Jak zainstalować i skonfigurować WordPress Multisite Network

Czy chcesz skonfigurować i zainstalować sieć wielostanowiskową WordPress? WordPress ma wbudowaną możliwość tworzenia wielu stron internetowych przy użyciu tej samej instalacji WordPress.


Z wielostronnej sieci WordPress korzystają blogi, szkoły i firmy, które muszą prowadzić osobne strony internetowe, ale chcą nimi zarządzać w ramach jednego pulpitu nawigacyjnego.

W tym artykule pokażemy, jak poprawnie zainstalować i skonfigurować sieć wielostanowiskową WordPress.

Jak zainstalować i skonfigurować sieć wielostanowiskową WordPress

Ponieważ jest to obszerny artykuł, dodaliśmy dla łatwiejszej nawigacji:

WordPress Multisite Basics

  Instalacja i konfiguracja WordPress Multisite

   Ustawienia konfiguracji dla wielu witryn WordPress

    Konfigurowanie domyślnej zawartości, motywu i wtyczek

     Rozwiązywanie problemów i często zadawane pytania

      Co to jest WordPress Multisite Network?

      Sieć Multisite WordPress pozwala na uruchamianie i zarządzanie wieloma witrynami lub blogami WordPress z jednej instalacji WordPress.

      Umożliwia natychmiastowe tworzenie nowych witryn i zarządzanie nimi przy użyciu tej samej nazwy użytkownika i hasła. Możesz nawet pozwolić innym użytkownikom na rejestrowanie się i tworzenie własnych blogów w Twojej domenie.

      Sieć wielostanowiskowa WordPress zawiera zaawansowane ustawienia, których można użyć do dostosowania każdej witryny / bloga w sieci.

      Zalety korzystania z wielojęzycznej sieci WordPress

      W wielu sytuacjach sieć wielostanowiskowa WordPress może być bardziej przydatna niż zarządzanie wieloma samodzielnymi witrynami WordPress. Oto niektóre zalety korzystania z wielostanowiskowej sieci WordPress:

      1. Jako administrator sieci możesz łatwo zarządzać wieloma witrynami z jednego pulpitu nawigacyjnego.
      2. Każda witryna w sieci może mieć własnych administratorów. Administratorzy witryny będą mogli zarządzać tylko własną witryną.
      3. Możesz zainstalować wtyczki / motywy i aktywować je dla wielu witryn jednym pobraniem.
      4. Sieć wielostanowiskowa ułatwia także zarządzanie aktualizacjami. Musisz tylko zaktualizować WordPress, wtyczki lub motywy w jednej „głównej” instalacji.

      Wady korzystania z sieci WordPress Multisite

      Tworzenie sieci wielostanowiskowej WordPress nie zawsze pomaga w zarządzaniu wieloma witrynami. Oto niektóre z wad, o których należy pamiętać przed skonfigurowaniem sieci wielostanowiskowej.

      1. Wszystkie witryny w sieci współużytkują te same zasoby. Oznacza to, że gdy twoja sieć nie działa, wszystkie inne strony również przestają działać.
      2. Nie jest łatwo zarządzać ruchem i zasobami serwera dla początkujących użytkowników. W przypadku nieoczekiwanego ruchu na jednej z Twoich witryn wpłynie to na wszystkie inne witryny w sieci.
      3. Jeśli jedna strona zostanie zaatakowana przez hakerów, oznacza to, że wszystkie witryny w Twojej sieci zostaną zaatakowane przez hakerów.
      4. Niektóre wtyczki WordPress mogą nie działać dobrze w sieci obejmującej wiele lokalizacji.
      5. Sieć wielostanowiskowa WordPress nie jest poprawnie obsługiwana przez wszystkich dostawców hostingu, co ogranicza twoje możliwości. Porozmawiamy o tym więcej w dalszej części artykułu.

      Kto potrzebuje wielostanowiskowej sieci WordPress?

      To, że zarządzasz wieloma witrynami WordPress, nie oznacza, że ​​musisz zacząć korzystać z sieci obejmującej wiele witryn.

