Ostateczny przewodnik po tworzeniu witryny członkowskiej WordPress

Czy chcesz zbudować stronę internetową dla członków? Przez długi czas właściciele witryn polegali wyłącznie na reklamach i dochodach partnerów, aby zarabiać na swoich treściach.


Witryna członkowska pozwala zarabiać w Internecie, umożliwiając użytkownikom płacenie za treści premium, funkcje i dostęp do społeczności.

Będziesz potrzebować platformy, która ma funkcje zarządzania użytkownikami, członkostwem, płatnościami itp. Na szczęście istnieją naprawdę świetne wtyczki członkostwa dla WordPress, które sprawiają, że jest to bardzo łatwe.

W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak łatwo utworzyć witrynę członkowską WordPress bez znajomości programowania.

Tworzenie strony członkowskiej WordPress

Czego potrzebujesz, aby założyć stronę internetową członkostwa WordPress?

W przeciwieństwie do 10 lat temu stworzenie strony internetowej jest obecnie dość łatwe. Ze wszystkich platform i twórców stron WordPress sprawia, że ​​najłatwiej jest zbudować własną stronę internetową dla członków i zacząć sprzedawać bez umiejętności technicznych.

Potrzebujesz trzech następujących rzeczy:

 1. Nazwa domeny. To będzie adres Twojej witryny (Przykład: wpbeginner.com).
 2. Konto hostingowe. Tutaj przechowywane są pliki Twojej witryny.
 3. Dodatek do członkostwa (przekształci zwykłą stronę internetową w platformę członkowską).

Możesz założyć w pełni funkcjonalną stronę członkowską z WordPress w mniej niż 30 minut, a my przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu.

Poniżej znajdują się kroki, które omówimy, aby pomóc Ci stworzyć silną stronę członkowską z WordPress.

  Gotowy? Zacznijmy.

  Krok 1. Rozpoczęcie pracy z witryną WordPress

  Aby utworzyć witrynę członkowską, musisz upewnić się, że korzystasz z właściwej platformy WordPress. Tak, istnieją dwa rodzaje WordPress.

  Zalecamy korzystanie z własnej wersji WordPress.org, ponieważ zapewnia ona nieograniczony dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji i narzędzi (zobacz pełne porównanie WordPress.com z WordPress.org).

  W przypadku własnej witryny WordPress potrzebujesz konta hostingowego WordPress, nazwy domeny i certyfikatu SSL.

  Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje około 14,99 USD / rok, hosting stron internetowych – 7,99 USD / miesiąc, a certyfikat SSL kosztuje około 69,99 USD / rok.

  Jeśli dopiero zaczynasz, te koszty początkowe mogą szybko wzrosnąć.

  Na szczęście mamy sposób, aby to naprawić.

  Bluehost, oficjalny dostawca hostingu rekomendowany przez WordPress, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL oraz zniżkę na hosting.

  Zasadniczo możesz uzyskać wszystkie powyższe za 2,75 USD miesięcznie.

  Uwaga: W WPBeginner wierzymy w pełną przejrzystość. Jeśli zarejestrujesz się w Bluehost za pomocą naszego linku polecającego, wówczas otrzymasz niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (w rzeczywistości zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz bezpłatną domenę + certyfikat SSL). Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecanie niemal każdej usługi hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których korzystamy osobiście i które dodadzą wartości naszym czytelnikom.

  Po zarejestrowaniu się w hostingu następnym krokiem jest instalacja WordPress. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku krok po kroku, jak założyć blog WordPress, a będziesz gotowy do działania w mgnieniu oka.

  Ponieważ Bluehost ma już wstępnie zainstalowany WordPress, możesz przejść do konfigurowania swojej witryny członkowskiej WordPress.

  Krok 2. Wybór wtyczki członkowskiej WordPress

  Istnieje wiele darmowych i płatnych wtyczek członkowskich WordPress, z których możesz korzystać. Jednak każdy z nich ma swoje zalety i wady. Mamy pełne porównanie najlepszych wtyczek członkowskich WordPress.

  Aby wybrać odpowiednią wtyczkę członkowską WordPress, musisz zdecydować, jaki rodzaj witryny członkowskiej chcesz zbudować i jakie funkcje będziesz potrzebować?

  Jeśli chcesz tylko zezwolić na rejestrację użytkownika w witrynie WordPress, możesz użyć WPForms. Jest to wtyczka konstruktora formularzy WordPress, która umożliwia łatwe tworzenie formularzy logowania i rejestracji użytkowników. Możesz nawet pozwolić użytkownikom na przesyłanie artykułów bez dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

  Z drugiej strony, jeśli chcesz sprzedawać subskrypcje, płatne treści lub cyfrowe pliki do pobrania, potrzebujesz bardziej niezawodnej wtyczki członkowskiej WordPress, takiej jak MemberPress.

