7 najlepších bezplatných platforiem elektronického obchodu do roku 2020 (v porovnaní)

Hľadáte najlepšiu bezplatnú platformu elektronického obchodu na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu?


V prvých dňoch platili platformy elektronického obchodu tisíce, čo mnohým malým firmám bránilo v vytvorení internetového obchodu. Našťastie teraz existuje niekoľko populárnych platforiem elektronického obchodu, ktoré ponúkajú bezplatné alebo lacné možnosti.

V tomto článku porovnáme najlepšie a najpopulárnejšie platformy elektronického obchodu, ktoré môžete použiť na spustenie internetového obchodu. Pre každú z nich máme podrobnú analýzu výhod a nevýhod, takže si môžete vybrať najlepší tvorca webových stránok elektronického obchodu pre vaše potreby.

Najlepšie bezplatné platformy elektronického obchodu, s ktorými môžete začať pracovať

Ako si vybrať najlepšiu bezplatnú platformu elektronického obchodu

Buďme úprimní, nejde o 100% bezplatnú platformu elektronického obchodu.

Aj keď je samotná platforma elektronického obchodu zadarmo, budete musieť platiť za doménu, webhosting, poplatky za spracovanie platieb a ďalšie náklady na rozšírenie..

Máme podrobného sprievodcu skutočnými nákladmi na tvorbu webových stránok elektronického obchodu.

Vaším cieľom by preto malo byť nájsť platformu elektronického obchodu, ktorá vám pomôže začať od najnižšej po nulovú cenu, bez toho, aby ste výrazne obmedzili spôsob, akým podnikáte alebo rozširujete svoje podnikanie..

Tiež by ste chceli, aby bola platforma ľahko použiteľná a plne funkčná so schopnosťou prijímať platby pomocou uprednostňovaných spôsobov platby.

Po zvážení týchto vecí sa pozrime na najlepšie bezplatné platformy elektronického obchodu, ktoré môžete použiť na zarábanie peňazí online a na rozvoj svojho podnikania..

1. WooCommerce

Webové stránky WooCommerce

WooCommerce je najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu na svete. Je to úplne bezplatný softvér, ktorý si môžete stiahnuť a spustiť u ktoréhokoľvek poskytovateľa webhostingu.

Keďže WooCommerce neposkytuje hosting pre vás, musíte si kúpiť webhosting a doménové meno, aby ste sa uistili, že na vaše webové stránky môžu mať prístup používatelia z celého sveta..

Odporúčame vám používať Bluehost alebo SiteGround. Obaja patria medzi najväčšie hostingové spoločnosti na svete a oficiálne ich odporúča spoločnosť WooCommerce.

Bluehost dokonca ponúka používateľom WPBeginner bezplatný názov domény + certifikát SSL a veľkorysú 60% zľavu na hosťovanie. V podstate môžete začať za 2,75 dolárov mesačne.

→ Vyžiadajte si tento exkluzívny obchod Bluehost ←

Pros

 • S WooCommerce je ľahké začať. Internetový obchod môžete vytvoriť rýchlo, aj keď ste úplným začiatočníkom.
 • Svoje webové stránky hostíte sami, čo vám dáva úplnú kontrolu. Aj keď budete musieť platiť za hosting WooCommerce, nemusí to stáť veľa.
 • Existuje veľa tém (dizajnov) WooCommerce, ktoré vám dávajú príležitosť vytvoriť obchod, ktorý skutočne odráža vašu značku.
 • Existujú tisíce doplnkov WooCommerce, pomocou ktorých môžete pridávať nové funkcie a rozširovať svoje podnikanie.
 • S WooCommerce môžete predávať čokoľvek, či už ide o jeho fyzické produkty, digitálne súbory na stiahnutie, plány členstva, obchod s rozmiestnením tovaru alebo pridružené produkty..
 • WooCommerce vám neúčtuje žiadne transakčné poplatky. Budete musieť zaplatiť iba vášmu poskytovateľovi platobných služieb, ako je PayPal alebo Stripe, alebo svojej banke.

