7 najlepších CRM pre malé podniky v roku 2020 (s voľnými možnosťami)

Porovnávate najlepší softvér CRM pre malé podniky? Softvér CRM vám pomáha spravovať vzťahy so zákazníkmi, zvyšovať predaj, spravovať potenciálnych zákazníkov a rozširovať vaše podnikanie.

Vzhľadom na kritickú úlohu, ktorú pri vašom obchodnom úspechu zohráva softvér CRM (Customer Relationship Management), je veľmi dôležité, aby ste sa pred rozhodnutím rozhodli, že si dôkladne preštudujete dané odvetvie a porovnáte najlepších poskytovateľov CRM..

V tomto článku vám ukážeme náš odborný výber najlepšieho softvéru CRM pre malé podniky. Porovnávame populárny softvér CRM z hľadiska funkcií a zdieľame výhody a nevýhody, aby sme vám pomohli vybrať najlepšiu platformu.

Porovnanie najlepšieho softvéru CRM pre malé podniky

Čo je softvér CRM?

Softvér CRM alebo softvér Customer Relationship Management je nástroj, ktorý vám pomôže spravovať údaje o zákazníkoch a ponúkať efektívne služby zákazníkom vo vašom podnikaní.

Väčšina firiem potrebuje manažéra kontaktov, aby spracovala kontaktné údaje svojich zákazníkov a potenciálnych zákazníkov. V počiatočných fázach väčšiny spoločností sa to zvyčajne robí manuálne pomocou tabuliek alebo jednoduchých nástrojov na správu kontaktov.

Tieto procesy sa však s rastom podnikania stávajú neefektívnymi a ak problém nevyriešite dostatočne rýchlo, môže to viesť k výraznej strate príležitostí / predaja.

Softvér CRM pomáha vyriešiť problém uložením všetkých aspektov vzťahov so zákazníkmi do databázy a tým, že je ľahko prístupný. Umožňuje vašim marketingovým, obchodným a zákazníckym tímom mať v prípade potreby všetky údaje na dosah ruky.

Softvér CRM je nesmierne užitočný pri zvyšovaní predaja, budovaní vzťahov so zákazníkmi a pri poskytovaní úžasných služieb zákazníkom. Vaši zákazníci dostanú viac prispôsobené, pozornejšie a vysoko efektívne služby.

Čo hľadať vo vašom CRM softvéri?

Keďže je tu toľko rôznych softvérových spoločností CRM, pre malé podniky je celkom rozhodujúce rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre svoje potreby najlepší CRM..

Tu je niekoľko rýchlych tipov na výber najlepšieho softvéru CRM pre vaše podnikanie:

1. Jednoduché použitie – Z nedávneho prieskumu vyplynulo, že 67% podnikov uviedlo, že jednoduché používanie je najdôležitejšou vlastnosťou ich CRM softvéru. Vy a váš tím ho budete používať niekoľko hodín každý deň. Ak CRM nie je ľahké používať, nepomôže vám to dosiahnuť vaše obchodné ciele.

2. Cloud a Mobile – V roku 2008 bežalo v cloude menej ako 12% softvéru CRM. Dnes je 87% CRM softvér typu cloud. Integrácia s inými aplikáciami a službami je bezpečnejšia, rýchlejšia a ľahšia.

Ďalšia štúdia spoločnosti Nucleus Research odhalila, že 65% spoločností, ktoré používajú CRM pre mobilné zariadenia, prekročilo svoje predajné ciele. To znamená, že chcete hľadať softvér CRM, ktorý je vhodný pre mobilné zariadenia.

Vďaka tomu je pre vaše tímy výhodné splniť svoje ciele. Vaši zákazníci dostanú rýchlejšie odpovede a nemusia čakať hodiny, kým dostanú rýchle odpovede.

3. Vytvorte zoznam funkcií – Musíte si vytvoriť zoznam funkcií, ktoré potrebujete v softvéri CRM. Nerobte si starosti, ak nemôžete okamžite vymyslieť všetky funkcie. Toto cvičenie vám dá predstavu o tom, čo by sa hodilo pre vaše podnikanie.

