Jak w prosty sposób utworzyć witrynę pomostową dla WordPress (krok po kroku)

Czy chcesz utworzyć witrynę pośrednią dla WordPress, ale nie wiesz, od czego zacząć?


Witryna testowa WordPress to witryna testowa, której można „bezpiecznie” dokonać aktualizacji wtyczek i innych zmian przed uruchomieniem.

W przeszłości konfiguracja witryny WordPress była bardzo trudna, ale teraz uległa zmianie, więc nawet osoby nietechniczne mogą to zrobić.

W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak łatwo stworzyć środowisko przejściowe dla witryny WordPress. Omówimy kilka różnych metod, a większość z nich wymaga tylko kilku kliknięć.

Jak stworzyć stronę pośrednią dla WordPress

Co to jest witryna przejściowa?

Witryna pomostowa to klon witryny na żywo, który służy do testowania zmian przed ich uruchomieniem. Witryny pomostowe pomagają wykrywać błędy, więc nie psujesz witryny.

Wielu użytkowników instaluje WordPress lokalnie na swoich komputerach z systemem Windows lub Mac, aby przetestować zmiany. Po zakończeniu aktualizacji wystarczy przesłać te zmiany z hosta lokalnego na serwer na żywo

Największym problemem związanym z tym podejściem jest to, że coś, co działało na twoim lokalnym hoście, nie działa na serwerze na żywo?

Często lokalne hosty i serwery hostingowe WordPress na żywo nie działają w tym samym środowisku.

Ponieważ witryna pomostowa znajduje się na serwerze hostingowym, możesz łatwo zapobiec tym błędom, ponieważ działa ona w tej samej konfiguracji serwera co witryna działająca.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak skonfigurować stronę pośrednią dla WordPress.

Jak w łatwy sposób utworzyć witrynę testową WordPress

Istnieje wiele sposobów na stworzenie strony pośredniej dla WordPress. Najłatwiejszym z nich jest skorzystanie z wbudowanej funkcji strony pośredniej dostawcy usług hostingowych.

Niektóre z najlepszych firm hostingowych WordPress oferują już strony internetowe o wydajności 1-kliknięcia. Jeśli twoja witryna jest hostowana na jednym z nich, możesz łatwo utworzyć witrynę pośrednią bez żadnych problemów.

Jeśli nie masz jednego z tych popularnych rozwiązań hostingowych, mamy również rozwiązanie, które pomoże Ci utworzyć witrynę pośrednią WordPress za pomocą wtyczki (a nawet ręcznie).

Aby przyspieszyć przeglądanie, możesz skorzystać z nawigacji poniżej, aby przejść do najbardziej odpowiedniej dla Ciebie sekcji:

  Tworzenie strony przejściowej na Bluehost

  Bluehost jest jedną z najlepszych firm hostingowych WordPress. Oferują szybkie rozwiązanie witryny pomostowej za jednym kliknięciem, które zawiera wszystkie ich plany.

  Najpierw musisz zalogować się do obszaru administracyjnego witryny WordPress i przejść do Bluehost »Inscenizacja strona.

  Opcja strony przejściowej na Bluehost

  Spowoduje to przejście do kreatora witryny pomostowej Bluehost. Następnie kliknij przycisk „Utwórz witrynę testową”, aby kontynuować.

  Utwórz witrynę pośrednią na Bluehost

  Bluehost przygotuje teraz środowisko pośrednie dla Twojej witryny. Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu z linkiem do odwiedzenia Twojej witryny.

  Przejdź na swoją stronę inscenizacyjną

  Teraz możesz kliknąć przycisk „Przejdź do strony przejściowej”, aby kontynuować.

  Dotrzesz do obszaru administracyjnego swojej witryny WordPress. Zobaczysz czerwony przycisk u góry paska administratora, wskazujący, że pracujesz w środowisku pomostowym.

  Możesz śmiało pracować nad swoją witryną, nie martwiąc się, że wpłynie to na twoją witrynę.

  Wdrażanie zmian ze strony przejściowej na witrynę na żywo w Bluehost

  Gdy będziesz gotowy, aby wprowadzić zmiany ze sceny do witryny na żywo, po prostu przejdź do Bluehost »Inscenizacja strona.

  Wdróż scenę na żywo na stronie Bluehost

  Przewiń do sekcji Opcje wdrażania. Zobaczysz trzy opcje wdrożenia. Możesz wdrożyć tylko pliki, tylko bazę danych lub oba pliki i bazę danych.

  Jeśli nie masz pewności, kliknij przycisk Wdróż pliki i bazę danych, aby wdrożyć wszystkie zmiany ze środowiska pomostowego.

  Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że chcesz wdrożyć witrynę pomostową w witrynie produkcyjnej. Kliknij przycisk „Tak, wdróżmy”, aby kontynuować.

  Potwierdź wdrożenie

  Bluehost rozpocznie teraz wdrażanie Twojej witryny pośredniej w witrynie aktywnej. W zależności od wielkości witryny może to chwilę potrwać.

  Wyskakujące okienko automatycznie zniknie po zakończeniu wdrażania. Możesz teraz odwiedzić witrynę na żywo, aby zobaczyć zmiany zastosowane w witrynie produkcyjnej.

  Tworzenie witryny pomostowej na SiteGround

  SiteGround to kolejna wiodąca firma hostingowa WordPress, oferująca funkcję inscenizacji 1-kliknięciem w swoich planach GrowBig i GoGeek. Jeśli Twoja witryna jest hostowana za pomocą SiteGround, to w ten sposób skonfigurujesz witrynę pośrednią.

  Najpierw musisz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego SiteGround cPanel. Następnie przewiń w dół do sekcji „Narzędzia WordPress”, a następnie kliknij ikonę Inscenizacja.

  Ikona przemieszczania w SiteGround cPanel

  Spowoduje to przejście do strony witryn przejściowych. Odtąd musisz dodać swoją witrynę do kierownika witryny pośredniej. Po zakończeniu kliknij przycisk „Dodaj WordPress”, aby kontynuować.

  Dodaj witrynę do menedżera przemieszczania

  Na następnym ekranie musisz wybrać adres URL, pod którym jest zainstalowana witryna. Jeśli Twoja witryna WordPress jest zainstalowana w podkatalogu, możesz dodać ją w polu obok niej i kliknąć przycisk Dodaj adres URL, aby przejść do przodu.

  Wybierz adres URL

  Menedżer witryny pomostowej wykryje Twoją witrynę i doda ją do strony. Możesz teraz kliknąć przycisk „Utwórz kopię przejściową”, aby kontynuować.

  Utwórz kopię witryny przejściowej

  Zobaczysz wyskakujące okienko, które pozwala Ci zabezpieczyć hasłem swoją witrynę. To dobry pomysł, ponieważ uniemożliwia innym osobom dostęp do Twojej witryny. Zapobiega także indeksowaniu przez Google zduplikowanych treści.

  Podaj nazwę użytkownika / hasło, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

  Zabezpieczanie hasłem witryny pomostowej

  SiteGround stworzy teraz środowisko przejściowe dla Twojej witryny WordPress.

  Po zakończeniu zobaczysz menedżera witryny pomostowej z linkami do obszaru administracyjnego swojej witryny pomostowej. Śmiało i zacznij pracę nad swoją witryną WordPress.

  Po zakończeniu wprowadzania zmian w witrynie możesz ją udostępnić na żywo, przechodząc do strony przejściowej w cPanel. Musisz kliknąć przycisk „Zarządzaj przemieszczaniem kopii” obok swojej witryny.

  Zarządzaj kopiami przemieszczania

  Na następnej stronie możesz kliknąć przycisk „Przekaż na żywo”, aby przesunąć zmiany ze sceny na stronę internetową na żywo.

  Wdróż inscenizację, aby żyć

  Tworzenie strony przejściowej na WP Engine

  WP Engine to najlepsza firma hostingowa zarządzana przez WordPress na świecie. Zarządzany hosting WordPress to usługa concierge dla Twojej witryny WordPress, w której dostawca hostingu dba o aktualizacje, kopie zapasowe, bezpieczeństwo i wydajność.

  WP Engine oferuje rozwiązania pomostowe jednym kliknięciem wraz ze wszystkimi swoimi planami. Jeśli używasz WP Engine do hostowania swojej witryny, to w ten sposób skonfigurujesz środowisko przejściowe dla swojej witryny.

  Najpierw musisz się zalogować do pulpitu nawigacyjnego WP Engine. Następnie przejdź do strony Witryny i wybierz witrynę, klikając ją.

  Witryny WP Engine

  Spowoduje to przejście do pulpitu nawigacyjnego witryny. Teraz musisz kliknąć link Dodaj etapy w lewej kolumnie.

  Dodaj witrynę pomostową w WP Engine

  Na następnym ekranie musisz wprowadzić nazwę swojej witryny pośredniej w zakładce „Utwórz nowy”. Ta nazwa będzie także poddomeną Twojej witryny pośredniej.

  Utwórz nową stronę pośrednią

  Kliknij przycisk Utwórz środowisko, aby kontynuować.