Zápory

 • Ak ste úplným začiatočníkom, WooCommerce je trochu zložitejšie začať ako s niektorými inými možnosťami. Musíte si napríklad kúpiť hosting a doménové meno.
 • Budete zodpovední za udržiavanie svojho internetového obchodu v priebehu jeho rastu. Môže to znamenať aktualizáciu plánu hostenia alebo zaplatenie bezpečnostného doplnku pre WordPress.

Aby sme pomohli začiatočníkom začať, máme na webe najpodrobnejší tutoriál WooCommerce, ktorý vám pomôže vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu s WooCommerce..

2. Tvorca webových stránok spoločnosti Constant Contact

Tvorca webových stránok elektronického obchodu spoločnosti Constant Contact

Tvorca webových stránok spoločnosti Constant Contact má bezplatný plán, ktorý vám umožňuje vytvoriť internetový obchod bez akýchkoľvek výdavkov. Neustály kontakt bude hostiteľom obchodu a dokonca vám poskytne bezplatnú subdoménu.

Vo svojom obchode budete mať iba 3 produkty, ale ak práve začínate, môže to stačiť. Ak chcete pridať ďalšie produkty, môžete prejsť na platený program.

Za zmienku stojí, že spoločnosť Constant Contact účtuje poplatok za transakciu vo výške 3%, ak plánujete program Free alebo Starter.

Pros

 • Internetový obchod môžete vytvoriť bezplatne pomocou nástroja na tvorbu webových stránok spoločnosti Constant Contact. Môžete získať aj bezplatný značkový názov domény vo formáte storename.constantcontactsites.com.
 • Prostredníctvom vášho obchodu môžete predávať fyzické aj digitálne produkty. Na sledovanie svojho inventára môžete použiť stály kontakt.
 • K dispozícii je 24/7 podpora pre e-maily a živé rozhovory, a to aj s bezplatným programom.
 • Môžete pridať blog na web svojho obchodu zadarmo, hoci softvér na vytváranie blogov je veľmi jednoduchý a neponúka rovnaké funkcie ako platforma na vytváranie blogov, ako je WordPress..

Zápory

 • S plánom zadarmo nemôžete použiť svoje vlastné doménové meno. Namiesto toho budete musieť použiť značkové doménové meno s konštantným kontaktom.
 • Ak využívate program zadarmo, služba Constant Contact na svojich stránkach zobrazí reklamy.

Internetový obchod Constant Contact môžete používať spolu s webovou stránkou WordPress a jednoducho z ponuky odkazovať na obchod. Toto je dobrá voľba pre malé podniky, ktoré chcú predávať niekoľko produktov bez toho, aby museli spravovať samoobslužnú platformu elektronického obchodu, ako je WooCommerce..

3. BuyNow Plus

Webová stránka BuyNow Plus

BuyNow Plus nie je úplná platforma elektronického obchodu. Namiesto toho vám umožňuje vytvárať tlačidlá „kúpiť teraz“, ktoré môžete umiestniť na ľubovoľnú webovú stránku.

Ak chcete používať službu BuyNow Plus, musíte si vytvoriť bezplatný účet Stripe.

Pros

 • Transakčný poplatok je dosť nízky na 2% za transakciu. Nezabudnite však, že spoločnosť Stripe si okrem toho účtuje vlastné transakčné poplatky.
 • Službu BuyNow Plus môžete použiť na spracovanie opakujúcich sa platieb na kreditné karty bez toho, aby vaši zákazníci museli mať zriadený účet. Ak predávate opakujúce sa členstvo pre položky offline, je to skutočne užitočná funkcia.
 • Odkazy na tlačidlá môžete umiestniť na sociálne médiá, ako aj na svoje webové stránky, alebo ich môžete dokonca použiť v e-mailoch.
 • Počet produktov, ktoré môžete predávať pomocou služby BuyNow Plus, nie je nijako obmedzený.

Zápory

 • BuyNow Plus neponúka nič navyše, ako je sledovanie zásob alebo tvorba webových stránok.
 • Môžete urobiť niečo podobné pomocou Stripe priamo na svojej webovej stránke. Týmto spôsobom by ste nemuseli platiť transakčný poplatok za BuyNow Plus. Potrebujete svoj vlastný certifikát SSL, ale je možné získať certifikát SSL zadarmo.

