15 najlepších a najpopulárnejších platforiem CMS v roku 2020 (porovnané)

Zaujíma vás, akú platformu CMS použiť na vytvorenie svojej webovej stránky?


Platforma CMS (Content Management System) vám umožňuje ľahko vytvoriť webovú stránku bez pochopenia akéhokoľvek kódu (aspoň pre väčšinu z nich). K dispozícii je veľa možností CMS, čo znamená, že by ste mohli mať problémy s výberom najlepšieho CMS pre svoje potreby.

V tomto článku vám vysvetlíme, prečo je také dôležité zvoliť správnu platformu CMS pre váš web. Spolu s porovnaním zdieľame aj naše najlepšie tipy na najlepšie platformy CMS.

Najlepšie porovnané platformy CMS

Čo je platforma CMS?

Platforma CMS (platforma systému na správu obsahu) je softvér, ktorý vám umožňuje ľahko spravovať obsah a vytvárať webové stránky.

Spravidla sú webové stránky napísané v programovacích jazykoch HTML, JavaScript a CSS. Ak by ste vytvorili webovú stránku bez platformy CMS, museli by ste sa naučiť tieto jazyky a napísať veľa kódu.

Platformy CMS tento problém riešia tak, že vám umožňujú vytvoriť webovú stránku bez toho, aby ste museli písať kód alebo sa učiť programovať.

Ak však, samozrejme, hľadáte redakčný systém vhodný pre vývojárov, čo znamená, že už viete, ako kódovať.

Ako si vybrať najlepšiu platformu CMS pre vaše webové stránky

Existuje veľa rôznych platforiem CMS, ktorá z nich by ste teda mali zvoliť? Predtým, ako prejdeme na naše porovnanie platformy CMS, tu by ste mali hľadať dobré CMS.

Jednoduchosť použitia

Chcete redakčný systém, ktorý vám uľahčí vytváranie a úpravu obsahu. To často znamená mať rozhranie drag and drop, takže na svoje stránky môžete pridať rôzne prvky.

Po zverejnení by malo byť pre vás rýchle a jednoduché vykonať zmeny v obsahu svojho webu.

Dizajnové možnosti

Váš softvér CMS by vám mal ponúkať veľa šablón dizajnu webových stránok, z ktorých si môžete vybrať. Mal by vám tiež umožniť ľahko prispôsobiť tieto návrhy vašim vlastným požiadavkám (ideálne bez písania kódu).

Prenosnosť údajov

Skvelá platforma CMS by mala obsahovať nástroje na jednoduché exportovanie údajov a ich presunutie inde.

Napríklad sa môžete neskôr rozhodnúť zvoliť inú platformu alebo inú hostingovú spoločnosť. Prenosnosť údajov vám uľahčuje pohyb s úplnou slobodou.

Rozšírenia a doplnky

Nie všetky webové stránky sú rovnaké. To je dôvod, prečo je nemožné pre akúkoľvek platformu CMS prísť so všetkými funkciami, ktoré by spĺňali požiadavky na každú webovú stránku.

Tento problém vyriešia rozšírenia a doplnky. Jedná sa o samostatný softvér, ktorý môžete jednoducho nainštalovať do svojho softvéru CMS, aby ste rozšírili jeho funkcie av prípade potreby pridali nové. Predstavte si ich ako aplikácie pre svoju platformu CMS.

Možnosti pomoci a podpory

Aj keď cieľom platforiem CMS je čo najjednoduchšie vytvoriť webovú stránku, stále máte nejaké otázky. Zistite, ktorá pomoc a podpora sú k dispozícii, ak uviaznete.

Niektorí poskytovatelia CMS budú mať hrsť často kladených otázok a tím zákazníckych služieb, ktorí reagujú bolestne pomaly. Iní budú mať veľkú podpornú komunitu, ktorá vám môže pomôcť kedykoľvek počas dňa alebo v noci.

Koľko to stojí?

Niektoré platformy CMS sú úplne zadarmo. Iní účtujú mesačný poplatok. Dokonca aj s bezplatnými platformami CMS budete často musieť platiť za rozšírenia, návrhy a / alebo služby webhostingu tretích strán.

Pokúste sa pred výberom CMS zistiť čo najviac o cenách, takže nemáte žiadne nepríjemné prekvapenia..

S ohľadom na tieto veci sa pozrime na najlepšie platformy CMS, z ktorých si môžete vybrať.

1. WordPress.org

Predná strana WordPress.org

WordPress.org je našou najlepšou voľbou pre najlepšiu platformu CMS. Je to najpopulárnejší softvér CMS na svete a má okolo 35% všetkých webových stránok na internete.

Je dôležité nezamieňať si WordPress.org s WordPress.com. WordPress.org je bezplatný redakčný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre blogovanie. Teraz ho však používajú najrôznejšie weby / internetové obchody. WordPress.com je platforma na hosťovanie blogov.

Ak si nie ste istí rozdielom medzi nimi, pozrite si naše podrobné porovnanie stránok WordPress.org a WordPress.com.

Poznámka: Keď hovoríme o WordPress na WPBeginner, máme na mysli WordPress.org. Tam, kde je to vhodné, špecifikujeme WordPress.com.