      Istnieją narzędzia innych firm do zarządzania wieloma witrynami WordPress z jednego pulpitu nawigacyjnego. Narzędzia takie jak InfiniteWP lub iThemes Sync ułatwiają utrzymanie wielu stron WordPress pod jednym dachem bez przełączania się między nimi.

      Oto kilka scenariuszy tworzenia sieci obejmującej wiele lokalizacji:

      1. Witryna magazynu z różnymi sekcjami zarządzanymi przez różne zespoły.
      2. Strona internetowa firmy z podstronami dla różnych lokalizacji i oddziałów.
      3. Witryny rządowe lub non-profit mogą korzystać z WordPress na wielu stronach dla różnych działów, lokalizacji i regionów.
      4. Twoja własna sieć blogów działających w wielu subdomenach.
      5. Szkoły i uczelnie umożliwiające uczniom tworzenie własnych blogów na szkolnych serwerach.

      Wymagania dla WordPress Multisite Network

      Wszystkie witryny w sieci wielostanowiskowej WordPress współużytkują te same zasoby serwera. Oznacza to, że najważniejszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest dobry hosting WordPress.

      Jeśli planujesz mieć tylko kilka witryn o niskim natężeniu ruchu, prawdopodobnie możesz uciec od wspólnego hostingu.

      Jednak ze względu na charakter sieci wielozakładowej będziesz potrzebować hostingu VPS lub dedykowanego serwera w miarę wzrostu liczby witryn.

      Polecamy Bluehost, ponieważ oferują zarówno hosting dzielony, jak i serwery VPS / Dedicated, a także są jednym z oficjalnych partnerów hostingowych WordPress.

      Jeśli szukasz alternatywy, SiteGround i WP Engine zapewniają doskonałą obsługę sieci WordPress obejmującej wiele witryn.

      Oprócz hostingu potrzebujesz podstawowej wiedzy na temat instalacji WordPress i edytowania plików za pomocą FTP.

      Wybór struktury domeny dla sieci wielostanowiskowej

      W sieci wielostanowiskowej WordPress można dodawać nowe witryny przy użyciu subdomen lub podkatalogów.

      Przykład subdomeny:
      http://site1.example.com

      Przykład podkatalogu:
      http://example.com/site1/

      Jeśli wybierzesz poddomeny, będziesz musiał skonfigurować poddomeny z symbolami wieloznacznymi na swoim serwerze. W następnym kroku pokażemy Ci, jak to zrobić.

      Z drugiej strony, jeśli wybierzesz podkatalogi lub adresy URL oparte na ścieżkach dla witryn w sieci, możesz pominąć następny krok.

      Konfigurowanie poddomen wieloznacznych

      Jeśli zdecydujesz się na użycie poddomen dla witryn w sieci wielu witryn, musisz skonfigurować poddomeny z symbolami wieloznacznymi dla sieci wielu witryn.

      Aby to zrobić, musisz najpierw zalogować się do pulpitu cPanel konta hostingowego WordPress. Następnie przewiń w dół do sekcji „Domeny”, a następnie kliknij „Subdomeny”.

      Konfigurowanie poddomen z dziką kartą

      Uwaga: W zależności od usługi hostingowej pulpit nawigacyjny cPanel może wyglądać nieco inaczej niż na powyższym zrzucie ekranu. Ten zrzut ekranu pochodzi z cPanel na Bluehost.

      Na następnej stronie musisz wpisać znak * w polu subdomeny i wybrać swoją domenę główną z menu rozwijanego.

      Dodawanie subdomeny z symbolami wieloznacznymi

      Cpanel automatycznie wykryje katalog główny dokumentu i wyświetli go w polu poniżej. Teraz kliknij przycisk „Utwórz”, aby dodać subdomenę z symbolami wieloznacznymi.

      Włączanie funkcji WordPress Multisite Network Network

      Funkcja Multisite Network jest wbudowana w każdą instalację WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i skonfigurować WordPress tak jak zwykle. Następnie wystarczy włączyć funkcję wielu witryn.

      Możesz także włączyć funkcję wielu witryn w dowolnej istniejącej witrynie WordPress. Przed włączeniem wielu witryn nie zapomnij utworzyć pełnej kopii zapasowej witryny WordPress.

