Jak zrobić małą stronę internetową – krok po kroku (2020)

Czy chcesz stworzyć stronę internetową dla swojej małej firmy, aby znaleźć nowych klientów w Internecie? Tworzenie małej witryny internetowej stało się dość łatwe i możesz to zrobić samemu, bez zatrudniania programisty. W tym artykule pokażemy, jak łatwo zrobić witrynę dla małych firm (krok po kroku).


Tworzenie małej witryny internetowej

Krok 0. Przed utworzeniem witryny dla małych firm

W przeciwieństwie do dawnych czasów, budowa małej witryny internetowej stała się dość łatwa. Możesz zrobić to wszystko sam, nie znając żadnego kodowania ani nie zatrudniając programisty, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku.

Oto przegląd tego, czego się nauczysz:

 • Wybór nazwy domeny dla witryny małej firmy
 • Zakup hostingu strony internetowej
 • Instalowanie WordPress
 • Tworzenie konturu treści dla witryny małej firmy
 • Wybór szablonu do zmiany wyglądu witryny
 • Dodawanie dodatkowych funkcji za pomocą dodatków i rozszerzeń
 • Zasoby, aby uzyskać pomoc i poprawić swoje umiejętności WordPress

Która jest najlepszą platformą do stworzenia witryny dla małych firm?

Największym błędem, jaki popełniają większość początkujących, jest wybranie niewłaściwej platformy do założenia witryny biznesowej. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

WordPress to najpopularniejszy na świecie kreator stron internetowych. Obsługuje 32% wszystkich witryn internetowych, w tym miliony witryn małych firm na całym świecie.

Najlepszą rzeczą w WordPress jest to, że daje dostęp do tysięcy gotowych szablonów stron, rozszerzeń i dodatków. Możesz uczynić niemal każdą stronę internetową możliwą do wyobrażenia bez nauki kodowania.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak łatwo stworzyć witrynę małej firmy za pomocą WordPress z ograniczonym budżetem.

Krok 1. Co jest potrzebne do stworzenia witryny dla małych firm

Będziesz potrzebować następujących trzech elementów, aby stworzyć małą witrynę internetową.

 • Nazwa domeny – będzie to nazwa Twojej witryny, np. Wpbeginner.com
 • Hosting witryny – będzie to dom Twojej witryny i miejsce przechowywania wszystkich plików
 • 60 minut twojego czasu

Gotowy? Zaczynajmy.

Krok 2. Konfigurowanie strony internetowej dla małych firm

Dostępne są dwa rodzaje WordPress. WordPress.com, który jest rozwiązaniem hostowanym, a następnie WordPress.org jest również znany jako WordPress na własnym serwerze. Zobacz nasze pełne porównanie WordPress.com i WordPress.org, aby zrozumieć różnicę.

Będziemy używać hostowanego WordPress.org, ponieważ zapewni ci natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji WordPress od razu po wyjęciu z pudełka.

Następnie, aby utworzyć stronę internetową, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu WordPress.

Zalecamy użycie Bluehost do skonfigurowania witryny. Jest to jedna z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowany dostawca hostingu WordPress.

Zwykle za nazwę domeny zapłacisz 14,99 USD rocznie, a hosting witryn zaczyna się od 7,99 USD miesięcznie. To dużo pieniędzy, jeśli dopiero zaczynasz.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i 60% zniżki na hosting witryny. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

Dalej, kupmy nazwę domeny i hosting.

Krok 3. Wybór nazwy domeny dla swojej witryny dla małych firm

Najpierw musisz odwiedzić witrynę Bluehost w nowym oknie przeglądarki i kliknąć zielony przycisk „Rozpocznij teraz”.

Rozpoczęcie pracy z Bluehost

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie planu cenowego. Plany Basic i Plus to najpopularniejsze opcje wśród właścicieli małych firm.

Wybierz plan

Kliknij przycisk „Wybierz”, aby wybrać plan i przejść do następnego kroku.

Teraz zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny dla swojej witryny.

Wybór nazwy domeny dla swojej witryny

Wskazówki dotyczące znajdowania nazwy domeny dla witryny Twojej firmy

Nazwy domen mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny. Musisz poświęcić trochę czasu na wybranie idealnej nazwy domeny dla swojej firmy, ale nie zastanawiaj się nad tym.