Svoju stránku WordPress musíte hostiť sami, čo znamená nájsť vhodného poskytovateľa hostingu WordPress.

Pros

 • WordPress vám ponúka flexibilitu a slobodu pri vytváraní akéhokoľvek druhu webovej stránky (internetový obchod, aukčný server, členský web atď.).
 • Nevyžaduje si žiadne technické zručnosti ani znalosti kódovania. Editor blokov WordPress uľahčuje vytváranie skvelo vyzerajúcich stránok na vašom webe.
 • Máte úplnú slobodu zarábať peniaze online zo svojich webových stránok ľubovoľným spôsobom.
 • K dispozícii sú tisíce tém a doplnkov WordPress, platených aj bezplatných. Vďaka tomu môžete na svoj web pridať rôzne užitočné doplnky, ako sú kontaktné formuláre, fotogalérie a mnoho ďalšieho.
 • WordPress je skutočne dobre navrhnutý pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO). Vytváranie adries URL, kategórií a značiek pre vaše príspevky pre SEO je ľahké. Môžete si tiež vybrať z množstva doplnkov SEO, ktoré vám pomôžu robiť viac.
 • V okolí WordPress existuje obrovská a podporná komunita, pretože ide o redakčný systém s otvoreným zdrojom. Môžete sa pripojiť k skupinám, ako je skupina WPBeginner Engage Facebook, a získať pomoc s akýmikoľvek problémami, na ktoré narazíte.
 • WordPress ponúka veľa rozšíriteľnosti, čo z neho robí ideálnu platformu CMS pre začiatočníkov aj vývojárov..
 • WordPress vám umožňuje sťahovať všetok váš obsah vo formáte XML, takže ak sa tak rozhodnete, v budúcnosti bude ľahšie prejsť na iný systém..

Zápory

 • Budete musieť nastaviť svoj hosting a názov domény a budete zodpovední za správu vecí, ako sú zabezpečenie a zálohy.
 • Pretože program WordPress ponúka toľko možností a toľko flexibility, môže sa stať, že keď začnete, bude to trochu skľučujúce. To je dôvod, prečo mnoho začiatočníkov používa drag & skryť doplnky pre tvorbu stránok pre WordPress.

stanovenie ceny

Samotné WordPress nestojí nič. Budete však potrebovať doménové meno (okolo 9 – 15 dolárov ročne) a hostingový účet s webovým hostiteľom, ktorý dokáže spúšťať WordPress (zvyčajne od 7,99 $ mesačne).

Máme špeciálnu dohodu s Bluehost, kde môžete získať hosting WordPress za pouhých 2,75 dolárov mesačne, čo zahŕňa bezplatnú doménu a SSL zadarmo.

Ak potrebujete pomoc so spustením stránky WordPress, prečítajte si nášho sprievodcu krokom krok za krokom, ako vytvoriť webovú stránku.

2. Joomla

Predná strana Joomla

Joomla je ďalšia populárna bezplatná platforma CMS s otvoreným zdrojom, ktorá je dodávaná s množstvom rôznych šablón a rozšírení. Môžete ho používať zadarmo, ale budete potrebovať hosting a názov domény.

Prvýkrát bol vydaný v roku 2005, tak ako WordPress to bude už roky. Joomla je nabitý funkciami a mnoho webových hostiteľov ponúka inštaláciu jedným kliknutím. Je to však skutočne ideálna platforma CMS pre vývojárov a skúsených tvorcov webových stránok, takže to nie je tak dobrá voľba pre začiatočníkov..

Pros

 • Joomla vám dáva veľa flexibility a veľa možností. Je to dobrá voľba, ak staviate niečo komplikované alebo zakázané.
 • Aj keď je Joomla obzvlášť užitočná pre vývojárov, môžete ju stále používať, aj keď sa nechcete dotknúť riadku kódu. Úpravy obsahu je jednoduché.
 • Podobne ako WordPress je Joomla otvoreným zdrojom a ak sa vám zasekne, je k dispozícii veľa podpory komunity.
 • Joomla môžete použiť na spustenie obchodu s elektronickým obchodom, pretože sú k dispozícii rozšírenia.

Zápory

 • Aj fanúšikovia Joomly pripustia, že to môže byť dosť zložité. V závislosti od toho, čo s tým chcete robiť, možno budete musieť najať vývojára, aby vám pomohol.
 • Pre ďalšie rozšírenia nie je veľa možností. Ak ste zvyknutí na redakčný systém, ako je WordPress, ktorý má tisíce dostupných tém a doplnkov, ktoré rozširujú základné funkcie, môže vás Joomla sklamať..
 • Ak máte nainštalovaných veľa rôznych rozšírení a modulov, môžu nastať určité problémy s kompatibilitou.

stanovenie ceny

Samotný Joomla je zadarmo, aj keď budete musieť zaplatiť za doménové meno a webhosting, ktorý podporuje Joomla. SiteGround je tu dobrá voľba, pretože majú špecifické Joomla hostingové plány s množstvom užitočných funkcií.

