11 najlepších riešení Analytics pre používateľov WordPress

Hľadáte najlepšie analytické riešenia pre svoj web WordPress? Analytický nástroj vám umožňuje zistiť, koľko návštevníkov prichádza na váš web, odkiaľ prichádzajú a čo na vašom webe robia..


Mnoho začiatočníkov sa pri zakladaní novej webovej stránky alebo blogu spolieha na svoje najlepšie odhady. Nemusíte to robiť, keď môžete pomocou týchto analytických riešení zhromažďovať údaje a robiť informované rozhodnutia, aby ste rozšírili svoje podnikanie.

V tomto článku sme si vybrali najlepšie analytické riešenia pre používateľov WordPress. Pozrime sa na každú z nich a ich výhody a nevýhody.

Najlepšie analytické riešenia pre používateľov WordPress

Prečo potrebujete službu Analytics pre svoj web WordPress?

Analýza webových stránok vám pomôže získať podrobné informácie o návštevníkoch vašich webových stránok. Tu je niekoľko vecí, ktoré sa môžete dozvedieť z analýz svojich webových stránok:

 • Počet návštevníkov prichádzajúcich na váš web.
 • Ktoré zdroje vám odosielajú prenos. Napríklad vyhľadávacie nástroje, sociálne médiá, reklamy alebo odkazy na sprostredkovanie.
 • Aké sú vaše najobľúbenejšie stránky.
 • Čo robia používatelia, keď sú na vašom webe.

Dobré analytické riešenie WordPress predstavuje všetky tieto údaje v ľahko zrozumiteľnej správe. To vám umožní robiť informované rozhodnutia o vašich webových stránkach, čo vám v konečnom dôsledku pomôže získať väčšiu návštevnosť, zákazníkov a predaj.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na najlepšie analytické riešenia pre WordPress.

1. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights je najlepšie analytické riešenie pre váš web WordPress. Umožňuje vám ľahko nainštalovať službu Google Analytics do programu WordPress a zobrazuje užitočné prehľady na hlavnom paneli programu WordPress.

Pridá informačný panel so štatistikami webových stránok do vašej administratívnej oblasti WordPress, v ktorej sú uvedené najlepšie zdroje návštevnosti. MonsterInsights tiež zobrazuje články, stránky a ďalšie informácie s najlepším hodnotením, vďaka čomu môžete lepšie porozumieť správaniu používateľov a rozvíjať svoje podnikanie s dôverou.

Je tiež dodávaný so sledovaním elektronického obchodu, vďaka čomu je sledovanie služby WooCommerce v službe Google Analytics veľmi jednoduché. Tieto údaje môžete tiež použiť na zníženie opustenia košíka na svojom webe.

2. ExactMetrics

ExactMetrics

ExactMetrics (predtým Google Analytics Dashboard pre WP) je jedným z najlepších doplnkov Google Analytics pre WordPress. Mnoho začiatočníkov považuje prehľady služby Google Analytics za trochu zrozumiteľné. ExactMetrics uľahčuje ich pochopenie a zobrazuje krásne správy priamo v admin oblasti WordPress.

Zahŕňa demografické prehľady, vylepšené sledovanie odkazov, sledovanie pridružených odkazov, správy v reálnom čase a ďalšie.

3. Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics je najobľúbenejšie dostupné analytické riešenie. Je zadarmo a dá sa ľahko nainštalovať do WordPress pomocou vyššie uvedených doplnkov. Môžete ho však nainštalovať aj priamo pridaním kódu na svoje stránky.

Jediný účet môžete použiť na jeho inštaláciu na viacero webových stránok a na zobrazenie všetkých prehľadov pod jedným hlavným panelom.

Nielenže vám zobrazuje počet návštevníkov, ale pomocou pokročilých prehľadov môžete sledovať odkazy, vykonávať testy A / B, sledovať interakciu používateľov, získať prehľad o dopravnej situácii v reálnom čase a ďalšie.

4. Halda

halda

Halda je výkonný nástroj na analýzu webových stránok, ktorý vám umožňuje dôsledne zachytávať údaje pre každé kliknutie, klepnutie, zmenu, prejdenie prstom a zobrazenie stránky..

Dodáva sa s pokročilými údajmi o správaní, ktoré vám umožňujú podrobne analyzovať návštevnosť vašich webových stránok. Heap je určený pre ľudí, ktorí milujú údaje, analýzy a štatistiky. Umožňuje vytvárať vlastné prehľady, zobrazenia a sledovanie.

Na webových stránkach elektronického obchodu ponúka Heap pokročilé priraďovanie, optimalizáciu miery konverzie, rýchlejšie prehľady a sledovanie používateľov nielen pre akvizíciu, ale aj pre dlhodobú hodnotu..