4. BigCommerce

Webová stránka platformy elektronického obchodu spoločnosti BigCommerce

BigCommerce je plne hostená (alebo all-in-one) platforma elektronického obchodu, ktorú môžete použiť na vytvorenie svojho elektronického obchodu. K dispozícii je tiež doplnok WordPress, ak máte existujúcu stránku, ktorú chcete používať v službe BigCommerce.

Aj keď nemajú k dispozícii bezplatný program, existuje bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní nastaviť obchod a začať bez platenia čohokoľvek.

Pros

 • Ak chcete vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu, nemusíte zadávať žiadne údaje o kreditnej karte.
 • BigCommerce je naozaj ľahké začať. Stačí sa zaregistrovať, zadať podrobnosti o svojom obchode a začať pridávať produkty.
 • Ak nechcete platiť za názov vlastnej domény, môžete získať bezplatnú doménu, napríklad mystore.mybigcommerce.com..
 • BigCommerce vám ponúka množstvo rôznych spôsobov platby. Má integrovanú integráciu s množstvom platobných platforiem vrátane systému PayPal využívaného technológiou Braintree, Stripe, Authorize.net a ďalšími..
 • Existuje veľa aplikácií tretích strán, ktoré môžete pridať do svojho obchodu BigCommerce a rozšíriť tak jeho funkčnosť.

Zápory

 • Bezplatná skúšobná verzia trvá iba 15 dní, čo vám nedáva dlho začať zarábať peniaze z vášho obchodu. Potom budete musieť zaplatiť 29,95 dolárov mesačne alebo viac, aby váš obchod zostal v prevádzke.
 • BigCommerce je platforma all-in-one, čo znamená, že ste obmedzení na používanie doplnkov a tém. S inými možnosťami elektronického obchodu nebudete mať na výber.

súvisiace: Viac informácií nájdete v našom porovnaní WooCommerce vs BigCommerce.

5. Nakupujte

Webová stránka platformy Shopify eCommerce

Shopify je ďalšia plne hosťovaná platforma elektronického obchodu. Služba Shopify ponúka aj 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a rovnako ako bezplatná skúšobná verzia spoločnosti BigCommerce nevyžaduje kreditnú kartu.

Pros

 • Je naozaj ľahké začať so službou Shopify. Tvorca webových stránok má rozhranie drag and drop, čo znamená, že aj úplní začiatočníci môžu vytvoriť skvelo vyzerajúci internetový obchod.
 • Ak chcete do svojho obchodu pridať ďalšie funkcie, existuje trh aplikácií s množstvom doplnkov, ktoré si môžete kúpiť.
 • K dispozícii je nepretržitá podpora prostredníctvom živého chatu, telefónu, e-mailu a Twitteru.
 • Služba Shopify Payments (vstavaná platobná brána Shopify) účtuje 2,9% plus 30 centov za transakciu. Keďže ide o vstavanú funkciu, ktorá má rovnakú cenu ako Stripe alebo iné brány, používateľom to uľahčuje začať.

Zápory

 • Ak používate iné platobné brány, napríklad PayPal alebo Stripe, služba Shopify účtuje 2% transakčný poplatok. Je to navyše k poplatku účtovanému platobnou bránou tretej strany.
 • Bezplatná skúšobná verzia trvá iba 14 dní. Potom budete musieť prejsť na platený program. Najlacnejšie je 29 dolárov mesačne.

súvisiace: Viac informácií nájdete v našom porovnaní Shopify vs WooCommerce.

6. Weebly

Webová stránka platformy eCommere spoločnosti Weebly

Weebly nie je celkom známa ako niektoré iné platformy elektronického obchodu, ako sú Shopify a WooCommerce, ale ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu, kde si môžete platformu vyskúšať..