      Aby włączyć Multisite, połącz się z witryną za pomocą klienta FTP lub menedżera plików cPanel i otwórz plik wp-config.php do edycji.

      Musisz dodać następujący kod do pliku wp-config.php tuż przed / * To wszystko, przestań edytować! Miłego blogowania. */ linia.

      / * Multisite * /
      zdefiniuj („WP_ALLOW_MULTISITE”, prawda);

      Po zakończeniu możesz zapisać i przesłać plik wp-config.php z powrotem na serwer.

      Ten kod po prostu włącza funkcję wielu witryn w witrynie WordPress. Po włączeniu nadal będziesz musiał skonfigurować sieć wielostanowiskową.

      Konfiguracja sieci WordPress Multisite

      Po pomyślnym włączeniu funkcji Multisite Network w witrynie WordPress nadszedł czas na skonfigurowanie sieci.

      Jeśli konfigurujesz sieć mutlisite na istniejącej stronie WordPress, musisz dezaktywować wszystkie wtyczki na swojej stronie.

      Po prostu odwiedź Wtyczki »Zainstalowane wtyczki i wybierz wszystkie wtyczki. Musisz wybrać opcję „Dezaktywuj” z menu rozwijanego „Działania zbiorcze”, a następnie kliknąć przycisk „Zastosuj”.

      Dezaktywuj wtyczki

      Możesz teraz przejść do Narzędzia »Konfiguracja sieci strona, aby skonfigurować sieć wielostanowiskową.

      Konfiguracja sieci wielostanowiskowej WordPress

      Na ekranie konfiguracji sieci zobaczysz komunikat, że potrzebujesz modułu mod_rewrite Apache zainstalowanego na serwerze. Ten moduł jest zainstalowany i włączony we wszystkich najlepszych dostawcach hostingu WordPress.

      Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to powiedzieć WordPressowi, jakiej struktury domeny będziesz używać dla witryn w sieci, np. Subdomeny lub podkatalogi.

      Następnie musisz podać tytuł swojej sieci i upewnić się, że adres e-mail w e-mailu administratora sieci jest poprawny.

      Kliknij przycisk instalacji, aby kontynuować.

      WordPress wyświetli teraz kod, który musisz dodać odpowiednio do pliku wp-config.php i .htaccess.

      Dodaj kod do plików wp-config i .htaccess

      Możesz użyć klienta FTP lub menedżera plików w cPanel, aby skopiować i wkleić kod w tych dwóch plikach.

      Następnie musisz ponownie zalogować się na swojej stronie WordPress, aby uzyskać dostęp do sieci wielostanowiskowej.

      Konfigurowanie ustawień sieciowych

      Po skonfigurowaniu sieci wielostanowiskowej nadszedł czas na skonfigurowanie ustawień sieciowych.

      Musisz przejść do „Network Dashboard”, aby zmienić ustawienia sieci, dodać nowe witryny i skonfigurować inne ustawienia.

      Po najechaniu myszką na menu „Moje witryny” na pasku narzędzi administratora pojawi się wyskakujące okienko. Kliknij na Administrator sieci »Pulpit nawigacyjny.

      Pulpit administratora sieci

      Spowoduje to przejście do pulpitu sieciowego dla wielu witryn. Zauważysz, że istnieją nowe elementy menu do zarządzania siecią wielostanowiskową. Zobaczysz także widżet pulpitu nawigacyjnego „Right Now”, który umożliwia utworzenie nowej witryny i dodanie nowych użytkowników.

      Pulpit nawigacyjny sieci

      Aby skonfigurować ustawienia sieci, musisz kliknąć link „Ustawienia” na pasku bocznym administratora.

      Pierwszą opcją na stronie ustawień sieci jest ustawienie tytułu witryny i adresu e-mail administratora. Te pola zostaną automatycznie wypełnione tytułem sieci i adresem e-mail administratora podanym podczas instalacji.

      Ustawienia sieci

      Otwieranie Twojej wielostronnej sieci rejestracji

      Sekcja „Ustawienia rejestracji” na stronie ustawień sieciowych jest prawdopodobnie najważniejszym ustawieniem w konfiguracji sieci.

      Domyślnie rejestracje użytkowników i witryn są wyłączone w sieci.

