Jak zainstalować WordPress na komputerze z systemem Windows za pomocą WAMP

Czy chcesz zainstalować WordPress na komputerze z systemem Windows lokalnie? Praca z WordPress na komputerze pozwala przetestować nowe funkcje WordPress, dowiedzieć się, jak rozwijać się za pomocą WordPress i tworzyć strony internetowe przed migracją na serwer na żywo. W tym artykule pokażemy, jak poprawnie zainstalować WordPress w systemie Windows za pomocą WAMP.


Zainstaluj WordPress na WAMP

Dlaczego warto zainstalować WordPress w systemie Windows?

Lokalna instalacja WordPress na komputerze zapewnia środowisko testowe, które nie wpływa na twoją witrynę internetową lub blog. Instalacja WordPress na twoim komputerze jest również nazywana serwerem lokalnym lub hostem lokalnym.

Zwykle programiści WordPress używają lokalnej instalacji WordPress do rozwijania wtyczek i motywów. Początkujący użytkownicy mogą również instalować WordPress na swoich komputerach, aby uczyć się WordPress, testować nowy motyw WordPress i wtyczki oraz eksperymentować bez wpływu na działającą witrynę.

Uwaga: Jeśli instalujesz WordPress lokalnie w systemie Windows, jedyną osobą, która może zobaczyć tę witrynę, jesteś ty. Jeśli chcesz zrobić witrynę publiczną, musisz mieć nazwę domeny i hosting. Zalecamy postępowanie zgodnie z tym przewodnikiem, jak założyć blog WordPress.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak poprawnie zainstalować WordPress w systemie Windows za pomocą WAMP.

Co to jest WAMP?

WAMP, to kompilacja serwera WWW Apache, PHP i MySQL w pakiecie dla komputerów z systemem Windows.

Wszystkie są osobnym oprogramowaniem typu open source. Jednak instalacja ich osobno nie jest łatwa nawet dla doświadczonych użytkowników. Oprogramowanie takie jak WAMP pozwala łatwo je zainstalować i mieć działające środowisko lokalne w ciągu kilku minut.

Krok 1. Instalowanie WAMP na komputerze z systemem Windows

Uwaga: poniższy link przeniesie Cię do pobrania innego niż zrzut ekranu, gdy witryna WAMP jest zamknięta

Najpierw musisz pobrać oprogramowanie WAMP i zainstalować je na swoim komputerze. Wystarczy wejść na stronę WampServer i kliknąć przycisk „Zacznij korzystać z WampServer”.

Zacznij korzystać z wampserver

Nastąpi przejście do sekcji pobierania. Zobaczysz tutaj dwie wersje: WampServer 32 bity i WampServer 64 bity. Musisz wybrać wersję WampServer, która odpowiada typowi systemu operacyjnego komputera z systemem Windows.

Pobierz wampserver

Aby dowiedzieć się, czy używasz 32-bitowego, czy 64-bitowego systemu operacyjnego, przejdź do Panel sterowania »System i zabezpieczenia» System w twoim komputerze. Tam zobaczysz typ swojego systemu operacyjnego.

Znajdowanie typu systemu operacyjnego w Windows 10

Po pobraniu możesz kliknąć plik wykonania wampserver, aby uruchomić instalację. Upewnij się, że dokładnie postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie instalacji.

Zainstaluj WAMP

Podczas procesu instalacji musisz określić lokalizację przeglądarki internetowej. Domyślnie będzie to Internet Explorer. Możesz to zmienić na Google Chrome lub dowolną inną przeglądarkę, znajdując go w plikach programu na komputerze.

Po zainstalowaniu możesz uruchomić WampServer, aby kontynuować.

Krok 2. Konfigurowanie bazy danych dla lokalnej konfiguracji WordPress

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć pustą bazę danych MySQL. Po uruchomieniu WAMP w prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz zieloną ikonę WampServer wraz z innymi ikonami. Po prostu kliknij na niego, a następnie kliknij phpMyAdmin (aplikacja internetowa do zarządzania bazami danych MySQL).

Uwaga: Jeśli ikona WampServer jest czerwona lub żółta, oznacza to, że usługi (Apache, MySQL, PHP) nie są uruchomione. Musisz uruchomić usługi, klikając ikonę przed skonfigurowaniem bazy danych.

phpMyAdmin

Nastąpi przejście do ekranu logowania phpMyAdmin w przeglądarce internetowej. Po prostu wpisz nazwę użytkownika: korzeń i pozostaw pole hasła puste. Są to domyślne dane logowania do lokalnego hosta phpMyAdmin.

Zaloguj się phpMyAdmin

Kliknij przycisk „Idź”, aby kontynuować.

Po zalogowaniu należy kliknąć Bazy danych w phpmMyAdmin, aby utworzyć nową bazę danych dla WordPress. Poprosi Cię o wybranie nazwy nowej bazy danych (nazwaliśmy naszą test_db). Następnie kliknij przycisk „Utwórz”.

Utwórz bazę danych

Twoja baza danych jest gotowa, co oznacza, że ​​możesz teraz zainstalować WordPress na localhost.

Krok 3. Instalowanie WordPress w systemie Windows za pomocą WAMP

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać najnowszą wersję WordPress ze strony WordPress.org. Zostanie pobrany jako plik zip.