  WP Engine utworzy teraz dla ciebie witrynę pomostową. Jednak to środowisko testowe jest tylko pustą witryną WordPress, która nie zawiera żadnej zawartości witryny na żywo.

  Zmieńmy to.

  Przejdź do środowiska produkcyjnego, klikając produkcję z lewej kolumny. Na następnym ekranie kliknij przycisk Kopiuj do w prawym górnym rogu ekranu.

  Skopiuj do inscenizacji

  Następnie zostaniesz poproszony o wybranie punktu kopii zapasowej, którego chcesz użyć dla swojej witryny pomostowej. W razie wątpliwości wybierz najnowszą kopię zapasową swojej witryny.

  Wybierz punkt kopii zapasowej

  Kliknij przycisk podglądu kopii, aby kontynuować.

  Zobaczysz komunikat ostrzegawczy informujący, że kopiujesz źródłową witrynę internetową do środowiska testowego. Kliknij przycisk Kopiuj środowisko, aby kontynuować.

  Skopiuj ostrzeżenie o stronie

  WP Engine skopiuje teraz twoją stronę na żywo do środowiska testowego. Gdy to zrobisz, otrzymasz powiadomienie e-mailem.

  Następnie możesz zalogować się do swojej witryny testowej przy użyciu tej samej nazwy użytkownika i hasła administratora, jak Twoja witryna na żywo.

  Wdrażanie programu Inscenizacja do witryny Live na WP Engine

  Gdy będziesz gotowy do przekazania zmian z witryny testowej WordPress do witryny aktywnej, najpierw musisz utworzyć punkt zapasowy dla swojej witryny testowej.

  Punkt zapasowy przypomina zapisywanie postępów w grze. Musisz je utworzyć przed wdrożeniem zmian witryny testowej w witrynie aktywnej.

  Po prostu przejdź do pulpitu nawigacyjnego WP Engine i kliknij Inscenizacja »Punkty zapasowe menu z lewej kolumny.

  Utwórz punkt zapasowy dla swojej witryny pośredniej

  Następnie podaj opis kopii zapasowej, aby móc później zapamiętać zmiany, a następnie kliknij przycisk „Utwórz tymczasową kopię zapasową”.

  Utwórz kopię zapasową witryny pomostowej

  WP Engine utworzy teraz punkt kopii zapasowej dla Twojej witryny. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej otrzymasz powiadomienie e-mail.

  Jesteś teraz gotowy do wdrożenia swojej witryny pośredniej.

  Po prostu kliknij przycisk „Kopiuj do” w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Produkcja”.

  Skopiuj do produkcji

  Następnie zostaniesz poproszony o wybranie punktu kopii zapasowej. Tym razem wybierz wcześniej utworzoną kopię zapasową i kliknij przycisk podglądu.

  Wybierz punkt kopii zapasowej

  Zobaczysz komunikat ostrzegawczy, ale kontynuuj i kliknij przycisk „Kopiuj środowisko”, aby kontynuować.

  Środowisko kopiowania

  WP Engine skopiuje teraz twoje środowisko testowe do twojej strony na żywo. Po zakończeniu otrzymasz powiadomienie e-mailem.

  Następnie możesz zalogować się na swojej stronie internetowej, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, i powinno to być spowodowane przetestowaniem wszystkich zmian na etapie inscenizacji.

  Tworzenie strony przejściowej za pomocą wtyczki WordPress

  Jeśli Twoja firma hostingowa WordPress nie udostępnia funkcji strony pośredniej, możesz nadal utworzyć witrynę pośrednią za pomocą wtyczki WordPress.

  Korzystanie z tej metody ma pewne wady.

  Po pierwsze, wtyczka miałaby ograniczoną kontrolę na twoim serwerze hostingowym. Dlatego nie zawsze daje to najlepsze wyniki.

  Po drugie, wtyczka, której będziemy używać, będzie przechowywać Twoją stronę pośrednią na własnych serwerach. Jeśli obawiasz się o prywatność i ochronę danych, może to nie być dla Ciebie idealna sytuacja.

  To powiedziawszy, zobaczmy, jak utworzyć stronę pośrednią WordPress za pomocą wtyczki WordPress.

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Stagecoach. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywacji wtyczka doda nowy pasek menu o nazwie WP Stagecoach do paska administratora. Kliknięcie go spowoduje przejście do strony ustawień wtyczki.

  Ustawienia dyliżansu WP

  Musisz podać nazwę użytkownika WP Stagecoach i klucz API, który można znaleźć pod swoim kontem na stronie wtyczki.