Možno sa vám zdá, že za niektoré rozšírenia platíte, aby ste na svoj web pridali ďalšie funkcie. Možno budete chcieť aj rozpočet na získanie pomoci od vývojára v závislosti od toho, čo sa snažíte dosiahnuť.

3. Drupal

Predná strana Drupalu

Drupal je ďalšia platforma CMS s otvoreným zdrojom. Je to redakčný systém za niektorými hlavnými webovými stránkami, vrátane stránky The Economist a množstva univerzitných stránok.

Drupal je dobrou voľbou pre vývojárov alebo pre ľudí, ktorí si môžu najať vývojára. Je to obzvlášť dobré, ak sa snažíte vytvoriť vysoko prispôsobenú webovú stránku, ktorá musí spracovať veľké množstvo údajov.

Na serveri SiteGround môžete hostiť web Drupal. Poskytujú bezplatnú inštaláciu a môžu vám dokonca pomôcť pri prevode existujúceho webu Drupal.

Pros:

 • Pridanie obsahu na server Drupal je jednoduché. Vlastné typy obsahu sú flexibilné a ponúkajú veľa možností.
 • Existuje veľa rôznych modulov, ktoré môžete pridať na svoje stránky (tieto fungujú ako doplnky WordPress).
 • Podpora je k dispozícii prostredníctvom možností podpory komunity podobných iným populárnym platformám ako Joomla a WordPress
 • Správa používateľov je jednoduchá, so zabudovaným systémom, kde môžete vytvárať nové role a špecifikovať ich oprávnenia.

Zápory:

 • S programom Drupal môže byť zložité zistiť, ako zmeniť vzhľad svojich stránok alebo pridať doplnky. Nie je to určite také začiatočnícke ako WordPress.
 • Väčšina webových stránok Drupal má veľmi prispôsobenú tému vytvorenú vývojárom, čo môže byť veľmi drahé.

4. WooCommerce

Predná strana WooCommerce

WooCommerce je najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu na svete. Je to skutočne flexibilné a ľahko sa spravuje.

WooCommerce nie je technicky samotná platforma CMS. Namiesto toho beží ako doplnok na WordPress, takže na inštaláciu WooCommerce budete musieť mať na svojom webe WordPress..

Keby to však bola platforma CMS, podľa W3Techs by mala 5,8% podiel na trhu. Je to percento všetkých webových stránok na svete, ktoré ich používajú.

Pros

 • WooCommerce je k dispozícii ako bezplatný softvér, ale na začatie budete potrebovať hosting a doménové meno WooCommerce.
 • K dispozícii je veľa tém WooCommerce, vďaka čomu je skutočne ľahké zaistiť, aby vaše stránky vyzerali presne, ako chcete.
 • WooCommerce má veľa dostupných rozšírení (známych ako pluginy WooCommerce), ktoré vám umožňujú pridať ďalšie funkcie na vaše stránky.
 • Fyzické alebo digitálne produkty môžete predávať pomocou služby WooCommerce. Môžete dokonca predávať pridružené produkty prostredníctvom pridružených odkazov.
 • Svoj inventár môžete úplne spravovať prostredníctvom WooCommerce, vďaka čomu je ľahké sledovať, čo máte na sklade.
 • WooCommerce je štandardne dodávaná s platbami PayPal a Stripe. Môžete tiež pridať akékoľvek ďalšie platobné brány prostredníctvom rozšírení a doplnkov.

Zápory

 • Vo WooCommerce je veľa rôznych možností, ktoré môžu byť trochu skľučujúce, keď ste nový v nastavovaní webových stránok..
 • WooCommerce technicky spolupracuje s akoukoľvek témou WordPress, ale pre lepšiu podporu môžete chcieť držať tém vytvorených špeciálne pre WooCommerce..

stanovenie ceny

Samotný doplnok WooCommerce je zadarmo, ale možno budete musieť za svoj internetový obchod zaplatiť ďalšie doplnky a rozšírenia.

Budete tiež musieť zaplatiť za doménové meno a účet webhostingu. Bluehost je skvelý webový hostiteľ, ktorý pre vás vyberie, keď pre vás nainštaluje WooCommerce a tému Storefront.

5. BigCommerce

Úvodná stránka BigCommerce

BigCommerce je plne hosťovaná platforma elektronického obchodu, ktorá sa niekedy nazýva platforma typu všetko v jednom. Ak ste začiatočník, je ľahké začať.

BigCommerce hostí vaše stránky za vás, ako aj poskytuje samotnú skutočnú platformu CMS. Zaoberá sa tiež zabezpečením a zálohami za vás.

Pros

 • K dispozícii je skúšobný plán, aby ste mohli spoločnosť BigCommerce vyskúšať ešte predtým, ako sa k nej zaviažete.
 • Môžete použiť bezplatný názov domény od spoločnosti BigCommerce, ktorý bude vyzerať niečo ako mystore.mybigcommerce.com, alebo môžete zaplatiť za vlastný názov domény..
 • Prostredníctvom služby BigCommerce môžete uskutočňovať platby rôznymi spôsobmi. Zákazníci môžu používať digitálne peňaženky, ako sú PayPal, Apple Pay a Amazon Pay, alebo môžu platiť kreditnou alebo debetnou kartou.
 • BigCommerce má možnosti podpory, ku ktorým máte priamy prístup z hlavného panela 24/7. Medzi ne patrí live chat, e-mail, telefonická podpora, podpora komunity a ďalšie.
 • Ak chcete, môžete použiť BigCommerce s WordPress, čo vám môže poskytnúť to najlepšie z oboch platforiem CMS.