Pros

 • Do svojho obchodu môžete pridať akékoľvek fyzické alebo digitálne produkty
 • Rozhranie drag and drop sa ľahko používa na vytváranie stránok a správu položiek vo vašom obchode.
 • Môžete si vybrať z približne 100 rôznych motívov (vzorov), takže by ste mali mať možnosť nájsť niečo, čo je pre váš web najvhodnejšie..
 • Vstavaný inventár, doprava, funkcie správy daní.
 • Okrem komunitného fóra vám bezplatný plán umožňuje prístup k živému chatu, e-mailu alebo dokonca telefonickej podpore.
 • Ak chcete prejsť na platený program, sú dostupné aj pre veľmi malé podniky. Počiatočný plán elektronického obchodu začína na 12 dolárov mesačne platených ročne.

Zápory

 • Weebly účtuje 3% transakčný poplatok. Je to navyše k transakčnému poplatku, ktorý vám účtuje vaša platobná brána.
 • Ak plánujete bezplatné alebo osobné programy (9 EUR mesačne), spoločnosť Weebly zobrazí reklamy a budovanie značky zo spoločnosti Square, materskej spoločnosti Weebly..
 • Aj s plateným štartovacím plánom ste obmedzený na predaj iba 25 produktov naraz.

7. Veľký kartel

Webová stránka platformy elektronického obchodu spoločnosti Big Cartel

Big Cartel je hosťovaná platforma elektronického obchodu, ktorá je navrhnutá špeciálne pre umelcov a kreatívy. Ak chcete mať predajňu ručne vyrábaných výrobkov alebo podobných výrobkov, mohla by to byť skvelá voľba pre vás.

Pros

 • Bezplatný program nemá žiadne transakčné poplatky. Budete však musieť zaplatiť poplatky Stripe alebo PayPal (toto sú jediné možnosti, ktoré ponúka Big Cartel na spracovanie platieb).
 • Vaša bezplatná adresa URL obchodu sa dá prispôsobiť. Musí byť vo formáte name.bigcartel.com, ale môžete si vybrať, čo chcete pre meno. Mnoho ďalších platforiem vám priraďuje konkrétnu adresu URL na základe svojho používateľského mena alebo názvu obchodu a nemôžete ju zmeniť.
 • Môžete mať až 5 produktov vo vašom bezplatnom pláne, čo ho robí veľkorysejším ako iné hosťované bezplatné plány.
 • Zostavenie obchodu je rýchle a pridanie produktov je jednoduché. Veľký kartel vás krok za krokom prevedie týmto procesom.

Zápory

 • Ak chcete prispôsobiť svoj motív webových stránok, musíte upraviť jeho HTML. Toto rozhodne nie je také začiatočnícke ako väčšina iných platforiem elektronického obchodu.
 • Program zadarmo má iba obmedzené funkcie. Ak chcete používať veci ako sledovanie zásob alebo kódy zliav, musíte prejsť na platený program.

Výber najlepšej bezplatnej platformy elektronického obchodu

Aká je pre vás najlepšia bezplatná platforma elektronického obchodu? To záleží na tom, čo hľadáte.

Ak chcete začať lacno a mať úplnú slobodu v rozvoji svojho podnikania, potom je WooCommerce tou najlepšou voľbou.

Pomocou našej exkluzívnej ponuky Bluehost môžete začať za 2,75 dolárov mesačne. To je menej ako šálka kávy.

Ak chcete používať úplne bezplatnú platformu elektronického obchodu, tvorca webových stránok s konštantným kontaktom je jednoduchší a bezplatnejší. Je však obmedzený z hľadiska funkcií a flexibility, ktoré získate pri iných platformách.

Ak chcete vyskúšať internetový obchod zadarmo, ale ste radi, že zaplatíte za niečo, čo sa hodí pre vaše podnikanie, potom sú BigCommerce a Shopify skvelými možnosťami.

Dúfame, že tento článok vám pomohol dozvedieť sa o najlepších bezplatných platformách elektronického obchodu, s ktorými môžete začať. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu najlepšími službami e-mailového marketingu a najlepším softvérom na živé rozhovory pre elektronický obchod, aby ste mohli zvýšiť svoj predaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me