  Następnie będziesz mógł stworzyć swoją stronę internetową.

  Musisz podać nazwę swojej witryny pośredniej. Ta nazwa będzie również używana jako poddomena Twojej witryny pośredniej WordPress.

  Nie zapomnij zaznaczyć pola wyboru obok opcji „Zabezpiecz witrynę za pomocą hasła hasłem”. To ochroni twoją stronę inscenizacyjną przed widokiem publicznym i wyszukiwarkami.

  Utwórz witrynę pomostową za pomocą WP Stagecoach

  Następnie kliknij przycisk „Ride The Stagecoach”, aby kontynuować.

  Wtyczka utworzy teraz kopię zapasową plików WordPress i bazy danych w celu wyeksportowania ich do witryny pomostowej. Po zakończeniu zobaczysz link do swojej witryny pomostowej i jej obszaru administracyjnego.

  Możesz kliknąć link, aby odwiedzić swoją stronę pośrednią i rozpocząć pracę nad nią.

  Wdrażanie witryny pomostowej na żywo za pomocą WP Stagecoach

  Gdy będziesz gotowy zaimportować zmiany do swojej działającej witryny, przejdź do WP Dyliżans »Importuj zmiany i kliknij przycisk Sprawdź zmiany.

  Wtyczka sprawdzi teraz zmiany w witrynie pomostowej, a następnie wyświetli opcje ich zaimportowania.

  Impotowanie zmian od inscenizacji

  Możesz wybrać importowanie tylko zmian plików, tylko zmian w bazie danych lub wszystkich zmian. Następnie kliknij przycisk importu, aby kontynuować.

  Wtyczka pokaże postęp importu i powiadomi Cię, gdy zostanie zakończony. Możesz teraz przetestować działającą witrynę, aby sprawdzić, czy wszystkie zmiany zostały pomyślnie zaimportowane.

  Utwórz ręcznie witrynę pomostową dla WordPress

  Ta metoda wymaga ręcznego utworzenia witryny pomostowej dla instalacji WordPress. Jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i wymaga więcej pracy niż inne metody opisane powyżej.

  Inną wadą tej metody jest to, że Twoja witryna będzie tymczasowo niedostępna podczas wdrażania zmian z wersji tymczasowej na serwer na żywo.

  To powiedziawszy, zobaczmy, jak ręcznie utworzyć środowisko przejściowe dla witryny WordPress.

  Najpierw musisz utworzyć subdomenę dla swojej witryny pośredniej. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego konta hostingowego i kliknij link Subdomeny znajdujący się w sekcji domen.

  Utwórz poddomenę dla swojej witryny pośredniej

  Uwaga: w naszym przykładowym zrzucie ekranu korzystamy z Bluehost, więc Twój ekran może wyglądać inaczej.

  Podaj nazwę swojej subdomeny (na przykład inscenizacja), a następnie kliknij przycisk Utwórz.

  Panel kontrolny hosta doda teraz subdomenę, której możesz użyć do zaimportowania swojej witryny WordPress na żywo.

  Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Duplicator na swojej stronie.

  Po aktywacji musisz kliknąć menu Duplikator na pasku bocznym administratora WordPress i kliknąć przycisk Utwórz nowy.

  Utwórz pakiet powielacza

  Następnie zostaniesz poproszony o kliknięcie przycisku Dalej, aby kontynuować.

  Duplikator uruchomi teraz kreator duplikatora witryny. Najpierw uruchomi kilka testów, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Jeśli wszystkie elementy są oznaczone jako „Dobre”, kliknij przycisk „Kompiluj”.

  Zbuduj pakiet

  Wtyczka zacznie teraz tworzyć pakiet duplikatora witryny WordPress. Ten proces może potrwać kilka minut w zależności od wielkości witryny.

  Po zakończeniu zobaczysz opcje pobierania Instalatora i pakietu archiwum. Musisz kliknąć link „Pobieranie jednym kliknięciem”, aby pobrać oba pliki na komputer.

  Pobierz i spakuj pliki instalatora

  Twoja nowa, tymczasowa witryna WordPress będzie potrzebowała nowej bazy danych. Stwórzmy jeden.

  Przejdź do panelu sterowania konta hostingowego WordPress i kliknij ikonę MySQL Databases znajdującą się w sekcji Bazy danych.

  Baza danych MySQL

  Na następnym ekranie podaj nazwę bazy danych, a następnie kliknij przycisk Utwórz bazę danych.

