7 najlepších miest na nájdenie prémiového názvu domény na predaj (+ tipy pre odborníkov)

Mnoho čitateľov sa nás často pýtalo na najlepšie miesta na nájdenie prémiových názvov domén na predaj.


Na trhu je veľa registrátorov doménových mien, každý z nich sa vám snaží predať tie najlepšie názvy domén.

Nie všetky vám však ponúkajú najlepšie nástroje na nájdenie dokonalého názvu domény. Niektorí sa dokonca snažia predať menej známe rozšírenia domén za lacnejšie ceny.

Pre začiatočníkov je preto ťažké vykonať prieskum doménových mien a nájsť obchodný názov pre svoju firmu alebo blog.

V tomto článku budeme zdieľať najlepšie miesta na nájdenie doménového mena na predaj vrátane nových, expirovaných a prémiových doménových mien. Zdieľame tiež odborné tipy, ako postupovať pri kúpe prémiového názvu domény.

Aké sú najlepšie miesta na nájdenie názvu domény na predaj

Registrátori doménových mien

Prvé miesto na začatie vyhľadávania domén je prostredníctvom registrátora doménových mien. Ide o spoločnosti, ktoré spoločnosť ICANN povolila predávať doménové mená širokej verejnosti.

Nie všetci registrátori domén sú však rovnakí.

Niektorí sa snažia agresívne rozširovať ďalšie služby, ktoré možno nepotrebujete. Iní sa vás snažia zamknúť tým, že sťažujú prevod názvu vašej domény.

Pod našimi poskytovateľmi, ktoré používame a odporúčame.

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com je najlepší registrátor doménových mien na trhu. Má rýchly a jednoduchý nástroj na vyhľadávanie domén, ktorý vám pomôže ľahko nájsť názov domény, ktorý je k dispozícii na predaj.

Ponúkajú všetky doménové mená najvyššej úrovne za veľmi konkurenčné ceny za novšie doménové mená.

Ak hľadáte názvy domén na predaj, jednoducho kliknite na kartu prémiových domén a vyhľadajte jedinečné, značkové a kratšie názvy domén..

Prémiové vyhľadávanie domén

Názvy prémiových domén sú zvyčajne drahšie, ale môžete si vybrať z lepšieho výberu.

Doména.com uľahčuje správu domén pomocou jednoduchšej oblasti správy domén. Odtiaľ môžete nasmerovať svoje doménové meno na akúkoľvek hostiteľskú spoločnosť a začať s tvorbou webových stránok.

Nájdenie prémiových doménových mien na doménových trhoch

Názvy domén sú lukratívne podnikanie. Môžete si to predstaviť ako nehnuteľnosť pre internet.

Tisíce ľudí obchodujú s doménami každý deň, čo znamená, že v danom čase sú na predaj od doménových investorov prémiové názvy domén.

Tieto doménové mená nájdete na doménových trhoch. Tu môžu používatelia uviesť zoznam svojich doménových mien na predaj a umožniť tak ostatným vyhľadávať, zadávať ponuky alebo priamo kupovať meno za prémiovú cenu..

2. Sedo

Sedo

Sedo je jedným z najväčších doménových trhov na svete. Poskytujú spoľahlivú a bezpečnú platformu pre vlastníkov domén, aby mohli uvádzať svoje doménové mená na predaj.

Nájdete tu veľa prémiových doménových mien na predaj. Niektoré z nich sa používali v minulosti, ale väčšina z nich sa nikdy nevyužíva na vytváranie webových stránok.

Sedo je tiež vynikajúcou platformou na výskum doménových mien. Nájdete zaujímavé nápady zodpovedajúce vašim kľúčovým slovám, ktoré potom môžete použiť na nájdenie podobných názvov domén za normálnu cenu.

3. Flippa

Flippy

Flippa je popredná svetová platforma na predaj online firiem, webových stránok a doménových mien. Je to trh, kde predajcovia uvádzajú zoznam svojich doménových mien na predaj. Väčšina z nich sú prémiové názvy domén uvedené na dražbu alebo priamy nákup.

Môžete sledovať doménové mená, sledovať aukcie alebo vstúpiť do aukcie ponúkaním cien za doménové mená.

Ak je vaša ponuka prijatá, môžete postupovať podľa platobných pokynov. Predajcovia zvyčajne používajú službu úschovy spoločnosti Flippa na bezpečné platby a prevod registrácie na kupujúceho.

4. GoDaddy

Choď oci

GoDaddy je najväčší registrátor doménových mien na svete. Spravujú milióny doménových mien pre veľmi veľký počet zákazníkov na celom svete.

Ponúkajú nástroje na výskum domén, generátory názvov domén, služby sprostredkovateľov domén a ďalšie. Majú tiež svoj vlastný prémiový doménový trh s aukciami.

Napriek tomu, že ide o veľké podniky, ponúkajú veľa ďalších služieb a výhod, ktoré môžu byť pre začiatočníkov trochu ohromujúce.

Mnoho alternatív GoDaddy ponúka cielenejšie, lacnejšie a lepšie služby, aby konkurovali, čo v konečnom dôsledku prospieva zákazníkom.

Nájdenie doménových mien na predaj na fórach

Existujú tisíce online komunít a fór, na ktorých môžu majitelia webových stránok diskutovať o online podnikateľských nápadoch, marketingových technikách a tvorbe webových stránok.

Niektoré z týchto online komunít sa zameriavajú výlučne na obchodovanie s názvami domén, zatiaľ čo iné majú vyhradenú podfóra pre danú tému. Tu sú niektoré z online fór, ktoré môžete použiť na nájdenie doménových mien dostupných na predaj vrátane domén s vypršanou platnosťou alebo čoskoro vyprší platnosť doménových mien.