Zápory

 • BigCommerce vám nedáva toľko kontroly nad vašim obchodom ako WooCommerce. Existujú obmedzené témy a integrácie, ktoré vám môžu zabrániť v používaní služby tretej strany na rozvoj vášho podnikania.
 • Keď váš predaj dosiahne určitú hranicu za rok, automaticky sa presuniete na ďalšiu úroveň cenového plánu. To môže byť pre vás ťažké, ak máte veľa výdavkov.

stanovenie ceny

Ak chcete používať službu BigCommerce, musíte platiť mesačné predplatné, čo znamená, že nie je tak nákladovo efektívne ako niektoré iné riešenia. So všetkými plánmi môžete ušetriť trochu peňazí tým, že budete platiť vopred vopred namiesto mesačných platieb.

Najlacnejší cenový plán Standard je 29,95 USD mesačne, a to až za 50 000 dolárov ročne. Najdôležitejšou je Pro plán za 249,85 dolárov mesačne, ktorý vás pokryje až 400 000 predajmi. Potom budete musieť získať vlastný podnikový plán.

6. Shopify

Úvodná strana služby Shopify

Shopify je ďalšia hostená platforma CMS typu všetko v jednom. Nebudete musieť kupovať hosting, inštalovať žiadny softvér ani spravovať veci, ako sú aktualizácie a zálohy.

Má priame rozhranie drag and drop. Podporuje predaj v obchode, čo je skvelé, ak máte kamenný obchod aj internetový obchod.

Pros

 • Kreditné a debetné karty môžete prijímať prostredníctvom integrovaného platobného riešenia spoločnosti Shopify, ktorým je Shopify Payments. PayPal je tiež jedným z predvolených poskytovateľov platieb v službe Shopify.
 • V službe Shopify je k dispozícii veľa rozšírení a tém. Môžete si kúpiť aplikácie Shopify tretích strán, ktoré vám umožňujú pridať do svojho online obchodu najrôznejšie funkcie.
 • Nemusíte inovovať, ak zarobíte z predaja určitú sumu v dolároch, ako to robíte pri BigCommerce.
 • Služba Shopify má nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu, telefónu a dokonca aj Twitteru. K dispozícii je tiež veľa dokumentácie (vrátane písomných sprievodcov a videonávodov) plus online fóra.

Zápory

 • Vaše náklady môžu skončiť dosť vysoké, najmä ak chcete do svojho obchodu pridať veľa aplikácií tretích strán.
 • Možno zistíte, že chcete pridať funkcie, ktoré jednoducho nie sú k dispozícii: Aplikácie Shopify sú obmedzenejšie ako veci, ako sú doplnky WordPress..

stanovenie ceny

Cenové plány spoločnosti Shopify sú podobné ako možnosti spoločnosti BigCommerce. Je tu však jeden zásadný rozdiel. Služba Shopify vás nenúti prejsť k nasledujúcemu plánu na základe určitého obratu v dolároch.

Najlacnejší plán je 29 dolárov mesačne. Najdrahšie je 299 dolárov mesačne a obsahuje viac funkcií. Dostanete zľavu na zaplatenie za rok vopred.

7. WordPress.com

Úvodná stránka WordPress.com

WordPress.com je komerčná, hosťovaná verzia WordPress. Je ľahké ho zameniť s WordPress.org, čo je WordPress s vlastným hosťovaním.

Ak si nie ste istí rozdielom medzi WordPress.com a WordPress.org, ďalšie informácie nájdete tu.

S WordPress.com získate platformu CMS typu všetko v jednom, ktorá je hosťovaná pre vás. Môžete si kúpiť doménové meno alebo použiť bezplatnú subdoménu so značkou WordPress.com.

Pros

 • Na stránkach WordPress.com je ľahké začať. Obsah môžete ľahko pridávať a upravovať a začiatočníci ho považujú za jednoduchý systém správy obsahu, ktorý majú používať.
 • Web môžete vytvoriť na webe WordPress.com úplne zadarmo. Pravdepodobne budete chcieť zaplatiť aspoň najlacnejší program, takže môžete použiť svoj vlastný názov domény.
 • Pre vaše stránky WordPress.com sú k dispozícii rôzne motívy (vzory). Medzi nimi môžete ľahko prepínať na hlavnom paneli WordPress.com.
 • S rastúcou veľkosťou a populárnosťou svojich stránok môžete prejsť na nový plán. Existuje veľa možností vrátane plánu s funkciami elektronického obchodu.
 • WordPress.com má vstavanú analýzu, čo znamená, že na informačnom paneli môžete vidieť štatistiky o tom, koľko ľudí navštevuje váš web. Znamená to však, že nemôžete používať službu Google Analytics, pokiaľ nemáte podnikateľský plán.
 • Ak sa rozhodnete prejsť na výkonnejší a flexibilnejší redakčný systém, v budúcnosti je úplne jednoduché prejsť z WordPress.com na WordPress.org..