  Utwórz bazę danych

  Następnie musisz utworzyć użytkownika MySQL dla swojej bazy danych. Przewiń w dół do sekcji Użytkownicy MySQL i podaj nazwę użytkownika i hasło dla nowego użytkownika bazy danych.

  Utwórz użytkownika MySQL

  Teraz musisz przyznać temu użytkownikowi uprawnienia do dostępu i modyfikacji wcześniej utworzonej bazy danych. Po prostu przewiń w dół do sekcji „Dodaj użytkownika do bazy danych” i wybierz bazę danych oraz właśnie utworzonego użytkownika.

  Dodaj użytkownika do bazy danych

  Następnie kliknij przycisk „Dodaj”, aby kontynuować.

  Zostaniesz poproszony o wybranie uprawnień użytkownika. Śmiało, zaznacz pole wyboru „Wszystkie uprawnienia”, a następnie kliknij przycisk „Wprowadź zmiany”.

  Przyznaj uprawnienia

  Teraz twoja baza danych jest gotowa do użycia na twojej stronie.

  Następnie musisz otworzyć nową kartę przeglądarki i odwiedzić stronę internetową, aby wprowadzić subdomenę swojej witryny pośredniej:

  https://yoursubdomain.example.com/installer.php

  Nie zapomnij zastąpić swojej subdomeny rzeczywistą subdomeną i example.com własną nazwą domeny.

  Spowoduje to uruchomienie kreatora instalatora duplikatora.

  Kreator instalatora duplikatora

  Instalator wyszuka plik archiwum. Zaznacz pole wyboru warunków i kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

  Teraz instalator poprosi o podanie informacji o bazie danych WordPress.

  Twój host prawdopodobnie będzie hostem lokalnym. Następnie wprowadzisz szczegóły bazy danych utworzonej dla nowej nazwy domeny we wcześniejszym kroku.

  Połącz bazę danych

  Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

  Duplikator rozpakuje teraz kopię zapasową bazy danych WordPress z archiwum do nowej bazy danych.

  Następnie poprosi o aktualizację adresu URL lub ścieżki witryny. Nie musisz nic zmieniać, ponieważ automatycznie wykrywa adres URL Twojej nowej subdomeny i jej ścieżkę.

  Jeśli tak nie jest, możesz zmienić adres URL na nową subdomenę. Następnie kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

  W razie potrzeby zaktualizuj adresy URL

  Duplikator zakończy teraz migrację.

  Możesz kliknąć przycisk „Logowanie administratora”, aby przejść do obszaru administracyjnego WordPress swojej witryny w nowej witrynie pośredniej.

  Teraz masz skonfigurowaną witrynę pośrednią. Chrońmy go, dodając ochronę domeny hasłem.

  Przejdź do pulpitu cPanel swojego konta hostingowego i kliknij ikonę prywatności katalogu.

  Prywatność katalogu

  Następnie wybierz folder poddomeny, a następnie zaznacz opcję „Chroń ten katalog hasłem”. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy tego ustawienia, a następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło.

  Zabezpiecz swoją stronę pośrednią hasłem

  Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia. Twoja witryna pośrednia będzie teraz ukryta za ochroną hasłem.

  Możesz teraz pracować na swojej stronie pośredniej i dokonywać dowolnych zmian.

  Ręcznie wdróż witrynę pomostową, aby ją uruchomić

  Po przygotowaniu do wdrożenia zmian z witryny pomostowej na serwerze na żywo wykonaj te same kroki, które opisano powyżej.

  Po prostu utwórz nowy pakiet powielacza na swojej stronie testowej i pobierz pliki instalatora i archiwum na swój komputer.

  Następnie musisz przejść do witryny na żywo i utworzyć pełną kopię zapasową WordPress (możesz użyć Duplicatora, aby również utworzyć pełną kopię zapasową).

  Po zakończeniu musisz usunąć wszystkie pliki i foldery WordPress z witryny na żywo. Oznacza to, że Twoja witryna WordPress będzie przez jakiś czas wyłączona.

  Na koniec postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej, aby uruchomić kreatora instalatora duplikatora w celu zaimportowania witryny pomostowej na serwer na żywo.

  Jak widać, ostatnia metoda wcale nie jest najlepsza. Powinieneś tego unikać za wszelką cenę. Zalecamy korzystanie z niezawodnego dostawcy hostingu, takiego jak Bluehost, SiteGround lub WP Engine, który oferuje wbudowane funkcje strony pośredniej.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak łatwo tworzyć środowisko przejściowe dla witryny WordPress. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zapoznaj się z naszym ostatecznym przewodnikiem dotyczącym rozwiązywania najczęstszych błędów WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me