Jak tworzyć niestandardowe łącza bezpośrednie w WordPress

Czy chcesz tworzyć niestandardowe bezpośrednie łącza w WordPress dla postów, stron i innych typów postów??


Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy w WordPress można stworzyć własne niestandardowe łącza bezpośrednie, czyli strukturę adresu URL strony.

W tym artykule pokażemy, jak tworzyć niestandardowe permalinki w WordPress bez wpływu na SEO.

Tworzenie niestandardowych bezpośrednich łączy w WordPress

Ponieważ jest to kompleksowy samouczek na temat tworzenia niestandardowych bezpośrednich łączy w WordPress, stworzyliśmy łatwy w nawigacji spis treści:

  Co to jest niestandardowe bezpośrednie łącze w WordPress?

  Permalink to stałe adresy URL poszczególnych postów na blogu, stron i innych stron archiwum w witrynie WordPress. Niestandardowy bezpośredni link jest w zasadzie strukturą URL stosowaną do określonej strony w WordPress bez wpływu na resztę struktury URL.

  WordPress jest wyposażony w przyjazną SEO strukturę URL, która pozwala na użycie łatwej do zrozumienia struktury URL zarówno dla ludzi, jak i wyszukiwarek.

  Na przykład: https://example.com/best-refrigerators-for-tiny-kitchens/

  Jest to znacznie lepsze niż adresy URL z dawnych czasów: https://example.com/index.php?p=4556

  WordPress zapewnia właścicielom witryn wiele opcji do wyboru. Możesz je wyświetlić, odwiedzając Ustawienia »Permalinki strona.

  Wybierz strukturę bezpośredniego połączenia

  Oprócz zmiany głównej struktury permalink, WordPress oferuje również sposoby dostosowywania poszczególnych adresów URL postów, stron, kategorii, tagów i innych obszarów witryny.

  Możesz także użyć wtyczek WordPress, aby utworzyć całkowicie niestandardowe bezpośrednie łącza do określonych sekcji witryny, które zastępują domyślne ustawienia WordPress.

  Rzućmy okiem na wszystkie opcje jedna po drugiej. Zaczniemy od domyślnych wbudowanych opcji dostarczanych z witryną WordPress.

  Film instruktażowy

  Subskrybuj WPBeginner

  Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

  Jak zmienić strukturę bezpośredniego łącza WordPress

  Jeśli chcesz zmienić cały schemat generowania adresów URL dla swojej witryny, przejdź do Ustawienia »Permalinki strona.

  Wybierz strukturę bezpośredniego połączenia

  Po prostu wybierz strukturę URL dla poszczególnych postów. Możesz także użyć znaczników wyświetlanych na ekranie, aby utworzyć niestandardową strukturę dla adresów URL WordPress.

  Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać zmiany.

  Zalecamy użycie struktury adresu URL, która zawiera nazwę postu w adresie URL. To sprawia, że ​​twoje adresy URL są bardziej przyjazne dla SEO i znaczące.

  Uwaga: Powinieneś zmienić na przyjazne dla SEO bezpośrednie linki do wszystkich nowych blogów i stron internetowych WordPress. Jeśli jednak masz już witrynę, która już generuje ruch z wyszukiwarek, zmiana permalinków może wpłynąć na twoją pozycję w rankingu SEO.

  Jak zmienić kategorię i prefiks URL tagu w WordPress

  Domyślnie WordPress używa / category / jako podstawy dla adresów URL kategorii i / tag / dla stron tagów. Na przykład:

  https://example.com/category/technology/
  https://example.com/tag/fintech/

  Kategoria i podstawa tagów

  Możesz zmienić te prefiksy podstawowe z Ustawienia »Permalinki stronę wszystkiego, co lubisz. Na przykład,

  https://example.com/topics/technology/ (dla stron kategorii)
  https://example.com/hashtag/fintech (dla stron tagów)

  Jak zmienić indywidualny post WordPress lub adres URL strony

  Po skonfigurowaniu struktury permalink WordPress używa go jako szablonu dla wszystkich linków w Twojej witrynie. Masz jednak możliwość zmodyfikowania adresu URL informacji o ślimaku, czyli słów kluczowych w strukturze adresu URL dla poszczególnych postów, stron i niestandardowych typów postów.

  Możesz dostosować część adresu URL dotyczącą informacji o błędzie na ekranie edycji postu w edytorze treści WordPress.

  Po prostu edytuj wpis, stronę lub niestandardowy typ wpisu i kliknij pole tytułu. Zauważysz pole Permalink na górze.

  Edytuj post ślimak, aby utworzyć niestandardowy adres URL

  Śmiało, kliknij przycisk Edytuj obok niego, a następnie zmień link URL na niestandardowy bezpośredni link. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać nowy bezpośredni link.

  Dostosuj bezpośredni link do postu

  Możesz użyć tej metody do wszystkich typów postów, w tym produktów WooCommerce, kursów MemberPress itp.

  Jak zmienić kategorię lub URL tagu WordPress

  Na wcześniejszym etapie pokazaliśmy, jak zmodyfikować kategorię i prefiks podstawowy tagu w WordPress. W tym kroku pokażemy, jak zmienić słowa kluczowe URL dla poszczególnych kategorii lub tagów.