Zápory

 • WordPress.com má obmedzené možnosti speňaženia aj s obchodným plánom.
 • Vlastný názov domény nemôžete pridať, pokiaľ nezaplatíte aspoň najlacnejší platený program.
 • Aj keď existujú doplnky, ktoré môžete použiť pre svoj web WordPress.com, nie je ich k dispozícii takmer toľko, koľko je pre WordPress.org..
 • Nemáte plnú kontrolu nad svojím webom, ktorý by ste mali s WordPress.org.

stanovenie ceny

K dispozícii je bezplatný program WordPress.com, ale ak chcete názov svojej vlastnej domény (a chcete zabrániť tomu, aby WordPress umiestňoval reklamy na váš web), musíte si vybrať jeden z ich platených programov.

Najlacnejšia je 48 dolárov ročne (4 USD mesačne), alebo by ste sa mohli presunúť k iným plánom vrátane plánu elektronického obchodu pre internetové obchody za 540 dolárov ročne (45 dolárov mesačne). Okrem toho existujú možnosti VIP WordPress, ktoré ponúkajú ďalšie funkcie.

8. Duch

Duchová predná strana

Ghost je platforma CMS špeciálne navrhnutá pre blogerov. Často to budete počuť ako „bezhlavý redakčný systém“, ktorý môže znieť celkom čudne. Znamená to len, že platforma CMS núti konkrétny spôsob doručovania obsahu.

Obsah alebo údaje, ktoré vytvoríte, by sa teda mohli zobraziť na webových stránkach, ale mohli by sa odoslať aj do mobilnej aplikácie alebo niečoho iného. Ak však nie ste vývojár alebo ak chcete na blogovanie použiť iba Ducha, nemusíte sa obávať,.

Pros

 • Program Markdown môžete použiť, keď píšete v editore Ghost. Markdown je spôsob formátovania textu, v ktorom okolo slov pridávate špeciálne znaky, ktoré ich zvýraznia tučným písmom, kurzívou atď.
 • Ghost má editor obsahu, ktorý používa karty. Fungujú trochu ako bloky WordPress v editore blokov.
 • V Ghost je zabudovaná veľká podpora pre SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov). Na dosiahnutie tohto cieľa nemusíte pridávať žiadne doplnky.
 • Duch je dobre nastavený na spoplatňovanie obsahu, takže ak chcete spustiť online časopis alebo publikáciu, za ktorú ľudia platia, môžete to urobiť ľahko.

Zápory

 • Duch neposkytuje rovnaké množstvo energie a flexibility ako WordPress.
 • Aj keď Ghost začínal ako platforma CMS navrhnutá len pre blogovanie, niektorí používatelia majú pocit, že je príliš komplikovaný, pretože teraz ponúka pre čitateľov vašich stránok napríklad platené predplatné..

stanovenie ceny

Samotný softvér Ghost je zadarmo, ale musíte zaplatiť za doménové meno a webhosting. Na rozdiel od väčších platforiem CMS Ghost nie je podporovaný všetkými mnohými webovými hostiteľmi.

Ghost hosting môžete získať od Ghost (Pro). Základný plán je 36 dolárov mesačne, ale ak potrebujete ďalších používateľov alebo predplatiteľov, musíte upgradovať, prípadne platíte až 249 dolárov mesačne.

9. Magento

Magento titulná strana

Magento je výkonná platforma elektronického obchodovania s otvoreným zdrojom od obrovskej softvérovej spoločnosti Adobe. K dispozícii je bezplatná verzia, ktorú si môžete stiahnuť a nainštalovať na svoj vlastný webhostingový účet s názvom Magento Open Source.

Ak to chcete použiť, potom by bol hosting SiteGround Magento najjednoduchším spôsobom, ako začať.

Ak dávate prednosť, potom môžete zaplatiť za obchod Magento. Je dodávaná s plnou podporou a je hosťovaná pre vás, je to však veľmi drahé.

Pros

 • Magento je vysoko prispôsobiteľný, s množstvom rozšírení tretích strán, ktoré môžete použiť na pridanie ďalších funkcií.
 • S Magento zvládnete množstvo produktov a zákazníkov. Umožňuje vášmu podnikaniu ľahko rásť bez toho, aby vaše stránky spomalili. (Pravdepodobne však budete musieť upgradovať svoj hostingový plán.)
 • Magento používa niekoľko skutočne veľkých značiek vrátane spoločností Nike, Ford a Coca Cola.
 • K Magento môžete pripojiť rôzne platobné brány. Je tiež dodávaný s niektorými možnosťami, ako je PayPal, dobierka a vstavaný bankový prevod.

