Jak skonfigurować CloudFlare Free CDN w WordPress

Czy chcesz korzystać z Cloudflare CDN na swojej stronie WordPress??


Cloudflare to jedna z najlepszych dostępnych na rynku usług CDN i zapory ogniowej WordPress. Oferują bezpłatny CDN, który przyspiesza twoją witrynę wraz z pakietem potężnych funkcji bezpieczeństwa dla małych firm.

Wyzwanie polega na tym, że wielu użytkowników na poziomie podstawowym nie jest w stanie korzystać z Cloudflare, ponieważ uważają, że konfiguracja jest trudna.

W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez pełną konfigurację Cloudflare w WordPress, aby pomóc Ci poprawić szybkość witryny.

Konfigurowanie bezpłatnego CDN Cloudflare w WordPress

:

  Co to jest CDN? Dlaczego potrzebujesz CDN dla swojej witryny?

  CDN lub Content Delivery Network to system serwerów rozproszonych, który pomaga szybciej dostarczać użytkownikom pliki witryny na podstawie ich położenia geograficznego.

  Zazwyczaj usługa hostingowa obsługuje odwiedzających witrynę z jednego miejsca. Wszyscy użytkownicy uzyskują dostęp do tego samego serwera, bez względu na to, gdzie się znajdują. Może to spowodować opóźnienie w dostarczaniu treści dla użytkowników mieszkających dalej od centralnego serwera hostingowego Twojej witryny.

  CDN rozwiązuje ten problem, konfigurując wiele serwerów brzegowych w różnych lokalizacjach na całym świecie. Te serwery CDN przechowują w pamięci podręcznej zawartość statyczną z serwera źródłowego / centralnego Twojej witryny, przechowują i prezentują je użytkownikom po ich zażądaniu.

  Sieć dostarczania treści (CDN)

  Gdy pojawi się żądanie użytkownika, serwer CDN najbliżej lokalizacji użytkownika go obsłuży. Na przykład, jeśli ktoś w USA chce uzyskać dostęp do witryny hostowanej w Wielkiej Brytanii, serwer CDN w USA obsłuży to żądanie, a nie główny serwer w Wielkiej Brytanii.

  W przypadku CDN wszystkie żądania użytkowników są obsługiwane przez najbliższe serwery CDN. Zmniejsza to fizyczną odległość między użytkownikami a serwerem witryny. W rezultacie Twoja strona ładuje się szybciej dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich położenia geograficznego.

  Szybsza witryna poprawia także wygodę użytkownika i nieznacznie poprawia pozycję SEO.

  Korzystanie z sieci CDN zmniejsza również obciążenie głównego serwera i chroni go przed awarią podczas skoków ruchu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress.

  Co to jest Cloudflare CDN?

  Cloudflare

  Cloudflare to najpopularniejszy darmowy dostawca CDN dostępny w Internecie. Jest to duża sieć globalnie rozproszonych serwerów, które automatycznie buforują zawartość statyczną i szybko dostarczają zawartość dynamiczną.

  Oprócz usługi CDN Cloudflare to także zapora internetowa oparta na chmurze i rozproszony serwer proxy. Monitoruje cały ruch przychodzący do Twojej witryny i blokuje podejrzany ruch, zanim dotrze on do serwera.

  Oferują bezpłatny podstawowy plan odpowiedni dla witryn i blogów dla małych firm. Oferują także płatne plany już od 20 USD miesięcznie.

  Cloudflare to doskonały wybór dla małych firm poszukujących bezpłatnego CDN. Jeśli jednak chcesz w pełni korzystać ze wszystkich funkcji Cloudflare, potrzebujesz biznesplanu, który kosztuje 200 USD miesięcznie.

  Nota redaktora: Nie używamy Cloudflare na WPBeginner. Zamiast tego używamy MaxCDN (obecnie stanowiącego część StackPath) dla naszej usługi CDN. Nie zmuszają Cię do korzystania z ich DNS i oferują bardziej rozsądne ceny na dużą skalę.

  MaxCDN vs. Cloudflare – Jaka jest różnica?

  MaxCDN i Cloudflare to właściwie zupełnie różne usługi. Podczas gdy MaxCDN koncentruje się na udostępnianiu treści za pośrednictwem CDN, Cloudflare bardziej koncentruje się na bezpieczeństwie i kontroli spamu.

