16 zdrojov pre voľné obrázky vo verejnom vlastníctve a s licenciou CC0

Hľadáte pre svoj blog bezplatne voľné obrázky vo verejnom vlastníctve a obrázky s licenciou CC0? Vysoko kvalitné obrázky môžu zvýšiť úroveň interakcie vašej webovej stránky. V tomto článku vám ukážeme 16 skvelých webových stránok, na ktorých nájdete bezplatné obrázky vo verejnom vlastníctve a obrázky s licenciou CC0, ktoré môžete použiť kdekoľvek.


Najlepšie zdroje na nájdenie licencovaných obrázkov vo verejnej doméne a CSc

Prečo používať obrázky s voľnou publicitou alebo s licenciou CC0?

Všetky obrázky na webe sú chránené autorským právom. Aj keď autorské práva nie sú uvedené, mali by ste predpokladať, že sú. Ich používanie bez povolenia je nezákonné.

Aj keď si môžete kúpiť kvalitné obrázky bez licenčných poplatkov z webových stránok s fotografiami, ako je ShutterStock, nie každý má rozpočet na nákup licencovaných fotografií a obrázkov..

V takom prípade sa hodí obrázky s verejným vlastníctvom a licenciou CC0.

Public domain je termín, ktorý sa používa na opis diel, ktorých platnosť uplynula, alebo diel, ktoré sú výslovne vydané bez obmedzenia ich použitia.

CC0 je licencia, ktorá umožňuje vlastníkom autorských práv vydávať svoje diela bez akýchkoľvek obmedzení.

Obrázky vo verejnom vlastníctve alebo licencia CC0 môže použiť ktokoľvek na ľubovoľné účely. Ako vlastník webových stránok môžete tieto obrázky použiť vo svojich príspevkoch na blogu, obrázkoch odporúčaných pre poslucháčov, obrázkových galériách, pozadí a v podstate kdekoľvek inde, kam chcete.

Po tom sa pozrime na niektoré z najlepších kurátorských zdrojov bezplatných obrázkov vo verejnom vlastníctve alebo fotografií s licenciou CC0..

1. Archív verejnej domény

Archív vo verejnom vlastníctve

Veľmi dobre usporiadaná a rozsiahla zbierka fotografií vo verejnom vlastníctve. Môžete ľahko prehľadávať obrázky zoradené podľa kategórií alebo použiť funkciu vyhľadávania.

2. Vymazanie

Unsplash

Veľmi obľúbená destinácia pre vysoko kvalitné fotografie s licenciou CC0. Stránka vydáva každých 10 dní 10 fotografií. Má peknú vyhľadávaciu funkciu, pomocou ktorej môžete nájsť obrázky zodpovedajúce určitým témam, ako je príroda, kancelária, práca atď.

3. Negatívny priestor

Negatívny priestor

Negative Space je prekrásna kolekcia obrázkov s licenciou CC-0 pre blogerov, umelcov a malé podniky. Má ľahko použiteľnú funkciu vyhľadávania a tiež môžete prezerať obrázky podľa značiek a farieb.

4. Public Domain Pictures

Public Domain Pictures

Public Domain Pictures ponúka bezplatné vysoko kvalitné obrázky, grafiku a vektory na stiahnutie. Obrázky sú zoradené do kategórií pre jednoduché prehliadanie.

5. New Old Stock

New Old Stock

Ako už názov napovedá, táto webová stránka obsahuje prekrásnu zbierku historických fotografií, ktoré sú teraz voľné.

6. Pixabay

Pixabay

Pixabay ponúka veľkú zbierku bezplatných obrázkov. Stránka sa pravidelne aktualizuje, takže tu nájdete nové a menej používané obrázky.

7. Snímací obrázok

Obrázok snímača

Obrázok snímača ponúka obrovskú zbierku obrázkov vo verejnej sfére. Táto stránka sa dá ľahko prehľadávať pomocou značiek alebo môžete skúsiť vyhľadávanie. Ponúka tiež bezplatnú grafiku a grafiku.

8. SplitShire

SplitShire

SplitShire je nádherná zbierka fotografií Daniela Nanescu vydaných pod licenciou CC0. Môžete prehliadať web pomocou filtra značiek alebo si prezerať obrázky v mozaickom zobrazení.

9. Britská knižnica

Flickr účet Britskej knižnice predstavuje viac ako milión ilustrácií, kresieb a diel prevzatých zo kníh zo 17., 18. a 19. storočia. Všetky tieto diela sú vydané na základe licencie CC0 a môžu byť použité kdekoľvek bez obmedzenia.

10. Magdeleín

Magdeleine

Magdeleine je veľmi ľahko prehľadateľný zdroj fotografií zadarmo. Ponúka tak voľné dielo, ako aj obrázky, ktoré vyžadujú uvedenie zdroja, takže sa uistite, že sťahovaný obrázok je označený ako voľné dielo.

11. LibreShot

LibreShot

LibreShot predstavuje diela fotografa Martina Vorela zverejnené na verejnosti.

12. PDPics

PDPics

Ľahko prezerať kolekciu bezplatných fotografií vo verejnom vlastníctve. PDPics obsahuje veľkú zbierku tisícov obrázkov vo verejnom vlastníctve, ktoré si môžete stiahnuť a použiť vo svojich blogových príspevkoch.

13. Opakovane použiteľné čl

Opakovane použiteľné Čl

Opakovane použiteľné umenie je zbierka viac ako 3000 historických kresieb, ilustrácií a umeleckých diel. Všetky diela zobrazené na webových stránkach sú voľné dielo.

14. Skitterphoto

Skitterphoto

Krásne usporiadaná zbierka licenčných snímok CC0. Stránka obsahuje diela svojich vlastných fotografov, takže nájdete menej používané a jedinečné fotografie.

15. StockSnap.io

StockSnap.io

StockSnap je kurátor krásnych fotografií zadarmo, do ktorých sa každý týždeň pridávajú stovky obrázkov.

16. Stodoly

Stodola Obrázky

Stodola Images je nádherne kurátorská zbierka licenčných snímok CC0. Obrázky môžete prehľadávať v kategóriách alebo značkách alebo môžete vyhľadávať kľúčové slová. Všetky obrázky sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo vo vysokom rozlíšení.

To je všetko, dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie zdroje bezplatných obrázkov vo formáte public domain a CC0 pre váš web. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zrýchliť WordPress uložením obrázkov optimalizovaných pre web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map