      Możesz otworzyć witrynę w celu rejestracji użytkowników lub zezwolić istniejącym użytkownikom na tworzenie nowych witryn lub zezwolić zarówno na rejestrację użytkownika, jak i witryny.

      Ustawienia rejestracji na wielu stronach WordPress

      Jeśli otwierasz swoją sieć wielostanowiskową do rejestracji, możesz zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Powiadomienie o rejestracji”, aby otrzymywać powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy rejestrowany jest nowy użytkownik lub witryna.

      Jeśli chcesz zezwolić poszczególnym administratorom witryn na dodawanie nowych użytkowników do swoich witryn, możesz zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Dodaj nowych użytkowników”.

      Opcje rejestracji

      Opcja ograniczonej rejestracji e-mail pozwala ograniczyć rejestrację witryny lub użytkownika do adresów e-mail z określonych domen. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz pozwolić tylko osobom z Twojej organizacji na rejestrację i tworzenie użytkowników lub witryn.

      Podobnie możesz zablokować rejestrację niektórych domen.

      Nowe ustawienia strony

      Sekcja „Nowe ustawienia witryny” umożliwia skonfigurowanie domyślnych opcji dla nowych witryn utworzonych w sieci wielostanowiskowej.

      W tych ustawieniach możesz modyfikować powitalne wiadomości e-mail oraz treść pierwszego domyślnego postu, strony i komentarza.

      Nowe ustawienia strony

      Jako administrator sieci możesz zmienić te ustawienia w dowolnym momencie.

      Prześlij ustawienia dla sieci wielostanowiskowej

      Ważne jest, aby mieć oko na wykorzystanie zasobów serwera. W sekcji Ustawienia przesyłania możesz ograniczyć całkowitą ilość miejsca, które witryna może wykorzystać do przesyłania.

      Wartość domyślna to 100 MB, co prawdopodobnie jest dobre przy co najmniej 100 przesyłanych zdjęciach. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć to miejsce w zależności od ilości miejsca na dysku.

      Prześlij ustawienia

      Domyślne typy przesyłanych plików to obrazy, pliki audio, wideo i pliki pdf. Możesz dodać dodatkowe typy plików, jeśli chcesz doc, docx, odt itp.

      Następnie możesz wybrać limit rozmiaru pliku, aby użytkownicy nie mogli przesyłać niesamowicie dużych plików na serwer.

      Ustawienia menu wtyczki

      Następnie możesz przejść do ustawień menu. Umożliwi to włączenie menu administracyjnego dla sekcji wtyczek w witrynach sieciowych.

      Pokaż lub ukryj menu wtyczek dla administratorów strony

      Włączenie tego spowoduje wyświetlanie menu wtyczek dla odpowiednich administratorów strony. Mogą aktywować lub dezaktywować wtyczkę na swoich indywidualnych stronach, ale nie mogą instalować nowych wtyczek.

      Gdy będziesz zadowolony ze wszystkich ustawień konfiguracji, kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

      Dodawanie nowych witryn do sieci WordPress Multisite

      Aby dodać nową witrynę do wielostronnej sieci WordPress, po prostu kliknij „Witryny” pod Moje witryny »Administrator sieci menu na pasku narzędzi administratora.

      Dodawanie nowych witryn do wielostronnej sieci WordPress

      Spowoduje to wyświetlenie listy witryn w bieżącej instalacji na wielu serwerach. Domyślnie twoja podstawowa witryna jest wymieniona jako jedyna witryna w sieci wielostronnej WordPress.

      Aby dodać nową witrynę, kliknij przycisk „Dodaj nowy” u góry.

      Dodaj nową stronę

      Na stronie „Dodaj nową witrynę” musisz podać adres witryny. Nie musisz wpisywać pełnego adresu, tylko część, której chcesz użyć jako subdomeny lub podkatalogu.

      Następnie musisz dodać tytuł witryny i wprowadzić adres e-mail administratora witryny.

      Dodanie nowych szczegółów strony

      Możesz dodać administracyjny adres e-mail inny niż ten, którego aktualnie używasz do zarządzania siecią wielostanowiskową.