  Obaj używają różnych technologii do obsługi treści za pośrednictwem swoich sieci. MaxCDN obsługuje zawartość z DNS witryny za pomocą pullzones, po prostu odzwierciedlają twoją stronę. Z drugiej strony Cloudflare obsługuje treści za pośrednictwem własnego DNS, a Ty jesteś proszony o zmianę DNS swojej witryny, aby wskazywała na ich serwery.

  Cloudflare działa jako pośrednik między tobą a użytkownikami Twojej witryny, co oznacza, że ​​rezygnujesz z dużej kontroli. Podczas gdy MaxCDN działa jako odwrotny serwer proxy, co oznacza, że ​​masz pełną kontrolę.

  Cloudflare lepiej optymalizuje szybkość strony, zapobiegając złośliwym robotom, atakującym i podejrzanym robotom w Twojej witrynie. MaxCDN jest lepszy w poprawianiu szybkości witryny, udostępniając zawartość statyczną za pośrednictwem swoich serwerów na całym świecie.

  Wady korzystania z Cloudflare

  Największą skargą użytkowników z Cloudflare jest to, że chociaż przyspiesza twoją stronę, czasami dodaje drugi ekran ładowania dla celów weryfikacji bezpieczeństwa, co nie pozwala na osiągnięcie celu prędkości, ponieważ użytkownicy często muszą czekać 5 sekund, zanim zobaczą twoją stronę.

  Czasami może również wyświetlać stronę CAPTCHA, prosząc użytkowników o udowodnienie, że są ludźmi. Stwarza to złe wrażenia dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają witrynę i nigdy nie mogą ponownie odwiedzić witryny.

  Konfigurowanie Cloudflare w witrynie WordPress

  Konfigurowanie Cloudflare na stronie WordPress jest dość łatwe. Istnieją dwie różne metody:

  1. Korzystając z opcji konfiguracji Cloudflare jednym kliknięciem w panelu sterowania hosta
  2. Rejestrując się ręcznie na stronie Cloudflare

  Pierwsza metoda jest najprostszym sposobem na włączenie Cloudflare CDN na blogu WordPress. Niektóre z najlepszych usług hostingowych WordPress, takie jak SiteGround, współpracują z Cloudflare, aby zaoferować łatwą opcję konfiguracji za pośrednictwem panelu sterowania.

  Jeśli Twój host nie oferuje wbudowanej opcji konfiguracji Cloudflare, możesz ręcznie dodać usługę w swojej witrynie. Obie metody pokażemy szczegółowo poniżej.

  Metoda 1: Konfiguracja Cloudflare CDN z opcją instalacji jednym kliknięciem w cPanel

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, niektórzy dostawcy hostingu WordPress, tacy jak SiteGround, oferują łatwą opcję konfiguracji Cloudflare CDN w WordPress.

  Te hosty internetowe zapewniają wbudowaną aplikację integracyjną Cloudflare w hostingu cPanel, aby umożliwić obsługę za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

  Ta opcja konfiguracji Cloudflare działa podobnie z większością dostawców hostingu, którzy mają integrację. W celach informacyjnych pokażemy proces instalacji na serwerze SiteGround.

  Włączanie Cloudflare CDN w SiteGround

  Jeśli korzystasz z SiteGround jako firmy hostingowej WordPress, możesz skonfigurować Cloudflare CDN na swojej stronie w ciągu kilku minut.

  Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego cPanel i przejdź do sekcji „Narzędzia poprawy witryny”. Następnie kliknij ikonę „Cloudflare”.

  Opcja Cloudflare w SiteGround cPanel

  SiteGround niedawno zaczął przełączać się na nowy panel sterowania. Jeśli używasz nowego panelu, zobaczysz Cloudflare na karcie Szybkość. Na przykład spójrz na zrzut ekranu poniżej.

  Panel Cloudflare SiteGround

  Aby włączyć bezpłatny CDN Cloudflare w swojej witrynie, po prostu kliknij przycisk „Konfiguruj”, aby kontynuować.

  Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z prośbą o utworzenie konta Cloudflare lub połączenie z istniejącym.

  Połącz Cloudflare z Siteground

  Następnie zobaczysz komunikat informujący, że aktywacja CDN jest w toku. Po zakończeniu Cloudflare CDN będzie aktywny w Twojej witrynie WordPress.

  Metoda 2: Ręczne skonfigurowanie CDN Cloudflare w WordPress

  Jeśli Twój hosting nie ma opcji konfiguracji Cloudflare za jednym kliknięciem, możesz skorzystać z tej metody. Może to potrwać jeszcze kilka minut, ale jest również łatwy i przyjazny dla użytkownika.