5. NamePros

NamePros

NamePros je jednou z vedúcich online komunít na nákup a predaj doménových mien. Je to tiež skvelé miesto, kde sa dozviete viac o budovaní online firiem, investovaní do doménových mien a hľadaní jedinečných nápadov na názvy domén.

Majú vyhradenú sekciu trhu s doménami, kde predajcovia môžu uvádzať svoje doménové mená v predaji. Domény sú uvedené ako aukcie, kúpiť teraz, vyjednávať a urobiť ponuku.

6. DNForum

DNForum

DNForum je ďalšou populárnou online komunitou na nájdenie jedinečných doménových mien. Fórum používajú predajcovia aj kupujúci na obchodovanie s doménami, uskutočňovanie aukcií, vytváranie ponúk alebo vyžiadanie pomoci od maklérov doménových mien, aby vám našli jedinečný nápad..

Získajte zadarmo doménové meno prostredníctvom hostingu

Ak si len chcete zaregistrovať nové doménové meno pre svoju firmu, potom najjednoduchší spôsob, ako získať bezplatné doménové meno, je zaregistrovať sa na účet hostenia webových stránok. Týmto spôsobom môžete ušetriť peniaze za registráciu doménových mien a okamžite si okamžite vytvoriť webovú stránku.

7. Bluehost

Bluehost

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaná poskytovateľom hostenia WordPress a WooCommerce.

Súhlasili, že ponúknu používateľom WPBeginner bezplatný názov domény + certifikát SSL a veľkorysú zľavu pri hostovaní. Môžete začať iba za 2,75 dolárov mesačne.

→ Kliknite sem a požiadajte o exkluzívny obchod Bluehost ←

Ako nájsť skvelé doménové meno na predaj

Existuje toľko miest, kde nájdete názvy domén, ktoré sú k dispozícii na predaj. Je to však vysoko konkurenčný podnik a ak si nedáte pozor, môžete za doménové meno zaplatiť oveľa viac.

Najskôr vám odporúčame nájsť jedinečný nápad na názov domény. Ak chcete zistiť, či je vaše požadované meno k dispozícii na registráciu, použite nástroj na kontrolu dostupnosti domény na doméne.com.

Týmto spôsobom by ste mohli nájsť doménové meno za bežnú cenu, ktorá by mohla byť medzi 10 – 14,99 dolárov za rok.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako nájsť názov domény, kde nájdete niekoľko tipov, ako prísť s chytľavými nápadmi pre svoju doménu.

Nájdenie prémiového doménového mena na predaj

Nájdenie názvu domény môže byť ťažké. Môžete mať pocit, že všetky dobré nápady na názov domény sú už prijaté.

Ak ste však ochotní investovať do nákupu kratšieho, značnejšieho a inteligentnejšieho doménového mena, môžu byť dobrým zdrojom doménové trhy..

Pomôže vám to zúžiť vyhľadávanie a získať názov domény, ktorý nie je k dispozícii na registráciu.

Na nájdenie jedinečných prémiových názvov domén na predaj vám odporúčame používať platformy ako Sedo a Flippa. Tieto platformy ponúkajú lepšie nástroje na bezpečný prevod vlastníctva domény, lepšie nástroje na hodnotenie reputácie predajcu a dôveryhodné firmy z celého sveta ich dôverujú..

Ako urobiť náležitú starostlivosť pri nákupe prémiovej domény na predaj

Po nájdení jedinečného názvu domény, ktorý chcete kúpiť, je čas urobiť náležitú starostlivosť predtým, ako sa pohnete vpred.

Názvy domén, ktoré už boli použité, môžu byť na čiernej listine, označené ako spam alebo môžu mať zlú povesť. Nákup takéhoto názvu domény by mohol ovplyvniť vašu firmu.

Našťastie existujú nástroje, ktoré môžete použiť na vykonanie domácich úloh pred uskutočnením nákupu.

Najprv by ste sa chceli ubezpečiť, že názov domény nie je registrovaná ochranná známka existujúcej firmy.

Podľa pravidiel ICANN, ak názov domény porušuje ochrannú známku spoločnosti, táto spoločnosť môže požiadať o názov domény alebo požiadať o jeho odstránenie..

Môžete skontrolovať databázu Úradu pre patenty a ochranné známky Spojených štátov a urobiť rýchle vyhľadávanie ochranných známok pre názov vašej domény, aby ste zistili, že už je zaregistrovaná firmou..

Ďalej by ste chceli zistiť, či sa názov domény už predtým použil na vytvorenie webovej stránky. Ľahký spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou Wayback Machine. Tento masívny archív prehľadáva internet a robí snímky webových stránok.

Wayback Machine

Tiež by ste chceli prehľadávať historické záznamy názvu domény pomocou nástrojov Whois. To vám umožní zistiť, kedy bol názov domény vytvorený, naposledy obnovený, zmeny DNS a historické údaje.

Kto je

Nakoniec by ste chceli skontrolovať, či nedošlo k zneužitiu názvu domény na odosielanie nevyžiadanej pošty, šírenia škodlivého softvéru alebo iných škodlivých aktivít. Môžete vykonať rýchly test kontroly stavu domény, aby ste zistili, či nespôsobuje červené vlajky.

Kontrola stavu domény

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie miesta na nájdenie názvu domény na predaj. Možno budete chcieť vidieť aj náš výber najlepších telefónnych služieb pre firmy a najlepších e-mailových marketingových služieb, ktoré môžete použiť na rozvoj svojho podnikania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map