  1. Trzymaj się wersji .com, ponieważ użytkownikom łatwiej jest zapamiętać (zobacz .com vs .net – co jest lepsze)
  2. Twoja nazwa domeny powinna być powiązana z Twoją firmą (na przykład stargardening.com)
  3. Jeśli preferowana nazwa domeny jest niedostępna, spróbuj dodać obok niej lokalizację geograficzną. Zwiększa to widoczność Twojej domeny w lokalnych wynikach wyszukiwania (na przykład stargardeninghouston.com)
  4. Niech będzie prosty, krótki i łatwy do wymówienia.

Potrzebujesz więcej pomocy? Zobacz nasz przewodnik na temat wyboru najlepszej nazwy domeny dla witryny firmy.

Setp 4. Instalowanie WordPress

Po wybraniu nazwy domeny zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie, takich jak nazwa, adres, adres e-mail itp.

Poniżej zobaczysz dodatkowe opcje hostingu, które możesz kupić. Nie zalecamy kupowania tych dodatków od razu, więc odznacz je. W razie potrzeby zawsze możesz je dodać później.

Odznacz dodatki hostingowe

Następnie musisz dodać informacje o płatności, aby dokończyć zakup.

Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu.

Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress i będziesz mógł zalogować się na swojej stronie WordPress bezpośrednio z pulpitu hostingowego.

Pulpit nawigacyjny hostingu Bluehost

Po zalogowaniu zobaczysz obszar administracyjny WordPress. Tutaj możesz zarządzać swoją witryną, zmieniać ustawienia i dodawać nowe treści.

Pulpit nawigacyjny WordPress

Krok 5. Tworzenie układu treści dla witryny małej firmy

Teraz, gdy masz zainstalowany WordPress, musisz utworzyć zarys zawartości swojej witryny. Dobre strony małych firm są proste i mają standardowy układ strony.

Po prostu idź do Strony »Dodaj nowe stronę, aby utworzyć nową stronę w WordPress.

Dodanie nowej strony w WordPress

Nie martw się w tej chwili o treść, tekst i obrazy. Wystarczy dodać prosty tytuł, trochę tekstu i kilka zdjęć. Zawsze możesz edytować te strony i w razie potrzeby dodawać więcej treści.

Oto niektóre z najczęściej używanych stron w układzie witryny dla małych firm.

    • Strona główna – To jest strona powitalna twojej witryny. Dodaj nazwę swojej firmy z wezwaniem do działania na swoich usługach / produktach lub stronie kontaktowej. Podaj krótki opis, dlaczego klienci powinni wybrać Ciebie.
    • O nas – Twoi klienci chcą dowiedzieć się więcej o osobach stojących za biznesem, zanim będą mogli podjąć decyzję. Utwórz stronę o nas, aby poinformować użytkowników, kim jesteś, jakie są Twoje wartości biznesowe i jakie masz odpowiednie doświadczenie w swojej branży.
    • Usługi / Produkty – Utwórz stronę z listą szczegółowych informacji o oferowanych usługach lub produktach. Dodaj nagłówek dla każdej usługi / produktu i podaj krótki opis. Możesz także dodać ceny lub poprosić użytkowników o kontakt w sprawie wyceny.
    • Skontaktuj się z nami – To jest strona, z którą użytkownicy będą musieli się skontaktować. Musisz dodać formularz kontaktowy, aby użytkownicy mogli skontaktować się z Tobą bezpośrednio. Ponadto możesz dodać adres fizyczny lub numer telefonu swojej firmy.

Ponadto w razie potrzeby możesz utworzyć więcej stron. Na przykład możesz utworzyć osobną stronę blogu, osobne strony dla każdej usługi lub produktu i wiele innych.

Krok 6. Wybór projektu witryny

Domyślnie WordPress jest wyposażony w podstawowy szablon, którego można użyć. Jeśli nie podoba Ci się domyślny motyw, możesz wybrać spośród tysięcy darmowych i płatnych motywów WordPress.

Możesz spojrzeć na nasz wybór najlepszych motywów WordPress dla witryn biznesowych. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi wyboru idealnego motywu WordPress dla swojej witryny.

