Jak zmienić adresy URL witryny WordPress (krok po kroku)

Czy musisz zmienić adres URL WordPress? Bez względu na to, czy przechodzisz z HTTP na HTTPs, zmieniasz nazwę domeny, migrujesz z serwera lokalnego na działającą witrynę, czy przenosisz do subdomeny, musisz wiedzieć, jak zmienić adres URL witryny WordPress.


Adres WordPress i adres witryny to niezwykle ważne pola, ponieważ odnoszą się do adresu Twojej witryny w Internecie i lokalizacji plików witryny.

W tym artykule udostępnimy cztery różne sposoby łatwej zmiany adresów URL witryny WordPress (krok po kroku). Ten przewodnik będzie szczególnie przydatny, gdy naprawisz typowe błędy WordPress lub przeniesiesz witrynę WordPress.

Łatwo zmieniaj adresy URL witryny WordPress

Po co zmieniać adresy URL witryn WordPress?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować lub chcesz zmienić adres URL WordPress. Na przykład:

 • Konieczne może być zaktualizowanie adresów URL witryny podczas przenoszenia WordPress z lokalnego serwera na działającą witrynę.
 • Jeśli Twoja witryna WordPress została przeniesiona do nowej nazwy domeny, musisz zmienić adresy URL witryny, aby odzwierciedlić zmianę.
 • Jeśli przenosisz WordPress do innego katalogu, takiego jak usunięcie / wordpress / z adresu URL WordPress.
 • Będziesz także musiał to zmienić podczas przenoszenia WordPressa z HTTP na HTTPs.

Oprócz tego może być konieczna zmiana ustawień adresu WordPress, jeśli widzisz zbyt wiele błędów przekierowań w WordPress lub podczas rozwiązywania problemów z innym błędem WordPress.

Adres WordPress a adres strony

Zmieniając adres URL witryny WordPress, musisz zaktualizować dwa oddzielne ustawienia: Adres WordPress i Adres witryny.

Może to być mylące dla wielu początkujących, ponieważ nie wiedzą, jaka jest różnica między tymi dwoma ustawieniami.

Twój adres WordPress (URL) to adres, na którym przechowywane są pliki i foldery WordPress, w tym strony administracyjne, pliki multimedialne, wtyczki, motywy itp..

Twój adres witryny (URL) w WordPress jest publiczną częścią Twojej witryny. To, co wpisują użytkownicy, aby przejść do Twojej witryny. Jest to również link, który umieszczasz na wizytówkach.

Dla większości użytkowników adres WordPress i adres URL strony będą dokładnie tym samym linkiem.

Jednak w niektórych przypadkach duże firmy mogą hostować swoją witrynę WordPress na innym serwerze, ponieważ ich korporacyjna strona internetowa ma wiele innych aplikacji i chcą ustalić, gdzie hostowana jest każda aplikacja.

Ale dla większości użytkowników te dwa adresy URL WordPress muszą pozostać takie same.

Biorąc to pod uwagę, rzućmy okiem na to, jak łatwo zmienić adresy URL witryn WordPress. Pokażemy Ci następujące metody i możesz wybrać tę, która najlepiej Ci odpowiada.

  Gotowy? Zacznijmy.

  Metoda 1. Zmień adresy URL witryny WordPress z obszaru administracyjnego

  Ta metoda jest najłatwiejsza. Jeśli masz już dostęp do obszaru administracyjnego WordPress, zalecamy skorzystanie z tej metody.

  Po prostu zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do Ustawienia »Ogólne strona. Stąd możesz zmienić adresy URL witryny WordPress w opcjach „Adres WordPress” i „Adres strony”.

  Zmień adresy URL witryny WordPress w obszarze administracyjnym

  Adres WordPress i adres strony są zwykle tym samym adresem.

  Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany”, aby zapisać ustawienia. Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

  Metoda 2. Zmień adresy URL witryny WordPress za pomocą pliku functions.php

  Ta metoda jest zalecana dla użytkowników, którzy nie mogą uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego swojej witryny WordPress.

  Po prostu połącz się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP i przejdź do / wp-content / themes / your-theme-folder /.

  Edytuj plik funkcji WordPress

  Stąd musisz zlokalizować plik functions.php i edytować go za pomocą zwykłego edytora tekstowego, takiego jak Notatnik lub TextEdit.

  Następnie musisz dodać następujący kod na dole:

  update_option („siteurl”, „https://example.com”);
  update_option („home”, „https://example.com”);

  Nie zapomnij zastąpić https://example.com własnymi adresami URL witryny. Możesz teraz zapisać zmiany i przesłać plik z powrotem na swój hosting witryny za pomocą FTP.

  Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby sprawdzić, czy wszystko wróciło do normy.

  Zaletą tej metody jest to, że aktualizuje adresy URL witryn w bazie danych. WordPress aktualizuje opcję bazy danych dla adresów URL witryn za każdym razem, gdy plik funkcji jest ładowany.

  Gdy wszystko wróci do normy, nie zapomnij usunąć dwóch wierszy kodu z pliku funkcji WordPress.

