6 najlepších FTP klientov pre používateľov systému Mac a Windows WordPress

Jeden z našich používateľov nás nedávno požiadal, aby sme odporúčali FTP klientov pre Windows a Mac. K dispozícii je veľa bezplatných a platených FTP klientov. V tomto článku sme vybrali niektoré z najlepších FTP klientov pre začiatočníkov WordPress. Cieľom je nájsť najspoľahlivejší, najbezpečnejší a najjednoduchší nástroj FTP pre všetky úpravy a nahrávania súborov WordPress..

Najlepšie FTP klienti pre používateľov Mac a Windows WordPress

Čo je to FTP klient? Prečo to potrebujete??

Protokol FTP (File Transfer Protocol) vám umožňuje nahrávať súbory z počítača na váš web WordPress. Aby ste mohli používať FTP, budete potrebovať FTP klienta, ktorý je počítačovou aplikáciou, ktorá spája váš počítač s hostingovým účtom WordPress..

Poskytuje ľahko použiteľné grafické používateľské rozhranie, takže môžete na serveri WordPress vykonávať všetky funkcie FTP, ako je kopírovanie, nahrávanie, mazanie, premenovanie a úprava súborov / priečinkov..

Na používanie programu WordPress nie je potrebné inštalovať klienta FTP. FTP klient vám však môže pomôcť rýchlo opraviť bežné chyby WordPress, keď nemáte prístup do administračnej oblasti WordPress.

Ako používať FTP klienta?

Na pripojenie k vášmu serveru WordPress budete potrebovať užívateľské meno a heslo FTP.

Tieto informácie nájdete v e-maile, ktorý ste dostali pri prvom spustení blogu a registrácii na účet webhostingu.

Tieto informácie môžete získať aj z webhostingového panela cPanel alebo požiadať o podporu a oni vám ich pošlú e-mailom.

Po získaní týchto informácií sa môžete pripojiť k svojmu webu.

Najprv musíte spustiť klienta FTP a zadať svoje používateľské meno FTP, heslo, hostiteľ (zvyčajne adresu vašej webovej stránky, napr. Wpbeginner.com) a potom kliknúť na tlačidlo pripojenia.

Pripája sa váš FTP klient

Hostiteľ je zvyčajne adresa URL vašich webových stránok (napr. Wpbeginner.com).

Ak do poľa port nič nezadáte, váš FTP klient sa pripojí pomocou obyčajného protokolu FTP na porte 21.

Port 22 môžete použiť na pripojenie k serveru pomocou protokolu SFTP, ktorý šifruje informácie pred ich odoslaním na váš webový server. Tým sa znižuje pravdepodobnosť, že hackeri ukradnú vaše heslo FTP alebo budú čuchať po informáciách.

Pozrime sa na niektoré z najlepších FTP klientov dostupných pre používateľov WordPress na rôznych platformách.

Najlepšie FTP klienti pre používateľov WordPress

Existuje niekoľko platených a bezplatných FTP klientov dostupných pre rôzne platformy a operačné systémy. Každá z nich má ľahko použiteľné rozhranie a ďalšie funkcie, ktoré vám uľahčia editáciu súborov WordPress.

1. WinSCP

WinSCP

WinSCP je jedným z najvýkonnejších a ľahko použiteľných FTP klientov pre užívateľov Windows. Zdá sa, že v používateľskom rozhraní je príliš veľa vecí, ale v skutočnosti je ľahké sa ich naučiť.

Na ľavej strane máte súbory v počítači a napravo súbory na serveri. Stačí kliknúť na súbor a stiahnuť, nahrať alebo upraviť.

Pre pokročilých používateľov má WinSCP všetky funkcie, ktoré by ste potrebovali od výkonného FTP klienta. Podporuje SFTP, SSH a samozrejme obyčajný starý FTP. Manipulácia so súbormi a priradenie predvolených editorov je s WinSCP pomerne jednoduchá.

Plošina: windows
Cena: zadarmo

2. Cyberduck

Cyberduck

CyberDuck je mimoriadne ľahko použiteľný FTP klient vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.

Je k dispozícii pre počítače Mac a Windows. Na rozdiel od iných aplikácií na viacerých platformách sa skutočne krásne integruje do vášho natívneho prostredia Mac. Podporuje tiež funkcie systému Mac, ako je napríklad ukladanie prihlasovacích údajov do kľúča a lokalizácia súborov vo vyhľadávači.

Môžete vybrať preferovaný editor kódu a otvoriť súbory na úpravy kliknutím na tlačidlo.

Plošina: Windows, Mac
Cena: zadarmo

3. Prenos

Transmit

Prenos je najobľúbenejším FTP klientom pre Mac, najmä medzi webovými vývojármi. Dodáva sa s mimoriadne výkonnou sadou funkcií, ako je synchronizácia priečinkov, funkcia disku a vyššia rýchlosť.

Prenášajte krásne integráciu do vášho natívneho prostredia Mac, vďaka čomu je pre používateľov Macu veľmi jednoduché rýchlo sa učiť. Svoje prenosové skratky môžete do vyhľadávača pridať ako obľúbené a rýchlo k nim získať prístup.

Podporuje pripojenia SSH, SFTP, FTP, FTP. Je tiež dodávaný s elegantným editorom kódu pre rýchle úpravy súborov.

Plošina: gumák
Cena: Zadarmo, platená verzia za 34 dolárov

4. FTP zadarmo

FTP zadarmo

Zdarma FTP od Coffee House je populárny FTP klient medzi používateľmi Windows. Je veľmi priateľský pre začiatočníkov a pomerne ľahko sa používa.

Podporuje FTP, SFTP, FTPS a krásne sa integruje do vášho operačného systému. Má funkciu histórie, ktorá vám umožní zapamätať si, kde ste súbor uložili.

K dispozícii je aj platená verzia, ktorá sa nazýva Direct FTP. Má ďalšie funkcie, ako je editor kódu, automatické dopĺňanie, prehliadač obrázkov atď.

Plošina: windows
Cena: Zadarmo, platená verzia za 39 dolárov

5. FileZilla

FileZilla

FileZilla je populárny bezplatný FTP klient pre Windows, Mac a Linux.

Je to asi najjednoduchšie použiteľný FTP klient. Dôvodom, prečo sme ho umiestnili na piate miesto, je to, že používatelia systému Windows údajne našli adware alebo spyware zabalené do stiahnutí FileZilla..

Zaškrtnutím políčka počas inštalácie môžete odhlásiť adware, ale pretože mnohí z našich používateľov sú začiatočníci, obávame sa, že by im mohli chýbať a nakoniec by na ich počítači skončili s adwarom..

Naši skúsení používatelia si môžu nainštalovať FileZilla z oficiálnych webových stránok. Používatelia systému Linux zistia, že Filezilla je k dispozícii v oficiálnych archívoch ich distro.

Plošina: Windows, Mac, Linux
Cena: zadarmo

6. WS_FTP Professional

WS_FTP Professional

WS_FTP Professional je populárny komerčný FTP klient pre Windows. Ponúka podnikové zabezpečenie pomocou SSH a 256-bit AES, kryptografiu overenú FIPS 140-2 a šifrovanie súborov OpenPGP pre prenosy.

Je dodávaný s výkonným vyhľadávaním súborov, drag and drop prenosmi, vyššími rýchlosťami, plánovanými prenosmi a mnohými pokročilejšími funkciami.

Plošina: windows
Cena: Od 49,95 dolárov

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšieho FTP klienta pre nahrávanie súborov na WordPress. Môžete sa tiež pozrieť na nášho sprievodcu pre začiatočníkov o vkladaní útržkov kódu v programe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me