6 najlepších online nástrojov na kontrolu gramatiky pre WordPress (2020)

Hľadáte najlepšie online nástroje na kontrolu gramatiky pre WordPress? Väčšina prehliadačov sa dodáva so zabudovanou kontrolou pravopisu, nekontroluje však gramatiku a čitateľnosť. V tomto článku sme vybrali ručne tie najlepšie nástroje na kontrolu gramatiky, ktoré môžete použiť s programom WordPress.


Online nástroje na kontrolu gramatiky pre WordPress

Prečo pridať nástroj na kontrolu gramatiky pre WordPress?

Dokonca aj najskúsenejší spisovatelia robia chyby. Korektúra vašich vlastných článkov často vedie k malým nedbanlivým chybám, pretože často máme tendenciu sa ponáhľať cez kontrolný zoznam pred publikovaním.

Jedným zo spôsobov, ako tento problém prekonať, je nahlas prečítať vaše články. Počúvanie vlastného hlasu vám môže pomôcť nájsť chyby a zlepšiť celkové skóre čitateľnosti vašich článkov.

Na pomoc s gramatikou a pravopisom môžete použiť nástroj na kontrolu gramatiky. Tieto nástroje môžu pri písaní zistiť chyby pravopisu a gramatiky. To vám ušetrí čas na korektúry a zároveň zlepší obsah na vašom webe.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na najlepšie nástroje na kontrolu gramatiky pre WordPress, ktoré môžete použiť.

1. Gramaticky

Grammarly je populárny nástroj na kontrolu gramatiky online, ktorý je k dispozícii ako doplnok prehliadača pre prehliadače Google Chrome, Firefox a dokonca aj Microsoft Edge. Počas písania príspevkov kontroluje gramatiku a pravopisné chyby.

Grammarly

V pravom dolnom rohu oblasti na písanie sa zobrazí indikátor. Kliknutím na indikátor sa zobrazí počet chýb. Počas písania sa budú pravopisné, gramatické a kontextové chyby zvýrazňovať podčiarknutím.

Jednou nevýhodou gramatiky je, že budete musieť prepnúť do textového editora pre korektúry.

2. Zázvor

Ginger je ďalší užitočný nástroj na kontrolu pravopisu a gramatiky, ktorý zlepšuje vaše písacie schopnosti a zvyšuje produktivitu. Je k dispozícii ako doplnok prehliadača a ponúka príjemné užívateľské prostredie.

zázvor

V pravom dolnom rohu oblastí na písanie sa zobrazuje malá ikona vrátane editora príspevkov WordPress, Gmail, Facebook a ďalších. Počas písania kontroluje chyby a zvýrazňuje chyby v kontexte.

Používanie zázvoru má niekoľko nedostatkov. V programe WordPress budete musieť prejsť na textový editor. Pre lepšie korektúry musíte kliknúť na ikonu a spustiť editor zázvoru.

3. Po termíne

Po termíne je konečný termín k dispozícii ako rozšírenie prehliadača Google Chrome. Je dodávaný so zabudovaným nástrojom na kontrolu pravopisu s voliteľnou gramatikou a kontrolou čitateľnosti.

Po nainštalovaní doplnku do prehliadača budete musieť naň kliknúť a vybrať možnosti. Otvorí sa stránka s nastaveniami doplnku, kde môžete skontrolovať možnosti, ktoré má doplnok hľadať.

Po termíne

Tento nástroj môžete spustiť pri písaní blogových príspevkov kliknutím na ikonu kontroly pravopisu v pravom dolnom rohu editora.

4. Hemingway

Hemingway je k dispozícii ako textový textový editor, takže nepracuje priamo vo vašom poštovom editore WordPress. Môžete však použiť ich bezplatný webový editor na kontrolu svojich článkov na čitateľnosť, gramatiku a pravopisné chyby.

Hemingway

Mysli na Hemingwaya nielen na kontrolu gramatiky, ale aj na kontrolu štýlu. Je navrhnutý tak, aby zlepšoval čitateľnosť tým, že vám ukáže skóre čitateľnosti vášho obsahu a navrhne vylepšenia. Webová aplikácia má čisté a bez rozptýlenia rozloženie, ktoré vám pomôže rýchlo posúdiť svoj obsah pred stlačením tlačidla publikovania v WordPress.

Hemingway je k dispozícii aj ako platená počítačová aplikácia pre Windows aj Mac, ktorá vám umožňuje uverejňovať príspevky priamo na WordPress.

5. LanguageTool

LanguageTool je k dispozícii ako bezplatný doplnok pre prehliadače Chrome, FireFox, Dokumenty Google a LibreOffice. Je k dispozícii aj ako webový editor a kompletná počítačová aplikácia.

LanguageTool

Dobrá vec, ktorá sa týka jazyka LanguageTool, je, že pracuje s anglickým, nemeckým, poľským, ruským a viac ako 20 ďalšími jazykmi. Vďaka tomu je obzvlášť užitočným nástrojom pre viacjazyčné webové stránky a viacjazyčných autorov.

Nevýhodou je, že bezplatná verzia je obmedzená na 20 000 znakov na kontrolu, takže pre ďalšie funkcie budete musieť upgradovať na platené plány..

6. Jetpack

Jetpack je sada doplnkov WordPress, ktorá sa dodáva s množstvom užitočných modulov. Jednou z jeho hlavných funkcií je pridanie korektúry do editora príspevkov WordPress.

JetPack

Ak chcete skontrolovať rozšírenú gramatiku, musíte navštíviť JetPack »Nastavenia str. Na karte písania sa zobrazí sekcia pravopisu, štýlu a gramatiky. Odtiaľ môžete povoliť rôzne možnosti korektúry vrátane pravidiel štýlu.

Nevýhodou použitia JetPack je, že vyžaduje účet WordPress.com a získate aj veľa funkcií, ktoré možno nepotrebujete..

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie online nástroje na kontrolu gramatiky pre WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najlepších doplnkov pre kontaktné formuláre pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map