  Aby rozpocząć, musisz odwiedzić witrynę CloudFlare i kliknąć przycisk „Zarejestruj się”.

  Zarejestruj się na stronie Cloudflare

  Na następnej stronie musisz podać swój adres e-mail i hasło, aby utworzyć konto Cloudflare. Po prostu wprowadź wymagane informacje, a następnie kliknij przycisk „Utwórz konto”.

  Utwórz stronę konta w Cloudflare

  Następnie musisz wprowadzić adres URL swojej witryny.

  Dodaj witrynę do Cloudflare

  Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie planu. Na potrzeby tego samouczka wybierzemy bezpłatny plan.

  Wybierz plan Cloudflare

  Następnie Cloudflare wyświetli listę wszystkich rekordów DNS znalezionych w swoich systemach. Dotyczy to również twoich subdomen.

  Rekordy DNS, które chcesz przekazać przez Cloudflare, będą miały pomarańczową ikonę chmury. Rekordy DNS, które ominą Cloudflare, będą miały szarą ikonę chmury.

  Musisz przejrzeć listę, aby upewnić się, że domena podstawowa jest aktywna w Cloudflare z pomarańczową ikoną chmury.

  Zweryfikuj rekordy DNS, aby skonfigurować Cloudflare

  Po zweryfikowaniu rekordów DNS kliknij opcję Kontynuuj na dole.

  W następnym i ostatnim kroku konfiguracji Cloudflare poprosi Cię o aktualizację serwerów nazw. Zostaniesz poproszony o zmianę serwerów nazw i skierowanie ich do serwerów nazw Cloudflare.

  Strona Cloudflare Nameservers

  Ogłoszenie: Zmiana serwera nazw może zająć trochę czasu, zanim rozpowszechni się w Internecie. W tym czasie Twoja witryna może stać się niedostępna dla niektórych użytkowników.

  Możesz zmienić serwery nazw albo z konta rejestratora domen, jak Domain.com, lub jeśli masz darmową domenę od swojego dostawcy usług hostingowych, takiego jak Bluehost, wtedy będziesz musiał zmienić serwer nazw, logując się na swoje konto hostingowe.

  Na potrzeby tego samouczka pokażemy, jak zmienić serwery nazw z panelu sterowania Bluehost. Chociaż proces ten jest podobny w różnych firmach hostingowych, zawsze możesz poprosić dostawcę usług hostingowych o szczegółowe instrukcje dotyczące jego panelu sterowania.

  Po zalogowaniu się do pulpitu nawigacyjnego Bluehost cPanel przejdź do sekcji „Domeny” i wybierz nazwę swojej domeny. Następnie kliknij kartę „Serwery nazw” i opcję „Edytuj”.

  Edytuj serwery nazw w swoim hostingu cPanel

  Następnie musisz wybrać „Niestandardowy” i wprowadzić serwery nazw dostarczone przez Cloudflare.

  Dodaj serwery nazw Cllouflare do swojego hostingu cPanel

  Następnie musisz wrócić do strony konfiguracji Cloudflare i kliknąć przycisk „Gotowe, sprawdź serwery nazw”, aby zakończyć konfigurację.

  Dodano niestandardowe nazwy DNS - sprawdź serwery nazw

  Otóż ​​to! Teraz zaktualizowanie serwerów nazw domen i aktywacja Cloudflare potrwa kilka minut.

  Po aktywacji zobaczysz komunikat o powodzeniu na pulpicie nawigacyjnym Cloudflare.

  Komunikat o sukcesie aktywowany przez Cloudflare

  Możesz teraz dostosować ustawienia Cloudflare z tego pulpitu nawigacyjnego. W następnym rozdziale pokażemy Ci najważniejsze ustawienia.

  Uwaga: Powyższe zrzuty ekranu pokazują panel sterowania Bluehost. Twoje ustawienia serwera nazw mogą wyglądać inaczej, jeśli używasz innego dostawcy hostingu.

  Konfigurowanie najważniejszych ustawień Cloudflare

  Podstawowa konfiguracja Cloudflare jest zakończona, ale istnieje kilka niezbędnych ustawień, które musisz skonfigurować, aby zabezpieczyć witrynę WordPress.

  1. Skonfiguruj reguły strony specyficzne dla WordPress

  Konfigurując reguły strony, możesz dostosować sposób działania Cloudflare na określonych stronach w Twojej witrynie. Jest to szczególnie przydatne w zabezpieczaniu krytycznych stron, takich jak strona logowania, obszar wp-admin itp.

