Jak sklonować witrynę WordPress w 7 łatwych krokach

Ogólnie rzecz biorąc, klonowanie jest uważane za nieetyczną praktykę. Jeśli jednak zastanawiasz się nad klonowaniem w celu stworzenia zduplikowanej strony WordPress, Twój biznes może otworzyć zupełnie nowy świat całkowicie etycznych możliwości. W tym artykule pokażemy, jak łatwo sklonować witrynę WordPress w 7 łatwych krokach.


Klonowanie strony WordPress krok po kroku

Co to jest klonowanie i dlaczego go używać?

Pomysł sklonowania witryny WordPress jest prosty: tworzysz dokładną kopię lub duplikat jednej witryny WordPress i stosuje się ją do innej witryny.

Być może zastanawiasz się, czy istnieją jakieś dobre powody, aby to zrobić? Absolutnie!

Jednym praktycznym scenariuszem jest przeniesienie witryny WordPress do nowego hosta internetowego lub nowej nazwy domeny. Klonowanie strony pozwoli zaoszczędzić godziny pracy.

Innym możliwym zastosowaniem jest tworzenie witryny dla klienta na serwerze lokalnym. Po zakończeniu projektu możesz zduplikować witrynę WordPress i przenieść ją na serwer klienta na żywo.

Na koniec możesz sklonować działającą witrynę WordPress na lokalnym serwerze w celach testowych i programistycznych.

Klonowanie strony WordPress wcale nie jest takie trudne. Jeśli możesz wskazać i kliknąć, możesz utworzyć duplikat witryny w kilka minut.

Oto 7-krokowy przewodnik na temat łatwego klonowania witryny WordPress, nawet jeśli jesteś początkującym!

Krok 1. Klonowanie WordPress przy użyciu wtyczki Duplicator

W tym artykule użyjemy wtyczki Duplicator. Jest to potężna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych i migracji WordPress, stworzona zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Duplicator. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Wtyczka działa od razu po instalacji i możesz zacząć z niej korzystać bez konfigurowania żadnych ustawień.

Krok 2. Tworzenie kopii zapasowej WordPress za pomocą powielacza

Duplikator umożliwia klonowanie witryny WordPress poprzez utworzenie kopii zapasowej, a następnie rozpakowanie jej w nowej lokalizacji.

Chodźmy dalej i utwórz pakiet kopii zapasowej WordPress.

Najpierw musisz odwiedzić Powielacz »Pakiety i kliknij przycisk „Utwórz nowy” u góry.

Tworzenie nowego pakietu w Duplikatorze

Spowoduje to uruchomienie kreatora powielacza, w którym należy kliknąć następny przycisk, aby kontynuować.

Kreator duplikatora

Duplikator skanuje teraz twoją stronę internetową, aby sprawdzić, czy wszystko jest w celu uruchomienia wtyczki. Jeśli wtyczka znajdzie problem, zobaczysz tutaj ostrzeżenie.

Skanowanie przed paczką

Jeśli wszystko jest oznaczone jako dobre, możesz przejść dalej i kliknąć przycisk „Kompiluj”, aby kontynuować. Duplicator utworzy teraz kopię zapasową bazy danych WordPress, obrazów, szablonów, wtyczek i wszystkich innych plików w jednym pakiecie do pobrania.

Krok 3. Przygotowanie do klonowania witryny WordPress

Po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej zobaczysz link do pobrania archiwum zawierającego pliki kopii zapasowej i skrypt instalatora.

Opakowanie zakończone

Musisz kliknąć link „Pobierz jednym kliknięciem”, aby pobrać oba pliki na komputer.

Oba te pliki są niezwykle ważne, aby poprawnie sklonować witrynę WordPress w nowej lokalizacji.

Krok 4. Prześlij archiwum i instalatora do nowej lokalizacji

Teraz, gdy masz pełną kopię zapasową witryny wraz z plikiem instalatora duplikatora, następnym krokiem jest przesłanie ich do nowej lokalizacji.