      Jeśli adres e-mail nie jest obecnie używany przez innego użytkownika, WordPress utworzy nowego użytkownika i wyśle ​​nazwę użytkownika i hasło na podany adres e-mail.

      Po zakończeniu kliknij przycisk „Dodaj witrynę”.

      Nowa witryna zostanie dodana do Twojej wielostronnej sieci WordPress. Jako administrator sieci otrzymasz również nowy e-mail rejestracyjny witryny.

      Jeśli utworzyłeś nowego użytkownika, ten użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z instrukcjami, jak ustawić nowe hasło i zalogować się.

      Dodawanie motywów i wtyczek do sieci wielostanowiskowej

      Domyślnie poszczególni administratorzy witryn w sieci obejmującej wiele witryn nie mogą samodzielnie instalować motywów i wtyczek.

      Jako administrator sieci możesz zainstalować odpowiednie wtyczki i motywy, aby były dostępne dla wszystkich witryn w sieci.

      Instalowanie motywów dla sieci wielostanowiskowej

      Aby dodać motywy, przejdź do Moje witryny »Administrator sieci» Tematy strona.

      Zainstalowane motywy w sieci wielostanowiskowej WordPress

      Na tej stronie zobaczysz listę aktualnie zainstalowanych motywów w witrynie WordPress.

      Możesz udostępnić motyw innym witrynom, klikając opcję „Włącz sieć” pod tym motywem. Możesz także wyłączyć motyw, klikając link „Wyłącz sieć” pod motywem. Uwaga: Opcja wyłączania sieci pojawi się tylko wtedy, gdy motyw jest włączony.

      Aby dodać nowy motyw, kliknij przycisk „Dodaj nowy” u góry ekranu, a następnie zainstaluj motyw WordPress, jak zwykle.

      Po zainstalowaniu nowego motywu będzie można go udostępnić innym stronom w sieci za pomocą opcji „Network Enable”.

      Jeśli potrzebujesz rekomendacji dotyczących motywów, które chcesz udostępnić swojej sieci, zapoznaj się z naszymi najlepszymi motywami WordPress, których możesz użyć.

      • Najlepsze darmowe motywy bloga WordPress
      • Najlepsze darmowe motywy fotograficzne WordPress
      • Najlepsze uniwersalne motywy WordPress

      Ustawianie domyślnego motywu dla sieci Multisite

      Po dodaniu kilku motywów WordPress nadal aktywuje domyślny motyw WordPress dla każdej nowej witryny.

      Jeśli chcesz, aby inny motyw był domyślnym motywem dla nowych witryn, musisz dodać następujący kod do pliku wp-config.php.

      // Ustawienie domyślnego motywu dla nowych witryn
      Zdefiniuj („WP_DEFAULT_THEME”, „Twój motyw”);

      Zamień swój motyw na nazwę swojego motywu. Musisz użyć nazwy folderu motywu, którą możesz znaleźć, przeglądając folder / wp-content / themes /.

      Instalowanie wtyczek do sieci wielostanowiskowej

      Podobnie możesz odwiedzić Moje witryny »Administrator sieci» Wtyczki stronę, aby zainstalować wtyczki i kliknij link „Aktywacja sieci” pod każdą wtyczką, aby aktywować je w sieci wielostanowiskowej.

      Wtyczki aktywujące sieć na wielu stronach WordPress

      Oto kilka niezbędnych wtyczek WordPress, które zalecamy dla każdej witryny:

      • WPForms – jest to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress i pozwala szybko tworzyć piękne formularze za pomocą prostego narzędzia do przeciągania i upuszczania.
      • Yoast SEO – jest to najbardziej wszechstronna wtyczka SEO WordPress na rynku, która pomoże Ci zdobyć więcej odwiedzających z wyszukiwarek.
      • SeedProd – administratorzy witryny mogą chcieć zobaczyć wkrótce stronę, gdy będą pracować na swoich stronach. SeedProd pozwala im wkrótce dodać piękne strony docelowe w trybie konserwacji
      • WP Mail SMTP – WP Mail SMTP pomaga naprawić problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail przy użyciu serwera SMTP do wysyłania kluczowych wiadomości e-mail dotyczących rejestracji i powiadomień.