  MemberPress jest wyposażony w zaawansowane funkcje członkostwa, które pozwalają akceptować płatności, tworzyć poziomy członkostwa, ograniczać dostęp na podstawie poziomów i nie tylko.

  Kolejnym możliwym scenariuszem może być sprzedaż kursów online. W takim przypadku potrzebujesz LearnDash, kompletnej wtyczki WordPress LMS ze wszystkimi funkcjami zarządzania uczeniem się.

  Możesz także zintegrować LearnDash z MemberPress, aby stworzyć potężną stronę internetową z kursami online i subskrypcjami członkostwa.

  To powiedziawszy, zacznijmy konfigurować stronę internetową dla członków WordPress.

  Krok 3. Konfigurowanie strony internetowej członkostwa WordPress

  Wybieramy MemberPress jako naszą wtyczkę, ponieważ ma wszystkie funkcje, o których wspomnieliśmy powyżej, i doskonale współpracuje z wtyczkami innych firm niezbędnymi do rozwoju Twojej firmy.

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę MemberPress. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

  Po aktywacji musisz odwiedzić MemberPress »Opcje strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

  Strona opcji MemberPress

  Krok 4. Dodaj metodę płatności

  Strona opcji jest podzielona na różne zakładki. Pierwszą rzeczą, którą musisz skonfigurować, jest bramka płatności, ponieważ pozwala ona akceptować płatności w witrynie członkowskiej.

  Możesz to zrobić, przechodząc do karty „Płatności”, a następnie wybierając bramę płatności.

  Płatności MemberPress

  MemberPress obsługuje PayPal (Standard, Express i Pro), Stripe i Authorize.net od razu po wyjęciu z pudełka. Musisz wybrać metodę płatności, którą chcesz skonfigurować, i podać wymagane poświadczenia.

  Możesz także dodać wiele metod płatności, klikając przycisk Dodaj, aby dodać inną metodę płatności.

  Zazwyczaj używamy dwóch opcji: Naszywka na karty kredytowe i PayPal jako dodatkowa opcja, ponieważ niektórzy użytkownicy wolą PayPal niż podawanie danych karty kredytowej.

  Nie zapomnij kliknąć przycisku „Opcje aktualizacji” u dołu strony, aby zapisać ustawienia.

  Krok 5. Tworzenie poziomów członkostwa

  Następnym krokiem jest stworzenie poziomów członkostwa, które użytkownicy mogą zakupić. Każdy poziom członkostwa może mieć różne plany cenowe, przywileje i dostęp. Możesz nawet mieć bezpłatny plan członkostwa.

  Aby utworzyć poziom członkostwa, musisz przejść do MemberPress »Członkostwa i kliknij przycisk „Dodaj nowy” u góry.

  Dodaj poziom członkostwa

  Na następnej stronie wprowadź tytuł tego konkretnego planu członkostwa, a następnie podaj szczegóły planu w edytorze postów.

  Będziesz musiał ustalić ceny i wygaśnięcia tego planu w sekcji warunków członkostwa.

  Plan członkostwa

  W powyższym przykładzie stworzyliśmy roczny plan członkostwa.

  Następnie przewiń w dół do pola opcji opcji członkostwa poniżej edytora postów. Tutaj możesz dostosować uprawnienia i opcje członkostwa dla tego konkretnego planu.

  Opcje członkostwa

  Gdy jesteś zadowolony z abonamentu, możesz kliknąć przycisk publikowania, aby go udostępnić.

  Kontynuuj i powtórz ten proces, aby utworzyć tyle potrzebnych planów członkostwa.

  Krok 6. Ogranicz dostęp do planów członkostwa

  Następnym krokiem jest wybranie treści, które będą dostępne dla różnych planów członkostwa w Twojej witrynie. MemberPress ułatwia kontrolę dostępu za pomocą „Reguł”.

  Możesz skonfigurować reguły, odwiedzając stronę MemberPress »Zasady i klikając przycisk Dodaj nowy u góry.

  Dodaj nowe reguły

  Strona edycji reguły pozwala wybrać różne warunki i powiązać je z planem członkostwa.

  Na przykład możesz wybrać całą zawartość, która pasuje do określonego tagu lub kategorii, aby była dostępna tylko dla członków z abonamentem srebrnym.

  Dodaj zestaw reguł do MemberPress

  Możesz także utworzyć bardziej szczegółowe reguły. Na przykład pojedynczy post lub strona, strony podrzędne lub określony adres URL.

  Poniżej edytora reguł zobaczysz opcje kapania i wygasania zawartości.

