Jak zainstalować Facebook Remarketing / Retargeting Pixel w WordPress

Czy szukasz reklam retargetingowych na Facebooku? Czy chcesz zainstalować piksel remarketingowy / retargetingowy Facebooka w WordPress? W tym artykule pokażemy, jak zainstalować piksel remarketingowy / retargetujący Facebooka w WordPress.


Dodawanie piksela przekierowywania Facebooka w WordPress

Dlaczego warto korzystać z pikseli Retargeting na Facebooku, aby zwiększyć zasięg społecznościowy

Syed Balkhi, nasz założyciel i dyrektor generalny, opublikował studium przypadku, w jaki sposób zwiększyliśmy ruch WPBeginner na Facebooku o 332% w 2015 roku. Wywołało to ogromne zainteresowanie naszych czytelników, którzy chcieli wiedzieć, jak mogą zrobić to samo na swoich stronach internetowych.

Gdy zwiększasz liczbę postów na Facebooku za pomocą reklam na Facebooku, możesz wybrać szeroki zakres odbiorców docelowych. Retargeting pozwala zawęzić grono odbiorców i uzyskać lepsze wyniki przy mniejszych wydatkach.

Możesz wyświetlać reklamy osobom, które już są zainteresowane Twoją witryną. Osoby te znacznie częściej reagują na Twoje ulepszone posty i reklamy na Facebooku.

Co to jest piksel przekierowujący na Facebooku?

Czy zauważyłeś, że po odwiedzeniu strony internetowej zaczynasz oglądać ich reklamy na Facebooku? To się nazywa retargeting lub remarketing.

Strony te korzystają z technologii retargetowania Facebooka, znanej powszechnie jako Facebook Pixel.

Piksel retargetujący nie dodaje niczego widocznego na twojej stronie. Po prostu wysyła ciasteczko z przeglądarki do odwiedzających.

Pozwala to Facebookowi na przekierowanie użytkowników odwiedzających twoją stronę na Facebooku.

Zobaczmy, jak dodać piksel przekierowujący Facebooka do swojej witryny WordPress.

Tworzenie piksela przekierowującego na Facebooku

Aby to ułatwić, stworzyliśmy samouczek wideo na temat instalacji wtyczki WordPress, którą możesz obejrzeć poniżej.

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli jednak chcesz postępować zgodnie z instrukcjami tekstowymi, możesz postępować zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować piksel przekierowujący Facebooka w WordPress.

Najpierw musisz zalogować się na swoje konto na Facebooku i odwiedzić Menedżera reklam. Następnie kliknij Narzędzia »Piksele aby utworzyć piksel na Facebooku.

Tworzenie Facebook Pixel

Kliknięcie przycisku Utwórz piksel spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka. Wystarczy wpisać nazwę swojego piksela, która może być nazwą firmy lub produktu, a następnie naciśnij przycisk Utwórz piksel, aby kontynuować.

Wpisz nazwę dla Facebook Pixel

Zobaczysz komunikat o sukcesie z unikalnym identyfikatorem twojego piksela.

Jeśli ktoś zarządza technicznymi sprawami w Twojej witrynie, możesz wysłać mu kod pikselowy pocztą elektroniczną. W przeciwnym razie kliknij przycisk „Zainstaluj teraz piksel”, aby zainstalować go samodzielnie.

Facebook Pixel jest gotowy do instalacji

Facebook pokaże Ci teraz kod Pixel, który musisz zainstalować na swojej stronie WordPress. Po prostu skopiuj kod piksela, a pokażemy ci, jak zainstalować go w WordPress.

Skopiuj kod Pixel z Facebooka

Instalowanie Facebook Pixel w WordPress

Musisz dodać kod Pixel Facebooka tuż przed motywem WordPress.

Najłatwiej to zrobić za pomocą wtyczki Insert Headers and Footers. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki musisz przejść do Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki strona.

Dodanie kodu pikselowego Facebooka za pomocą wtyczki wstawiania nagłówków i stopek w WordPress

Możesz wkleić kod Facebook Pixel w sekcji nagłówka i kliknąć przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany. Zobacz nasz przewodnik na temat dodawania kodu nagłówka i stopki w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś Facebook Pixel na swojej stronie WordPress.

Krok bonusowy: tworzenie własnych odbiorców za pomocą Facebook Pixel

Teraz, gdy pomyślnie zainstalowałeś Facebook Pixel na swojej stronie WordPress. Następnym krokiem jest stworzenie niestandardowych odbiorców dla kampanii retargetingowych na Facebooku.

Odbiorcy niestandardowi pozwalają kierować reklamy do znanych użytkowników reklam na Facebooku. Tymi użytkownikami mogą być osoby odwiedzające Twoją witrynę, użytkownicy, którzy lubią Twoją stronę lub użytkownicy, którzy zarejestrowali się na Twojej liście adresowej.

Oto, jak możesz tworzyć niestandardowe grupy odbiorców na Facebooku.

Wystarczy odwiedzić pulpit Facebook Ads Manager i przejść do Narzędzia »Odbiorcy Sekcja.

Niestandardowi odbiorcy na Facebooku

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym musisz wybrać rodzaj odbiorców, na których chcesz kierować reklamy na Facebooku.

Możesz wybrać listę klientów, ruch w witrynie lub aktywność aplikacji. Na potrzeby tego samouczka wybieramy ruch w witrynie.

Wybierz typ odbiorców niestandardowych

Teraz Facebook zapyta Cię, do której grupy odbiorców chcesz dotrzeć. Możesz wybrać wszystkich odwiedzających witrynę, osoby odwiedzające określone strony, osoby, które nie odwiedzają określonych stron itd. Możesz także tworzyć niestandardowe kombinacje.

Wybieranie odbiorców z ruchu w witrynie

Następnie musisz wybrać czas trwania w dniach. Na koniec musisz podać nazwę widowni. Użyj czegoś, co pomoże ci łatwo zidentyfikować tych odbiorców w swoich spostrzeżeniach.

Po zakończeniu kliknij przycisk Utwórz grupę odbiorców, aby zakończyć tworzenie pierwszej niestandardowej grupy odbiorców.

Powtórz ten proces, aby utworzyć więcej niestandardowych odbiorców przez retargeting na Facebooku.

Wyświetlanie reklam niestandardowym odbiorcom za pomocą piksela retargetingu na Facebooku

Prawdziwa zabawa zaczyna się od zaangażowania niestandardowych odbiorców za pomocą reklam na Facebooku.

Zacznij od utworzenia nowej reklamy na Facebooku. Możesz wyświetlać różnego rodzaju reklamy dla różnych celów. Podobnie jak zwiększanie liczby postów na stronie, wysyłanie ruchu do witryny, zwiększanie konwersji itd.

W zależności od wybranego celu będziesz mógł wybrać grupę docelową w pewnym momencie tworzenia reklamy.

W tym samym wyborze odbiorców Facebook wyświetli niestandardową grupę odbiorców i możesz ją wybrać, aby była kierowana w kampanii reklamowej.

Retargetowanie niestandardowych odbiorców na Facebooku

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zainstalować piksel remarketingowy / retargetingowy na Facebooku w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat instalowania i konfigurowania komentarzy na Facebooku w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me