Zápory

 • Ak práve začínate v elektronickom obchode, Magento sa môže zdať ohromujúci.
 • Nájdenie dobrých vývojárov pre projekty Magento môže byť zložité a ich prenájom je veľmi drahý.
 • Dostupná podpora sa môže líšiť, najmä ak používate Magento Open Source a spoliehate sa na online fóra.

stanovenie ceny

Magento Commerce nie je lacný. Je to skutočne také vzácne, že web Magento vám ani nehovorí, čo to stojí.

Ceny začínajú okolo 22 000 dolárov ročne, čo ich stavia mimo rozpočet mnohých nových podnikov. Ak však chcete pre zavedenú firmu výkonnú platformu eCommerce CMS, môže to byť možnosť zvážiť.

Mnoho veľkých obchodov však migruje na WooCommerce, Shopify alebo BigCommerce.

10. Textpattern

Predná strana Textpattern

Textpattern je jednoduchá, priamočiara platforma CMS, ktorá je k dispozícii od roku 2003. Je to otvorený zdroj a má veľa dokumentov, ktoré vám pomôžu začať.

Pros

 • Existuje veľa úprav, doplnkov a šablón (vzorov) textpattern dostupných úplne zadarmo.
 • Textpattern má flexibilný prístup k štruktúre vášho obsahu. Na jeho usporiadanie môžete použiť sekcie a kategórie a čitatelia sa môžu prihlásiť na odber konkrétnych kanálov RSS pre rôzne časti vášho webu..

Zápory

 • Neexistuje žiadny proces inštalácie kliknutí jedným kliknutím pre žiadny z hlavných webových hostiteľov. Inštalácia nie je príliš zložitá, ale budete musieť byť spokojní s vytvorením databázy na vašom webhostingu a pomocou FTP na odovzdanie softvéru..
 • Textpattern nie je príliš známy a je oveľa menej populárny ako iné platformy CMS ako WordPress. Môže byť ťažké najať autorov alebo vývojárov, ktorí sú s tým oboznámení.

stanovenie ceny

Samotný textpattern je úplne zadarmo. Ak chcete použiť tento účet na vytvorenie webovej stránky, musíte mať názov domény a účet webhostingu.

11. Wix

Predná strana Wix

Wix je populárna platforma CMS, hoci má určité obmedzenia. Čitateľov často žiadame, ako prepnúť z Wix na WordPress, pretože každý majiteľ inteligentných firiem vie, že WordPress je určite lepší ako Wix.

S tým povedané, Wix je priateľský pre začiatočníkov a možno stojí za zváženie. Ponúka tiež bezplatný plán.

Pros

 • Rozhranie drag and drop spoločnosti Wix uľahčuje vytváranie stránok, ktoré vyzerajú presne tak, ako chcete. Môžete si vybrať ktorúkoľvek časť svojej stránky a začať ju upravovať.
 • Vo Wixe je veľa preddefinovaných šablón. Sú plne citlivé, takže vyzerajú skvele na mobilných telefónoch a počítačoch.
 • Na svoj web môžete na webe Wix App Market pridať veľa aplikácií. Fungujú to ako doplnky WordPress a poskytujú vašim stránkam nové funkcie.

Zápory

 • Keď si vyberiete šablónu na Wix, nemôžete zmeniť inú. Môže to znamenať, že uviaznete s rozložením, ktoré nie je pre vaše stránky úplne vhodné.
 • Elektronický obchod nemôžete prevádzkovať na serveri Wix, pokiaľ neaktualizujete na platený program, a dokonca aj potom môžete prijímať platby iba prostredníctvom služieb PayPal alebo Authorize.net..
 • Wix vám neumožňuje ľahko sťahovať a exportovať svoje dáta. Môžete si stiahnuť svoje blogové príspevky (aj keď nie obrázky), aby ste ich mohli presunúť. Ak však máte na svojom webe nejaké stránky, budete ich musieť skopírovať a vložiť ručne. Máme úplné pokyny o tom, ako presunúť svoje stránky Wix na WordPress.
 • Ak používate bezplatný program, na svojom webe budete mať názov domény a reklamy značky Wix. Reklamy zarábajú peniaze pre spoločnosť Wix, nie pre vás.

stanovenie ceny

Službu Wix môžete používať zadarmo, ak ste spokojní s názvom domény značky Wix a reklamami zobrazovanými na vašom webe. Platené programy ponúkajú väčšiu flexibilitu a začínajú od 13 dolárov mesačne (platí sa vopred vopred).

Ak chcete prijímať platby online, budete musieť zaplatiť 23 dolárov mesačne alebo viac (znova, vopred vopred).

12. Blogger

Predná strana služby Blogger

Blogger existuje už od roku 1999. Ako už z názvu viete povedať, ide o platformu CMS, ktorá je špeciálne zameraná na blogovanie. Ide o bezplatnú službu poskytovanú spoločnosťou Google.

Blogy v službe Blogger majú zvyčajne v doméne blogový bod, aj keď namiesto toho je možné použiť vlastný názov domény.

Máme článok zaoberajúci sa programami WordPress vs Blogger a návod, ako prepnúť z služby Blogger na WordPress.

