12 doplnkov vyhľadávania WordPress na zlepšenie vyhľadávania na stránkach

Chcete vylepšiť vyhľadávanie na stránkach WordPress? Všetci vieme, že predvolená funkcia vyhľadávania WordPress je dosť obmedzujúca. Existuje však niekoľko vyhľadávacích doplnkov WordPress, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť predvolené prostredie vyhľadávania. V tomto článku upozorníme na najlepšie vyhľadávacie doplnky a príručky WordPress na prispôsobenie a vylepšenie vyhľadávania na stránkach.


1. SearchWP

SearchWP

SearchWP je výkonný doplnok prispôsobeného vyhľadávania pre WordPress. Je veľmi jednoduché použitie a výsledky vyhľadávania sú relatívne presnejšie.

Umožňuje vyhľadávanie kľúčového slova v názve, obsahu stránky, obsahu, kategóriách, značkách, taxonómiách, výňatkoch a dokonca aj v komentároch. Algoritmus môžete ovládať priradením váhy každému typu obsahu od 1 do 10, pričom 10 je najvyšších.

Po aktivácii doplnok automaticky indexuje váš obsah a nahradí predvolenú funkciu vyhľadávania v WordPress. Podrobnejšie pokyny nájdete v našom článku o tom, ako zlepšiť vyhľadávanie WordPress pomocou SearchWP.

2. Pridanie taxonomického filtra do WordPress Search

Doplnok na vyhľadávanie WordPress založený na Ajaxe

Ak na triedenie obsahu používate kategórie, značky alebo inú vlastnú taxonómiu, pridaním filtra taxonómie do vyhľadávania môžete používateľom zúžiť výsledky..

Filter vyhľadávania dotazov Ajax WP vám umožňuje vytvárať vlastné vyhľadávacie formuláre WordPress so začiarkavacími políčkami pre taxonómiá, typy príspevkov a vlastné polia.

Na načítanie výsledkov využíva Ajax, takže pracuje naozaj rýchlo a poskytuje používateľom lepšiu skúsenosť. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš tutoriál o tom, ako pridať ajax taxonomy filter do vyhľadávania WordPress.

3. Swiftype Search

Vyhľadávací nástroj Swiftype pre WordPress

Switype je služba vyhľadávania na webe, ktorá je dodávaná s bezplatnou a platenou verziou. Ich doplnok WordPress nahrádza vaše predvolené vyhľadávanie WordPress pomocou Swiftype.

Swiftype indexuje vaše dokumenty a funguje tak rýchlejšie ako predvolené vyhľadávanie WordPress. Výsledky sú mimoriadne dôležité. Swiftype bude tiež ukladať vyhľadávania používateľov a ukáže vám, čo používatelia hľadali, na čo klikli, a ďalšie skvelé analýzy.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako vylepšiť vyhľadávanie WordPress. Pomocou vyhľadávania Swfitype nájdete pokyny krok za krokom.

4. Vlastné vyhľadávanie Google pre WordPress

Vlastné vyhľadávanie Google pre stránky WordPress

Pokiaľ ide o vyhľadávanie, Google je nepochybne kráľom. Dobrá vec je, že pre svoj web môžete vytvoriť vlastný vyhľadávací nástroj Google a integrovať ho do WordPress.

Nevýhodou je, že prichádza s osobnou značkou spoločnosti Google, čo nemusí byť také zlé, pretože používatelia už tejto značke dôverujú.

Máme sprievodcu krok za krokom o tom, ako pridať vyhľadávanie Google na web WordPress.

5. Vyhľadávanie podľa kategórie

Vyhľadajte doplnok pre kategóriu WordPress

Doplnok Wise Search kategórie umožňuje pridať kategóriu rozbaľovacej ponuky do vyhľadávania WordPress. Používatelia môžu obmedziť vyhľadávanie na konkrétnu kategóriu, aby zúžili výsledky. Doplnok tiež umožňuje vylúčiť kategórie z vyhľadávania a môžete ho ľahko pridať pomocou miniaplikácie na bočnom paneli.

Prezrite si náš článok o tom, ako vyhľadávať podľa kategórie vo WordPress.

6. Zvýraznite hľadané výrazy

Zvýraznenie hľadaných výrazov vo výsledkoch vyhľadávania WordPress

Zvýraznenie hľadaných výrazov na stránke s výsledkami môže pomôcť zlepšiť dojem používateľa. Zvyšuje to tiež pravdepodobnosť, že nájdu to, čo hľadajú.

Ak používate predvolené vyhľadávanie WordPress, môžete to ľahko implementovať úpravou šablóny výsledkov vyhľadávania v podradenej téme. Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako zvýrazniť hľadané výrazy vo výsledkoch vyhľadávania WordPress.

7. Zobrazte hľadaný výraz a počet výsledkov vo WordPress

Zobrazenie počtu hľadaných výrazov a výsledkov vo vyhľadávaní WordPress

Úpravou šablóny search.php vášho motívu alebo podriadeného motívu môžete urobiť niekoľko vecí. Jednou z týchto vecí je ukázať používateľom hľadaný výraz a počet výsledkov. Stačí pridať tento kód do šablóny search.php.