Softvér CRM nie je iba adresárom kontaktných informácií vašich zákazníkov. Sú užitočné, pretože sa integrujú do vášho marketingu, predaja a generácie potenciálnych zákazníkov.

Pomôžu vám zvládnuť všetky aspekty cesty zákazníka s vašou firmou s veľmi podrobnými informáciami. Mali by ste vidieť, ako môžete integrovať konkrétny softvér CRM s vašimi existujúcimi obchodnými procesmi a predajnými aktivitami.

4. Integrácie – Mnoho moderných softvérov CRM obsahuje veľa funkcií. Stále by ste ich však museli prinútiť, aby spolupracovali s inými aplikáciami, ako sú napríklad vaše stránky WordPress, softvér na generovanie potenciálnych zákazníkov, e-mailový marketing, obchodná e-mailová služba, platformy sociálnych médií a ďalšie. Uistite sa, že softvér CRM podporuje tieto integrácie.

Napríklad, ak prevádzkujete webovú stránku pre členov alebo internetový obchod, budete potrebovať, aby sa vaše CRM integrovalo do vášho členského doplnku alebo platformy elektronického obchodu..

Toto sú len niektoré základné požiadavky, ktoré chcete skontrolovať. Môžete tiež zvážiť tvorbu cien, možnosť pridať používateľov a oddelenia, bezpečnosť, súlad s normami GDPR a ďalšie.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na špičkový softvér CRM na trhu a na to, ako tieto kritériá plnia.

1. HubSpot

HubSpot

HubSpot je najlepší CRM softvér pre malé podniky, ktoré hľadajú nákladovo efektívne riešenie, aby mohli začať. Ponúka bezplatné plány pre ich centrály CRM, Marketing, Sales a Sevice.

Zadarmo HubSpot CRM prichádza s neobmedzeným počtom používateľov a neobmedzenými kontaktmi. Je tiež zadarmo navždy.

Veľa bezplatných programov je však mnoho funkcií obmedzené alebo nedostupných. Ak chcete získať prístup k výkonným funkciám, budete musieť inovovať na jeden z ich platených programov v rámci balíka Suite.

HubSpot sa ľahko používa a môžete prepojiť marketingové, predajné a servisné centrá so softvérom CRM. To vám poskytuje širokú škálu nástrojov na efektívne riadenie cesty zákazníka.

Vďaka jednoduchému používateľskému rozhraniu získate na prístrojovom paneli vtáčie pohľady na celý predajný kanál. Môžete zobraziť podrobné správy, všetky kontaktné aktivity, predajné aktivity a výkonnosť používateľov / tímov.

HubSpot ponúka komplexnú sadu funkcií vrátane mobilnej aplikácie pre iPhone a Android, správcu kontaktov, e-mailových šablón, oznámení v reálnom čase, telefonických hovorov, sledovania e-mailov, plánovania a ďalších.

Integrácie sú rozhodujúce pre softvér CRM. HubSpot sa integruje s viac ako 300 aplikáciami a službami vrátane WordPressu, špičkových e-mailových marketingových spoločností, softvéru na generovanie potenciálnych zákazníkov, ako je OptinMonster, a mnohých ďalších.

ceny: HubSpot ponúka základnú platformu CRM zadarmo. Ak chcete získať viac funkcií, môžete inovovať na svoje platené plány pre marketingové, predajné a servisné centrá alebo inovovať na Growth Suite, ktorý začína od 113 dolárov mesačne a zahŕňa 1 používateľa (38 dolárov mesačne pre každého ďalšieho používateľa).

2. Stály kontakt

Neustály kontakt

Constant Contact je populárny softvér pre e-mailový marketing a CRM. Umožní vám ľahko ukladať kontakty, spravovať informácie o zákazníkoch, posielať e-maily a sledovať aktivitu zákazníkov z hlavného panela.

Je mimoriadne jednoduché použitie s jednoduchými správami, podrobnými protokolmi o činnosti každého kontaktu a výkonnými nástrojmi na odosielanie e-mailov. Môžete plánovať e-maily, vytvárať obchodné cesty a mať ľahkú marketingovú automatizáciu pre začiatočníkov.