  Po prostu idź do Posty »Kategorie i kliknij link Edytuj poniżej kategorii, którą chcesz dostosować.

  Edycja szczegółów kategorii w WordPress

  WordPress załaduje teraz szczegóły kategorii. Stąd możesz zmienić ślimak kategorii, aby dostosować jego bezpośredni link.

  Zmień ślimak kategorii, aby dostosować bezpośredni link

  Podobnie możesz edytować pojedynczy tag odwiedzając stronę Posty »Tagi strona.

  Edytuj tag

  Możesz także edytować dowolne niestandardowe taksonomie przy użyciu tej samej metody.

  Jak zmienić adres URL strony autora w WordPress

  WordPress automatycznie dodaje bazę „/ autor /” do adresów URL prowadzących do stron archiwum autora. Na przykład:

  https://example.com/author/jsmith/

  Problem polega na tym, że WordPress nie ma opcji zmiany bazy URL autora ani ślimaka.

  Na szczęście, jak się mówi, istnieje wtyczka, która może pomóc.

  Wystarczy zainstalować i aktywować edycję informacji o autorze. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywacji przejdź do Użytkownicy »Wszyscy użytkownicy strona. Następnie kliknij link „Edytuj” pod nazwą użytkownika.

  Edycja danych użytkownika w WordPress

  Na następnej stronie przewiń w dół do sekcji Edytuj ślimak autora, a będziesz mógł wybrać ślimak autora lub dodać własny. Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

  Jeśli chcesz zmienić bazę bezpośredniego autora, po prostu przejdź do Ustawienia »Edytuj autor Slug strona. Tutaj zobaczysz opcję zmiany bazy autorów, a nawet wyboru różnych baz autorów dla użytkowników z różnymi rolami użytkowników.

  Zmień bazę autorów

  Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zmiany informacji o adresie URL autora i bazy w WordPress.

  Jak tworzyć całkowicie niestandardowe łącza bezpośrednie w WordPress

  Wszystkie powyższe metody pozwalają w pewnym stopniu dostosować łącza bezpośrednie WordPress. Nie mogą one jednak pomóc w tworzeniu całkowicie niestandardowych łączy bezpośrednich.

  To dlatego, że WordPress domyślnie nie oferuje tej funkcji.

  Na szczęście istnieje wtyczka, która może pomóc. Jeśli chcesz zastąpić domyślną strukturę URL WordPress dla określonych sekcji w swojej witrynie, postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj.

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Custom Permalinks. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywacji musisz edytować post, w którym chcesz utworzyć niestandardowy bezpośredni link. Zamiast edytować pole bezpośredniego linku u góry, znajdziesz opcję utworzenia niestandardowego bezpośredniego linku pod edytorem.

  Tworzenie całkowicie niestandardowego bezpośredniego linku do wpisu

  Podobnie możesz tworzyć niestandardowe bezpośrednie łącza dla kategorii. Iść do Posty »Kategorie i kliknij link edycji poniżej kategorii, którą chcesz zmienić.

  Edycja szczegółów kategorii w WordPress

  Na stronie szczegółów kategorii znajdziesz opcję utworzenia niestandardowego bezpośredniego łącza do tej konkretnej kategorii. Możesz nawet utworzyć adres URL bez podstawowego prefiksu kategorii.

  Edycja bezpośredniego linku kategorii

  Możesz zarządzać i wyłączać wszystkie niestandardowe łącza bezpośrednie, klikając menu „Niestandardowe łącza bezpośrednie” na pasku bocznym administratora.

  Zarządzaj niestandardowymi permalinkami

  Po prostu wybierz niestandardowe łącza bezpośrednie, które chcesz usunąć, a następnie kliknij menu Działania masowe, aby wybrać opcję „Usuń łącza bezpośrednie”.

  Następnie kliknij przycisk „Zastosuj”, a wtyczka usunie te niestandardowe łącza bezpośrednie. Usunięte łącze bezpośrednie zostanie zastąpione domyślnym schematem połączenia bezpośredniego WordPress.

  Jak skonfigurować bezpośrednie przekierowania i uniknąć błędów 404

  WordPress automatycznie obsługuje zmiany wprowadzone w adresach URL postów i stron. Może jednak nie konfigurować przekierowań dla niestandardowych bezpośrednich łączy autora lub całkowicie dostosowanych bezpośrednich łączy.

  W takim przypadku musisz skonfigurować odpowiednie przekierowania, aby uniknąć błędów 404 w swojej witrynie.

  Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Przekierowanie.

  Po aktywacji musisz odwiedzić Narzędzia »Przekierowanie strona, aby skonfigurować przekierowania. Musisz dodać stary link w polu „Źródłowy adres URL” i nowy adres URL w polu „Docelowy adres URL”.

  Skonfiguruj przekierowania

  Następnie kliknij przycisk „Dodaj przekierowanie”, aby zapisać zmiany. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dla początkujących dotyczący konfigurowania przekierowań w WordPress.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak tworzyć niestandardowe permalinki w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem po WordPress SEO, aby zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me