Pros

 • S programom Blogger je ľahké začať. Môžete si vytvoriť blog za pár minút a je dobre navrhnutý na písanie a publikovanie príspevkov.
 • Existuje niekoľko modulov gadget, ktoré môžete do svojho blogu pridať zadarmo, takže do svojho blogu môžete zahrnúť napríklad kontaktný formulár a dokonca aj reklamy..
 • Váš blog hostí spoločnosť Google. Nemusíte nič inštalovať, nič aktualizovať ani platiť za hosting.
 • Blogger ponúka veľkorysý priestor. Počet príspevkov v blogu nie je obmedzený a môžete mať až 20 statických stránok. Vaše obrázky sa ukladajú na Disk Google, takže sa budú počítať do limitu 15 GB.

Zápory

 • Ak chcete prevádzkovať web, ktorý nie je blogom, služba Blogger pre vás nebude najlepšou platformou CMS. Nemá napríklad žiadne funkcie elektronického obchodu.
 • Všetky dostupné témy sú síce bezplatné, ale sú celkom základné. Môžete ich trošku upraviť, nemôžete si však vytvárať vlastné motívy. Ak chcete niečo špecializovanejšie, musíte si najať dizajnéra.
 • Aj keď môžete svoje príspevky exportovať, ak chcete prepnúť z Bloggeru na WordPress, musíte svoje stránky skopírovať ručne..

stanovenie ceny

Blogger je úplne zadarmo a nič vám nebudeme účtovať, pokiaľ sa nerozhodnete kúpiť vlastný názov domény.

Ak si kúpite názov domény, najlepšie je získať ho od registrátora domény, nie od samotnej služby Blogger. Týmto spôsobom môžete v budúcnosti ľahšie presunúť svoje stránky od služby Blogger.

13. Bitrix24

Predná strana Bitrix24

Bitrix24 je obchodný nástroj, ktorý ponúka platformu CMS spolu s ďalšími funkciami, napríklad schopnosťou spravovať úlohy, projekty, komunikáciu a vzťahy so zákazníkmi..

Je bezplatná na základnej úrovni (ktorá ponúka až 5 GB úložiska online a 12 používateľských účtov) a ponúka riešenie typu „všetko v jednom“ pre malé podniky. Ak chcete nástroj CRM (Customer Relationship Management), môže to byť dobrá voľba.

Pros

 • Základná úroveň Bitrix24 je bezplatná, čo znamená, že si ju môžete vyskúšať bez toho, aby ste sa čokoľvek zaviazali.
 • Bitrix24 obsahuje veľké množstvo funkcií, vďaka ktorým získate všetko, čo potrebujete pre správu malej až strednej spoločnosti.
 • Tvorca webových stránok má rozhranie drag and drop, ktoré zahŕňa vstupné stránky a dokonca aj obchody elektronického obchodu.
 • Hosting vašich webových stránok je bezplatný (ak plánujete bezplatne).
 • Zápory

  • Bitrix24 je skutočne pripravený na použitie ako CRM, takže ak už máte CRM, s ktorým ste spokojní alebo túto funkciu nechcete, je to dosť komplikovaný spôsob, ako získať platformu CMS..
  • Pretože existuje toľko funkcií, môže sa vám zdať, že rozhranie Bitrix24 je pre navigáciu mätúce alebo zložitejšie.

  stanovenie ceny

  Program Start + stojí 24 dolárov mesačne a program Professional stojí 199 dolárov mesačne, pričom existuje celý rad možností. Ak platíte za rok vopred, získate zľavu.

  Môžete sa tiež rozhodnúť pre nákup softvéru, ktorý sa používa vo vašej organizácii (namiesto platenia mesačného poplatku a jeho používania online). To stojí od 1 490 dolárov.

  14. TYPO3

  Predná strana TYPO3

  TYPO3 je bezplatná platforma CMS s otvoreným zdrojom, ktorá existuje ešte dlhšie ako služba Blogger. Pôvodne bol vydaný v roku 1998. Je to podnikový CMS, čo znamená, že je užitočný pre intranetové stránky (interné webové stránky spoločnosti), ako aj pre webové stránky..

  Pre TYPO3 je k dispozícii množstvo rozšírení, ktoré ponúkajú aj ďalšie funkcie.

  Pros

  • TYPO3 dokáže spracovať skutočne veľké webové stránky vrátane tých, ktoré majú viacero webových stránok v rôznych jazykoch. Je to dobrá voľba pre veľké medzinárodné spoločnosti.
  • Pretože je to open-source, TYPO3 sa dá rozšíriť, ako chcete, ak ste ochotní najať vývojára, ktorý pracuje pre vás.
  • Môžete ľahko upraviť prístupové práva rôznych jednotlivcov a skupín, ktorí pracujú na vašom webe.
  • Existuje viac ako 6 000 rozšírení a aplikácií, ktoré môžete pridať na svoj web TYPO3 a zahrnúť nové funkcie.

  Zápory

  • Nie je k dispozícii všetko toľko tém, preto si pravdepodobne musíte najať niekoho, kto vám ho vytvorí.
  • Na to, aby bol TYPO3 funkčný a udržiavaný, budete potrebovať pomerne vysoký stupeň technickej odbornosti.