  Darmowe konto Cloudflare umożliwia skonfigurowanie trzech reguł stron. Jeśli chcesz dodać więcej reguł stron, musisz zapłacić 5 USD miesięcznie za pięć dodatkowych reguł.

  Najpierw kliknij opcję Reguły strony u góry, a następnie kliknij przycisk Utwórz regułę strony.

  Utwórz regułę strony w Cloudflare

  Następnie możesz skonfigurować następujące trzy reguły stronicowania.

  a) Zabezpiecz swoją stronę logowania do WordPress

  Adres strony: example.com/wp-login.php*
  Ustawienie: poziom bezpieczeństwa; Wysoki

  Utwórz regułę strony, aby zabezpieczyć stronę logowania WordPress na Cloudflare

  b) Wyklucz pulpit WordPress z Cloudflare i włącz wysokie bezpieczeństwo

  URL strony: example.com/wp-admin*
  Ustawienia: Poziom bezpieczeństwa; Wysoki
  Poziom pamięci podręcznej; Objazd
  Wyłącz wydajność
  Wyłącz aplikacje

  Utwórz regułę strony, aby zabezpieczyć pulpit WordPress na Cloudflare

  c) Wymuś HTTPS

  URL strony: http: //*example.com/*
  Ustawienie: Zawsze używaj HTTPS

  Utwórz regułę strony, aby używać HTTPS w WordPress

  2. Skonfiguruj ustawienia certyfikatu SSL

  Innym ważnym ustawieniem jest certyfikat SSL dostępny w menu „SSL / TSL” u góry.

  Ustawienia SSL Cloudflare

  Pamiętaj, aby wybrać opcję „Pełny”, jeśli już korzystasz z protokołu SSL.

  Jeśli nie masz certyfikatu SSL, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny.

  Po zakończeniu Cloudflare dostarczy pożądaną zieloną kłódkę, która będzie oznaczać, że witryna jest bezpieczna.

  Optymalizacja Cloudflare dla WordPress za pomocą wtyczki

  Cloudflare oferuje dedykowaną wtyczkę WordPress do ustawień zoptymalizowanych za pomocą jednego kliknięcia. Wtyczka pozwala szybko skonfigurować Cloudflare w witrynie WordPress, dodać zestawy reguł zapory sieciowej (WAF), automatycznie wyczyścić pamięć podręczną i nie tylko.

  Aby rozpocząć, zainstaluj i aktywuj wtyczkę Cloudflare w swojej witrynie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po zakończeniu musisz odwiedzić Ustawienia »Cloudflare z panelu administracyjnego, aby skonfigurować ustawienia Cloudflare.

  Na stronie ustawień zobaczysz przycisk Utwórz bezpłatne konto i opcję logowania do już istniejących kont. Po prostu kliknij opcję logowania.

  Zaloguj się do konta Cloudflare za pomocą WordPress

  Na następnym ekranie musisz wprowadzić adres e-mail Cloudflare i klucz API.

  Wprowadź formularz poświadczeń API Cloudflare

  Możesz znaleźć swój klucz API w obszarze swojego konta na stronie Cloudflare.

  Wystarczy otworzyć stronę „Mój profil”, a następnie kliknąć tokeny interfejsu API. Następnie przejdź do sekcji Globalny klucz API i kliknij przycisk Widok.

  Wyświetl klucz API Cloudflare

  Spowoduje to otwarcie wyskakującego okienka i wyświetlenie klucza API. Musisz skopiować klucz.

  Skopiuj klucz API Cloudflare

  Następnie wróć do pulpitu WordPress i wprowadź swój adres e-mail oraz klucz API.

  Zapisz dane uwierzytelniające API Cloudflare w WordPress

  Następnie na pulpicie pojawi się strona główna Cloudflare. Następnie możesz zastosować optymalizację WordPress jednym kliknięciem, wyczyścić pamięć podręczną, włączyć automatyczną pamięć podręczną itp.

  Zoptymalizuj Cloudflare dla WordPress

  Aby znaleźć więcej opcji Cloudflare, kliknij opcję Ustawienia.

  Cloudflare dla ustawień WordPress

  Pokazuje również statystyki takie jak odwiedzający, zapisana przepustowość, zablokowane zagrożenia itp. Z opcji Analytics.

  Cloudflare Analytics w WordPress

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się konfigurować CDN bez Cloudflare w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa witryny WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map