Výsledok hľadania pre <?Počet vyhľadávaní * / $ allsearch = &nový WP_Query ("s = $ y&showposts = -1"); $ key = wp_specialchars ($ s, 1); $ count = $ allsearch->POST_COUNT; _E ( ”); _E ( ”); echo $ key; _E ( ”); _e (‘-‘); počet echo $. ”; _E ( ‘predmety’); wp_reset_query (); ?>

Tento kód jednoducho zobrazí hľadaný výraz a počet nájdených výsledkov. Môžete použiť triedu CSS .search-terms na zvýraznenie hľadaných výrazov pomocou CSS.

8. Vytvorte formulár rozšíreného vyhľadávania pre vlastné typy príspevkov

Pokročilý vlastný vyhľadávací formulár WordPress pre typy príspevkov

Vlastné typy príspevkov vám umožňujú pridať na váš web WordPress rôzne typy obsahu. Napríklad vo WPBeginner používame vlastné typy príspevkov pre sekcie Slovník a ponuky.

Mnoho webových stránok WordPress má vlastné typy príspevkov pre produkty, recenzie, recepty atď. Predvolené vyhľadávanie WordPress však pri spracovávaní typov príspevkov nie je veľmi dobré. Nebolo by pekné, keby ste mali vyhľadávací formulár, v ktorom môžu používatelia jednoducho skontrolovať, aký typ príspevku chcú vyhľadávať a zúžiť jeho výsledky.?

Máme podrobný návod, ako vytvoriť formulár rozšíreného vyhľadávania vo WordPress pre vlastné typy príspevkov.

9. Jednoducho vylúčiť

Vylúčte konkrétny obsah z vlastného vyhľadávania WordPress

Niekedy možno budete chcieť vylúčiť konkrétny obsah z výsledkov vyhľadávania. Simply Exclude je doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje vylúčiť obsah na základe zvolených kritérií.

Môžete napríklad vylúčiť všetky označené príspevky alebo všetky príspevky v kategórii ukážky atď. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako vylúčiť konkrétne stránky, autorov a ďalšie položky z vyhľadávania WordPress..

10. Používanie viacerých vyhľadávacích formulárov v WordPress

Predvolené vyhľadávanie WordPress môže byť zbytočné, ale s malými vylepšeniami ho možno dosť vylepšiť.

Skôr sme sa zmienili o vytvorení vyhľadávacieho formulára pre vlastné typy príspevkov. Čo ak by ste však chceli zobraziť rôzne vyhľadávacie formuláre na rôznych stránkach? Ako sa vám zobrazuje viac ako jeden vyhľadávací formulár vo WordPress?

To možno ľahko dosiahnuť vytvorením rôznych formulárov vyhľadávania a šablón výsledkov vyhľadávania s rôznymi dopytmi. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako používať viac vyhľadávacích formulárov vo WordPress, kde nájdete podrobné pokyny.

11. Pridanie vyhľadávacieho formulára do príspevku WordPress

Niekedy možno budete chcieť do formulára alebo stránky pridať vyhľadávací formulár, ktorý používateľov povzbudí k vyhľadávaniu obsahu na vašich stránkach. Predvolený vyhľadávací formulár WordPress je obyčajný formulár HTML. Ak však chcete do svojich príspevkov alebo stránok pridať vyhľadávací formulár, HTML bude WordPress odstránené.

Toto je možné vyriešiť vytvorením jednoduchého skráteného kódu, ktorý zobrazí vyhľadávací formulár a následným použitím skráteného kódu vo vašom príspevku alebo stránke. Stačí pridať tento kód do súboru features.php témy alebo do doplnku pre konkrétnu lokalitu.

add_shortcode (‘wpbsearch’, ‘get_search_form’);

Použite skratku [wpbsearch] na zobrazenie vyhľadávacieho formulára vo vašom príspevku / stránkach. Podrobnejšie pokyny nájdete v našom tutoriále o tom, ako pridať vyhľadávací formulár do svojho príspevku pomocou vyhľadávacieho kódu WordPress. Pomocou tejto metódy môžete tiež pridať vlastný vyhľadávací formulár WordPress.

12. Pridajte hlasové vyhľadávanie do WordPress

Ukážka hlasového vyhľadávania vo WordPress

Ak máte smartphone, pravdepodobne ste oboznámení s hlasovým vyhľadávaním pomocou Siri, Asistenta Google alebo Cortany. Nebolo by pekné, keby ste na svoje stránky WordPress mohli priniesť funkciu hlasového vyhľadávania? Teraz môžete.

Doplnok Hlasové vyhľadávanie WordPress vám umožňuje pridať možnosti hlasového vyhľadávania do vyhľadávacieho formulára WordPress.

Prečítajte si náš článok o tom, ako pridať hlasové vyhľadávanie vo WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vylepšiť vyhľadávanie v systéme WordPress. Môžete tiež vyskúšať najlepšie nástroje a doplnky WordPress pre pridružených obchodníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map