Zalecamy poszukiwanie prostego projektu, który wygląda świetnie i ma wszystkie odpowiednie elementy.

Zwykle witryna firmy zawiera menu nawigacyjne. Strona główna zwykle zawiera wiadomość powitalną z przyciskiem wezwania do działania, po której następuje inna treść.

Przykład prostego projektu strony internetowej firmy

Po wybraniu motywu możesz go zainstalować. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku dla początkujących, w jaki sposób zainstalować motyw WordPress.

Każdy motyw WordPress ma inne ustawienia, aby dostosować jego wygląd. Wiele z tych opcji znajduje się pod Wygląd »Dostosuj strona w obszarze administracyjnym WordPress.

Dostosuj projekt swojej witryny w WordPress

Stąd możesz dodawać menu nawigacyjne, zmieniać kolory, dodawać lub usuwać różne sekcje i więcej. Gdy będziesz zadowolony z projektu, nie zapomnij kliknąć przycisku Opublikuj u góry, aby zapisać zmiany.

Jeśli nie możesz znaleźć motywu, który odpowiada Twoim potrzebom, możesz użyć jednego z popularnych przeciągnięć & upuść narzędzia do tworzenia stron dla WordPress, aby stworzyć niestandardowy projekt dla swoich potrzeb.

Zalecamy użycie motywu Beaver Builder lub Divi.

Krok 7. Używanie wtyczek WordPress do dodawania kolejnych funkcji

Dodawanie wtyczek WordPress

Wtyczki WordPress są jak aplikacje do Twojej witryny WordPress. Możesz je zainstalować, aby dodać nowe funkcje do swojej witryny, takie jak formularze kontaktowe, Google Analytics, suwaki i inne.

W samym katalogu wtyczek WordPress dostępnych jest ponad 50 000 darmowych wtyczek. Oznacza to, że bez względu na to, jaką funkcję chcesz dodać, istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz wtyczkę.

Poniżej znajdują się wtyczki, które instalujemy na każdej stronie:

    • WPForms Lite – Dodaj formularze kontaktowe do swojej witryny WordPress
    • Yoast SEO – Popraw SEO WordPress i uzyskaj większy ruch z Google
    • MonsterInsights (bezpłatny) – Pomaga w śledzeniu statystyk odwiedzających za pomocą Google Analytics
    • WP Super Cache – Poprawia szybkość Twojej witryny poprzez dodanie pamięci podręcznej
    • UpdraftPlus – darmowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress
    • Sucuri – bezpłatny skaner złośliwego oprogramowania do witryn internetowych

Potrzebujesz fajnych wtyczek do swojej witryny? Zobacz nasz wybór ekspertów niezbędnych wtyczek WordPress do witryn biznesowych.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Krok 8. Nauka WordPress

Teraz, gdy masz już witrynę WordPress, możesz zintensyfikować grę i dowiedzieć się więcej wskazówek, jak ulepszyć swoją witrynę.

WPBeginner to największa darmowa strona z zasobami WordPress na świecie. Poniżej znajdują się przydatne zasoby WordPress, które znajdziesz na WPBeginner, wszystkie z nich są całkowicie bezpłatne.

    • WPBeginner Blog – tutaj publikujemy nasze samouczki WordPress, instrukcje i przewodniki krok po kroku.
    • Filmy WPBeginner – Te filmy krok po kroku pomogą Ci nauczyć się WordPress SZYBKO.
    • – Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Subskrybuj nasz kanał YouTube z ponad 52 000 subskrybentami i ponad 7 milionami wyświetleń.
    • Słownik WPBeginner – najlepsze miejsce dla początkujących i pozwalające zapoznać się z językiem WordPress.
    • – Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
    • Oferty WPBeginner – ekskluzywne zniżki na produkty i usługi WordPress dla użytkowników WPBeginner.

Możesz także użyć Google, aby znaleźć odpowiedzi na WPBeginner, po prostu dodając „wpbeginner” na końcu wyszukiwanego hasła.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, skontaktuj się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego. Postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje pytanie lub skierować Cię we właściwym kierunku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak stworzyć witrynę małej firmy. Możesz także zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem SEO dla WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me