      Więcej rekomendacji wtyczek znajdziesz na naszej liście niezbędnych wtyczek WordPress dla wszystkich stron internetowych.

      Uwaga: Jeśli wcześniej włączyłeś opcję Menu wtyczek dla administratorów witryny w „Ustawieniach sieci”, administratorzy witryny mogą samodzielnie aktywować lub dezaktywować zainstalowane wtyczki. Administratorzy witryny nie mogą samodzielnie usunąć ani zainstalować nowej wtyczki.

      Dodawanie domyślnej treści do witryn wielostanowiskowych

      Domyślnie WordPress pozwala edytować niektóre domyślne treści dla każdej witryny w sieci wielostanowiskowej. Możesz iść do Ustawienia »Ustawienia sieciowe i dodaj je w sekcji „Nowe ustawienia witryny”.

      Nowe ustawienia domyślne witryny

      Możesz edytować zawartość domyślnego postu, strony i komentarza. Zalecamy zastąpienie treści domyślnej czymś bardziej przydatnym dla administratorów witryny.

      Co zrobić, jeśli chcesz dodawać dodatkową domyślną treść do każdej nowej witryny?

      Domyślnie WordPress nie daje opcji tworzenia dodatkowej domyślnej zawartości dla nowych stron. Jeśli chcesz to zrobić, musisz dodać niestandardowy kod do swojej witryny WordPress.

      W tym przykładzie dodamy nową domyślną stronę, która zostanie utworzona dla każdej nowej witryny.

      działanie dodatkowe („wpmu_new_blog”, „wpb_create_my_pages”, 10, 2);

      funkcja wpb_create_my_pages ($ id_logu, $ id_użytkownika) {
      switch_to_blog ($ blog_id);

      // utwórz nową stronę
      $ page_id = wp_insert_post (tablica (
      „post_title” => ‘O’,
      „post_name” => ‘o’,
      „post_content” => „To jest strona o stronie. Możesz go użyć, aby przedstawić się czytelnikom lub po prostu usunąć.,
      „post_status” => ‘publikować’,
      „post_author” => $ user_id, // lub "1" (superadministrator?)
      „post_type” => ‘strona’,
      „menu_order” => 1,
      „comment_status” => ‘Zamknięte’,
      „ping_status” => ‘Zamknięte’,
      ));

      restore_current_blog ();
      }

      Możesz użyć tego samego kodu z niewielkimi modyfikacjami, aby utworzyć domyślne posty dla nowych witryn. Sprawdź następujący kod:

      działanie dodatkowe („wpmu_new_blog”, „wpb_create_my_pages”, 10, 2);

      funkcja wpb_create_my_pages ($ id_logu, $ id_użytkownika) {
      switch_to_blog ($ blog_id);

      // utwórz nową stronę
      $ page_id = wp_insert_post (tablica (
      „post_title” => „Przykładowy post na blogu”,
      „post_name” => „przykładowy post na blogu”,
      „post_content” => „To tylko kolejny przykładowy post na blogu. Możesz go usunąć ”.,
      „post_status” => ‘publikować’,
      „post_author” => $ user_id, // lub "1" (superadministrator?)
      „post_type” => ‘Poczta’,
      ));

      restore_current_blog ();
      }

      Rozwiązywanie problemów z wieloma witrynami WordPress

      Najczęstsze problemy z konfiguracją wielu witryn WordPress występują z powodu nieprawidłowej konfiguracji subdomen wieloznacznych i problemów z mapowaniem domen. Upewnij się, że Twój hosting obsługuje subdomeny wieloznaczne przed skonfigurowaniem wielu witryn.

      Poniżej przedstawiono niektóre inne typowe problemy i ich szybkie poprawki.

      Naprawianie problemów z logowaniem w instalacjach na wielu serwerach

      Innym częstym problemem jest to, że podczas korzystania z wielu witryn WordPress z podkatalogami niektórzy użytkownicy nie mogą zalogować się do obszaru administracyjnego swoich witryn po dodaniu wymaganego kodu w pliku wp-config.php.