Pobierz WordPress

Musisz rozpakować plik zip i skopiować folder „wordpress”.

Wyodrębnij WordPress

Teraz musisz przejść do folderu, w którym zainstalowałeś WAMP.

W tym samouczku zainstalowaliśmy WAMP w C: \ wamp64, więc będziemy odnosić się do tego folderu w przyszłości. Pamiętaj jednak, że może to być inne dla Ciebie w zależności od miejsca zainstalowania programu.

Wklej folder „wordpress” do folderu C: \ wamp64 \ www.

Wklej folder WordPress na www

Możesz zmienić nazwę folderu „wordpress” na dowolne, na przykład mysite, testsite itp. Będzie to adres URL Twojej lokalnej witryny WordPress, więc pamiętaj, aby wybrać coś, co łatwo zapamiętasz..

Na potrzeby tego samouczka zmieniliśmy nazwę folderu z wordpress na mysite.

Następnie możesz otworzyć przeglądarkę internetową i przejść do http: // localhost / mysite /

Najpierw poprosi Cię o wybranie języka, a następnie wyświetli informacje o konfiguracji bazy danych. Po uważnym przeczytaniu, kliknij przycisk „Chodźmy”, aby kontynuować.

Informacje o bazie danych

Następnie musisz wprowadzić szczegóły bazy danych, takie jak nazwa bazy danych, nazwa użytkownika, hasło, host i prefiks tabeli.

Nazwą bazy danych będzie ta, którą wprowadziłeś w poprzednim kroku. W naszym przypadku nazwaliśmy to „test_db”. Nazwa użytkownika to „root” i możesz pozostawić puste pole hasła. Możesz także pozostawić hosta bazy danych i prefiks tabeli bez zmian.

Wprowadź dane bazy danych

Następnie kliknij przycisk „Prześlij”, a WordPress utworzy dla Ciebie plik konfiguracyjny w wewnętrznej bazie danych.

Na następnym ekranie zobaczysz komunikat informujący, że WordPress jest podłączony do bazy danych i możesz kontynuować instalację.

Śmiało i kliknij przycisk „Uruchom instalację”, aby kontynuować.

Uruchom instalację

Nastąpi przejście do ekranu powitalnego dla WordPress. Musisz dodać tytuł swojej nowej witryny WordPress, wybrać nazwę użytkownika administratora, wprowadzić silne hasło i podać adres e-mail administratora.

Gdy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Zainstaluj WordPress”.

Ekran powitalny dla WordPress

Po zakończeniu procesu instalacji zobaczysz komunikat o powodzeniu. W tle WordPress utworzył nowe tabele w bazie danych i jest gotowy do użycia.

Następnie możesz przejść do pulpitu WordPress, klikając przycisk „Zaloguj się”.

Przycisk logowania

Gratulacje, pomyślnie zainstalowałeś WordPress na komputerze z systemem Windows za pomocą WAMP.

Krok 4. Włączanie Pretty Permalinks w WAMP

Nowa wersja WordPress nie psuje Twojej witryny lokalnej po zmianie ustawienia permalinks.

Jeśli jednak nadal widzisz na swoich stronach błąd „nie znaleziono strony” po zmianie permalinków z Ustawienia »Permalinki w WordPress, a następnie postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat włączania niestandardowych bezpośrednich łączy w WAMP.

Krok 5. Rozwiązywanie problemów z WAMP

WAMP jest dość łatwy w użyciu nawet dla początkujących. Jeśli jednak nie możesz go uruchomić, pomocne będą następujące wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Naprawianie konfliktu Skype WAMP

Jeśli masz zainstalowany i uruchomiony Skype, WampServer może nie działać poprawnie z powodu konfliktu ze Skype. Konflikt jest spowodowany zarówno przez Apache, jak i Skype korzystający z tego samego portu 80. Istnieje prosty sposób rozwiązania tego problemu.

Otwórz Skype i przejdź do Narzędzia »Opcje. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego, stąd musisz kliknąć Zaawansowane, a następnie Połączenia.

Naprawianie konfliktu WAMP Skype

Usuń zaznaczenie pola wyboru Użyj portów 80 i 443 jako alternatywy dla połączeń przychodzących. Zapisz opcje i uruchom ponownie Skype.

Zainstaluj Visual C ++ Redistributable

WAMP wymaga Visual C ++ Redistributable dla Visual Studio 2012 do uruchomienia. Jeśli nie masz go zainstalowanego na komputerze, możesz go pobrać i zainstalować z witryny Microsoft.

Bonus: migracja z WAMP do Live

Napisaliśmy również osobny przewodnik na temat przenoszenia WordPress z lokalnego serwera WAMP na działającą witrynę. Mamy nadzieję, że okaże się to pomocne, gdy będziesz gotowy do wdrożenia lokalnej witryny do produkcji.

Posiadanie lokalnego środowiska serwerowego jest idealne do nauki i testowania. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz założyć blog WordPress, aby inni mogli go zobaczyć, nie musisz instalować WordPress na swoim komputerze. Musisz zainstalować WordPress na dostawcy hostingu WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zainstalować WordPress na Windows za pomocą WAMP. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat 18 najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić po zainstalowaniu WordPressa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me