Jak wyświetlić listę stron podrzędnych dla strony nadrzędnej w WordPress

Ostatnio jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak wyświetlać strony potomne strony WordPress? Często podczas pracy w witrynie, która ma strony ze stronami podrzędnymi, możesz chcieć pokazać te strony podrzędne na stronie nadrzędnej w widżecie paska bocznego lub w innym miejscu w szablonie. W tym artykule pokażemy, jak wyświetlić listę stron podrzędnych dla strony nadrzędnej w WordPress.


Aby zobaczyć przykład listy stron podrzędnych na stronie nadrzędnej, zobacz zrzut ekranu poniżej ze strony Jak to działa OptinMonster. Możesz to również zobaczyć w użyciu na stronie Blueprint WPBeginner.

Strona nadrzędna z listą stron podrzędnych

Zanim zaczniemy, dla tych, którzy nie znają stron podrzędnych, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między postami a stronami w WordPress. Jedną z ważnych cech stron jest to, że mogą być hierarchiczne. Oznacza to, że strona może stać się stroną nadrzędną i ma pod nią strony podrzędne (tj. Podstrony). Umożliwia to grupowanie różnych stron w ramach jednej strony nadrzędnej. Na przykład, jeśli masz stronę produktu w witrynie, możesz dodać strony takie jak Funkcje, Ceny i Wsparcie jako strony podrzędne. Każda strona potomna może mieć także własne strony potomne.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Aby utworzyć stronę podrzędną, po prostu utwórz lub edytuj stronę w WordPress, jak zwykle. W obszarze meta Atrybuty strony wybierz stronę nadrzędną z menu rozwijanego.

Tworzenie strony podrzędnej poprzez przypisanie jej do strony nadrzędnej w WordPress

Uwaga: jeśli nie widzisz menu Atrybuty strony, kliknij przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Wyświetli się menu, w którym musisz upewnić się, że atrybuty strony są zaznaczone.

Wyświetlanie stron podrzędnych na stronie nadrzędnej w WordPress

Aby wyświetlić listę stron podrzędnych pod stroną nadrzędną, musisz dodać następujący kod we wtyczce specyficznej dla witryny lub w pliku functions.php kompozycji:

funkcja wpb_list_child_pages () {

globalny $ post;

if (is_page () && $ post->post_parent)

$ childpages = wp_list_pages (‘sort_column = menu_order&title_li =&child_of = ‘. $ post->post_parent. „&echo = 0 ‘);
jeszcze
$ childpages = wp_list_pages (‘sort_column = menu_order&title_li =&child_of = ‘. $ post->ID . „&echo = 0 ‘);

if ($ childpages) {

$ string = ‘

    „. $ childpages. „

„;
}

return $ string;

}

add_shortcode („wpb_childpages”, „wpb_list_child_pages”);

Kod powyżej najpierw sprawdza, czy strona ma element nadrzędny, czy sama strona jest elementem nadrzędnym. Jeśli jest to strona nadrzędna, wyświetla powiązane z nią strony podrzędne. Jeśli jest to strona podrzędna, wyświetla wszystkie inne strony podrzędne swojej strony nadrzędnej. Wreszcie, jeśli jest to tylko strona bez strony podrzędnej lub nadrzędnej, kod po prostu nic nie zrobi. W ostatnim wierszu kodu dodaliśmy krótki kod, dzięki czemu można łatwo wyświetlać strony podrzędne bez modyfikowania szablonów stron.

Aby wyświetlić strony podrzędne, po prostu dodaj następujący skrót do strony lub widgetu tekstowego na pasku bocznym:

[wpb_childpages]

W niektórych przypadkach motyw może nie być gotowy do uruchomienia skrótów w widżecie tekstowym. Jeśli to nie działa, zapoznaj się z tym samouczkiem, jak używać skrótów w widżetach paska bocznego WordPress.

Dynamicznie wyświetlaj strony podrzędne bez żadnego krótkiego kodu

Używanie shortcode jest wygodne, ale problem z używaniem shortcode jest taki, że będziesz musiał dodać shortcode na wszystkich stronach, które mają strony nadrzędne lub podrzędne. Możesz mieć krótkie kody na wielu stronach, a czasem możesz nawet zapomnieć o dodaniu krótkiego kodu.

Lepszym rozwiązaniem byłoby edytowanie pliku szablonu strony w kompozycji, aby mógł automatycznie wyświetlać strony podrzędne. Aby to zrobić, musisz edytować szablon strony głównej.php lub utworzyć niestandardowy szablon strony w swoim motywie.

W pliku szablonu strony musisz dodać ten wiersz kodu, w którym chcesz wyświetlić strony podrzędne.

<?php wpb_list_child_pages (); ?>

To wszystko. Twój motyw będzie teraz automatycznie wykrywał strony potomne i wyświetlał je.

Jeśli używasz stron nadrzędnych z wieloma stronami podrzędnymi, które mają własne strony podrzędne, widok administracyjny WordPress może być mylący. Aby lepiej zorganizować element nadrzędny i strony, spróbuj użyć widoku kolumny administratora.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci wyświetlić listę stron podrzędnych w WordPress. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, zostawiając komentarz poniżej.

Źródło: Thomas Griffin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map