kod do pliku functions.php motywu WordPress.

add_action (‘init’, ‘wpb_update_slug’);

funkcja wpb_update_slug () {
globalny $ wpdb;
Wynik $ = wpdb->uzyskać rezultaty("WYBIERZ post_id, meta_value FROM $ wpdb->postmeta GDZIE meta_key = ‘blogger_permalink’ ");
$ wpdb->print_error ();
foreach (wynik $ jako $ wiersz) {
$ slug = wybuchnąć ("/",wiersz $->meta_value);
$ slug = wybuchnąć (".",$ ślimak [3]);
$ wpdb->pytanie("AKTUALIZACJA $ wpdb->posty SET post_name = ‘$ slug [0]’ WHERE ID = ‘$ row->post_id ” ");
}
Echo "GOTOWY";

}

Po zapisaniu kodu wystarczy odwiedzić dowolną stronę w witrynie WordPress, aby uruchomić ten skrypt.

Uwaga: Po uruchomieniu skryptu nie zapomnij usunąć go z pliku functions.php, ponieważ wystarczy go uruchomić tylko raz.

Oferta bonusowa: Nie chcesz zajmować się kodem? Mamy cię objęte. Ponieważ wielu z was o to prosiło, oferujemy bezpłatną usługę migracji Bloggera do WordPress w ramach naszej bezpłatnej usługi konfiguracji blogów WordPress. Oznacza to, że jeden z członków naszego zespołu ekspertów przeprowadzi dla Ciebie całą migrację (100% za darmo). Tak, możesz dosłownie przełączyć się z Bloggera do WordPressa bez żadnego ryzyka.

Krok 4. Konfiguracja przekierowań z Bloggera do WordPress

Najważniejszym krokiem w przenoszeniu dowolnej witryny jest skonfigurowanie odpowiedniego przekierowania, aby nie stracić istniejącego ruchu ani pozycji w rankingu SEO.

Zasadniczą częścią przekierowania jest upewnienie się, że użytkownicy trafiają na dokładnie tę samą stronę w nowej witrynie, do której próbowali uzyskać dostęp w starej witrynie. Jednocześnie musimy również upewnić się, że wyszukiwarki rozumieją, że Twoja witryna została przeniesiona do tej nowej lokalizacji.

Aby to zrobić, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Blogger to WordPress Redirection. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Narzędzia »Przekierowanie z Bloggera na WordPress i kliknij przycisk „Rozpocznij konfigurację”.

Uzyskaj kod przekierowania

Wtyczka wykrywa teraz adres URL bloga Bloggera i wyświetla opcję uzyskania kodu przekierowania. Śmiało i kliknij przycisk „Pobierz kod” obok adresu URL Bloggera.

Teraz wygeneruje fragment kodu, którego potrzebujesz, aby poprawnie przekierować użytkowników z bloga Blogger do nowej witryny WordPress.

Następnie musisz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego Bloggera i przejść do strony „Motywy”. Pod obrazem podglądu bloga musisz kliknąć przycisk „Edytuj HTML”.

Edytuj motyw Bloggera

Blogger wyświetli teraz niestandardowy kod HTML motywu. Jeśli dostosowałeś motyw do Bloggera, możesz skopiować kod i zapisać go na komputerze jako kopię zapasową.

W przeciwnym razie możesz po prostu usunąć wszystko. Następnie skopiuj kod wyświetlany przez wtyczkę na swojej stronie WordPress i wklej go do edytora motywów Bloggera.

Zapisz swój kod przekierowania

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz motyw”, aby zapisać zmiany.

Następnie musimy skonfigurować przekierowania dla użytkowników mobilnych.

Musisz wrócić do strony Motywy na pulpicie nawigacyjnym swojego bloga Blogger. Tym razem musisz kliknąć przycisk koła zębatego poniżej podglądu mobilnego swojego bloga.

Zmień ustawienia motywu mobilnego

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym należy wybrać opcję „Nie. Pokaż motyw pulpitu na urządzeniach mobilnych i kliknij przycisk Zapisz.

Wyłącz motyw mobilny

To wszystko, Twój blog Blogger przekieruje teraz wszystkich odwiedzających go bloga do nowego bloga WordPress.

