Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

Czy chcesz zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac? Instalacja WordPress na komputerze pozwala wypróbować WordPress przed założeniem bloga. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować WordPress lokalnie na Macu za pomocą MAMP.


Lokalna instalacja WordPress na Macu za pomocą MAMP

Wskazówka: Nie używasz komputera Mac? Mamy również samouczek na temat instalacji WordPress lokalnie w systemie Windows.

Jak zainstalować MAMP na Macu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odwiedzić stronę internetową MAMP i pobrać MAMP. Po zakończeniu pobierania musisz otworzyć pobrany plik i przeciągnąć znajdujący się w nim plik obrazu do folderu Aplikacje. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Instalator Mamp

Po instalacji możesz rozpocząć i uruchomić MAMP z poziomu Aplikacje »MAMP w Twoim komputerze.

Uwaga: MAMP instaluje również MAMP Pro (wersja płatna), więc pamiętaj, aby kliknąć odpowiedni.

Zanim zaczniesz, zalecamy skonfigurowanie kilku ustawień, aby Twój MAMP był lepszy. Możesz to zrobić, uruchamiając menu Preferencje, a następnie przełączając się na kartę portów.

Zmień porty Apache

Wprowadź port 80 dla Apache, a następnie kliknij przycisk OK.

Ustawienie Apache na używanie portu 80 pozwoli ci na dostęp do lokalnych stron z http: // localhost zamiast http: // localhost: 8888. Oznacza to jednak również, że przy każdym uruchomieniu serwerów MAMP będziesz musiał podać hasło administratora komputera.

Następnym krokiem jest ustawienie folderu głównego dokumentu. Będzie to folder, w którym będziesz tworzyć i przechowywać swoje strony internetowe. Domyślnie MAMP używa folderu / Applications / MAMP / htdocs /, ale możesz zmienić to na bardziej dostępne miejsce.

W oknie dialogowym preferencji kliknij kartę Serwer WWW, a następnie wybierz folder, w którym chcesz przechowywać witryny. Najlepiej jest przechowywać każdą witrynę w nowym folderze w folderze Dokumenty.

Wybierz folder główny dokumentu

Możesz nazwać ten folder, jak chcesz. Na przykład: htdocs, mywebsites, wpdev itp. W związku z tym artykułem nazwiemy go allwebsites.

Kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Instalowanie WordPress na Macu

Po skonfigurowaniu MAMP, przejdźmy dalej i zainstaluj WordPress na komputerze Mac.

Najpierw musisz odwiedzić witrynę WordPress.org, aby pobrać kopię WordPress. Po pobraniu pliku musisz go rozpakować.

Następnie skopiuj folder wordpress i wklej go do folderu głównego dokumentu MAMP. Możesz zmienić nazwę tego folderu na cokolwiek chcesz (na przykład: mysite, wpbeginner itp.).

WordPress potrzebuje bazy danych do przechowywania wszystkich danych na stronie, więc musisz zainstalować bazę danych przed instalacją WordPress. Nie martw się, to nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Po prostu kliknij Otwórz stronę startową przycisk w oknie aplikacji MAMP. Otworzy się nowe okno przeglądarki, w którym należy kliknąć Narzędzia »phpMyAdmin z górnego paska menu.

Otwórz phpMyAdmin w MAMP

phpMyAdmin to aplikacja internetowa służąca do zarządzania bazami danych MySQL. W phpMyAdmin musisz kliknąć Bazy danych, a następnie utworzyć nową bazę danych.

Możesz nazwać tę bazę danych dowolną nazwą, ale zapisz ją, ponieważ będziesz potrzebować nazwy bazy danych w następnym kroku. W tym samouczku nazwiemy go test_db.

Utwórz bazę danych, aby zainstalować WordPress

Po utworzeniu bazy danych czas zainstalować WordPress.

Przejdź do http: // localhost / mysite w nowej karcie przeglądarki. Jeśli zmieniłeś nazwę folderu wordpress na coś innego, użyj tej nazwy tutaj.

Zobaczysz teraz pierwszy krok kreatora instalacji WordPress z prośbą o wybranie języka.

Wybierz język WordPress

Wybierz język, w którym chcesz zainstalować WordPress, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

Na następnym ekranie WordPress powie ci o informacjach potrzebnych do ukończenia instalacji. Kliknij przycisk „Chodźmy”, aby przejść do przodu.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie informacji o bazie danych WordPress. Znasz już nazwę bazy danych z kroku wcześniejszego. Aby podać nazwę użytkownika i hasło, musisz użyć korzeń. W przypadku hosta bazy danych musisz użyć Lokalny Gospodarz.

Wprowadź informacje o swojej bazie danych

Po zakończeniu kliknij przycisk Prześlij, aby kontynuować.

WordPress połączy się teraz z bazą danych i utworzy dla Ciebie plik konfiguracyjny. Następnie wyświetli komunikat o powodzeniu. Kliknij przycisk „Uruchom instalację”, aby kontynuować.

Na następnym ekranie WordPress poprosi o podanie informacji o witrynie, wybranie nazwy użytkownika i hasła oraz podanie adresu e-mail. Śmiało i wypełnij formularz, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj WordPress.

Instalacja WordPress

WordPress uruchomi teraz instalację, a po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Instalacja zakończona

Możesz teraz przejść do witryny WordPress zainstalowanej lokalnie na komputerze Mac.

Pulpit nawigacyjny WordPress

Wypróbuj WordPress lokalnie na komputerze Mac

Celem instalacji lokalnej jest pomoc w przetestowaniu WordPressa lub stworzeniu strony internetowej na twoim komputerze. Oto kilka rzeczy, które chciałbyś wypróbować.

 • Znalezienie idealnych motywów WordPress i wypróbowanie ich.
 • Przetestuj lokalnie niezbędne wtyczki WordPress.
 • Naucz się programowania WordPress, tworząc własne wtyczki i motywy.

Przenoszenie lokalnej instalacji WordPress na stronę Live

Po pobraniu lokalnie z WordPress będziesz chciał przenieść go na stronę na żywo. Jest to jedyny sposób, aby inni mogli zobaczyć Twoją witrynę.

Aby to zrobić, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, a hosting to miejsce przechowywania plików witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym partnerem hostingowym WordPress.

Na szczęście oferują użytkownikom WPBeginner zniżki na hosting i bezpłatną nazwę domeny. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

Po zakupie hostingu zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia witryny internetowej w celu zainstalowania WordPress.

Jeśli zbudowałeś już kompletną witrynę na swoim lokalnym hoście, możesz przejść dalej i postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, jak przenieść WordPress z lokalnego serwera na działającą witrynę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się instalować WordPress lokalnie na Macu za pomocą MAMP. Możesz także zobaczyć typy stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map