Konštantný kontakt má obrovské množstvo integrácií dostupných pre aplikácie tretích strán. Mnoho populárnych služieb a nástrojov, ktoré už používate ako WPForms, je možné okamžite pripojiť k službe Constant Contact.

Pre obchody elektronického obchodu ponúka spoločnosť Constant Contact integráciu so všetkými najlepšími platformami elektronického obchodu. Zahŕňa nástroje elektronického obchodu, ktoré vám pomôžu zachytiť, zapojiť a premeniť potenciálnych zákazníkov na platiacich zákazníkov.

ceny: Ich cena je založená na počte kontaktov a začína sa od 20 dolárov mesačne. Ak však chcete pridať členov tímu, budete potrebovať plán Plus, ktorý začína na 45 dolárov mesačne.

Používatelia WPBeginner dostanú bezplatnú 60-dňovú skúšobnú verziu a môžete tiež získať zľavu 20%, ak použijete náš kupón s trvalým kontaktom.

3. PipeDrive

PipeDrive

PipeDrive je CRM softvér určený pre firmy. Ponúka kompletnú správu predajných potrubí s intuitívnym používateľským rozhraním, ktoré vám poskytuje rýchly prístup ku všetkým potrebným informáciám.

Je navrhnutý pre predajné tímy a obsahuje funkcie, ako sú správy o predaji, predpovede predaja, podrobný protokol aktivít, rozšírené kontaktné údaje, e-mailové integrácie a prispôsobiteľné potrubia..

Má rastúci výber integračných aplikácií, ktoré vám umožňujú prepojiť váš CRM systém s inými službami, ktoré už používate. Má tiež mobilné aplikácie pre iOS a Android, ktoré vám umožňujú zostať v spojení a robiť veci.

ceny: Ich plány začínajú od 12,50 dolárov na používateľa mesačne účtovaných ročne.

4. Freshsales

Freshsales

Freshsales je ďalší populárny softvér CRM vhodný pre firmy všetkých veľkostí. Obsahuje prístup orientovaný na predaj s nástrojmi na maximalizáciu vašich konverzií.

Poskytujú informačný panel na jednom mieste, ktorý vám umožňuje okamžitý prístup k správam, aktivitám, telefonickým hovorom, e-mailom, používateľom a správe kontaktov. Má intuitívne webové rozhranie a má výkonné mobilné aplikácie, ktoré pomáhajú vašim tímom uskutočňovať predaj na cestách.

Freshsales používa bodové hodnotenie elektród poháňané AI, ktoré vám pomáha pri určovaní priorít potenciálnych zákazníkov s vyššou pravdepodobnosťou konverzie. Medzi ďalšie významné funkcie patria vizuálne predajné kanály, prehľady konverzácií, sledovanie udalostí, vlastné pracovné postupy a ďalšie informácie..

Má natívne integrácie dostupné pre niektoré z najpopulárnejších služieb tretích strán. Niekoľko ďalších integrácií je dostupných ako aplikácie tretích strán. Počet integrácií je však v súčasnosti trochu obmedzený.

ceny: Plány začínajú od 12 dolárov mesačne na jedného používateľa účtovaného ročne.

5. Odkvapkávanie (elektronický obchod)

kvapkanie

Odkvapkávanie je ďalší populárny softvér elektronického obchodovania CRM určený na zvýšenie predaja. Vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu je použitie neuveriteľne ľahké, ale zároveň veľmi výkonné.

Je nabitý funkciami vrátane automatizácie marketingu, pokročilej správy kontaktov, prehľadov, ktoré je možné vykonať, e-mailových kampaní, konverzácií typu one-on-one, sledovania používateľov elektronického obchodu a ďalších informácií..

Drip prichádza s natívnou integráciou pre všetky špičkové služby tretích strán. Patria sem e-mailové služby, softvér na generovanie potenciálnych zákazníkov, služby SMS, WooCommerce, Shopify a mnoho ďalších. Ponúka pracovné postupy na generovanie potenciálnych zákazníkov z Facebooku a Instagramu, ktoré vám pomôžu využiť ich rozsiahlu používateľskú základňu.

ceny: Plány spoločnosti Drip začínajú od 49 dolárov mesačne až na 2 500 kontaktov.