      Aby to naprawić, spróbuj wymienić

      zdefiniuj („SUBDOMAIN_INSTALL”, false);

      wiersz w pliku wp-config.php za pomocą

      Zdefiniuj („SUBDOMAIN_INSTALL”, „false”);

      Znajdź niepotwierdzonych użytkowników

      Innym problemem, na który możesz natknąć się, jest brak możliwości znalezienia użytkowników, którzy zarejestrowali się w Twojej sieci, ale nie otrzymali e-maila aktywacyjnego. Aby rozwiązać ten problem, zobacz nasz przewodnik na temat znajdowania oczekujących niepotwierdzonych użytkowników w WordPress.

      Eksportowanie strony z wielu witryn do własnej instalacji WordPress

      Później, w pewnym momencie, ty lub inny właściciel witryny może chcieć wyeksportować witrynę z wielu witryn do własnej instalacji WordPress. Można to łatwo zrobić. Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz przewodnik na temat przenoszenia witryny z wielu witryn WordPress do pojedynczej instalacji.

      Możesz także dodać do zakładek nasz ostateczny przewodnik po typowych błędach WordPress i jak je naprawić. Zaoszczędzi ci dużo czasu, szybko rozwiązując najczęstsze problemy z WordPress.

      Często zadawane pytania dotyczące WordPress Multisite Network

      Wielu naszych użytkowników zadało nam wiele pytań na temat wielostanowiskowej sieci WordPress i tego, jak z niej bardziej efektywnie korzystać. Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedzieliśmy.

      1. Czy byłbym w stanie lepiej zarządzać moimi witrynami w sieci obejmującej wiele witryn??

      Szczerze mówiąc, odpowiedź naprawdę zależy od scenariusza użytkowania.

      Na przykład, jeśli Twoje witryny nie są ze sobą powiązane, lepiej byłoby użyć narzędzia do zarządzania wieloma witrynami, takiego jak InifiteWP.

      Jeśli zarządzasz wieloma witrynami sieci restauracji, uniwersytetu lub czasopisma internetowego, multisite WordPress będzie bardziej wydajne.

      2. Czy WordPress Multisite przyspiesza ładowanie moich stron internetowych?

      Ponownie zależy to od kilku czynników. Lepszy hosting WordPress z dużą ilością zasobów serwerowych pozwoli na szybsze działanie wielu witryn, ale dzięki tym zasobom poszczególne strony WordPress będą również działać szybciej.

      Jednak na współdzielonym koncie hostingowym gwałtowne wzrosty ruchu zwiększą wykorzystanie pamięci i spowolnią jednocześnie wszystkie witryny w sieci wielostanowiskowej. Aby poprawić szybkość wielu witryn, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wydajności WordPress i optymalizacji prędkości.

      3. Czy mogę dodać sklep internetowy do witryny WordPress Multisite?

      Tak, możesz dodać sklep internetowy w sieci WordPress na wielu stronach. Najprawdopodobniej użyjesz do tego wtyczki eCommerce, takiej jak WooCommerce, która jest kompatybilna z wieloma witrynami WordPress.

      4. Czy mogę zainstalować „x plugin” na mojej stronie WordPress??

      Niektóre wtyczki WordPress mogą nie być kompatybilne z wieloma witrynami WordPress. Zwykle autorzy wtyczek wspominają o tym na stronie internetowej wtyczki i można uniknąć instalowania wtyczki, która może nie działać w konfiguracji obejmującej wiele witryn. Jeśli jednak nie zostanie wspomniane, można założyć, że jest on kompatybilny z wieloma witrynami.

      4. Jak udostępniać dane logowania i role użytkowników w sieci obejmującej wiele witryn?

      Domyślnie użytkownik zarejestrowany w jednej witrynie nie może się zarejestrować ani dodać do innej witryny w tej samej sieci. To dlatego, że są już zarejestrowane we wspólnej bazie danych WordPress. Nie mają jednak uprawnień do roli użytkownika w innych witrynach.

      Możesz używać wtyczek innych firm, takich jak WP Multisite User Sync, aby synchronizować użytkowników w sieci. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ może to dać uprawnienia administratora do witryny.

      Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zainstalować i skonfigurować sieć wielostanowiskową WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress krok po kroku, aby chronić i zabezpieczyć multisite WordPress.

      Jeffrey Wilson Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me