Ta nowa lokalizacja może być witryną działającą na żywo lub witryną na serwerze lokalnym. Jeśli jest to witryna na lokalnym serwerze, wystarczy skopiować i wkleić pliki do podfolderu w folderze htdocs lub www, w następujący sposób:

C: \ wamp \ www \ moja nowa strona \

Jeśli jest to działająca witryna na innym hoście WordPress, musisz przesłać te pliki do katalogu głównego za pomocą klienta FTP.

Bez względu na to, gdzie kopiujesz pliki, musisz upewnić się, że folder jest całkowicie pusty i nie ma w nim żadnych innych plików ani folderów oprócz pliku installer.php i zapasowego pliku zip.

Prześlij pliki kopii zapasowej i instalator

Krok 5. Uruchomienie skryptu importu

Teraz, gdy wszystkie twoje pliki są na miejscu, musisz uruchomić skrypt instalatora duplikatora.

Wystarczy odwiedzić nową stronę internetową w przeglądarce internetowej i dodać installer.php na końcu adresu URL.

http://example.com/installer.php

Nie zapomnij zastąpić example.com własną nazwą domeny lub adresem localhost swojej nowej witryny.

Zobaczysz teraz skrypt instalatora duplikatora na ekranie. Automatycznie wyszuka pliki kopii zapasowej i podstawowe ustawienia konfiguracji. Jeśli wszystko wygląda dobrze, śmiało i zaznacz pole wyboru warunki i uwagi. Następnie możesz kliknąć następny przycisk, aby kontynuować.

Uruchamianie skryptu instalatora

Na następnym ekranie Duplikator poprosi o podanie informacji o bazie danych. Jest to baza danych, której chcesz użyć w nowej sklonowanej witrynie WordPress.

Wprowadź informacje o swojej bazie danych

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Testuj bazę danych”, aby upewnić się, że wprowadzone informacje o bazie danych są prawidłowe.

Następnie kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Duplikator zaimportuje teraz twoją bazę danych i pliki. Następnie poprosi Cię o aktualizację ustawień nowej witryny.

Nowe dane

Automatycznie wykryje zmiany i wypełni pola adresu URL, ścieżki i tytułu. Możesz po prostu kliknąć przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Duplikator zakończy teraz instalację i zobaczysz przycisk logowania administratora. Kliknięcie go przeniesie Cię do obszaru administracyjnego nowej sklonowanej witryny WordPress.

Krok 6. Przetestuj sklonowaną witrynę

Możesz teraz przejść do testowania sklonowanej witryny WordPress. Zalecamy przetestowanie zarówno obszaru administracyjnego, jak i interfejsu użytkownika witryny, aby upewnić się, że znajdują się tam wszystkie dane, a witryna działa zgodnie z przeznaczeniem.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób naprawić typowe błędy WordPress.

Krok 7. Usuń pliki tymczasowe

Po upewnieniu się, że wszystko zostało poprawnie zaimportowane, możesz śmiało usunąć pliki instalacyjne utworzone przez wtyczkę Duplicator.

Na sklonowanej stronie WordPress przejdź do Powielacz »Narzędzia , a następnie kliknij przycisk „Usuń pliki instalacyjne”.

Usuń pliki instalacyjne

To wszystko, udało Ci się sklonować witrynę WordPress.

Końcowe przemyślenia

Jak widać, klonowanie witryny WordPress nie jest bardzo trudne, o ile kopiujesz własną witrynę. Jeśli chcesz skopiować witrynę WordPress innej osoby, jest to w rzeczywistości nielegalne, chyba że masz wyraźną pisemną zgodę.

Istnieją zdecydowanie inne sposoby klonowania witryny WordPress, takie jak robienie jej ręcznie, co nawet nie wymaga dostępu administratora WordPress, ale uważamy, że nie ma to żadnych korzyści, chyba że masz do czynienia z naprawdę dużą witryną.

W przypadku większości przypadków użycia, w których musisz powielić witrynę WordPress, zalecamy użycie powyższej metody, ponieważ jest to najłatwiejsza i najbardziej kompleksowa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci łatwo sklonować swoją witrynę WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem krok po kroku, aby poprawić szybkość i wydajność WordPressa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map