5. Štatistika WP

Štatistický doplnok WP

Štatistika WP je analytický doplnok WordPress pre vaše stránky. Zobrazuje štatistiku sledovania pomocou jednoduchých grafov v admin oblasti WordPress.

Doplnok pomáha pri sledovaní presmerovaní z vyhľadávacích nástrojov, ako sú Google, Bing, Yahoo, Yandex a ďalšie. Roly používateľov môžete spravovať tak, aby sa tieto štatistiky zobrazovali na hlavnom paneli programu WordPress.

Štatistika WP vám umožňuje filtrovať údaje podľa verzií prehliadača, krajiny návštevníkov, kľúčových slov vyhľadávania, adries IP, stránok a ďalších. Môže tiež automaticky odosielať e-mailom správy pre všetky štatistiky.

Nevýhodou je, že ukladá všetky údaje na vašom webe WordPress. Po určitom čase to môže zvýšiť veľkosť zálohy programu WordPress.

6. Crazy Egg

Crazy Egg

Crazy Egg vám ukáže, kde vaši návštevníci klikajú na vaše stránky. Táto technológia sa nazýva tepelné mapovanie a umožňuje vám vizualizovať, ako vaši používatelia interagujú s vašimi webovými stránkami.

Okrem mapovania tepla zobrazuje aj to, ako ďaleko sa používatelia posúvajú na vašich stránkach, takže môžete analyzovať obsah svojich webových stránok. Ich nástroj Confetti umožňuje segmentovať kliknutia na sprostredkovania, zdroje, hľadané výrazy atď.

Ponúka testovací nástroj A / B na výber správnej farby, písma a obrázka na základe štatistík používateľov. Pomôže vám to pri akciách zameraných na údaje a pre vstupné stránky.

7. Mixpanel

Mixpanel

Mixpanel vám pomáha pridať sledovanie udalostí v reálnom čase pre vaše kampane. Je k dispozícii pre webové stránky aj pre mobilné aplikácie. Je dodávaný s výkonným zacielením na úrovni používateľa a pomáha vám budovať udržanie používateľa zasielaním push oznámení a e-mailov vašim používateľom.

Umožňuje vám tiež vytvárať zúženia na sledovanie zákazníkov a zvýšenie počtu konverzií. Ceny sú založené na krokoch, ktoré ľudia podnikajú na vašom webe / aplikácii, takže by to mohlo byť vyššie, ako ste očakávali.

8. Matomo

Matomo

Matomo (predtým Piwik) je bezplatné analytické riešenie s otvoreným zdrojom pre vaše webové stránky. Má tiež prémiovú verziu hostenú v cloude. Matomo ponúka informácie zamerané na používateľa, ochranu údajov, vlastné a rozsiahle analytické správy a ďalšie.

Môžete ho použiť na podnikovej úrovni. Tím podpory spoločnosti Matomo aktívne pomáha konfigurovať analytickú platformu na vašom webe. Má mobilnú aplikáciu, ktorá dokáže zobrazovať štatistické údaje vo vašom telefóne.

9. Woopra

Webové analytické riešenie Woopra pre WordPress

Woopra je ďalšie webové analytické riešenie, ktoré ponúka štatistiky v reálnom čase a sleduje používateľov na individuálnej úrovni. Zameriava sa na trendy zákazníkov, udržanie, segmentáciu a ďalšie.

Môžete vytvárať zúženia a sledovať, čo bráni používateľom v podniknutí krokov na vašom webe. Woopra má doplnok WordPress, ktorý uľahčuje integráciu.

10. StatCounter

StatCounter

Doplnok StatCounter vám umožňuje pripojiť vaše stránky WordPress k službe StatCounter. Je to služba počítadla štatistík webových stránok typu cloud, ktorá ponúka základnú štatistickú službu webových stránok.

Môžete vidieť ľahko sledovateľné prehľady svojich zdrojov návštevnosti, miest návštevníkov, prehliadačov a ďalších. Je ľahko ovládateľný, ale postráda pokročilé funkcie, ktoré získate z iných analytických riešení. Napríklad sledovanie elektronického obchodu, sledovanie pridružených odkazov, sledovanie cieľov a udalostí a ďalšie.

11. Jetpack

Jetpack od WordPress.com

Jetpack od WordPress.com zobrazuje základné štatistiky na paneli WordPress. Tento doplnok môžete použiť na ľubovoľnom webe WordPress s vlastným hosťovaním na sledovanie vašich návštevníkov.

Je to zadarmo na používanie a dobrá voľba pre malé blogy, ktoré ponúkajú jednoduché a ľahko zrozumiteľné dopravné správy. Na pripojenie webu k serverom WordPress.com a spustenie Jetpack na svojom webe budete potrebovať bezplatný účet WordPress.com.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie analytické riešenia pre WordPress. Môžete tiež navštíviť náš odborný výber najlepších nástrojov marketingu obsahu a doplnkov pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map