  Kroplówka pozwala stopniowo udostępniać treści użytkownikom, zamiast je od razu rozdawać. Opcja wygaśnięcia powoduje, że treść staje się niedostępna po określonym czasie.

  Jeśli nie masz pewności, pozostaw je niezaznaczone.

  Gdy będziesz zadowolony, kliknij przycisk „Zapisz regułę”, aby zapisać ustawienia reguł.

  Powtórz ten proces, aby w razie potrzeby utworzyć więcej reguł dla witryny członkowskiej.

  Krok 7. Dodawanie treści tylko dla członków

  MemberPress ułatwia tworzenie treści tylko dla członków za pomocą Reguł.

  W powyższym przykładzie utworzyliśmy regułę, która ogranicza całą treść oznaczoną jako płatna do ograniczenia. Teraz wszystko, co musimy zrobić, to stworzyć naszą płatną treść i dodać do niej płatny tag.

  Dodawanie treści tylko dla członków

  MemberPress dodaje także metabox „MemberPress Unauthorized Access” poniżej edytora postów. Dzięki temu możesz wybrać, co wylogowani użytkownicy (nie będący członkami) zobaczą, gdy osiągną tę zawartość.

  Ograniczone opcje treści

  Możesz użyć globalnych ustawień domyślnych lub pokazać fragmenty, formularz logowania lub niestandardową wiadomość.

  Po dodaniu treści tylko dla członków możesz ją opublikować. Gdy strona zostanie ponownie załadowana, zobaczysz komunikat o powodzeniu, że ta treść jest chroniona.

  Chroniona treść

  Krok 8. Utwórz stronę wyceny

  To jest strona, którą zobaczą Twoi użytkownicy, gdy chcą zarejestrować się w planie członkostwa. Na tej stronie użytkownicy będą mogli wybrać abonament, a następnie przejść do strony płatności.

  Użytkownicy, którzy spróbują uzyskać dostęp do zastrzeżonych lub płatnych obszarów witryny, również zostaną przekierowani na tę stronę.

  Możesz to skonfigurować, przechodząc do MemberPress »Grupy i klikając przycisk Dodaj nowy u góry.

  Tworzenie grupy

  Najpierw wprowadź tytuł strony planu grupowego. Będzie to także tytuł strony z planami, którą zobaczą użytkownicy.

  Następnie przejdź do metaboksu „Opcje grupy” i dodaj członkostwa, które chcesz wyświetlać na stronie.

  Opcje grupy cenowej

  Możesz także wybrać motyw dla tabeli cen. MemberPress zawiera kilka gotowych szablonów.

  Po spełnieniu warunku kliknij przycisk „Opublikuj”, aby upublicznić swój plan.

  Aby wyświetlić podgląd strony z cenami, kliknij link „Wyświetl grupę” po opublikowaniu.

  Strona cenowa

  Przekieruj użytkowników na stronę z cenami

  Teraz, gdy mamy już przygotowaną stronę z cenami, następnym krokiem jest przekierowanie nieautoryzowanych użytkowników na stronę z cenami.

  Aby to zrobić, najpierw musisz odwiedzić MemberPress »Grupy i skopiuj adres URL obok grupy utworzonej w poprzednim kroku.

  URL strony z cennikiem

  Następnie przejdź do MemberPress »Opcje i przewiń w dół do sekcji „Nieautoryzowany dostęp”.

  Musisz zaznaczyć pole „Przekieruj nieautoryzowanych użytkowników na określony adres URL”, a następnie wklej wcześniej skopiowany adres grupy.

  Przekieruj nieautoryzowanych użytkowników na stronę z cenami

  Kliknij przycisk „Opcje aktualizacji”, aby zapisać ustawienia.

  Teraz nieautoryzowani użytkownicy zostaną przekierowani na stronę planów cenowych, gdy spróbują uzyskać dostęp do obszaru tylko dla członków.

  Krok 9. Dodaj formularze rejestracji i logowania użytkownika

  Teraz, gdy masz już wszystko skonfigurowane, nadszedł czas, aby umożliwić użytkownikom łatwe odnalezienie Twojej witryny.

  Najpierw musisz dodać formularz logowania użytkownika, aby członkowie mogli zalogować się na swoje konta.

  Iść do Wygląd »Widżety i dodaj widżet „MemberPress login” do paska bocznego.

  Widżet logowania MemberPress

  Następnie dodamy link do strony z cenami do menu nawigacji, aby nowi użytkownicy mogli wybrać plan i zarejestrować się.

  Możesz to zrobić, odwiedzając stronę Wygląd »Menu strona w Twoim administratorze WordPress. W lewej kolumnie kliknij kartę Grupy, aby ją rozwinąć. Wyświetli grupę planów cenowych utworzoną wcześniej.