  Metoda 3. Zmień adresy URL witryny WordPress przy użyciu pliku wp-config.php

  Ta metoda jest zalecana tylko wtedy, gdy nie masz pewności, który motyw WordPress chcesz edytować lub nie możesz znaleźć pliku functions.php.

  W przypadku tej metody dodasz adresy URL witryn do pliku konfiguracyjnego WordPress o nazwie wp-config.php. Ten plik znajduje się w folderze głównym witryny i zawiera ważne ustawienia WordPress.

  Po prostu połącz się z witryną za pomocą klienta FTP i edytuj plik wp-config. Musisz dodać następujący kod tuż nad linią: „To wszystko, przestań edytować! Miłego publikowania ”.

  zdefiniuj („WP_HOME”, „https://example.com”);
  zdefiniuj („WP_SITEURL”, „https://example.com”);

  Nie zapomnij zastąpić https://example.com własną nazwą domeny.

  Możesz teraz zapisać zmiany i przesłać je z powrotem na serwer. Następnie odwiedź swoją stronę internetową, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

  Metoda 4. Zmień adresy URL witryny WordPress w bazie danych za pomocą phpMyAdmin

  Innym sposobem aktualizacji adresów URL witryn WordPress jest zmiana ich bezpośrednio w bazie danych WordPress.

  Najpierw musisz wykonać kopię zapasową bazy danych WordPress. Ten krok jest naprawdę ważny i pomoże cofnąć zmiany w bazie danych na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

  Następnie musisz przejść do pulpitu nawigacyjnego swojego konta hostingowego i kliknąć ikonę phpMyAdmin w sekcji Bazy danych.

  Uwaga: Nasz zrzut ekranu pochodzi z Bluehost, ale większość innych firm hostingowych WordPress będzie również mogła edytować ustawienia bazy danych.

  phpMyAdmin

  Po kliknięciu łącza uruchomi się aplikacja phpMyAdmin, która zapewnia interfejs WWW do edycji baz danych MySQL. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz nasz przewodnik na temat zarządzania bazą danych WordPress za pomocą phpMyAdmin

  W interfejsie phpMyAdmin musisz kliknąć bazę danych WordPress w lewej kolumnie. Aplikacja będzie teraz wyświetlać tabele w bazie danych WordPress.

  Edytuj tabelę opcji

  Następnie przewiń w dół do tabeli opcji. Domyślnie prefiksem bazy danych jest wp_, ale ponieważ możesz zmienić prefiks bazy danych WordPress, zrzut ekranu może mieć inny prefiks.

  PhpMyAdmin wyświetli teraz wiersze w tabeli opcji. Musisz zlokalizować wiersze, w których nazwa_opcji to siteurl i home.

  Edytuj wartości siteurl i home

  Następnie kliknij ikonę ołówka po lewej stronie, aby edytować każdy wiersz i zmień wartość pola option_value na nowy adres URL witryny. Następnie kliknij mały przycisk Go w prawym dolnym rogu, aby zapisać zmiany w bazie danych.

  Edytuj wartość_opcji

  Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

  Często zadawane pytania (FAQ)

  Przez lata pomogliśmy setkom tysięcy użytkowników stworzyć stronę internetową WordPress, założyć blog lub sklep internetowy. W tym czasie odpowiedzieliśmy na wiele różnych pytań związanych ze zmianą adresów URL WordPress. Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

  Dlaczego moje pola Adres WordPress i Adres witryny są wyszarzone??

  Jeśli adres WordPress (URL) jest wyszarzony na stronie ustawień w obszarze administracyjnym, oznacza to, że adresy URL są zakodowane na stałe w pliku wp-config.php.

  Adres URL WordPress Wyszarzony

  Aby zmienić adres URL WordPress, musisz wykonać procedurę 3 w naszym artykule, aby edytować plik wp-config.php i odpowiednio zmienić adres URL.

  Jak odzyskać WordPress po zmianie adresu URL w ustawieniach?

  Czasami użytkownicy bez wiedzy technicznej mogą przypadkowo zmienić ustawienia adresu URL i adresu witryny WordPress w obszarze administracyjnym WordPress. Aby odzyskać po tym, będziesz musiał postępować zgodnie z naszym przewodnikiem powyżej, aby zmienić adresy URL WordPress z powrotem za pomocą functions.php, wp-config lub metody bazy danych.

  Czy istnieje wtyczka zmiany adresu URL WordPress, która może zbiorczo aktualizować adresy URL we wszystkich postach na blogu, stronach i innych obszarach treści?

  Tak, możesz użyć wtyczki Velvet Blues Update URLs lub wtyczki Better Search Replace.

  Po zmianie adresu URL WordPress potrzebny będzie sposób zbiorczej aktualizacji łączy poprzez posty, strony i inne obszary w bazie danych WordPress. Powyższe wtyczki to ogromna oszczędność czasu.

  Oprócz używania ich do aktualizacji adresów URL podczas przenoszenia stron internetowych, używamy ich również do różnych innych migracji platformy, takich jak przejście z WordPress.com do WordPress.org, Blogger do WordPress, Weebly do WordPress itp..

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci łatwo zmienić adresy URL witryny WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat wtyczek WordPress i dowiedzieć się, jak przyspieszyć WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me