Krok 5. Przeniesienie innej treści z Bloggera do WordPress

W tym kroku przeniesiemy pozostałą treść z Bloggera do WordPress. Może to wymagać ręcznej pracy w zależności od ustawień / treści Twojego bloga.

1. Przenoszenie stron z Bloggera do WordPressa

Narzędzie importera Bloggera do WordPressa importuje tylko posty z Bloggera i ignoruje strony. Aby przenieść strony do WordPress, musisz edytować każdą stronę w blogu blogera, skopiować jej zawartość, a następnie ręcznie utworzyć stronę w WordPress.

Aby dowiedzieć się więcej o stronach, zobacz nasz artykuł na temat różnicy między wpisami a stronami w WordPress.

Teraz natkniesz się na inny problem. Strony blogera mają adresy URL wyglądające tak:

http://example.blogspot.com/p/about-us.html

Twój adres URL strony WordPress będzie wyglądał następująco:

http://example.com/about-us

Aby to naprawić, musisz użyć wtyczki Przekierowanie. Aby uzyskać instrukcje, zobacz nasz przewodnik dla początkujących na temat tworzenia przekierowań w WordPress.

2. Widżety

Podobnie jak Blogger, motywy WordPress również wykorzystują widżety do dodawania treści do paska bocznego bloga. Aby dodać widżety, musisz odwiedzić Wygląd »Widżety na pulpicie nawigacyjnym WordPress i po prostu przeciągnij / upuść widżety na paskach bocznych.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania i używania widżetów w WordPress.

Jeśli szukasz określonego widżetu, którego domyślnie nie widzisz w WordPressie, prawdopodobnie potrzebujesz wtyczki WordPress. Możesz przeszukać najlepszą kategorię wtyczek WordPress WPBeginner, aby znaleźć funkcjonalność, której szukasz.

3. Kanały RSS

Wyszukiwarki i użytkownicy, którzy subskrybują Twoje posty na blogu za pośrednictwem kanałów RSS, nadal będą mogli znaleźć Twojego bloga. Nie otrzymają jednak żadnych nowych treści.

Aby to naprawić, musisz odwiedzić Ustawienia »Inne strona pod Twoim kontem Blogger. Następnie kliknij link „Dodaj” obok adresu URL przekierowania kanału wiadomości i dodaj kanał WordPress.

Twój adres URL kanału WordPress będzie wyglądał następująco:

http://yoursite.com/feed

Przekieruj kanał Bloggera

Krok 6. Co należy zrobić po migracji z Bloggera do WordPressa

Po udanym przeniesieniu swojego bloga Blogger do WordPress przyjrzyjmy się, co jeszcze możesz zrobić, aby ulepszyć swojego bloga.

Stworzyliśmy listę kontrolną najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić po zainstalowaniu WordPressa.

WordPress jest dość łatwy w użyciu. Jednak od czasu do czasu odkryjesz nowe rzeczy, z którymi możesz potrzebować pomocy. W tym miejscu pojawia się WPBeginner.

WPBeginner to największa darmowa strona z zasobami WordPress na świecie. Regularnie publikujemy tutoriale i przewodniki napisane specjalnie dla blogerów i małych firm.

Oto niektóre z przydatnych zasobów, które znajdziesz na WPBeginner (wszystkie z nich są całkowicie bezpłatne).

 • WPBeginner Blog – Centralne miejsce dla wszystkich naszych samouczków i przewodników WordPress.
 • Słownik WPBeginner – Nasz słownik WordPress jest najlepszym miejscem do zapoznania się z językiem WordPress
 • WPBeginner Videos – Nowi użytkownicy WordPress mogą zacząć od tych 23 filmów, aby opanować WordPress.
 • – Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Subskrybuj nasz kanał YouTube z ponad 110 000 subskrybentów i ponad 10 milionami wyświetleń.
 • – Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
 • – Ekskluzywne zniżki na produkty i usługi WordPress dla użytkowników WPBeginner.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przejść z Bloggera do WordPressa bez wpływu na rankingi wyszukiwania Google. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem WordPress SEO dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map