6. Streak CRM pre Gmail

StreakCRM

Streak je softvér CRM pre Gmail a spolupracuje s bezplatnými účtami Gmail, ako aj s balíkom G Suite. Umožňuje vám sledovať e-maily zákazníkov v Gmaile, spravovať kontakty, sledovať potenciálnych zákazníkov a spravovať predajné kanály.

Automaticky zachytáva potenciálnych zákazníkov z vašich kontaktov, umožňuje vám pridávať úlohy a pripomienky, pridávať značky a poznámky, vytvárať vlastné kanály, plánovať e-maily a ešte oveľa viac.

Je dodávaný ako doplnok prehliadača a tiež ako mobilná aplikácia pre Android a iOS. Podporuje integrácie tretích strán prostredníctvom služieb Gmail a Zapier, vďaka čomu získate prístup k zdieľaniu údajov medzi viacerými nástrojmi a službami.

ceny: Ponúkajú obmedzený bezplatný plán na osobné použitie. Ich platené programy začínajú od 49 dolárov na používateľa mesačne účtovaných ročne.

7. AgileCRM

AgileCRM

AgileCRM je výkonný softvér CRM typu všetko v jednom. Balí správu kontaktov, predaj, marketing a zákaznícky servis do jedného pohodlného dashboardu.

Ponúka predajné nástroje s 360 stupňovým kontaktným zobrazením, podrobnými správami, časovou osou, kalendárom, udalosťami, projektovým riadením, obchodmi a gamifikáciou pre váš predajný tím. Získate prístup k rýchlym správam, ktoré môžete podrobne rozobrať, aby ste mohli sledovať všetko, čo sa deje vo vašom podnikaní.

AgileCRM obsahuje marketingové nástroje na generovanie a zachytávanie potenciálnych zákazníkov, rozposielanie e-mailov, bulletinov, vstupných stránok, formulárov a marketingové nástroje v oblasti sociálnych médií..

ceny: AgileCRM ponúka obmedzený bezplatný program. Ich platené programy začínajú od 9,99 dolárov na používateľa mesačne účtovaných ročne alebo 8,99 dolárov na používateľa účtovaných 2 roky.

Čo je najlepší softvér CRM pre malé firmy?

Ako sme už uviedli, budete musieť porovnať nástroje CRM na základe požiadaviek a cieľov vašej firmy.

Na základe vyššie definovaných kritérií sme presvedčení, že HubSpot je najlepším softvérom CRM pre malé podniky. Je ľahko použiteľný a ponúka komplexnú sadu funkcií. Poskytujú bezplatný plán, ktorý je dosť dobrý na to, aby malé podniky začali.

Ak je e-mail primárnym zdrojom potenciálnych zákazníkov a predajov pre vašu firmu, potom je tou najlepšou voľbou neustály kontakt. Ponúka ľahko použiteľný nástroj na správu kontaktov, ktorý môžete efektívne použiť na zvýšenie predaja a správu vzťahov so zákazníkmi. Ich ceny sú pre malé podniky veľmi priateľské.

Ak hľadáte CRM zamerané na predaj, odporúčame vám použiť buď PipeDrive alebo FreshSales, pretože obidva CRM sú založené na predaji a pomôžu vám zlepšiť vaše predajné procesy..

Ak ste značka elektronického obchodu a potrebujete CRM, ktoré sa dodáva s automatizáciou marketingu zameraného na elektronický obchod, nehľadajte nič viac ako kvapkanie. Je mimoriadne výkonný a stojí za každý cent, pretože vám to určite pomôže zvýšiť váš celkový predaj.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepší softvér CRM pre vaše podnikanie. Môžete tiež navštíviť náš zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress pre obchodné weby, najlepších služieb v oblasti telefónnych služieb pre podnikanie a najlepšieho softvéru na živé rozhovory pre malé podniky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me