  Dodaj plany cenowe do menu

  Zaznacz pole obok strony z cenami, a następnie kliknij przycisk „Dodaj do menu”.

  Strona planu cenowego pojawi się teraz w prawej kolumnie. Możesz przeciągnąć i upuścić, aby zmienić jego pozycję w menu. Możesz go również edytować i zmienić tekst linku.

  Edytuj element menu

  Nie zapomnij kliknąć przycisku menu Zapisz, aby zapisać zmiany.

  Możesz teraz wylogować się z obszaru administracyjnego WordPress i odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć wszystko w akcji.

  Podgląd strony internetowej członkostwa

  Krok 10. Dostosowywanie szablonów e-mail członkowskich

  Twoja wtyczka członkowska WordPress wyśle ​​członkom kilka powiadomień e-mail. MemberPress pozwala łatwo edytować te e-maile i wprowadzać zmiany w celu uwzględnienia własnego brandingu.

  Po prostu idź do MemberPress »Opcje i kliknij kartę „E-maile”. Stąd możesz zarządzać powiadomieniami e-mail wysyłanymi przez MemberPress.

  Edycja powiadomień e-mail w MemberPress

  Zobaczysz wszystkie powiadomienia e-mail wysłane przez MemberPress do członków, a także do administratorów. Możesz kliknąć przycisk edycji, aby dostosować dowolne z tych powiadomień.

  Edytuj powiadomienia e-mail

  Możesz użyć prostego edytora tekstu do edycji wiadomości e-mail z podstawowymi opcjami formatowania i inteligentnymi tagami do wstawiania elementów dynamicznych, takich jak nazwy, nazwa użytkownika, poziom członkostwa i więcej.

  Upewnij się, że kliknąłeś przycisk „Wyślij test”, aby wysłać sobie kilka powiadomień testowych. Zapewni to, że MemberPress może wysyłać powiadomienia e-mail.

  Jeśli masz problemy z otrzymywaniem powiadomień e-mail, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z nie wysyłaniem wiadomości WordPress.

  Krok 11. Wyświetlanie raportów w celu powiększenia witryny członkostwa

  Aby rozwijać każdą firmę, potrzebujesz danych, aby podejmować świadome decyzje. MemberPress ma wbudowane raporty, które pokazują, jak radzi sobie Twoja strona członkowska.

  Po prostu przejdź do MemberPress »Raporty strona. Stąd możesz sortować raporty według danych miesięcznych, rocznych lub wszystkich danych czasowych.

  Raporty MemberPress

  Wyświetli liczbę aktywnych, nieaktywnych, bezpłatnych, płatnych i wszystkich członków. Pokaże także średnią wartość życia członka i inne dane. Możesz przewinąć poniżej, aby zobaczyć więcej wykresów i kliknąć datę, aby zobaczyć transakcje.

  Jednak najważniejszą miarą oceny sukcesu witryny członkowskiej jest zaangażowanie użytkowników.

  Do tego potrzebujesz Google Analytics. Pozwala zobaczyć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy i co robią, gdy są w Twojej witrynie.

  MonsterInsights, najpopularniejsza wtyczka Google Analytics do WordPress, oferuje pełną integrację MemberPress, która ułatwia włączenie ulepszonego śledzenia e-commerce dla MemberPress.

  Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat śledzenia zaangażowania użytkowników za pomocą Google Analytics w WordPress.

  Przeniesienie witryny członkostwa na wyższy poziom

  MemberPress to potężna wtyczka członkostwa WordPress. To pozwala łatwo rozbudować swoją stronę członkowską.

  Pięknie współpracuje z LearnDash, który pozwala łatwo tworzyć kursy i pozostawić sprzedawaną część MemberPress.

  Możesz także używać go razem z BuddyPress i bbPress.

  Oto kilka innych przydatnych zasobów, które pomogą Ci rozwinąć witrynę członkowską WordPress.

  • Niezbędne wtyczki WordPress – Nasz wybór ekspertów musi mieć wtyczki WordPress dla wszystkich witryn biznesowych.
  • Szybkość i wydajność WordPress – najlepszy przewodnik, jak przyspieszyć WordPress i zwiększyć wydajność.
  • Przewodnik po zabezpieczeniach WordPress – ten przewodnik krok po kroku pomoże poprawić bezpieczeństwo witryny WordPress.
  • Wybór idealnego motywu – przewodnik dla początkujących, w jaki sposób wybrać idealny motyw dla swojej witryny.
  • Typowe błędy WordPress – ostateczna lista typowych błędów WordPress i sposoby ich naprawy.

  To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci skonfigurować witrynę członkowską WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem SEO dla WordPress dla początkujących.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map