  15. PrestaShop

  Predná strana PrestaShop

  PrestaShop je open source platforma eCommerce CMS. Hostíte ho sami, takže ho môžete nainštalovať na ľubovoľného webového hostiteľa, ktorý ho podporuje. Odporúčame vám používať webhosting PrestaShop spoločnosti SiteGround.

  Pros

  • Existuje veľká komunita PrestaShop. Zahŕňa to oficiálne fórum, na ktorom sa zdieľajú tipy a návody, a mnoho ďalších skupín.
  • S rastom obchodu nebudete musieť platiť žiadne ďalšie poplatky (pokiaľ nepotrebujete upgradovať svoj hostingový plán).
  • Existuje veľa modulov PrestaShop, takže môžete ľahko pridávať nové funkcie.
  • Začať s programom PrestaShop nestojí veľa, najmä ak máte lacný zdieľaný hostingový plán.

  Zápory

  • PrestaShop môže mať dosť strmú učebnú krivku.
  • PrestaShop ponúka veľa tém (dizajnov), ale veľa z nich nie je veľmi dobré. Možno ich budete musieť stráviť dlho hľadaním, aby ste našli niečo, čo bude pre váš internetový obchod fungovať.
  • stanovenie ceny

   PrestaShop je zadarmo, aj keď budete musieť zaplatiť za svoj webhosting a názov domény. Moduly a témy, ktoré sú dostupné na PrestaShop Addons Marketplace, by sa však mohli pridať ešte veľa. Väčšina začína od 59,99 dolárov.

   Ktorá je najlepšia platforma CMS?

   Sme presvedčení, že WordPress.org je najlepšou tvorbou platformy a webového servera na svete. Viac ako 35% všetkých webových stránok na internete využíva technológiu WordPress, a je na to dobrý dôvod.

   WordPress má všetko, čo chcete, v dokonalej platforme CMS. Je ľahké začať a mnoho spoločností poskytujúcich webový server WordPress ponúka proces inštalácie jedným kliknutím. Funkciu môžete rozšíriť takmer akýmkoľvek spôsobom, ktorý vás napadne pomocou doplnkov (ktoré sú ako aplikácie pre WordPress).

   Na WordPress môžete spustiť obchod s elektronickým obchodom, online fórum, LMS (systém riadenia výučby), členskú stránku, aukčnú stránku, trhovisko a takmer čokoľvek iné, na čo si spomeniete..

   Čo môžete robiť s WordPress, neexistujú žiadne obmedzenia. Ak zistíte, že na svojom webe potrebujete viac miesta, môžete svoj hosting jednoducho upgradovať na spravovanú hostingovú spoločnosť WordPress..

   Ak chcete začať s programom WordPress, odporúčame vám používať webhosting Bluehost alebo SiteGround, pretože program WordPress ich obidva oficiálne odporúča..

   Často kladené otázky o CMS (FAQ)

   V prípade, že sa chcete o platformách CMS ešte dozvedieť viac, zostavili sme tento zoznam často kladených otázok.

   Ktorá platforma CMS je pre elektronický obchod najvhodnejšia?

   Najlepšia platforma eCommerce CMS je WordPress s WooCommerce. Zatiaľ čo iné platformy elektronického obchodu sú tiež dobré, myslíme si, že WooCommerce je pre väčšinu majiteľov obchodov online najlepší.

   Možno by ste sa mali pozrieť na naše porovnania Shopify vs WooCommerce a BigCommerce vs WooCommerce, aby ste sa podrobne zoznámili s výhodami a nevýhodami týchto platforiem..

   Ktorá platforma CMS je najlepšia na vytvorenie webovej stránky pre malé firmy?

   WordPress uľahčuje vytváranie webových stránok pre malé firmy. Na výber je veľmi široká škála tém (návrhov) a umožňuje vám používať všetky nástroje, ktoré potrebujete na rozvoj svojej firmy..

   Môžem používať platformu CMS bez názvu domény alebo hostingu?

   Všetky webové stránky potrebujú hosting. Niekedy to poskytuje spoločnosť, ktorá vytvorila platformu (napríklad v službe Blogger), a niekedy je to niečo, čo si kúpite od nezávislého hostiteľa webu (napríklad pri používaní WordPress)..

   Ak vyberiete bezplatnú platformu, ako je Blogger alebo WordPress.com, môžete na spustenie svojho blogu použiť svoju bezplatnú subdoménu, napríklad yourname.blogspot.com. Nevyzerá to však veľmi profesionálne, takže v určitom okamihu budete takmer určite chcieť zaregistrovať názov domény.

   Potrebujem na spustenie blogu CMS?

   Áno, platforma blogov je typ redakčného systému, ktorý vám umožňuje jednoducho publikovať obsah. K dispozícii je veľa rôznych blogovacích platforiem. Náš článok o najlepších platformách pre blogovanie porovnáva množstvo bezplatných aj platených možností.

   Dúfame, že tento článok vám pomohol dozvedieť sa viac o najlepších platformách CMS. Môžete sa tiež pozrieť na nášho podrobného sprievodcu vytvorením webovej stránky WordPress, ktorý vám pomôže pri začatí používania programu WordPress..

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me